Şimdi Ara

Kasadan Cızırtı Sesi Geliyor Yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık bir buçuk ay önce 10 bin küsür liraya bir pc topladım.Kendim birleştirdim yalnız kasadan gıcık bir cızırtı sesi geliyor ne yaptıysam çözemedim.Tahminimce güç kaynağının altındaki toz filtresinden geliyor arka ayağında kasanın çatlak var ama sağlamlığa etkisi yok sanırım taşırken düşürmüşler kargoda gelirken, araya kağıt soktum filtrenin bantladım falan ama hala geliyor.Sistem bileşenleri :

Corsair 750D Full Tower Kasa
    Asus Rampage Extreme V Anakart
    İntel 5930k işlemci
    Corsair H110 Su soğutma sistemi
    Kingston 3000 MHz 16 Gb DDR4 Ram
    Evga 1300Watt Gold Güç kaynağı
    Asus 144 Hz 24'' full hd monitör
    Msi Gtx 970 Gaming 4G ekran kartı
    2 tane Harici Akasa Viper Fan
    3 Tane Corsair stok kasa fanı
    2x Kingston Ram Fan

• quote:

Orijinalden alıntı: gahgetgumdaoyna

Arkadaşlar yaklaşık bir buçuk ay önce 10 bin küsür liraya bir pc topladım.Kendim birleştirdim yalnız kasadan gıcık bir cızırtı sesi geliyor ne yaptıysam çözemedim.Tahminimce güç kaynağının altındaki toz filtresinden geliyor arka ayağında kasanın çatlak var ama sağlamlığa etkisi yok sanırım taşırken düşürmüşler kargoda gelirken, araya kağıt soktum filtrenin bantladım falan ama hala geliyor.Sistem bileşenleri :

Corsair 750D Full Tower Kasa
    Asus Rampage Extreme V Anakart
    İntel 5930k işlemci
    Corsair H110 Su soğutma sistemi
    Kingston 3000 MHz 16 Gb DDR4 Ram
    Evga 1300Watt Gold Güç kaynağı
    Asus 144 Hz 24'' full hd monitör
    Msi Gtx 970 Gaming 4G ekran kartı
    2 tane Harici Akasa Viper Fan
    3 Tane Corsair stok kasa fanı
    2x Kingston Ram Fan

• Yani ekran kartında mı sorun diyorsun? Ama kasanın altına hafif baskı yaptığımda falan ses gidiyor.Ekran kartına çok uzak bir bölge.
  • Video çekermisin.
  • Yani diyorlarki o cızırtı Coil Whine denilen bir elektronik aksam sesi olmasın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartında bir sıkıntı olduğu sanmıyorum o sesi çünkü en çok sistem sessiz moddayken alıyorum.Ekran kartı fanları dönmüyor ve kasa fanlarınında 4 pin olanları dönmüyor.Yükteyken fan sesinden onu algılamıyorum ama gece tvyi açıp yatarken falan o cızırtı delirtiyor beni.Video konusuna gelince çekerim ama buraya nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum ve uzun sürer.Amacınız kasanın gerçek olup olmadığına inanmak mı sesi duymak mı?Tamamlanmadan önce bi denemek için çalıştırıp çekmiştim.Su soğutma sistemi ram ve ekran kartı gelmemişti henüz bu foto çekildiğinde.
     Kasadan Cızırtı Sesi Geliyor Yardım!!

• Coil whine sesi gelmesi için illa fanların çalışması gerekmiyor fanlarla alakası yok yani . Ya psu ya ekran kartınızdan geliyor ses tespit edip garantiye yollayın
  • Kardeşim bir video çeker misin acaba? fotoğraf ile nerden bilelim münceccim miyiz
  • Elimle bastırdığım zaman ses gidiyor video da göreceksiniz.Ses bildiğiniz kasanın altından geliyor yani ama nasıl sinir oluyorum anlatamam size.Telefonla çektim bu arada görüntü kötü olabilir kusura bakmayın.

http://www.youtube.com/watch?v=Ep9P9yP88RU&feature=youtu.be
  • Kasanın herhangi bir metal yerine dokunduğunuz da ses gidiyor mu? Eğer öyleyse elektirik kaçağı var.
  • Kasa titreşim sesi bu, kasa içindeki bir parça titreşimin yoğun olduğu bir yere temas ediyor, o elini soktuğun yerde sanırım toz filtresi var onu çıkarıp denedinmi?
  • Toz filtresi var evet ama çıkarsamda azalıyor yine gelmeye devam ediyor.Arada coşuyor falan inanılmaz rahatsız edici 15 yıllık kasa muamelesi yapmaya başlayacağım az kaldı vurunca kesiliyorda sesi :) Silikonlasam mı bilemedim.Kasayı garantiye göndermek falan hiiiç istemiyorum.Araya alttan kağıt soktum baya bi azaldı.Bu videodaki azalmış hali yalnız dikkatinizi çekerim yan odadan duyarsınız yoksa o sesi :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.