Şimdi Ara

Kardiyo hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar okulun kondisyon salonuna kayıt oldum. Yaz ayları diye eğitmen hoca yok. Yağ yakıp, göğüs kası çalışmak istiyorum. Bunu hangi aletler ile yapabilirim? 173 cm 77 kilo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kondisyon salonu ne hocam ? Spor salonu ise demek istediğin göğüs kasını , dumbell , halter , istasyonlar ile geliştirebilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • StoryBro kullanıcısına yanıt
    Evet hocam spor salonu, kardiyo hakkında pek bilgim yok koşu ve eliptik bisiklete binsem yağ yakmaya yardımcı olur mu?
  • Evet olur ama iyi beslenmeniz lazım
  • yağ yakmak için 15-20 dakika hııt kardiyo iyidir tabi ağırlık çalıştıkdan sonra yapsan daha iyi. ağırlık yoksa 40-50 dk yürüyüş orta tempo sırf kalori yakmaya yönelik. hııt kardiyoyu googledan araştır.
  • eISgood kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim araştıracağım. Ağırlık aletleri spor salonunda var, hangi aletleri önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghn

Teşekkür ederim araştıracağım. Ağırlık aletleri spor salonunda var, hangi aletleri önerirsiniz?

bilmiyorum spor geçmişini ama eğer 0san bi kasları alıştırmak için program bulman lazım. eğer 0 değilsen yine 3 günlük bi program lazım :D her türlü program yazacak kadar bilgili değilim yani %100 iyi olmaz ondan dolayı bi hoca falan bulman lazım veya internetten simple programlara bak olmadı.
  • kardiyo yaparken ne amaçla yapıldığı çok önemli. eğer sadece kilo vermek amacıyla yapılıyorsa, yavaş yavaş arrtırılacak bir program iyi gelebilir. fakat önce yağ yakımı ardından da vücut geliştirme amaçlı yapılıyorsa, o zaman muhakkak kardiyo + ağırlık programı şeklinde çalışılmalı. peki neden böyle? çünkü yapılan araştırmalara göre, kardiyo yapanlarda yağ yakımı olurken, kas azalması da yaşanıyor. bu da daha sonra yapılacak vücut geliştirme çalışmasının aleyhine olacak bir şey.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.