Şimdi Ara

Karma Testlerim (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
23
Favori
12.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lastik izlenimlerine Hankook S1 Evo2 ve Dunlop Sport Maxx RT eklenmiştir.
  • Eline sağlık. Araç satın alırken teknik veriden çok işin ehli kullanıcı yorumlarının önemli olduğuna inanıyorum, bu anlamda yazı çok değerli bilgiler içeriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler
  • Nissan Qashqai 1.2 Turbo Manuel Tekna Skypack -->> Nissan Qashqai 1.2 Turbo Manuel Black Edition Premium Pack olarak revize edildi.
  • Nissan X-Trail 1.6 DCi X-Tronic Platinum Premium Pack eklendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERG81

Nissan X-Trail 1.6 DCi X-Tronic Platinum Premium Pack eklendi.

Emeğiniz için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

Nissan X-Trail 1.6 DCi X-Tronic Platinum Premium Pack eklendi.

Emeğiniz için teşekkürler

teşekkürler
  • Volkswagen Passat (B7) 1.6 TDI DSG testi eklendi.
  • Arkadaşlar belirli araçları test edip burda sizinle paylaştıktan sonra bazen özelden "şu kadar param var sen olsan ne alırdın" benzeri sorular geliyor. Bunlara toptan cevap vermek için bütçe sınırlaması olmaksızın hangi sınıfta neyi alırdım burda paylaşmak isterim.

A segmenti: Mini Cooper S (Mini çok para derseniz Opel Adam 1.2 veya Hyundai i10)
    B segmenti: Hyundai i20 1.4 CRDi
    C segmenti: Kia Cee'd Premium Sports Wagon
    D segmenti: Bmw 3 serisi
    E segmenti: Bmw 5 serisi
    F segmenti: Mercedes S serisi

B segmenti SUV: Opel Mokka
    C segmenti SUV: Yeni Kia Sportage'ı beklerim veya ikizi yeni kasa Hyundai Tucson (Qashqai kullanıcısı olmama rağmen)
    D segmenti SUV: Volvo XC60
    E segmenti SUV: Range Sport - BMW X5 arasında kalırım, ama muhtemelen X5 olur.

B segmenti MPV: Almam.
    C segmenti MPV: Ford C-Max
    D segmenti MPV: Renault Espace

Hot-Hatch: Ford Focus RS (gelecek ay piyasaya çıkıyor, 2.3 Lt turbo motor, 320 Bg, 4x4...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERG81 -- 8 Mart 2015; 18:47:49 >

• quote:

Arkadaşlar belirli araçları test edip burda sizinle paylaştıktan sonra bazen özelden "şu kadar param var sen olsan ne alırdın" benzeri sorular geliyor. Bunlara toptan cevap vermek için bütçe sınırlaması olmaksızın hangi sınıfta neyi alırdım burda paylaşmak isterim.

A segmenti: Mini Cooper S (Mini çok para derseniz Opel Adam 1.2 veya Hyundai i10)

C segmenti SUV: Yeni Kia Sportage'ı beklerim veya ikizi yeni kasa Hyundai Tucson (Qashqai kullanıcısı olmama rağmen)

Hot-Hatch: Ford Focus RS (gelecek ay piyasaya çıkıyor, 2.3 Lt turbo motor, 320 Bg, 4x4...)

hocam 2 sene i20 kullandım, açıkcası B segmentinden en alta yazacağım araç olur. Fiesta ve polo çok çok daha başarılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

quote:

Arkadaşlar belirli araçları test edip burda sizinle paylaştıktan sonra bazen özelden "şu kadar param var sen olsan ne alırdın" benzeri sorular geliyor. Bunlara toptan cevap vermek için bütçe sınırlaması olmaksızın hangi sınıfta neyi alırdım burda paylaşmak isterim.

hocam 2 sene i20 kullandım, açıkcası B segmentinden en alta yazacağım araç olur. Fiesta ve polo çok çok daha başarılı.

İlk jenerasyon Hyundai i20 gerçekten çok silik, sınıfında hiç bir konuda başa oynayamayan bir araçtı. Ancak 3 aydır piyasada olan yeni i20 ise B segmenti araçlar içerisinde benim gerçekleştirdiğim testte insanı dumura uğratacak kadar başarılı çıktı.
    Keza VW şakşakçısı Auto Motor Sport dergisinin bu ayki B segmenti araçlar karşılaştırmalı testinde de Polo dahil tüm rakiplerini sollayıp birinci oldu.
    Bence yeniden şans verilmeyi hakediyor bu bücür; bir test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Abiler bu kadar tüketim toplumu olmayın. Önceki i20 de güzeldi. Alt vergi diliminde, LPG uyumlu, sorunsuz, parçası ucuz, kolay satilan bir arac. B sınıf müşterisinin isteklerine uygun bir araç.

Asil eleştirilmesi gereken accent bulue. İ20 bin sedanı ama neden daha pahalı. Kia da da sedan hb farkı var ama Hyundai de nedense biraz fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 10 Mart 2015; 14:05:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

Abiler bu kadar tüketim toplumu olmayın. Önceki i20 de güzeldi. Alt vergi diliminde, LPG uyumlu, sorunsuz, parçası ucuz, kolay satilan bir arac. B sınıf müşterisinin isteklerine uygun bir araç.

Asil eleştirilmesi gereken accent bulue. İ20 bin sedanı ama neden daha pahalı. Kia da da sedan hb farkı var ama Hyundai de nedense biraz fazla.

Eski i20 güzeldi ancak özellikler olarak hiçbir rakibini alt edebilecek potansiyeli barındırmıyordu.
    Yeni i20'yi ise dahada güzel yapmışlar; iç mekan genişliği, aracın yolda akışı, yol tutuşu, rafineliği, işçilik kalitesi ve donanımı ilebir çok rakibinin sunduğundan bir tık fazlasını sunar hale gelmiş.
    Açıkçası ben testte C sınıfı bir araç kullanıyormuşum hissine kapıldım. Sonuçta aynı parayı vereceksek neden Polo gibi antikaya veya Peugeot gibi karakteri olmayan bir aracı tercih edeim ki?
    Evet tüketiyoruz, ancak tüketlecekse bari hakedene tüketilsin

• Subaru XV 1.6 Lineartronic (CVT Otomatik) Elegance eklendi.
  • ellerinize sağlık çok güzel testler olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.oguz

ellerinize sağlık çok güzel testler olmuş

Teşekkürler
  • Kia Cee'd ve Kia Sportage testleri revize edilmiştir. (Kırmızı bölümler)
  • quote:

Kia Cee'd ve Kia Sportage testleri revize edilmiştir. (Kırmızı bölümler)

Hocam bu konu Türkiye ile alakalı bence Kia' sından tutun Mercedes bile mağdur ediyor insanı bu ülkede. Ben de ilk çıktığında Renault Clio 4 0.9 araba almıştım ve inanılmaz derecede sola çekiyordu. 10 kere gitti geldi kavga gürültü yok kabul etmediler. Ülke tüketici tarafında o kadar rezil ki gelen geçen cebini dolduruyor, müşteriyi ipleyen yok. E ülkede bilinç de yok.
  • Genel olarak guzel, emeginize saglik. Yalniz bazi markalari biraz onyargili davrandiginiz hissi uyandi.
  • yarısını okudum,geri kalanı sonra okurum,mesajım bulunsun,,, bu arada yorumlarınız gayet güzel
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.