O

Yüzbaşı
14 Ocak 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 15 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bu uzantı virüsü için türkçe kaynak olmadığından yardımcı olmak amacı ile konuyu açma ihtiyacı hissettim.İlerde işe yarar1-Kendi isteğinizle yüklediğiniz(idm,zenmate,A B P) onları kaldırın,"C:\Users\Kullanıcı adınız\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile X(profil kaçsa 1,2,3)\Extensions" dizinindeki bütün klasörleri silin.Bütün kullanıcı hesaplarındaki(Updatus user,Administrator)hepsinde aynı dizine girip hepsini silin.
2-program fileste ve bunun gibi yerlerde aratıp bulduğunuz klasör ve dosyaları silin.3-Savings wizard yazısını regedit'te aratın, bulduklarınızı silin.4-Anti malware yazılımı ile taratın.5-Vee hiçbir uzantı kalmadı ama o da ne! yaklaşık 1 dakika sonra uzantı tekrar yerine geldi.C:\WINDOWS\system32\drivers\etc klasöründeki host dosyasına kendisini bu şekilde silindiğinde indirmesi için indirme satırı eklemiş.

Örnek

127.0.0.1 localhost , bu olması gereken218.75.35.6 fdhfhndghtgjndgjndjfgjfjkghkdrtyuj , bu virüs indirme satırı bunu silin ve kaydedin.etc klasöründeki diğer

dosyalara da bakmanız gerekebilir.

O satırı gördüğünüzde uzantı tekrar yüklenmiştir ve sizin yukarıdaki aşamaları tekrar yapmanız gerekir.
[simage]http://imageshack.com/a/img547/4502/dwsb.jpg[/simage
Boşta


Yükte
İşlemcinin üzeri çıplak olduğundan koyduğum soğutucu dengede durmuyordu, bende mutfak bezini kare şekilde kestim yine ortasına 1x1 cm çekirdek boşluğu kestim.


Anakartın yan tarafındaki enerji girişi ince ve desteksiz(kırılma tehlikesi) olduğu için adaptör giriş yerindeki bağlantılara lehim attım ve arkadaki molexlere bağladım.


Anakartın sabit durması için yerinden kalkmaması için parçaladığım laptoptan artan vidalarla altına delik açıp sabitledim.


Sistemin durumunu görebilmek için ön tarafta yer açtım.


Usb,ses girişleri ve iki hoparlörü delik açıp hızlı yapıştırıcı ile yapıştırdım.


Bilgisayarın güç ışığı boşa gitmesin dedim ona da delik açıp yapıştırdım.


Açma butonu için kasadan buton söktüm onun flex kablosunu kasa butonundan çıkan kabloya lehimledim ve yapıştırdım.


Fanlara gres yağı sürdüm.


Harddiskin sata bağlantısı için; Aslında 15 lira verilip sipariş edilmesi gereken kabloyu anakartı riske edip kendim hallettim.


Güç girişi için normal masaüstü harddisklerin 4 kablolu bağlantıları olduğu için bu da öyledir dedim 4 kablo bağladım kıpırdayıp birbirine değmemesi için de yapıştırdım.

Veri kablosunu iletişimi sağlayan yer hariç plastikleri kestim yani sadece harddiske bağlantılarına dokunan bakır yerler kaldı.Kabloyu dikkatli bir şekilde anakarttaki sata bağlantısına oturttum.Anakarta zarar vermeden yaklaşık 6 ay içerisnde kutuya soktum.Çok kahrımı çekti laptop.
Üst kasa kapağını kesip pleksi koymayı düşünüyorum ve kasa birleşim yerini sağlamlaştırmak için civata somun sıkacağım.Sonra öne 140 mm iki tane aerocool fan takacağım.Daha gelecek.


--------------------------------------------------------------------------------------


Üst kasanın arka eksoz çıkışına 120 mm fan ayarlayamadığımdan güç kaynağı yerine iki tane 80 mm fanı birbirine hızlı yapıştırıcı ile yapıştırıp oraya yapıştırdım.Ön alt tarafı mdf yapıyorum sonra boyayacağım, usb boşluğu da yapcam ve sağ tarafınada dvd boşluğu açacağım.
--------------------------------------------------------------------------------------


Sağ tarafa dvd rw yeri açtım.Arkasından 7 tane ufak akıllı vida attım çok sağlam oldu , usb'yide üste vidaladım.Üstünü biraz kırdım ama boyamadan önce onu kapatırım.

Arkadaşlar ahşap kasanın (Cooler master HAF XB'ye benzeyecek) dezavantajları nedir ve kule tipi işlemci soğutucusunu kasanın içiyle hiç alakadar etmesem girişten boru takıp yapsam olurmu?

Hakkında
Konum: İzmir,Menemen
Meslek: İklimlendirme ve Soğutma Tek.
İlgi Alanları: Wolfteam
Forum İmzası:

Wolfteam OmerD , Metallica , İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Toplama
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Mesaj Sayısı: 333
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 397
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 11.764 (Bu ay: 36)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.