Şimdi Ara

Kasada elektrik var ama görüntü yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar anakartım msi g45 dün psuya kablo sleeve yapmak istedim ama kabloları soketten çıkartamayınca hiç zorlamadan bıraktım bilgisayara tekrar taktım psuyu çalıştırmak istediğimde kasadaki herşey çalışıyor fanlar dönüyor işlemci ısını elimle kontrol ediyorum cd-rom çalışıyor hdd çalışıyor ekran kartı fanları çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. yardımcı olur musunuz

Denediğim yöntemler

1- Tüm parçaları çıkarttım tekrar taktım
    2- Dual olan ramleri tek tek tüm slotlarda denedim
    3- Bios pilini çıkartıp 10sn bekledikten sonra tekrar taktım
    4- Eski sağlam ekran kartı ile denedim
    5- Eski psu ile denedim
    6- Onboard vga da çalıştırmayı denedim
    7- hdd cd-rom ekran kartını takmadan açmayı dedim ( en azından biosa girebilmek için)
    8- tek tek slotları üfledim kabloların ucunu üfledim taktım olmadı
    9- Psu güç fişi çekili iken power tuşuna bastım elektrik boşaltmak için tekrar takıp çalıştırdım
    10- Cpu soğutucusunu temizleyim bağlantı kiti kontrol edip yeni macun çektim

Ve bunun gibi bir sürü şey ama ne yaptıysam olmuyor yardımcı olun lutfen bana parçaların hepsi 1 aylık vatan bilgisayardan alındı garantisi bulunmakta

• Fikri olan arkadaslar yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni birde bir anakart deneseydın belki sorunun çözülmüş olurdu veya eski
  • Ekrana görüntü gelmemesinin başlıca nedenleri , ekran kartının , psu nun ve anakartın arızalanmasıdır .

sanırım anakartın dışında diğer seçenekleri kontrol etmişsiniz . İhtimal anakartta sorun var .

Gerçi bilgisayar işi çok ilginç geçen benim bilgisayar açılmadı , bilgisayracıya götürmek zorunda kaldım , adam da çözemedi , iş uzayınca ben de bilgisayarı bırakmak istemedim . Eve gelince , hdd ye ve cdrom a giden kabloların yerlerini değiştirdim , garip şekilde açılmayan bilgisayar açıldı.
  • RamSlotlarını temizle bende senin yaptıklarınnın cogunu yaptım olmamıstı ramslotunu temizledimi iyice çözüldü :=)
  • Cpu soğutucum olan thermaltake contact 30' un anakartın arkasındaki aparat şase yaptırıyormuş soğutucu çıkartıp stok soğutucuyu takında sorun çözüldü

Bir soğutucunun vidası yalama olur mu yahu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.