Şimdi Ara

KASA İÇİ SESSIZ FAN TAVSİYESİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yaklaşık olarak kasayı Ocak zamanında toplamıştım. tabiki 2 adette ledli fan aldım aşşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
    kasa içi sessizleştirmek için bir yandanda işlemci soğutucusu için H80i kullanmaktayım.
    ama H80i nin pompasındaki cızırtı sesi ve 2 adet xigmatek 14cmlik ledli fanların çıkardığı ses gerçekten çok aşırı kafa şişiriyor ve dikkat dağıtıyor.
    buyüzden eğer önerileriniz varsa En Sessiz Ve Uygun Fiyatlı fanlardan tavsiye ederseniz sevinirim.

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/xigmatek-clf-f1451-clf-serisi-140mm-mavi-led-fan/productdetails.aspx?I_ID=45710

Şimdiden teşekkürler, Önerilerinizi bekliyorum.

• UP!!!!
  • up

• OmerD. O kullanıcısına yanıt
    cooler master iyi gibi gerçekten yorumları çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Bende kullanıyorum cooler master 120 mm led fan sessizliği konusunda şöyle diyeyim,kulağınızı dayadığınızda sadece hava sesi geliyor.
    Verdiği hava biraz düşük gelebilir. 44.6 CFM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmerD. -- 22 Kasım 2013; 21:00:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OmerD.

quote:

bende kullanıyorum cooler master 120 mm led fan sessizliği konusunda şöyle diyeyim,kulağınızı dayadığınızda sadece hava sesi geliyor.

hmm peki hava akımı ve led leri nasıl güçlümü renkler hangi rengi kullanıyorsun
  • quote:

quote:

quote:

bende kullanıyorum cooler master 120 mm led fan sessizliği konusunda şöyle diyeyim,kulağınızı dayadığınızda sadece hava sesi geliyor.

Ben mavi rengini kullanıyorum.

KASA İÇİ SESSIZ FAN TAVSİYESİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM. KASA İÇİ SESSIZ FAN TAVSİYESİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM. KASA İÇİ SESSIZ FAN TAVSİYESİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM. KASA İÇİ SESSIZ FAN TAVSİYESİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmerD. -- 22 Kasım 2013; 21:06:36 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben mavi rengini kullanıyorum.

KASA İÇİ SESSIZ FAN TAVSİYESİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM. KASA İÇİ SESSIZ FAN TAVSİYESİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM. KASA İÇİ SESSIZ FAN TAVSİYESİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM. KASA İÇİ SESSIZ FAN TAVSİYESİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM.

bende alacağım herhalde bu fandan egzoz yuvasına

• arkadaşlar h80i deki egzos fanları alttaki linkteki olanlar. ki resimde gördüğünüz karbratöre bağlı ikiside 2 side dışarı hava verilecek şekilde takıldı.

bunları mecburen birşekilde kısıyorum düşürüyorum yani hızlarını başka türlü ses kesilmiyor ki hala ses devam ediyor. bunların yerine 2 adet fan bakıyorum karbratöre takılacak .

bir diğeri de 2 adet daha fan gerekiyor 12 yada 14 cmlik farketmez ne kadar az ses ne kadar çok hava ve performans benim için o kadar iyidir. ki geneldede böyledir.

1 ini üst tavana yerleştireceğim dışarı hava üflemesi için diğerini ise yan kapağa yerleştireceğim içeri temiz hava için.

http://u1307.hizliresim.com/1c/m/qj41f.jpg

varsa bildiğiniz güzel hiç ses yapmayan ama iyi hava üfleyerek performansı iyi olan.

ledli olursada böyle aşırı ışık saçmasına gerek yok sonuçta evi aydınlatmıyorum =) sadece kasanın içini aydınlatması yeterli olacaktır.

şimdiden teşekkürler

• hem radyatör hemde normal fan. 2 adet biri üst tavana biride yan kapağa .

sağol bu tavsiyeni düşüncem bakalım =)
  • onları da af serisi ya da noctua alın bütçe varsa.yukardaki cm fan'ın performansı çok düşük,sessizliği o yüzden
  • nasıl yani yukardaki cm fan'ın performansı çok düşük,sessizliği o yüzden derken ? corsairin fanındanmı bahsediyoruz ? + cm yazmışınız 12cm olcak sanırım o doğrumu anladm
    kusura bakmayın biraz kafam dağınıkta =) açklarsanız sevinirm
  • yani şöyle de diyebilirim aslında aşırı hızlı , buzluk gibi sogutmasına gerek yok bilirsiniz stabil çalışsın ama hem sessiz hemde ısıyı soğutmasını karşılasın.
    fiyat olarakda en fazla sanırım 50 lira olarak belirlemem gerek çünkü 1 değil 4 adet birden alacağım.
    2 karbratör için 2 de yan ve üst panel için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykush1905

yani şöyle de diyebilirim aslında aşırı hızlı , buzluk gibi sogutmasına gerek yok bilirsiniz stabil çalışsın ama hem sessiz hemde ısıyı soğutmasını karşılasın.
    fiyat olarakda en fazla sanırım 50 lira olarak belirlemem gerek çünkü 1 değil 4 adet birden alacağım.

Cooler Master BC veya Sickle flow serisini önerebilirim.

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/cooler-master-r4-l2r-20ac-gp-sickleflow-120mm-mavi-led-sessiz-fan/productdetails.aspx?I_ID=68794

Onetreehill arkadaşımızın detyalı BC ve Sickleflow fan incelemesine burada ulaşabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_81021299/f_//tm.htm#81021299

• quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

quote:

Orijinalden alıntı: bykush1905

yani şöyle de diyebilirim aslında aşırı hızlı , buzluk gibi sogutmasına gerek yok bilirsiniz stabil çalışsın ama hem sessiz hemde ısıyı soğutmasını karşılasın.

Cooler Master BC veya Sickle flow serisini önerebilirim.

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/cooler-master-r4-l2r-20ac-gp-sickleflow-120mm-mavi-led-sessiz-fan/productdetails.aspx?I_ID=68794

Onetreehill arkadaşımızın detyalı BC ve Sickleflow fan incelemesine burada ulaşabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_81021299/f_//tm.htm#81021299

Sickleflow yada jetflo

• bu cooler master bc fanın vatandaki yorumlarında bir gariplik var mavi ledli olanı herkes övüyor güzel diyor ama kırmızı olan için üflemiyor filan deniyor kafam karıştı biraz fiyat olarak SİCKLEFLOW ile arasında 5 lira filan var egzoz a hangisini alsam diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.