Şimdi Ara

KARGA lar kaç yıl yaşar. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
74.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konu hortlamış, 200 yıl nasıl yaşıyo böyle bi canlı var mı ya
  • Yine hort tuzağına düştüm
  • Yok artık 200 sene biraz zor...
  • Arkadaşlar kargaların ömrü olarak kesin bir şey söylemem . Benim bildiğim 200 yıl yaşarlar . Ama bilimsel olarak şu kanıtlanmıştır ki kargaların ömrü insan ömründen daha uzundur .
  • Lan iyi güldüm he
  • .
    .
    .

Ben 600 sene yaşıyorlar diye biliyorum. cinsine göre değişebilir belki. Kıskanıyom valla hayvanları. Bizde yaş 70 iş bitmiş oluyor. ha büyüdüm ha okudum derken bişi anlamıyor insan..

akıllı karga balık yakalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemamelesi

.
    .
    .

Ben 600 sene yaşıyorlar diye biliyorum. cinsine göre değişebilir belki. Kıskanıyom valla hayvanları. Bizde yaş 70 iş bitmiş oluyor. ha büyüdüm ha okudum derken bişi anlamıyor insan..

akıllı karga balık yakalıyor

akıllı insan da hortluyor

• hortluyorsun doğru yaz bari. normal ömür 30yıl kadar, vahşi hayatta 7-8 yıl civarı.

In captivity, both crows and ravens have been known to live for about thirty years - tops. In the wild, the average life span of a crow is 7-8 years. ...
  • Beyler yardımcı olmaya çalışmışsınız ama herkes yanlış bilgilendirmiş.Kargalar eceliyle ölmez. Sağda solda bir yerine bir şey olmazsa avlanmazsa sonsuza kadar yaşar. Yani bir nevi ölümsüz hayvanlardır.
  • Onları görünce dede mumamelsi yapın hörmet gösterin..
    Taş atmayın
  • Ulan hortla hortla bitmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6,02x10^23

Beyler yardımcı olmaya çalışmışsınız ama herkes yanlış bilgilendirmiş.Kargalar eceliyle ölmez. Sağda solda bir yerine bir şey olmazsa avlanmazsa sonsuza kadar yaşar. Yani bir nevi ölümsüz hayvanlardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErrayN

100-150 yıl yaşar diye duymuştum ben

bende öyle...boşuna dememişler kargalara kalan dünya.
  • sallayan sallayana hee, 150-200 yıl demişler yuh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oct

quote:

Orijinalinden alıntı: scrolll

50 yıl deniyor ? bulamadım nette yardıııım.

bende 200'e kadar yaşadıklarını duydum...

ne 200ünden bahsediyon max. 40 yıl yaşarlar
  • Kargaların ömrü [değiştir]

Kargalar Antik Yunan ve Roma'da uzun ömürlülüğün sembolü olmuştur. Plutarkhos'un Hesiodos'un kayıp bir eserinden aktardığına göre, karganın ömrü insan ömrünün dokuz katıdır. Geyikler kargalardan dört kat fazla yaşarken, kuzgunların ömrü geyiklerinkinin üç katı kadardır.[5]

Gerçekte kargaların ömrü 40 yıl kadardır.[6][7] Ancak vahşi hayvanlar ve hastalıklar nedeniyle genellikle bundan birkaç yıl daha kısa yaşarlar.

Bilinen en yaşlı Amerikan kargası 30 yıl 6 ay yaşamıştır

http://tr.wikipedia.org/wiki/Karga

• hort içinde hort
  • quote:

Orijinalden alıntı: shimasu

sallayan sallayana hee, 150-200 yıl demişler yuh.

Ölümsüz diyen var 3-4 mesaj üstte
  • Bug'ını bulmuşlar sonsuza kadar yaşayacaklar. Başlarına bir iş gelince respawn oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.