Şimdi Ara

Kas Kaybetmeden Definisyon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yapmak mümkün müdür? Bunun için özel beslenme programları vs. var mı?

• Definisyon zaten kas kaybetmeden yağ yakmak için kullanılır.
  • + definisyon için hatrı sayılır kas kütlesi lazım öyle 35cm kolla definisyon yapılmaz
  • protein ağırlıklı besleneceksin, yağdan undan tuzdan vs. uzak duracaksın. Vücudunu halsiz bırakmayacaksın (kan şekeri)

definisyon için illa hatrı sayılır kas kütlesi lazım değil, definisyon da ayrıyetten vücudu diri ve sıkı tutar. ve özellikle kollar omuzlar ve sırtlar daha da belirginleşir parçalanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-Dog

protein ağırlıklı besleneceksin, yağdan undan tuzdan vs. uzak duracaksın. Vücudunu halsiz bırakmayacaksın (kan şekeri)

definisyon için illa hatrı sayılır kas kütlesi lazım değil, definisyon da ayrıyetten vücudu diri ve sıkı tutar. ve özellikle kollar omuzlar ve sırtlar daha da belirginleşir parçalanır.

Yağdan uzak duracaksın derken zararlı yağlardan bahsediyorsun değil mi?

Çünkü definisyonda benim kurtarıcım genelde yağlar oluyor
  • Cardio olucakmı? Antrenman Spliti nasıl olucak,kaç kere Cardio olucak haftada, eğer olursa,Kaçar dakika sürmeli? Neler yapmalı? Günde kilo başına kaç gr protein,yağ ve karb alınacak? Bunları bilmek çok önemli..

Definisyonun açıklamasını yapmak yada yağdan uzak olcan tuz yemicen demek çok basite kaçıyor,herkez biliyor bu tür şeyleri zaten artık .. İnsanlar soru sordukları zaman bu tür cevap bekliyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank08 -- 31 Mayıs 2013; 17:36:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

quote:

Orijinalden alıntı: T-Dog

protein ağırlıklı besleneceksin, yağdan undan tuzdan vs. uzak duracaksın. Vücudunu halsiz bırakmayacaksın (kan şekeri)

Yağdan uzak duracaksın derken zararlı yağlardan bahsediyorsun değil mi?

Çünkü definisyonda benim kurtarıcım genelde yağlar oluyor

Misal makine yağı :D
    zeytinyağı aşırıya kaçmamak kaydı ile sabah kahvaltısında ve yemeklerde az miktarda kullanılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frank08

Cardio olucakmı? Antrenman Spliti nasıl olucak,kaç kere Cardio olucak haftada, eğer olursa,Kaçar dakika sürmeli? Neler yapmalı? Günde kilo başına kaç gr protein,yağ ve karb alınacak? Bunları bilmek çok önemli..

Definisyonun açıklamasını yapmak yada yağdan uzak olcan tuz yemicen demek çok basite kaçıyor,herkez biliyor bu tür şeyleri zaten artık .. İnsanlar soru sordukları zaman bu tür cevap bekliyorlar..

Eski yaşam tarzımın plan programını bulsaydım yayınlamayı düşünüyordum ama bulamadım ve üstüne de düşmedim.

Bu yüzden en temel en basit bilgileri yazıyorum zaten bunlar dahi yapılsa her insan "fit kare" "fit küp" "kit of the year" zaten olur.

Hatta yaşam tarzınız olduğu sürece alışkanlık getirmemek kaydı ile günde değil 2000, 200.000 kalori alsanız yine aynı formunuz kaldığınız yerden devam eder.

vs. vs. fazla komplike takılmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-Dog -- 31 Mayıs 2013; 17:41:34 >

• quote:

Cardio olucakmı? Antrenman Spliti nasıl olucak,kaç kere Cardio olucak haftada, eğer olursa,Kaçar dakika sürmeli? Neler yapmalı? Günde kilo başına kaç gr protein,yağ ve karb alınacak? Bunları bilmek çok önemli..

insanlar biraz cevabı bıraksalar kendi işlerinin ehli olsalar bu tür konular acılmaz.
    Biraz araştırma ve bilgi ile halledilmeyecek şey yok..

burada kimse kimsenin vucut tipini bilmiyor.Herkes farklı metobolizmaya sahip..
    Herkesin yag oranı eşit degil vs.

Hazır cevaplar yerine vucudunuz üzerinde bazı deneyler yapınız.

Dünyanın en basit fakat en sabır isteyen sporudur,hobisidir.
    Biraz araştırın o kadar zor degil

• quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

insanlar biraz cevabı bıraksalar kendi işlerinin ehli olsalar bu tür konular acılmaz.

Basitlikten kastın nedir ? Bilgi vs ise açıkcası bu kadar derinlemesine bilgi gerektiren başka bir spor olduğunu sanmıyorum. Kolaylık desen yine bu kadar kendi limitlerini zorladığın kaç spor var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

Basitlikten kastın nedir ? Bilgi vs ise açıkcası bu kadar derinlemesine bilgi gerektiren başka bir spor olduğunu sanmıyorum. Kolaylık desen yine bu kadar kendi limitlerini zorladığın kaç spor var ?

evet cok cok basit bu spor amatör düzeyinde.
    antreman ve beslenme ile gelemeyegin nokta yok bu kadar basit.

yok efendim nasıl program uygulayalım
    yok efendim nabızı tavan yaptırayım

ya arkadaş senin ektomorfsun ben mezomorf
    senin programın bana uymaz benim programım sana
    beslenme icinde bu gecerli..

Eger lanet olası yag yakımı ve kilo vermek istiyorsan eger.
    Belirli bir süre karbonhidratı sıfırlaman lazım.
    kim olursan ol.
    Daha sonra ister bulk dönemine girersin bol protein bol k.komplex karbonhidrata geciş yaparsın vs.
    Bittikten sonra da eger yaglandıgını düşünüyorsan definisyona girer k.karbonhidratı orta seviye protein oranın max seviye cıkarır devam edersin.

yani söyledir böyledir demenin ne mantıgı var.

Bicepsle 10 haraket yapmakla 4 hareket yapmak arasında hic bir fark yok.
    4 hareketten üzeri hamallık..

Hayır benim yorumumun neresine muhalefet oldun onu da anlamadım ki.

ne yazmışım ben bu spora kolay bir spor degil mi ?
    Neden kolay olduugunu yukarıda anlattım.Gerizekalı gelse yazdıklarımı okusa anlar bu sporu az cok.

Sonra ne demişim sabır demişim degil mi ?

Bu lanet sporda sabır etmezsek hic birşey olmuyor.
    Kısa vadade hic bir halt olamayacagını bilmiyorsak yapacak birşey yok.
    1-2 ayda nasıl olurum konularını hepimiz görüyoruz.
    O kadar arkadaşım var ki 1-2 ayda bırakan bu sporu.

burada uzun uzun yazarım da gerek

sen bu spora hobi olarak bakmıyorsun Executor06
    bilimsel tezler konusmaya calışıyorsun fakat bu cok kasıntı ve gereksiz birşey
    daha düne kadar taptıgımız programlar bugun itibariyle bitmiş kül olmuş durumda
    bir süre mit yerle bir oldu bilmiyor musun
    hala bir sürü tezler anti tezler var olmakta.
    Herkeste bir fikir catışması

Bu sporda bir yere gelmek istiyorsan calışacaksın
    Ben bunu söylüyorum arkadaşlara.

yoksa bana bilimselle sunla bunla gelmeyin kardesim
    Amatör bile degiliz amatör

• "antreman ve beslenme ile gelemeyegin nokta yok bu kadar basit. " demişsin ama işte o antrenman kelimesinin altında binlerce detay, o beslenme kelimesinin altında nice incelikler, denge yatıyor. Kelime olarak alınca "doğru beslen, doğru antrenman yap, yeteri kadar dinlen" demek kadar basit bu spor. Ama iş nasıl'ına gelince detaylar daha da detaylanıyor.

Vücut tipi konusuna birşey demiyorum, herkes kendi vücudunu tanıyıp ona göre beslenmeli, antrenman yapmalı vs. orası öyle.

Yağ yakımı, kilo vermek için karbonhidratı sıfırlamaktan bahsetmişsin. Bir kere bunun sağlıkla uzaktan yakından alakası yok. Bırak sıfırlamayı karbonhidrat yönünden zayıf diyetler kalp sağlığını tehdit ediyor. Biz amatörüz diyeceksin ama işin en doğrusunu onlar yaptığı için prolardan örnek vereyim; yarışmaya 1 ay kala vs. istedikleri yağ oranını yakalayamamışlarsa karbonhidratı tamamen keserler. O noktaya kadar azalta azalta gider bu iş. Biz amatörüz diye bodozlama yaparsak yağlarla beraber sağlık ve kas kaybı olarak bize yansıması kaçınılmaz.

Definisyondan bulka geçiş birden bol karbonhidrata dönüş olursa düşük kaloriyle çalışan, yağ yakma dönemine adapte olmuş olan vücut o fazla kalorileri direk yağ olarak atar köşeye. İnsanlar hesaplayarak haftadan haftaya 100-150 kalori artışını boş yere yapmıyor.

Evet bicepste 3-4 farklı hareket yapmak yerine 10 hareket yapmak fazla bir kazanç sağlamaz. Ama hangi hareketlerin ana, hangilerinin izolasyon olduğunu bilmemiz antrenman düzeni açısından çok şey katar bize.

Evet bu spor spor sabır sporu zaten, o yüzden basitlikten öte.

Bilimsel şeylere dayanarak konuşmak kasıntılık mı ? Buna cevap bile vermiyorum

Bir sürü mit yerle bir oldu diyorsun, evet yerle bir oldular çünkü onlar sadece mit idi. Bilimle alakaları yoktu. Bu yüzden bilimsel şeylere dayanarak konuşmak gerek, "bizim salondaki iri abi böyle dedi, sen ne bileceksin?" lerle oluştu o mitler.

O bilimselle şunla bunla dediğin şeylerle kimse gelmemiş olsaydı ne nasıl antrenman yapacağını bilirdin, ne de ne kadar protein alman gerektiğini vs. Bilim adamları sürekli araştırarak, denek insanlar bularak hangi yöntemin daha iyi sonuç verdiğini araştırıyor. Vücut geliştirme dergilerinde her ay onlarca yeni makale bu sayede oluşuyor.

Konu bu kadar detaylansın istemezdim ama oldu bir kere.
    Neye muhalefet olduğumu sormuşsun, yalnızca bu sporun basit/sade olduğu görüşüne katılmıyorum. Bu spor kadar derinlemesine bilgi gerektiren bir spor görmedim şimdiye kadar. Üstelik sadece sporda değil, hayatının tümünde işine yarayan bilgiler bunlar.

Öğrenmeye çalışmadan, bildiğini-sağdan soldan duyduğunu uygulayan insanların yıllarca salon tepip yerinde saydığını görüyoruz.
    Agresifleşmeye gerek yok, burası bir forum ve senin o görüşüne katılmadığımı belirttim. Olay benim için bu kadar basit, bir art niyet aramana gerek yok :)

• Abi amma büyütmüşünüz olayı,niye bukadar yanlış anladınız anlamadım .. Çok saf bir şekilde yazdım o cevabı yani bir laf çarpıtma yada başka birşey düşünerek değil .. Yani bende bakıyorum bazı konulara tamam konuyu açanda hiçbir şey belirtmeden ''Nasıl kollarım genişler? Nasıl Şişerim? '' vs gibi sorular sorarsa tabiki dediğiniz gibi bende cevaplar veririm .. Ama nebiliyim ben mesela işte yaş,boy,kilo,vücüt yapısı,yağ oranını falan belirtip sorular sorsam daha açıklayıcı cevaplar almak,bilgilenmek isterim. Bu yüzden öyle söyledim ama yanlış anladıysanız kusura bakmayın
  • benim tepkim sana degil arkadaşım
    her yorumumda araştırın diye slogan atan benim

adam kalori aşagı kalori yukarı ama proteinden karbonhidrat cestlerinden ve yag ceşitlerinden bi haber.
    Bunları bile araştırma aciziyetini gösteren kişilere bilimsel dayanak sunmak trajikomik bir durumda.

karbonhiratı sıfıra indirme konusuna hic giremeyecegim.
    Havamda degilim..

sözün özü;
    Araştırın sonra bilimsele gecersiniz'dir.

Bu spor tekrar söylüyorum ve basit ve sabır gerektiren nankör bi spordur
    nankörü unutmuşum
  • Yaklasik4 aydir kendimle ilgili gelisimi fotograf cekerek izliyorum. Gercekten fark edecek derecede gelisim var.cok iyiyim dedigim zaman ile simdiki halim arasinda daglar kadar fark var.definizyon zordur becerebilene kolaydir.iyi bir gelisim icin kesinlikle gereklidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.