Şimdi Ara

KARARSIZLAR KLUBÜ _' Hangi Fotoğraf Makinesi ? ' - 2013 - (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
10
Favori
17.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullanan veya piyasayı takip eden arkadaşlara sorum olacak.
    2012'nin sonlarına geldik acaba şu ana kadar canon 60d ve özelliklede nikon d7000'in herhangi bir kronik problemi var mı(netsizlik-back/frontfocus vs)?

Bu tarz sorunlar varsa 2. el garantisiz veya yurtdışından alınan makinelerde çıkabilecek bu tarz sorunlar maddi olarak başımızı ne kadar ağrıtır, nasıl çözülür? (özellikle yurt dışından makine getireceklerin en çok düşündüğü şey bu olsa gerek!!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JAQAJEAN PICTURES

Kullanan veya piyasayı takip eden arkadaşlara sorum olacak.
    2012'nin sonlarına geldik acaba şu ana kadar canon 60d ve özelliklede nikon d7000'in herhangi bir kronik problemi var mı(netsizlik-back/frontfocus vs)?

Bu tarz sorunlar varsa 2. el garantisiz veya yurtdışından alınan makinelerde çıkabilecek bu tarz sorunlar maddi olarak başımızı ne kadar ağrıtır, nasıl çözülür? (özellikle yurt dışından makine getireceklerin en çok düşündüğü şey bu olsa gerek!!)

Genelde ilk sürümlerde sıkıntı çıkıyor . Ardından Firmware ile yada farklı bir değişim ile ürünler yenileniyor hatadan arındırılıyor . Makinaların genelde ilk çıkdıkları zamanlarda olur bu problemler . En iyi alma zamanı ; Tüm sorunlardan arındırılıp tekrar piyasaya sürüldüğü zamandır . Yani 4 5 ay beklemek gereklidir . K5 yada D7000 de o şekildeydi . İlk serilerinde sıkıntı oluştu ama toplatıldı ; tabi bazıları veremedi ürünleri . Veremeyince de öyle kullanıp 1 kaç sene içersinde satmaya kalkıştılar . Buda alıcıları etkiledi tabi .

Genelde bu sorunlar firmware ile düzeltilebiliyor . Öyle olmasa bile çok büyük meblalar ödemek gerekmiyor . Genelde 50 - 200 lira arası fiyatlarla çözümleri oluyor . Garantili ise yada garantisi yurt dışı ise kargo gönderme şekli yapılabiliyor . Zaten makinanın kendinde kusur varsa firmalar bunu ücretsiz yapıyor ve geri gönderiyor .

Kısa olarak açıklamak gerekirse ; makinaları ilk çıkdığı zamanlarda almayın , 5 ay sonrayı bekleyin , ikinci el alıcaksanız bile ne zaman alındığını sorun , 50-200 lira arası masrafları olabilir firmware yada donanımsal

• pentax k5 in 2. versiyonunu çıkarıyor.

Bu cihazlar ülkemize ne zaman gelir, birde pentax k5 gövdesine ne eklediler de fiyatını artırdılar? Yeni kasa yı beklemeye ve almaya değer mi?

Görünürde öyle aman aman bir fark yok gibi eski kasayla, hatta birebir aynı bile denebilir.
  • K-5II'nin AF'sinin raha iyi olacağı beklentesi var onun dışında ciddi bir farklılık görünmüyor. K-5IIs'in AA filtresi yokmuş. Fotoğraf kalitesini arttırabilir. Benzer bir durum Nikon D800 ve D800e 'de de var. D800e nin çok raha iyi olduğu söyleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

kompak makinalara kadar ff nin geldiğini düşünürsek bu süreç 2-3 senede tamamlanacak gibi. eskinin croplu makinaları çöp olacak. artık makina alayım 5 sene kullanayım devri bitti. anormal hızlandı tüketim çılgınlığı. sonu yok ki bu işlerin. en iyi makinayı alsanda bir sene sonra daha iyisi çıkıyor.
    ihtiyaçları belirleyip, bu ihtiyaçları en fazla hangi makina karşılıyorsa onu almak lazım, beklentilerimizi yüzdeyüz karşılayacak bir makinayı bekleyerekte bulamayız.
    firmalar segmentler arası farklılıkları, avantajları, dezavantajları devamlı koruyacaklardır. yapmazlarsa tek ürüne düşerler ki; bu mantıksız olur. o nedenle cihazlar arsı fark her zaman korunacak.

Neden bitti anlamadim. Yenisi cikinca eskisi kotulesiyor mu? D700 yeni ciktiginda muhtesemdi de simdi mi kotulesti? D300 cop mu oldu? Canon 40D hala iyi degil mi? Orjinal 5D hala tas gibi makine ornegin. vs..

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

kompak makinalara kadar ff nin geldiğini düşünürsek bu süreç 2-3 senede tamamlanacak gibi. eskinin croplu makinaları çöp olacak. artık makina alayım 5 sene kullanayım devri bitti. anormal hızlandı tüketim çılgınlığı. sonu yok ki bu işlerin. en iyi makinayı alsanda bir sene sonra daha iyisi çıkıyor.
    ihtiyaçları belirleyip, bu ihtiyaçları en fazla hangi makina karşılıyorsa onu almak lazım, beklentilerimizi yüzdeyüz karşılayacak bir makinayı bekleyerekte bulamayız.
    firmalar segmentler arası farklılıkları, avantajları, dezavantajları devamlı koruyacaklardır. yapmazlarsa tek ürüne düşerler ki; bu mantıksız olur. o nedenle cihazlar arsı fark her zaman korunacak.

Neden bitti anlamadim. Yenisi cikinca eskisi kotulesiyor mu? D700 yeni ciktiginda muhtesemdi de simdi mi kotulesti? D300 cop mu oldu? Canon 40D hala iyi degil mi? Orjinal 5D hala tas gibi makine ornegin. vs..

Üstad, orada vermek istediğim ana fikir; en iyisini beklemenin gereksiz ve firmaların devamlı kafa karıştırıcı cihazlar çıkararak aslında sanal beklentiler oluşturması. 50 çeşit model çıkıyor ve bana göre bir çoğu çöp oluyor. bir üst model satılsın diye firmalar bir çok ara çöp model çıkarıyor. Daha doğrusu siszin saydıklarınızın dışında bir kaç seneye adları anılmayacak modeller. İnsanların makina alırken kafalarının karışmasıda bu yüzden.

• quote:

quote:

Kesinlikle katılıyorum buna . Olay sadece popülerite olmuş durumda . Yoksa D700 dediğimiz alet bundan 3 sene sonrada o kaliteyi verebiliyor olucak . 5D de keza öyle . 2005 yapımı bir FF aslında lakin bakdığımızda halen daha şu anki croplu makinalardan daha iyi sonuçlar veriyor . Tabiki teknoloji ilerledikce croplular FF ler ile boy ölçüşüyor ama kime ve neye göre ? Bokeh istedim ve 5DM2 aldım ben . Sevdiğim şeyi verebiliyor bana .

İnsanlarda bir maymun iştahlılık oluşmuş . Her zaman daha iyisini alma çabasındalar . Oysaki elindekiler ile yetinemiyorlar ve bu olay onlara fotoğraf çekmenin hassasiyetini gösteremiyor . Elimdeki K20d ye bakıp ; "eskidi la artık bu bana en iyisi lazım" diyebiliyor .

Yani Fotoğraf çekmek sadece ve sadece ; hava cıva olarak kalıyor . Göz olmuyor , anı yakalamak ve göstermek olmuyor . Yerine sidik yarışı oluyor

• quote:

quote:

quote:

Üstad, orada vermek istediğim ana fikir; en iyisini beklemenin gereksiz ve firmaların devamlı kafa karıştırıcı cihazlar çıkararak aslında sanal beklentiler oluşturması. 50 çeşit model çıkıyor ve bana göre bir çoğu çöp oluyor. bir üst model satılsın diye firmalar bir çok ara çöp model çıkarıyor. Daha doğrusu siszin saydıklarınızın dışında bir kaç seneye adları anılmayacak modeller. İnsanların makina alırken kafalarının karışmasıda bu yüzden.

gerçekten öyle.

her firma kompaktlar hariç dslr sınıfında max. 4 ürün çıkarmalı. başlangıç: 2 adet, orta: 1 adet, ileri: 1 adet. fazlası gereksiz. bir cihazda kısılacak o kadar nokta var ki; isteseler 100 çeşit dslr çıkarlar. doğru olur mu bu. elbette olmaz ama ona doğru gidiyoruz maalesef.

çok çeşit firmaya yarayan bir durum, kullanıcılara değil. artık model topikleri de tutmamaya başladı, ha bire yeni model çıkıyor.

bana kalırsa işin suyu çoktan çıktı. insanlar model kovalamaktan fotoğraf çekemiyor.

• Ben yeni k-5 aldım, uzun araştırmalarım sonucu mükemmel bi bady, almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Yanında 18-135 wr lens almıştım, 2 gün öncede 50mm 1.7 lens aldım keyfime diyecek yok. Eline alıp K-5 kullananlar inanaılmaz beğeniyor makinayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msakdogan

Ben yeni k-5 aldım, uzun araştırmalarım sonucu mükemmel bi bady, almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Yanında 18-135 wr lens almıştım, 2 gün öncede 50mm 1.7 lens aldım keyfime diyecek yok. Eline alıp K-5 kullananlar inanaılmaz beğeniyor makinayı.

hayırlı olsun güle güle kullanın. kaç paraya nereden aldınız makinayı, eğer sakıncası yoksa söyleyebilir misiniz.?
  • @tekno_user pm attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msakdogan

@tekno_user pm attım.

tekrar hayırlı olsun dostum, fotoğraflarınızı pentax ana konusunda paylaşmanız dileğiyle...

http://forum.donanimhaber.com/m_12113227/mpage_432/tm.htm
  • merhaba arkadaslar .acemi bir fotografci olarak dun ilk makinemi aldim.almaya giderken d5100 kafamda vardi ama d3100 de oyle bir kampanya yapmislardaki d3100 almaya karar verdim.gerci artik mekineyi aldim ama yine de bir sormak isterim ;d3100 18-55 ve 50-200 objektifle beraber 449 euro.sizce iyi bir alisverismi.ayni urun yani kombine set media markta 629 euro.simdiden tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: direncarsi

merhaba arkadaslar .acemi bir fotografci olarak dun ilk makinemi aldim.almaya giderken d5100 kafamda vardi ama d3100 de oyle bir kampanya yapmislardaki d3100 almaya karar verdim.gerci artik mekineyi aldim ama yine de bir sormak isterim ;d3100 18-55 ve 50-200 objektifle beraber 449 euro.sizce iyi bir alisverismi.ayni urun yani kombine set media markta 629 euro.simdiden tesekkurler

hayırlı olsun, çok iyi fiyat. artık bundan sonra size düşen bol bol fotoğraf çekmek.
  • Arkadaşlar dijital fotoğraf makinesine ihtiyacım var, pilli istemiyorum şarjlı olsun.
    Fotoğraf kalitesi yüksek olsun lütfen.
    Canon IXUS 220 HS iyi gibi ama bu konuya hakim değilim.
    Yardımlarınızı bekliyorum. Bütçe max 500
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno_user

quote:

Orijinalden alıntı: direncarsi

merhaba arkadaslar .acemi bir fotografci olarak dun ilk makinemi aldim.almaya giderken d5100 kafamda vardi ama d3100 de oyle bir kampanya yapmislardaki d3100 almaya karar verdim.gerci artik mekineyi aldim ama yine de bir sormak isterim ;d3100 18-55 ve 50-200 objektifle beraber 449 euro.sizce iyi bir alisverismi.ayni urun yani kombine set media markta 629 euro.simdiden tesekkurler

hayırlı olsun, çok iyi fiyat. artık bundan sonra size düşen bol bol fotoğraf çekmek.

eyvallah hocam cok teskkurler.artik buradan okuyarak kendimi gelistirmeye calisacagim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanus

Arkadaşlar dijital fotoğraf makinesine ihtiyacım var, pilli istemiyorum şarjlı olsun.

Sıfır vir tercihmi size uygun olur yoksa ikinci elmi ? Yada yurtdışı sıfır ürünlermi size daha uygundur ?

Bu soruların cevabına göre size makina önerileri yapabilirim . Lakin sıfır aralıkda 500 lira fiyat değerine s1700 Fujifilm tarzı makinalar bulunabiliyor . Gerçi ne kadar iyidir değildir bilemem tabi ama sizin için iyi olabilir düşüncesindeyim . Nikonda L100 dü sanırım yada L200 daha yenisi . Canonda o sınıfda pek yok ama biraz daha yüksek bütçe ile güzel makinalar var , ufacık algılayıcısı olmayan . Fuji s serisi ve Nikon L gibi seriler hatta Canon s serilerinin çok optik zoom lu modelleri genelde çok kötü sonuçlar veriyorlar. Bana yeter derseniz tavsiye ederim . SX20 gibi makinalarda güzel aslında . Fujide .

• quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

Arkadaşlar dijital fotoğraf makinesine ihtiyacım var, pilli istemiyorum şarjlı olsun.

Sıfır vir tercihmi size uygun olur yoksa ikinci elmi ? Yada yurtdışı sıfır ürünlermi size daha uygundur ?

Bu soruların cevabına göre size makina önerileri yapabilirim . Lakin sıfır aralıkda 500 lira fiyat değerine s1700 Fujifilm tarzı makinalar bulunabiliyor . Gerçi ne kadar iyidir değildir bilemem tabi ama sizin için iyi olabilir düşüncesindeyim . Nikonda L100 dü sanırım yada L200 daha yenisi . Canonda o sınıfda pek yok ama biraz daha yüksek bütçe ile güzel makinalar var , ufacık algılayıcısı olmayan . Fuji s serisi ve Nikon L gibi seriler hatta Canon s serilerinin çok optik zoom lu modelleri genelde çok kötü sonuçlar veriyorlar. Bana yeter derseniz tavsiye ederim . SX20 gibi makinalarda güzel aslında . Fujide .

Sifir yurt ici urun tercihim. Ikinci el yerine butcemi artirabilirim ama en fazla 700lira olur bu.
    Canon DSC Ixus 220 HS nasil sizce? Yada baska onerebilecgnz model?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Sifir yurt ici urun tercihim. Ikinci el yerine butcemi artirabilirim ama en fazla 700lira olur bu.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-fujifilm-hs20-nokta-leke-yok-canta-hafiza-karti-sarjli-pil-hediy-100861034/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-g9-cok-temiz-bir-cizik-bile-yok-4-gb-hafiza-karti-cantasi-100555908/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-powershot-g10-100158234/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-coolpix-l810-kampanya-stoklarla-sinirlidir-98812502/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-kutusunda-nikon-l810-95235472/detay

İkinci el olarak bu ve benzeri makinalar alınabilir . Genel anlamda güzel makinalar . Hem zoom olarak hemde iyi fotoğraf kaliteleri ile meşhurlar . Tabi HS20 alın diyebilirim size . Her işinizi görür . Dha compact isterseniz Canon G10 modellerini düşünebilirsiniz .

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-fujifilm-hs20-nokta-leke-yok-canta-hafiza-karti-sarjli-pil-hediy-100861034/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-g9-cok-temiz-bir-cizik-bile-yok-4-gb-hafiza-karti-cantasi-100555908/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-powershot-g10-100158234/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-coolpix-l810-kampanya-stoklarla-sinirlidir-98812502/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-kutusunda-nikon-l810-95235472/detay

İkinci el olarak bu ve benzeri makinalar alınabilir . Genel anlamda güzel makinalar . Hem zoom olarak hemde iyi fotoğraf kaliteleri ile meşhurlar . Tabi HS20 alın diyebilirim size . Her işinizi görür . Dha compact isterseniz Canon G10 modellerini düşünebilirsiniz .

Yanlis anlasilma oldu sanirim ikinci el dusunmuyorum :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.