Şimdi Ara

Kasa ve psu önerisi lazım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
3.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Asus TUF Gaming X570-Plus WI-FI AM4 ATX
    AMD Ryzen™5 3600X
    GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit
    Sapphire Rx 5700 Xt Se Nitro+ 11293-05-40g 8gb Gddr6 256bit Dx12 Rgb
    XPG Spectrix S40G AS40G-2TT-C 2TB

Sistem toplamak istiyorum fakat kasa ve psu konusunda aklım çok karışık ( ekran kartı sığarmı?, psu kaçlık yeterli olur)
    Sizden istediğim psu için 80+ gold sertifikalı önermeniz, kasa için her türlü öneriye açığım.

• Hocam bu kasa kendim kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim rbg kasa dan kapatılabiliyor tuşu var hava akışı zaten inanılmaz psu corsr kullanıyorum link attım bende rx 5700xt kullanıyorum yeterlidir yok 750w olsun diyorsan illa diğerini alabilirsin

MSI MAG VAMPIRIC 010M Temperli Cam 1x Fan RGB ATX Gaming Bilgisayar Kasasıhttps://www.hepsiburada.com/msi-mag-vampiric-010m-temperli-cam-1x-fan-rgb-atx-gaming-bilgisayar-kasasi-p-HBV00000MMBAS?magaza=Hepsiburada

Corsair Builder Series VS650 650W PSU CP-9020172-EUhttps://www.hepsiburada.com/corsair-builder-series-vs650-650w-psu-cp-9020172-eu-p-HBV00000BZJOZ?magaza=Hepsiburada

FSP Raider II 750W 80 Plus Silver ATX PSU RA2-750https://www.hepsiburada.com/fsp-raider-ii-750w-80-plus-silver-atx-psu-ra2-750-p-HBV00000MGA7W?magaza=Elmac%c4%b1k

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bu önü kapalı kasalar ile sıcaklık sıkıntısı olmuyor mu nasıl hava alıyor ki kasa içine
  • 750W 80+ Bronze Altı PSU almayın.Cooler Master olur Silverstone olur baska marka olur.
    Kasa da Coolermaster olabilir Corsair olabilir.
  • Eser. kullanıcısına yanıt
    Mesh yani ızgaralı kasa alıcağım, son olarak aerocool airhawk duo modeline karar verdim ama psu konusunda halen kararsızım😞

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalmen

Mesh yani ızgaralı kasa alıcağım, son olarak aerocool airhawk duo modeline karar verdim ama psu konusunda halen kararsızım😞
    benim de o dikkatimi çekmişti hocam. 2 tane vantilatör var resmen kasanın önünde
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

750W 80+ Bronze Altı PSU almayın.Cooler Master olur Silverstone olur baska marka olur.
    Kasa da Coolermaster olabilir Corsair olabilir.
    neden hocam? 5700xtli sistemde 600 watt kullandım bi sıkıntı yaşamadım.
  • metalmen M kullanıcısına yanıt
    O sisteme şu yakışır:
    https://www.incehesap.com/xpg-core-reactor-750g-bkceu-750w-full-moduler-gaming-power-supply-fiyati-45344/

Diğer donanımlara bakınca PSU için bu kadar bütçe ayırabileceğinizi düşündüm. Bütçe daraldıysa ve PSU'yu daha ucuza almak istiyorsanız, kaliteden biraz ödün vererek daha ekonomik modeller de önerebilirim. Ancak bütçe sıkntı değilse direkt bunu alın derim.

OC ile işim olmaz derseniz, aynı serinin 650w modelini de alabilirsiniz:
    https://www.qp.com.tr/xpg-core-reactor-650w-80-plus-gold-tam-moduler-guc-kaynagi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 8 Mart 2020; 20:18:37 >

• ehhalil kullanıcısına yanıt
    XPG psu tavsiyesi için teşekkürler, resmen gözümden kaçmış.
  • O sisteme biraz daha kaliteli bir kasa alırım ben olsam.

• Kasa ve psu önerisi lazım ?

Hemen hemen aynı sisteme sahibim

Tüf b450 pro
    Ryzen5 3600
    Xpg d41 tüf gaming 16 GB
    Xpg spectrix s40 512 GB m2
    Sapphire nitro+ 5700 XT se

Ayriyetten soğutma olarak arkaya bir adet aerocool p7 RGB ve wralth prism aldım.
    Kasa olarak hem tipini hem performansını beğendiğim cooler master in mb511 ini tercih ettim. Kasadan çok memnunum içeri elimi soktugumda buz gibi rüzgarlar esiyor. Ama içinden çıkan PSU için aynı şeyi söyleyemem. İlk başlarda anakartimdan kaynaklı sıkıntı nedeni ile coil whine olduğunu düşündüm meğer anakartim güney köprüsü uçmuş yenisi ile değiştirdiler şu an coil whine yok ama fanindan gelen tıkırtı sesi takintiniz varsa aglatir. Araştırdığım kadarıyla çoğu kullanıcıda da bu mevcut. Ancak sistemi çok rahat besliyor fanı da sessiz olsa tadından yenmez. Kasanın kablo toplamak için oldukça geniş alanı var. Cam paneli kaliteli her şeyi vaat ettiği gibi. Fanlar tam yükte bile rahatsız etmiyor. Ben anakartin kontrolcüsüne bağladım hızlarını kontrol edebiliyorum. Kısaca karar verirseniz PSU suz olarak tercih edin.

• numenorian kullanıcısına yanıt
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdmaniac -- 10 Mart 2020; 20:19:50 >
  • metalmen M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
  • Arkadaşlar konuyu hortlatacam ama fikir danışmak istiyorum sizlere;
    Anakart: gigabyte ga-970a-ds3p
    Ekran k: r7 250 1gb
    İşlemci:amd fx4130
    Ram: corsair 2x4gb
    Hdd: 120gb kingston ssd + 2 tane normal hdd

Nasıl bir psu almalıyım sorunsuz kullanmam için

• burak.bedir00 B kullanıcısına yanıt
    bütçe yazarsan ona göre öneri verebiliriz
  • Bütçe farketmez hocam en az kaç watt yeterli olur sistemin rahat çalışabilmesi için ona göre öneri verebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: burak.bedir00

Arkadaşlar konuyu hortlatacam ama fikir danışmak istiyorum sizlere;
    Anakart: gigabyte ga-970a-ds3p
    Ekran k: r7 250 1gb
    İşlemci:amd fx4130
    Ram: corsair 2x4gb
    Hdd: 120gb kingston ssd + 2 tane normal hdd

Nasıl bir psu almalıyım sorunsuz kullanmam için
    Kasa ve psu önerisi lazım ?

outervision.com
  • O zaman en az bi 450w almam lazım hocam teşekkür ederim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.