Şimdi Ara

Kartlarımda Nasıl düzenleme yapmalıyım. Hangilerinden vazgeçmeliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar iyi forumlar elimde en avantajlı, en gereksiz yere limit harcayan kartlarımı sizlerle paylaşarak en sevdiğim kredi kartımın limitini arttırmaya çalışacağım ne kadar umutsuz olsam da :)

Akbankta; Axess Platinum, Axess Wing ve Free olmak üzere axess platin ve free ye bağlı ek kartlarım mevcut.

Bir işyerine girdiğimde bol taksit imkanı ve ara taksit seçenekleri sunan akbank kredi kartları en sevdiğim kartlarımdan birisidir. Peşin alışverişi 1 veya 2 ekstre erteleme dönem dönem değişen vade farksız 2 - 3 - 6 taksit kampanyalarıyla ve her yerde yüzümü güldüren alışveriş imkanı sağlıyor. Limitim düşük olduğu için kullanamıyordum.

25.000 TL Akbank üzerinde kmh olmasıyla beraber kart limitine yakın nakit avans kullanma imkanı sunuyor. Nakit avans çekerek ertesi gün ödediğinizde kmh gibi kullanılan gün kadar faiz ödersiniz. Tabi müşteri hizmetleri ödeme sağlamanız gerekiyor. Deniz bankta oluyordu arayıp müşteri hizmetlerine sormak lazım.

Çocuğa tablet almamız gerekiyor bir dakika durmuyor hepsiburaya bakıyoruz. Axess çıkan taksit seçeneklerini ve ürünü aşağıya paylaşıyorum. Ürünlere göre vade farksız 3 6 taksit farklılık gösterebilir ben 5 taksitle ödemek istiyorum.

Pazartesi diş tedavisi oldum 3000 TL yi vade farksız 9 a böldü en çok taksit axesste var diğerleri az yapıyor dedi.

Yılda 2 defa çöküyor diye erteleme, peşine vade farksız en fazla 6 taksit imkanı sunan kartan neden vazgeçeyim. Sorun tamamen limitti Akbanka küsmüştüm yetmiyor diye kullanmak istemiyordum faturayı diğer kartlara göre çok taksite bölüyor. Kart limitim 16500 TL iken 179.300 TL çıkınca ertesi gün 33 bin borç yaptım. Hesapta para tutmuyordum para tutar tranfer yapar oldum banka paramdan faydalanarak faiz elde edecek seneye kalmaz limitimi arttıracaktır.

En eski en yüksek limite sahip olduğum Qnb Finansbank'ta Cardfinans ve Enpara kredi kartlarım mevcut. Axess kadar bayılıyorum.

Enpara faizsiz 5 taksit kampanyası ve Carfinansın dönem dönem ekstre 250 TL sabitleme kampanyasıyla, gerek peşine 3 faizsiz taksit kampanyasıyla zor günler atlattım.

Hesabımda para tuttuğum ve yatay findeks notuna sahip olduğu için limitim 215.300 TL çıktı.

Aynı tableti cardfinans ile taksit seçeneklerine bakalım. 5 taksit alamıyorum, 6 taksit alıp daha çok faiz ödeyeceğim yada enpara ile 5 e bölerim. artık :)

Gelelim bonus kartlarıma;

Garanti Bankasında Bonus Platinum Trink ve ona bağlı Bonus Amex kredi kartlarım var. Faizsiz erteleme, vade farksız peşine taksit kampanyaları yok axess gibi ara taksit ve bol taksit imkanı sunmuyor. Sağlık sektöründe bile Axess kadar taksit yapmıyor.

Lenovo tableti garanti bankasıyla alalım yine 5 taksit yok :)

Denizbankta Gold kartım var.

Elimdeki en gereksiz boş yere limit harcayan kampanyaya katılım sağlayıp kriteri yerine getirince bile bonus vermeyen tek aptal banka Denizbank

Sadece Axess teki gibi kart limiti kadar nakit avans veriyor, ertesi gün müşteri hizmetlerini arayarak ödeme yaptırdığında kullanılan gün kadar faiz işletiyor varsa işlem ücreti yansıtıyor.

Bunun için 100.000 TL limiti neden tutayım hiç kullanmıyorum hareket olsun diye talimat vermiştim. Kapatmaman için bir sebep gösterir misiniz ? Neden 2 tane bonusum olsun mantıksız.

Lenovo tablet seçeneği de yukardakiyle aynı sonucu verecek farklılık göstermeyecektir.

Özetle ürünlerim ve yapacaklarım sizin fikrinizde ihtiyacım var ?

Cardfinans & Enpara 215300 TL // 200.000 TL indireceğim, üye iş yeri olmadığı için 150.000 hatta 100.000 TL kadar çekebilirim.

Garanti Bonus 68200 TL limit arttırmaya çalışacağım.

Deniz Bonus Gold 100.000 TL Aidatsız Net kart aldım, limitim 800 TL indirmek için başvuruda bulundum 20.000 TL kadar iniyormuş. Değerlendirmeye aldılar yarın ararlar. Düşerse en düşük seviyeye indirmek için uğraşacağım. Findeks notum düşmesin diye Gold kapatarak Net kartı dolaba kaldıracağım.

Axess & Wing & Free Limiti 179.300 TL önerilen limiti 500.000 TL görüyor ve geliri 150400 TL hesaplamış bundan cesaret alarak kartlarımı eritmeye karar verdim. Gördüğü gelirin 3.7 katı kadar limitim vardı. Belirlediği geliri düşürmemesi için kartı asla boş bırakmayacak ve hesaba para giriş çıkışı yapacağım evet üşenmeden her gün. Yeter ki gördüğü geliri düşük göstermesin önerdiği kart limiti de azalıyor belki 6 ayımı da alabilir.

Limitin bir şekilde artmasını istiyorum. Eğer bir aya kadar artmaz başarısız olursam carfinansı düşürme riskine girmeyeceğim. Garanti özellikle Finansbank boştaki limiti alabileceğini düşünüyorum.

Deniz onaylarsa;

Akbank : 179300 TL

Garanti 68200 TL

Qnb Finasbank 215300 TL

Denizbank 800 TL

Toplam limitim 463600 TL oluyor akbank kredi kartımın önerdiği limitten daha düşük hale geliyor. Umarım artar başka nelerden vazgeçmeliyim sizin de fikirlerinizi alayım.

Toplam kartlara 48.000 TL borç var hiç birinde risk yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 19 Temmuz 2023; 0:38:43 >

• İşbank Maximum ve Yapı kredi Eko karta sahip olmak istesem de kaçırdık ilk kart sahip olduğunda başvurmam gerekiyordu.. Axess kadar ballıKartlarımda Nasıl düzenleme yapmalıyım. Hangilerinden vazgeçmeliyim ? 

• Ben tek kart kullanıyorum garantiyi bırakamıyorum senelerdir :) akbank sürekli çöktüğü için her zaman ikinci planda kalıyor...ama en çok kampanya ve taksit oranlarını yapan axess'dir

Üstad nerdesin? @ibo83

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthWorm -- 19 Temmuz 2023; 22:49:11 >
  • AYNI ürün 3999 buldum Alma

Herkesin iyi oldugu ona bol limit Veren bankası var.
    Benim için by Garanti ve Isbank başka arayışım yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 20 Temmuz 2023; 12:28:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ibo83 kullanıcısına yanıt

Dur karıştırma daha çocuk yok Kartlarımda Nasıl düzenleme yapmalıyım. Hangilerinden vazgeçmeliyim ? 

• Saiph kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de bonus platinum trink varsa sizin gibi bonus platinum trink e bağlı bonus american express yani bonus amex e başvurursam nasıl oluyor ekstra kart ücreti VS oluyor mu ekstreleri VS ayrı mı oluyor bağlı kart ne demek tam olarak garanti demi var bu sadece?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Hocam bende de bonus platinum trink varsa sizin gibi bonus platinum trink e bağlı bonus american express yani bonus amex e başvurursam nasıl oluyor ekstra kart ücreti VS oluyor mu ekstreleri VS ayrı mı oluyor bağlı kart ne demek tam olarak garanti demi var bu sadece?
    Bağlı tek ekstre çıkıyor ve 104 TL fark oluyor 11. Ayda yeni kart alıp diğerini kapatabilin.

Oraya ekleme yapayım money bonus platinum aldım sırf visa kart için.

Doğru bazı sitelerin visaya özel kampanyaları oluyor hemde migros da money kazandırıyor o kart sanırım kart başvurularında visa mastercard VS seçmiyoruz diye biliyorum bankalar yolluyor hangisi denk gelirse yada kart türüne göre değişen bankalarda var sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 24 Temmuz 2023; 13:30:8 >
  • quote:

Doğru bazı sitelerin visaya özel kampanyaları oluyor hemde migros da money kazandırıyor o kart sanırım kart başvurularında visa mastercard VS seçmiyoruz diye biliyorum bankalar yolluyor hangisi denk gelirse yada kart türüne göre değişen bankalarda var sanırım
    Eskiden visa ile anlaşmalıydı money bonus, trink olandan bir fark yok ekstre money var kullan kullanan yine bonus kart.

Beğenirsem durur.

Bonus platinum trink de var ek olarak money bonus da var sizde hocam anladım tamamdır

Kart aidatları da aynı sanırım

Ben kartları 11. Ayda iptal le uğraşmıyorum hocam kart değişikliği vs gerek yok genelde bankalardan talep ediyorum ücreti iade ediyorlar uğraştıranla da uğraşarak alıyorum bir şekilde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 24 Temmuz 2023; 13:35:13 >
  • quote:

Bonus platinum trink de var ek olarak money bonus da var sizde hocam anladım tamamdır

Kart aidatları da aynı sanırım

Ben kartları 11. Ayda iptal le uğraşmıyorum hocam kart değişikliği vs gerek yok genelde bankalardan talep ediyorum ücreti iade ediyorlar uğraştıranla da uğraşarak alıyorum bir şekilde :)
    3 kartın varken uğraşırsın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.