Şimdi Ara

kasa tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar fiyatı 25-30 dolar civarındaki kasalardan hangisini önerirsiniz ?

• Codegen
  • hiçbirini
  • odeyebılecegım para 25-30 arası dıyosan codegen veya everest olabılır ...
    fakat bence bıraz daha para bırıktırıp daha ii bır kasa al ....
    soyle sogutma sıstemı daha ii olan ve en onemlısı güç kaynağı saglam olanlardan bı tane ...
  • Merhaba arkadaslar

konu guc kaynagindan acilmisken bende yeni bir kasa almayi dusunuyorum. Ben iki urun arasinda kararsiz kaldim. Bunlardan birisi

Asus T-10 (Asus A-10 serisini uretimden kaldirmis.)
    bir digeri ise AOPEN H-600B (www.andromeda.com.tr)
    yeni model cikartmis siyah neon ışıklı 95$ fiyat gozukuyor. 300W ps.
    bana kalirsa Aopen hic fena degil. sadece beyaz olan modeli 65$
    bu iki urun hakkinda ne dusunuyorsunuz..

gorusmek uzere..
  • kesinlikle 20-30 dolarlık bişey alma.AOPEN H600B siyah modelini al 95+kdv .her kuruşu hak ediyor.yalnız anlamadığım bi konu .avrupada ki satılan aopenh600b kasalar 350 wattlık ps ile geliyor.ayrıca 3. ve 4. harddisk takma yeri varmı bi sor.oda galiba opsiyonelmiş.olsa daha iyi olur.raid olayı için filan.
  • Aopen al ama pencere ve lamba için 25 dolar fazla verme 70 dolara mavi beyaz olanını al bende gelince thermaltake V2000+ vede 420 W POwer alacağım bu biraz pahalı Aopen a göre 202$+KDV
  • abi ne yapacan o kadar fiyata normal 300w bul al bence.. kasma kendini.. hani paradan sorunun yoksa sen bilirsin :)
  • walla emmioğlu bence sen görerek al.... gariptir bazı kasalarda yeteri kadar hdd-cd-rom bağlayacak sayıda kablo çıkmayabiliyo... ek masraf yaparak kablo çoklayıcı alman gerekebilir... ayrıca geniş bi kasa uydur... Aşağıdaki adrese gözatıver...

http://www.pcgold.com.tr/SelectProducts.asp?Type=1&CATEGORY=Bilgisayar%20Kasaları
  • Merhaba Agent_WD40 sanirim haklisin pencere ve neon lamba icin 25$ vermeye degmez. kdv ile birlikte asagi yukari 180 milyon ediyor cok para yani benim icin parayi hakedebilir ama o kasayada adam gibi masa yer lazim yani calisirken filan kasa yaninda olmali yoksa masanin altinda olursa ne gerek var ben kendimde baglarim neon lamba kasanin disina yanar durur:) 70$ olan mayi beyaz daha uygun sanirim. isterim ki en kalitesini guclusunu alayimda rahat edeyim ama teknoloji surekli gelisip yenileniyor. Kasayi gorebilmem biraz zor internetten ve aopenin sitesinin disinda..
    arastirip firmaya sormak lazim.

Michael Myers 350w olayina gelince Creative Avrupaya Inspire 6700 modelini gonderirken Asya bolgesine yani Turkiye'ye filan 6600 modelini gonderiyorlar. 6700 modeli 6600 gore daha kaliteli gozukuyor merkez haporlor kabini daha buyuk ve dizayn farkliliklari var. yani Asya ve Avrupa'ya degisik gucte guc kaynaklari takabiliyorlar(olabilir). bu sadece benim dusuncem. yaniliyorda olabilirim.. bir ihtimalde ki sanmiyorum guc kaynaklarini degistirip 300W takmis olabilecekleri? yada 600B seriside dedigim gibi 300 ve 350W olmak uzere satilabilir. ustelik bazen internette yazilan ile urun arasinda farklilar olabiliyor.
    gorusmek uzere cevaplariniz icin tesekkur ederim.

• ya arkadaşlar P3 sistem kullanıyorum P4 e geçersem kasa değiştirmek zorundamıyım o kadar para verilirmi kasaya ya bence :)
  • Bende şu an 300W codegen p4 kasa var. Aldığıma pişman oldum diyebilirim. Çok gürültü yapıyo ve malzemesi biraz kalitesiz. Şimdiki aklıma olsa biraz daha para koyar daha kalitelisini alırdım. Aopen lar güzel mesela ama 25-30$ demişsin.. everest alabilirsin belki...
  • merhaba iMpuls

ben 25-30$ Aopenin neon lambali modeli icin bu farki vermeye degmiyecegini soyledim. acikcasi 25-30$ kasalari almayi dusunmuyorum. Kasanin icindeki tum bilesenleri besleyen guc kaynagi kasa alirken (bence) ek dusunulmuyor. Birçok kullanici kasanin disina bakipta kasa aliyor ve farki bir model gordugunda ilgisini cekiyor. icindekini guc kaynagini dusunen pek yok. Dış görünümden onemli kasanin icinde gercek 300W cikis gucu verebilen guc kaynagi olmasi sart. Dukkana gelen bir bilgisayarin guc kaynagi arizalanip anakart harddisk ve klavyeyi daha yakmis olabildigini gordum.

Belki aldigimiz 25-30$ kasalar isimizi gorecek calisacak fakat ileride bir dvd-rom yada ikinci bi harddisk ,cd-rw takgimizda guc istedigide artacak dolasiyla elimizde ki bunlari kaldiramayabilir. illa takildiginda bozulacak yada diger parcalari yakacak diye birsey yok. her an risk altinda olabilir parcalarimiz.

gorusmek uzere..
  • meteceri teorik olarak gerek yok fakat p4 anakartlarda ekstra 12v soketi var birçok anakart artı 12 desteği olmaksızın çalışıyor ama riske etmemek babında normal güçten 12v çevirici kabloları var onlardan bulabilirsen çok fazla cihaz kullanmıyorsan kasa içersinde power değiştirmene gerek kalmaz sanıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.