Şimdi Ara

kart piyasası ne zaman düzelir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben yaza kalmadan mayıs gibi düzeleceğini düşünüyorum. umarım düzelir de ellerinde kalır kartlar  

• 2018 de de böyle olmuştu hatta o zamanlar 4GB kartlarla bile mining yapıldığı için RX570-580 4GB lar 3000 den, 1050 Ti lar 2000 den havada kapılıyordu 3 sene öncenin 3000 lirası ile şuanın 3000 lirası arasında da dağlar kadar fark var ayrıca onu da hatırlatayım. Sonra birileri çıkıp ''bu piyasa hiç bir zaman düzelmez bu fiyatlara alışın'' diye zırvalamaya başlıyordu velhasıl öyle de böylede 5-6 ay içinde dibe çakıldı hatta öyle bir çakıldı ki mining öncesinden bile daha aşağı çekildi fiyatlar.

2018 haziranda 3000 lira çektikleri 2.el RX570 4GB ı yıl sonuna doğru HB dan 900 liraya aldım üstelik tek fanlı modeli de değil Nitro+

Bu zamanları bilmeyenler, yaşamayanlar şuan atıp tutuyor. He kardeşim he hiçbir zaman düşmeyecek fiyatlar heeee tamam sensin  

• Cip üretimi taleplere yetiştiği zaman düzelir.
  • Yoksa sen ekim ayında "2 aya herkes kart sahibi olacak rahat olun" diyenlerden misin :))

• Ben minimum 6 ayı var daha diyorum. Yazın belki biraz düşebilir ama dolar bazında eski seviyelerine dönmesi için en az 6 ay var diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de çok merak ediyorum

• 2022 de

• 2018 de de böyle olmuştu hatta o zamanlar 4GB kartlarla bile mining yapıldığı için RX570-580 4GB lar 3000 den, 1050 Ti lar 2000 den havada kapılıyordu 3 sene öncenin 3000 lirası ile şuanın 3000 lirası arasında da dağlar kadar fark var ayrıca onu da hatırlatayım. Sonra birileri çıkıp ''bu piyasa hiç bir zaman düzelmez bu fiyatlara alışın'' diye zırvalamaya başlıyordu velhasıl öyle de böylede 5-6 ay içinde dibe çakıldı hatta öyle bir çakıldı ki mining öncesinden bile daha aşağı çekildi fiyatlar.

2018 haziranda 3000 lira çektikleri 2.el RX570 4GB ı yıl sonuna doğru HB dan 900 liraya aldım üstelik tek fanlı modeli de değil Nitro+

Bu zamanları bilmeyenler, yaşamayanlar şuan atıp tutuyor. He kardeşim he hiçbir zaman düşmeyecek fiyatlar heeee tamam sensin  

• Sıkıntı yok hocam alın idarelik bir kart patlamış mısırın izi seyredin piyasa nasıl patlayacak.Oyuncu adam gidipte ps5 parasina ps5 ten düşük grafik işlemcisine para vermez.2080 superimi miningciye sattım yüksek bir fiyattan 1650 superimle piyasayı seyrediyorum.5000 e rtx3070 alacağımiz günler uzak değil.Gecen miningciligin patlamasi gibi patlarsa.

• Venomancer kullanıcısına yanıt

Forumda her mesajın insanları tahrik edici dostum biri o sattığın Rtx 3080 lerle reelde dövecek seni ama ne zaman merakla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Forumda her mesajın insanları tahrik edici dostum biri o sattığın Rtx 3080 lerle reelde dövecek seni ama ne zaman merakla bekliyorum.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomancer -- 7 Mart 2021; 17:48:39 >
  • Umarım yaz sonununa kadar düzelir forumda konusu vardı kart stok sorunu 2022 kadar devam edebilir yazıyordu haberde.

https://forum.donanimhaber.com/ekran-karti-sikintisi-2022-ye-kadar-surecek--148129805

• Rtx3080ti den sonra düzelecektir. Nvidia kısıtlamaları genişletecek. Miningciler kendileri için üretilen kartları alacak oyuncularda kendileri için üretilen kartları. 15 20bine kart almayın Ethereum kazım zorlugu ve masrafı da artınca miningciler satmaya başlayacaktır. Şuan 30bine aldıklarını 10bine zor satarlar.

• Mining patlaması mümkün olduğu sürece. Nvidia ümidi verdi merakla bekliyorum açıkçası. Bugün 1.9 Trilyon dolarlık teşvik paketini onayladı ABD. Bakalım ne olacak mining durumları.
  • 2.el araba piyasası başlığını takip etmek yeterli. Düştü düşüyor almayın bi bakmışsın 5 sene geçmiş  Kartlarda o hesap işte...

• 2023 te hocam

• Genel olarak konuşacak olursak, dünya çapında üretim tüketimin önüne geçtiği zaman diyebiliriz. Sadece ekrankarti olarak bakmayın, chip, yonga, yani genel olarak pandemi süresince elektronik aletlere ilgi büyüyerek arttı. Üreticilerde saticilarda bu durumdan memnunlar. Az üretilince fiyat artıyor ne güzel, parası olan iki katı parayı basarak aliyor. Şöyle bir iki ay kimse birşey almasa bak neler oluyur :) Şuan yaşananlar bizden sonra ki kuşaklar için bir ders niteliği tasiyor.

• merchienze kullanıcısına yanıt

Hedef 2023  

• Ben sana ne zaman düzeleceğini söyleyeyim.

Öncelikle dünya çapında bu Koronavirüs'ün tamamen bitmesi lazım. Koronavirüs bitmediği sürece Kripto paralara olan talep düşmeyecek. Korona bittikten sonra Kriptonun 2018'de ki gibi çökme ihtimali çok yüksek. (Yatırım Tavsiyesi Değildir bu arada)

İkinci olarak insanların kara borsadan ürün almayı bırakmaları şart. Aldıkça stokçular daha çok cesaretleniyor ve fiyatlar inmiyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.