C

Yüzbaşı
20 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bir emlak sitesinden daha fazlası...
Türkiye'deki insanların birçok ideali vardır. Bu ideallerin en önemlilerinden birisi de, kendilerine ait bir evin sahibi olmaktır. O nedenle birçok çalışan, maaşları oranında taksitle ev alabilmenin yollarını arar. Günümüzde taksitle ev sahibi olmak geçmiş yıllara göre çok daha kolay hale gelmiştir. Bunun en büyük ateşleyicilerinden biri de, yeni mevzuatlar ve istikrarlı giden ekonomik göstergelerdir. Büyük emeklerle alınan evlerin, verilen paraya değecek nitelikte kaliteli olması emeğin karşılığının alınması açısından çok önemlidir. Aksi takdirde hiç değmeyecek bir konuta verilen binlerce dolara veya liraya yazık olacaktır. Hele ki
kredi ile ev satın almak gibi bir durumumuz varsa, bu konuda daha da dikkatli bir seçim yapmamızda çok fayda var. Hepsinden önce ev satın almak, kiralık ev aramaya hiç benzemez.

20 yıldır aynı evde kiracı olan ve bunca zaman kirasını günü gününe ödeyen insanları hayal edin. Ödedikleri kendi evlerinin taksiti olsa şuan oturdukları kendi evleri olabilirdi. İşte geçmişteki uygulamalar bu kadar acımasız ve devlet adamları da bu kadar düşüncesiz bir yapıya sahipti. O günler geride kaldı ve artık Mortgage dahil, ister devlet destekli, ister herhangi bir finans kurumunun gerçekleştirdiği kampanya ile hemen herkes küçük de olsa, yeni ve temiz bir eve sahip oluyor. Üstelik 1999 depremi gibi bir tecrübesi olan ülkede binalarımız geçmişe göre daha dayanıklı...

Bu yüzden bir emlakçıya değil, uzman bir gayrimenkul danışmanına ihtiyacınız var. Konut projelerinin hızla arttığı bir dönemde hangi evi seçeceğinize yalnız karar vermeyin. Emlaktuel'e güvenin, rahat edin. Bugün Amerika'da gayrimenkul danışmanı dediğiniz vakit çok saygın bir kitle akla gelir. Ancak Türkiye'de bugün canı sıkılan bir emlak ofisi açıyor ve ben bu işi yapıyorum diyor. Bu çok yanlış. Amerika'da ben bu işi yapıyorum dediğiniz andan itibaren sınavlar, sertifikalar ve denetimler baş gösteriyor. Biz de emlakçılık kanunlar ile korunan bir sistem değil ne yazık ki…

O yüzden siz de konut almada sıkıntı çekmemek ve her zaman doğru kararlar verebilmek adına, emlaktuel.com'u ziyaret edin.

* Emlaktuel.com
Tansiyon neden yükselir?


 • Obezlik
 • Sürekli stres altında olmak ve kaygılı olma durumu
 • Alkol tüketimi
 • Yemeklerde aşırı tuz kullanımı
 • Genetik tansiyon problemleri
 • Diyabetik hastalıklar (şeker hastalığı)
 • Sigara kullanımı
Yüksek tansiyona neyin ya da nelerin etki ettiği bilinmediği durumlarda tıp dilinde esansiyel (primer) hipertansiyon olarak adlandırılır. Ancak bir hastalık veya kullanılan bir ilacın yan etkisi sebebiyle de yüksek tansiyon problemleriyle de karşılaşılabilmektedir. Bu yüksek tansiyon türüne de sekonder hipertansiyon adı verilmektedir. Sekonder hipertansiyona neden olan etkenler yaşadığınız sağlık sorunları nedeniyle kendini göstermektedir.

Bu sağlık sorunları şöyle sıralanabilir:


 • Kronik böbrek hastalığı ve böbrek üstü bezleri hastalıkları
 • Hiperpara tiroidi hastalığı
 • Gebelik tansiyonu ve preeklampsi( gebelik zehirlenmesi)
 • Böbreğe kanı ileten damarlardaki daralma gibi sağlık problemleri yüksek tansiyon nedenleri arasında görülmektedir.
 • Ayrıca doğum kontrol hapları, içeriği bilinmeyen ve bilinçsiz kullanılan zayıflama ilaçları, soğuk algınlığı ve migren tedavisi için kullanılan bazı ilaçlar da yan etki olarak yüksek tansiyon nedenleri arasında görülebilmektedir.


Yüksek tansiyon nedenlerinde doğru tanı ile uygun tedavi yöntemleri kullanılarak ciddi sağlık problemlerinin önüne geçmeniz sağlanabilir.

Kaynak:http://nedirnasilneden.com/y%C3%BCksek-tansiyon-neden-olur
hukuken elindeki delillere göre okulu değil,
o whatsapp mesajını atan kişi veya kişiler hakkında savcılığa soruşturma açılması için şikayetçi olup dilekçe verebilirsin.
telefon numaraları falan da açıktır, o kişileri hemen tespit edip ifadeleri istenir.
soruları nerden bulduklarını devlet sorsun.
önceki gece atılan mesajlar ile sınavda sorulan soruları karşılaştırsınlar.
dilekçende konuyu çok iyi açıklaman lazım ve elindeki delilleri (ekran görüntüsü ve tarih belli olacak şekilde) dilekçe ekinde sunmalısın.
islamiruyatabirleri.com


Sizlere çok iyi bir rüya tabiri sitesi tanıtmak istiyorum.

İslami Rüya Tabirleri ansiklopedisi baz alınarak hazırlanmış olan dini rüya tabiri sitesinde birçok rüyanın, eski ve tarihi rüya tabircileri tarafından yapılmış muhteşem açıklamalarını bulabilirsiniz.Site içerisinde sağ menüde, bir adet Rüya Sözlüğü bulunuyor ve Rüya Yorumları bölümü aracılığıyla siteyi ziyaret eden rüya görücüler, rüya tabiri yorumlarını bırakarak sitenin rüya tabirleri hakkında daha ayrıntılı bilgiler sunan bir yer olmasına yardımcı olmuş oluyorlar.

Rüya tabirleri alanında yaklaşık sekiz yıldır hizmet veren site, özellikle yurt dışından (almanya, avusturya, hollanda ve amerika) çok fazla ziyaretçiye sahip ve özellikle gurbetçilerin bu alandaki favorilerinden sayılıyor diyebiliriz.

Siz de gördüğünüz rüyalar ne anlama geliyor diye bir göz atmak için mutlaka siteyi ziyaret edin ve inceleyin. Belki rüyanızı anlatarak bir fikir edinebilir veya daha önce gördüğünüz bir rüyanın anlamını öğrenebilirsiniz.

* İslami Rüya Tabirleri
matkap nedir?

Matkap; temel olarak delik delme, ek olarak havşa açma işlemleri için kullanılan, iki kesme kenarına sahip bir kesici takım türüdür.

Matkap ne işe yarar?

Delik delme operasyonu esnasında oluşan talaş, helisel kanallar vasıtasıyla dışarı atılır.

Matkap Çeşitleri

Havşa matkapları, delme operasyonu sonrasında oluşan çapakların alınması, deliğin keskin kenarlarının yumuşatılması (pah kırarak) ve cıvata gibi bağlantı elemanlarının başlarının gömüleceği yuvaların (silindirik veya konik havşaların) açılması amacıyla kullanılır. Yine de havşa açma işlemi için kullanılan kesici takımlar genellikle ikiden çok kesme kenarına sahip takımlardır ve bunları matkap yerine silindirik havşa takımı veya konik havşa takımı olarak nitelendirmek, bunları freze çakıları olarak düşünmek daha uygundur.Matkap Ucu nedir?

Matkap, halk arasında genellikle “matkap ucu” olarak anılmakta, “matkap” denildiği zaman genellikle gerçek adı “breyz” olan makine ifade edilmektedir. Teknik olarak “matkap ucu”, matkabın, aralarında genellikle 118 derecelik açı olan iki kesme kenarının bulunduğu uç kısmını (“sivri” kısmını) ifade etmektedir.

Matkap Tezgahı nedir?

Matkap takımları kullanılarak delme/havşa açma operasyonlarının yapıldığı tezgaha “matkap tezgahı” denir. Breyz ise günümüzde hemen hepsi elektrik motorlu, tabanca şeklinde, ucunda bir mandren bulunan el aleti/makinesidir. Matkap, mandrene sıkıştırılarak kullanılır. “Ev tipi” denilebilecek breyzlerin mandrenlerine genellikle en fazla 13 mm çapındaki matkaplar bağlanabilmektedir.

Matkap.Org olarak; matkap çeşitleri, matkap ucu, matkap tezgahı ve diğer bütün matkap malzemeleri ile pek yakında hizmetinizdeyiz!..

Nedir Ne demekBilgi ve bilgiye kolay ulaşmak, çağımızın muhakkak en önemli meselelerinden biri. Özellikle de bilim insanları, bunun üzerine çok uzun zamanlara dağılan büyük çalışmalar yapmakta... Google Inc, Bing veya Yandex gibi çok büyük bilişim şirketleri, her gün sahip oldukları teknolojiyi daha ileri götürerek, aranan bir kelimeyi, sözcüğü veya bilgiyi... Veya aranan bir kelimenin ne demek olduğunu, ne anlama geldiğini, tanımının ne olduğunu, nasıl daha hızlı ve nasıl daha doğru bulabiliriz'in cevabını aramaktadırlar. Merak edilen bir kelimenin anlamı nedir sorusu veya anlamını bilmediğiniz bir kelime için veya daha önce hiç duymadığınız veya duyup da öğrenmemiş olduğunuz bir kelimenin tanımını bilme arzusu, sizi hiç kuşkusuz bu gibi şirketlerin web sitelerine yönlendirmektedir. Size sundukları yazılım paneli, aradığınız cümlenin içerisinde geçen kelimeler aracılığıyla size kesin bir çözüm sunar. Siz o nedir şu da ne demek? dersiniz, onlar da mümkün olan tüm bilişim alt yapıları ile size o kelimenin kısaca tanımı ve anlamı ile ilgili bilgiler verirler. Tabi şayet varsa kelime hakkında resimler ve video sonuçları da görmüş olursunuz.

Bilgi nedir? Sözcük ne demek? Kelimenin anlamı, tanımı...

Bugün sizlere tanıtmak istediğimiz web sitesi de, şu ana kadar saydığımız kadar büyük çaplı sitelerden olmasa da, ülke yereli anlamında çok iyi sonuçlar getirdiğini gördüğümüz yeni taptaze bir arama sitesi. ileilgili.org sosyal network'ünün bir parçası olan nedir.ileilgili.org!

nedir.ileilgili.org, kendisini sözcük arama bazlı bir kaynak olarak tanıtıyor. Sloganı da "bilgi okyanusu!" Arama sitesi dediğimizde, sitelerimize robotlar gönderip, onları kayıt altına alan, onları belli özelliklerine göre sıraya dizen ve daha sonra topladığı verileri düzgün bir algoritma ile kendi kullanıcılarına sunan kurumların web siteleri aklımıza gelir. nedir.ileilgili.org ise, kendine bu ismi vermesine rağmen, tam olarak bu işi yapıyor denemez. Verdiği hizmet ise, bir kelimenin, bir sözcüğün bilinen tüm anlamlarını kullanıcıya ulaştırmak...

iLe iLgiLi nokta Org sayesinde birçok bilgiye çok kısa sürede ve olabilecek en pratik biçimde erişmek mümkündür. Konularına benzer olanlarına göre en iyi şekilde sınıflandırılmış olan kaynak sayfalar, konularında en iyi hizmeti ve dökümanı bulunduran merkezler olmak zorundadır.

Siz nedir.ileilgili.org sitesine girip, herhangi bir söz için örneğin bilgi nedir diye arattığınızda, aslında aynı kelime için, bu da nedir ki? ne demek ki? ne anlama gelir ki? kısaca anlamı nedir tanımını yapar mısın? varsa o kelimeyle ilgili resimler de gösterir misin? demiş oluyorsunuz. Bir anlamda arama motoru yerine, dijital kütüphane ya da sözlük demek daha doğru olabilir ama onu dizayn edenler, kendilerine bu isimlendirmeyi seçtiklerine göre, daha ileride düşündükleri başka bir proje de olabilir diye düşünüyoruz. Sonuçta arama motoru da bir sözlük gibi değerlendirilebilir. Zaten sözlük, kütüphane, ansiklopedi gibi tanımlamaların hepsi hemen hemen aynı anlama gelmez mi? Hepsinin amacı bir sözcük ile ilgili bilgiler vermek, sözcüklerin ne demek olduklarını bize iletmek ve sözcükler hakkında kısaca tanım yapmak ve varsa kelimenin resmini ve videosunu yayınlamak...

Bahsettiğimiz bu sitede; sözcüklerin sözlük anlamı, kelime köküne göre hangi kökenden geldiği ve belki de en önemlisi, sözcüğün diğer dillerdeki anlamları, cümle içerisindeki kullanımına örnekleri de görebiliyorsunuz. Özellikle Türkçe'yi yeni öğrenmeye çalışan kişilerin veya ilk okul öğrencilerinin en çok tercih ettiği kısmı, herhangi bir sözcük ile ilgili cümleler kısmı oluyor. Yani herhangi bir arama sitesinde, sadece bilgi bulunabilirken, burada kelime hakkında daha fazla ve ayrıntılı bilgi verildiği anlaşılmakta... Bununla da yetinmeyen ile ilgili site, sözlerin türemiş kelime veya birleşik sözleri ve benzer atasözleri ve deyimler ile ilgili de çok fazla data sunuyor. Yorum bölümü de bulunan merkezde, yorum yapanların kendi aralarında bir sohbet ortamı oluşturulmasına izin verilmiş ve sitede bulunmayan bilgilerin ile ilgili org bünyesine eklenmesi ile geliştirilen bir kütüphaneye dönüşmüş durumda. Siz de şu kelime nedir ? bu sözcük ne demek ? başlıklı bir sözcüğün anlamını tanımını yapıp, yorumunuzu siteye ekleyerek, ilgili sözcükle alakalı sitenizi yüzbinlere tanıtabilirsiniz.

ileilgili.org ve onun yaşayan bir parçası olan nedir.ileilgili.org'u daha iyi tanımak ve ilgili kelimelerin tüm anlamlarını öğrenmek ve bilginizi arttırmak için ziyaret edebilirsiniz. Sitede bulunan sosyal ağlar paylaşım düğmelerini kullanarak bu siteyi mutlaka arkadaş çevrenizle de paylaşın ;)

Bir sözcüğün tüm tanımları için tek adres!..
Nedir? ileilgili.org
arkadaşlar dünden beri bilgisayar 5-10dk. internette duruyor, yeniden kopuyor. hatalar hep dns'i gösteriyor.
google ve opendns'in iplerini denedim + elle ip de verdim ama aynı sonuç.
bağlanıyor bir süre sonra kopuyor. opendns in ipler hiç bağlanmadı bile.

şuan ip adresini otomatik yaptım, dns olarak da hiçbir şey yazmadım. fakat yine 5-10 dakkaya kalmadan kopacaktır.
bu mesajı iletebilirim inşaAllah.

ne yapabilirim acaba? ne önerirsiniz?
Kardeşime bir vestel laptop almışlar ama bela bir laptop. Wireless i yüzünden çıldırmak üzereyim.

AirTies RT211 kablosuz modem ile ilgili tüm ayarları yaptıktan sonra bilgisayarı başlatıyorum ve wireless bağlantısı sağlanıyor. Kablosuz olarak rahatça internete giriyorum. Tam bu sırada aradan 10 yada 15 dk. geçiyor ve bağlantı bilinmeyen bir sebepten ötürü kopuyor. Sonra yeniden bağlantı kurmaya çalıştığımda ağ listesinde hiçbir ağ bağlantısını göremiyorum. Normalde bilgisayarı yeni başlattığımda forum kendi kablosuz ağ bağlantım ve komşumuzun kablosuz bağlantısı gözüküyor listede.

O an ne yaparsam yapayım bağlantı kurulmuyor. Sleep moduna alıp yeniden başlattığımda düzeliyor ve bağlantı sağlanıyor veya bilgisayarı baştan başlattığımda problem kalmıyor. Bağlantı sağlanıyor.

Bu konuda çok araştırma yaptım ve türlü web sitelerinden türlü yöntemler denedim ama olmadı. Problem modemden kaynaklanmıyor bu belli. Çünkü komuşumuzun laptopu ile bizim modemden bağlandığımda asla bağlantı kopmuyor. Sürücüyü güncelledim + virüs taraması da yaptım. Başka ne gibi bir problem olabilir bilmiyorum ama gerçekten çok gıcık bir durum. En çok bağlı kalabildiğim süre 16dk. :( sonrasında hemen kopuyor ve tekrar bağlanmak için listede bir ağ bağlantısı gözükmüyor.

ya sleep ya da reset.
Siteniz PR:1 olan Forum sitesindeki bütün sayfalara eklenecektir.

Sayfa toplamına buradan bakabilirsiniz:
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site%3Aforum.vatan.tc

Sadece PR4 ve üstü siteler kabul edilir. İçeriksiz, İllegal içerikli (adult,porno,mp3 sitesi vb.) siteler kabul edilmez. 1 linke karşılık 1 link eklenecektir.

Linkler kalıcıdır. Sürekli kontrol yapılacaktır. Linkleri kaldıracak olanlar lütfen eklemesin.

Sitenize eklemeniz gereken kod:
<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=19852995&url=http://forum.vatan.tc" title="Forum" data-href="http://forum.vatan.tc" title="Forum">Forum</a>
Ben bu VPSyi daha önce bilmiyordum. Fakat şuana kadar da kullanmış değilim. Şimdi bunların normal kiralık sunucunun 1/4'ü olduğunu söylüyorlar. Yani bir kiralık sunucunun %25i gibi bişey. Normal hosting'e göre de performansları daha yüksekmiş ama bazı webmaster ark.lar da verim alamamaktan şikayetçi. Benim aylık 90gb harcayan bir sitem vardı ve sırf hosting problemleri yüzünden daha hızlı çözüm bulmaya karar verdim ama kiralık sunucuların fiyatları malumunuzdur ki çok pahalı. (aylık 130ytl den başlıyor...) VPSler kiralık sunucuların %25i imiş yani 4 müşteriye bölüyorlarmış kiralık sunucuyu ve aylık 39ytl den başlayan fiyatlarla veriyorlar. Kimi yerler (niobeweb.net) trafiği de sınırsız yapıyor.

VPS hakkında yeterli bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa memnun olurum.

VPSyi önerir misiniz? Önermesseniz neden? Önerirseniz neden?
Hakkında
Konum: İstanbul, Gaziosmanpaşa
Forum İmzası:
k0d yazmak bir sanattır!..
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 274
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 333
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 14.815 (Bu ay: 2)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.