Şimdi Ara

Kas kazanmaya yönelik antrenman programı ve beslenme

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
154
Cevap
88
Favori
137.029
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Diğer Sporların Gündemi >> Vücut Geliştirme (Body Building) >> Kas kazanmaya yönelik antrenman programı ve beslenme
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    817 Mesaj
    Bu programı uygulamak istiyorum tavsiye edermisiniz orta ileri seviye sayılırım
    |
    |
    |
    |
    öncelikle teşekkürler süper bir konu! bir sorum olacak Antrenman programımızı belirttiğiniz diyet programında hangi öğünlerin arasında uygulamalıyız ? en yararlısı ve verimli anrenmanın zamanı nedir bu program için ?
    |
    |
    ASUS Z87-A Intel Soket 1150 DDR3 3000MHz (O.C) - GTX 780 ASUS - Intel Core i7 4770K Soket 1150 3.5 GHZ - Corsair 16 GB (2x8) Vengeance Pro DDR3 1600 MHz Sogutuculu Ram - 128 GB 840 PRO SATA Samsung SSD - 2.5" 1 TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Hard Disc - Cooler Master HAF 912 Advance GX 80 PLUS 750W ATX Pancereli Black Kasa - Windows 8.1 64 bit TR
  • Binbaşı
    1008 Mesaj
    Programı bende dememek istiyorum.
    Özelden yardımcı olabilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Arkadaşlar beslenmeyi düzgün yapamıyorsanız bence antrenman şiddetini düşürün " Overtraining " olabilirsiniz.. Bende yaklasık 1.5 senedir ara vermeden düzenli şekilde vucut geliştirmek için spor yapıyorum.. protein tozuna karsı ön yargılarım oldugundan hiç kullanmadım kullanmayıda düşünmüyorum. başlarda ağırlıkları sürekli arttırıp antrenman şiddetini arttırmaya yönelik çalışırdım ancak bir süre sonra bunun yarardan cok zararı oldugunu anladım çünkü vucut için gerekli olan ve aldıgım besin değerleri yetersizdi elimden geldiğince yemek yeyip dikkatli ve düzenli beslenmeye calıssamda bir yerden sonra insan yemekten yoruluyor besin takviyesi gerekli protein tozu vb.. bende yaklasık 6 aydır ağırlık arttırmaya yönelik değil tekrar sayısına yönelik antrenman yapıyorum kendimi zorlamıyorum ve kasların dinlenmesi için daha uzun zaman tanıyorum pazartesi spora gidiyorsam bir sonraki sporumu perşembe günü yapıyorum.. bu şekilde daha etkili sonuc alıyorum ve amacım 2 ayda 4 ayda 6 ayda vucut yapıp hava atmak değil hayatımın bir parcası olarak düzenli bir şekilde hep spor yapmak.. Genellikle Göğüs-önkol , sırt-arkakol , bacak-omuz aynı günler yapıyorum..
    sizede tavsiyem eger protein tozu kullanmıyorsanız ve protein karbohidrat yağ bunları yiyeceklerden gerekli şekilde alamıyorsanız cok sık ve cok şiddetli antrenmanlar yapmamalısınız benim şahsi görüşüm. çünkü kaslarınızın yapım aşaması spordan sonra takviye alan bir kişiden daha uzun sürecektir dinlenmeyi uzun tutun

• Binbaşı
    1206 Mesaj
    güzel blgiler
    |
    |

|
    |
    b@d0

üstat öncelikle bu paylaşım icin tesekkurler. Başlayalı bir buçuk ay oluyor ilk ay sonunda ölçüm yapıldığında 87 kilodan 83 kiloya düşmüşüm. Bir aletle baktılar 4 kg da yağdan gitmiş kas kaybı Yok dediler. Simdi farklı bir program yapıldı ikiye bölündü . İlk gun göğüs triceps biceps diğer gun sırt omuz bacak. Full body yaparken sanki daha verimliydi gibi hissediyorum. Bu normal midir ? Sabahları bir muz bir kase mısır gevreği yiyorum. Ara öğün çiğ badem ve ceviz. Öğlen bir paket tavuk döner ve yoğurt yiyorum. Ara da muz ya da kuruyemiş. Akşam da yoğurt ve yumurta ya da et ürünü yiyorum. Onerebileceginiz veya yanlış yaptıgım ne vardır paylaşırsanız sevinirim. Yeni yazılan programı da ekliyorum.

|
    |

Orijinalden alıntı: zamankaybı95

Arkadaşlar beslenmeyi düzgün yapamıyorsanız bence antrenman şiddetini düşürün " Overtraining " olabilirsiniz.. Bende yaklasık 1.5 senedir ara vermeden düzenli şekilde vucut geliştirmek için spor yapıyorum.. protein tozuna karsı ön yargılarım oldugundan hiç kullanmadım kullanmayıda düşünmüyorum. başlarda ağırlıkları sürekli arttırıp antrenman şiddetini arttırmaya yönelik çalışırdım ancak bir süre sonra bunun yarardan cok zararı oldugunu anladım çünkü vucut için gerekli olan ve aldıgım besin değerleri yetersizdi elimden geldiğince yemek yeyip dikkatli ve düzenli beslenmeye calıssamda bir yerden sonra insan yemekten yoruluyor besin takviyesi gerekli protein tozu vb.. bende yaklasık 6 aydır ağırlık arttırmaya yönelik değil tekrar sayısına yönelik antrenman yapıyorum kendimi zorlamıyorum ve kasların dinlenmesi için daha uzun zaman tanıyorum pazartesi spora gidiyorsam bir sonraki sporumu perşembe günü yapıyorum.. bu şekilde daha etkili sonuc alıyorum ve amacım 2 ayda 4 ayda 6 ayda vucut yapıp hava atmak değil hayatımın bir parcası olarak düzenli bir şekilde hep spor yapmak.. Genellikle Göğüs-önkol , sırt-arkakol , bacak-omuz aynı günler yapıyorum..
    sizede tavsiyem eger protein tozu kullanmıyorsanız ve protein karbohidrat yağ bunları yiyeceklerden gerekli şekilde alamıyorsanız cok sık ve cok şiddetli antrenmanlar yapmamalısınız benim şahsi görüşüm. çünkü kaslarınızın yapım aşaması spordan sonra takviye alan bir kişiden daha uzun sürecektir dinlenmeyi uzun tutun
    Hocam mesela atıyorum göğüs triceps girdik, ertesi gün sırt ön kol girmeli miyiz yoksa her günün arasına 1 gün off mu çekmeliyiz ?

• Binbaşı
    1906 Mesaj

Benim şahsı görüşüm kaslar çalıştırıldıktan sonra en az 2 gün dinlenmesi gerekli. Bence minimum 1 gün ara ile spor yapmak gerek. Kaslar dinlenme aşamasındayken onarilir ve buda kas gelişiminin temelidir diyebilirim. Takviye alıyorsanız bu kaslarınızın onarılması daha hızlı olur. Ancak ben kesinlikle önermiyorum protein tozu vb. Eğer günde 5-6 öğün düzenli olarak beslenip, gelisim için gerekli olan miktarda protein, yağ , karbonhidrat vb. alamıyorsanız; antrenman şiddetinizide o sıklıkta ve şiddette yapmalisiniz. Aksi halde size yarardan çok zararı dokunur. Kalbinizi ve iç organlarız için zararlı olacaktır. En kısa şu şekilde örnek vereyim; atıyorum sizin günlük 2500 kalori almanız gerek. Siz 1800 civarı alıyorsanız ve bu şekilde devam ediyorsanız bir süre sonra farkedersiniz ki, kolunuzu kaldıracak haliniz kalmaz. O yüzden beslenme ve antrenman düzeyi doğru orantılı olmalıdır.

|
    |
    WCX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: zamankaybı95

Benim şahsı görüşüm kaslar çalıştırıldıktan sonra en az 2 gün dinlenmesi gerekli. Bence minimum 1 gün ara ile spor yapmak gerek. Kaslar dinlenme aşamasındayken onarilir ve buda kas gelişiminin temelidir diyebilirim. Takviye alıyorsanız bu kaslarınızın onarılması daha hızlı olur. Ancak ben kesinlikle önermiyorum protein tozu vb. Eğer günde 5-6 öğün düzenli olarak beslenip, gelisim için gerekli olan miktarda protein, yağ , karbonhidrat vb. alamıyorsanız; antrenman şiddetinizide o sıklıkta ve şiddette yapmalisiniz. Aksi halde size yarardan çok zararı dokunur. Kalbinizi ve iç organlarız için zararlı olacaktır. En kısa şu şekilde örnek vereyim; atıyorum sizin günlük 2500 kalori almanız gerek. Siz 1800 civarı alıyorsanız ve bu şekilde devam ediyorsanız bir süre sonra farkedersiniz ki, kolunuzu kaldıracak haliniz kalmaz. O yüzden beslenme ve antrenman düzeyi doğru orantılı olmalıdır.
    Teşekkürler, siz birinci mesajdaki program şeklinde mi çalışıyorsunuz ? Yani çift bölge spliti.

• Binbaşı
    1906 Mesaj

Ben freestyle takılıyorum kafama göre. Amacım vücut geliştirmeci olmak değil günlük işlerden kalan zamanda spor yapıyorum. Yeri geliyor 1 ay bacak çalışmadığım oluyor. Sağlıklı ve fit olmak amacindayim. Belli bir programim yok o yüzden.

Spora başlamadan önce tüm kasları esnetiyorum 10 dakika kadar ip atılıyorum. Genelde göğüs ve ön kol, sırt ve arka kol aynı gün çalıştırıyorum. Kimi zaman sadece kol kimi zaman sadece omuz kafama nasil eserse kısaca. Sadece şunu söylemeliyim ekmek tüketmiyorum. Bilinçli olarak da kilo alip verebiliyorum. Mesela Eylül'de üniversite başlarken fit olmak istedim Temmuz sonuna doğru başladım Eylül 20 si gibi 75 den 63 kiloya düştüm.

|
    |
    WCX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Belli bi program şart vücutla konuşacaksın ona düzenli olarak programı uygulayarak alışması ve uyum sağlaması gelişmesi için zorlayacaksın. böyle gelişilir onun dışı zaman kaybı.
    |
    |
    MSI GTX 1080 Ti, Intel i7 8700, Samsung 970 Evo NVM.e SSD,Z370-A Pro, Kingston Hyperx Predator 16GB (2x8GB) 3000MHZ, Aerocool KCAS 650W 80 Gold, Mouse: Razer Deathadder Chroma, Ekran: MSI MAG27CQ Laptop: MSI GE70 NOTEBOOK CORE İ7 4700 2.40 GHZ-16GB-1TB-17.3
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.