Şimdi Ara

KARARSIZLAR KLUBÜ _' Hangi Fotoğraf Makinesi ? ' - 2013 - (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
10
Favori
17.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Okeanus

quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

Arkadaşlar dijital fotoğraf makinesine ihtiyacım var, pilli istemiyorum şarjlı olsun.
    Fotoğraf kalitesi yüksek olsun lütfen.
    Canon IXUS 220 HS iyi gibi ama bu konuya hakim değilim.
    Yardımlarınızı bekliyorum. Bütçe max 500

Sıfır vir tercihmi size uygun olur yoksa ikinci elmi ? Yada yurtdışı sıfır ürünlermi size daha uygundur ?

Bu soruların cevabına göre size makina önerileri yapabilirim . Lakin sıfır aralıkda 500 lira fiyat değerine s1700 Fujifilm tarzı makinalar bulunabiliyor . Gerçi ne kadar iyidir değildir bilemem tabi ama sizin için iyi olabilir düşüncesindeyim . Nikonda L100 dü sanırım yada L200 daha yenisi . Canonda o sınıfda pek yok ama biraz daha yüksek bütçe ile güzel makinalar var , ufacık algılayıcısı olmayan . Fuji s serisi ve Nikon L gibi seriler hatta Canon s serilerinin çok optik zoom lu modelleri genelde çok kötü sonuçlar veriyorlar. Bana yeter derseniz tavsiye ederim . SX20 gibi makinalarda güzel aslında . Fujide .

Sifir yurt ici urun tercihim. Ikinci el yerine butcemi artirabilirim ama en fazla 700lira olur bu.
    Canon DSC Ixus 220 HS nasil sizce? Yada baska onerebilecgnz model?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-fujifilm-hs20-nokta-leke-yok-canta-hafiza-karti-sarjli-pil-hediy-100861034/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-g9-cok-temiz-bir-cizik-bile-yok-4-gb-hafiza-karti-cantasi-100555908/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-powershot-g10-100158234/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-coolpix-l810-kampanya-stoklarla-sinirlidir-98812502/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-kutusunda-nikon-l810-95235472/detay

İkinci el olarak bu ve benzeri makinalar alınabilir . Genel anlamda güzel makinalar . Hem zoom olarak hemde iyi fotoğraf kaliteleri ile meşhurlar . Tabi HS20 alın diyebilirim size . Her işinizi görür . Dha compact isterseniz Canon G10 modellerini düşünebilirsiniz .

Yanlis anlasilma oldu sanirim ikinci el dusunmuyorum :(

Yok yok hocam orda sıfırlarıda vardı sanırım . Ama ikinci el olarak yurt dışından 1 sene garantili ürünler getirttirilebiliyor . Zamanında kardeşime bir s1800 almıştım buralarda 700 lira iken . Ben 250 liraya kargo dahil aldım . Sahibinden.com a bakın bu tarz ürünler çok . Bu ve buna benzer ürünleri çok rahat bulabilirsiniz . Hem garanti konusundada sıkıntı yaşamamışdık . Bi ara düşmüşdü yere flash hiç kapanmadı . Kapağını kapatıyorduk lakin çalışıyordu o şekilde . Gönderdik 2 haftaya yapıp gönderdiler ücret istemeden hemde 8 ay sonra . Bi bakın derim . Ama 500 lira gibi limite TR den Sıfır 2 yıl garantili ürünler bulmak ve güzel ürünler bulmak çok zor . Olanlar genelde kompakt sınıf Sony Canon gibi markalar . Araştırın derim o tarz sitelerden

• Cok tesekkur ederim, sagolun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bana lütfen yardımcı olun, şu makinalar arasında kararsız kaldım. Niçin kararsız kaldığımı da yazacağım. 3 gün içinde bir karar vermem gerekiyor.

1) nikon D7000 ( body olarak eski ama kullanıcıları memnun, bir kaç sorunu olmasına karşı (sensör yağlanma vs)

2) pentax k5 ( body olarak çok iyi, üst seviye özellikleri var fakat kullanıcılarıbazı bazı lenslerde af konusunda biraz muzdarip, lenslerinin az bulunabilirliği ve pahalı oluşu dez avantaj)

3) canon 650D ( yeni bir bas çek gövde canon dan , iyi işlemci vs ama bir pentax k5 değil.)

4) nikon d700 ( kasa olarak ağır ama bir ff o. mp olarakta artık değer olarak geçmişte kaldı. temizini bulmak zor, 1 sene sonra iyice değeri düşecek bir makina için değer mi?

Ben kısaca bas-çek fotoğrafı olacak. kendini fotoğrafcı olarak hissettirecek. keskin fotoğraflar elde edebileceğim. af sorunuyla boğuşmayacağım, 3000 tl bütçesi olan biriyim.

bana acil ne önerirsiniz.

çok çok teşekkürler cevaplar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeh -- 17 Ekim 2012; 16:04:12 >

• arkadaslar bende bir slr fotograf makınesı alacagım bütcem 1500 ile 2500 arası bir 1000 tl lik bir bant aralıgında gonlumden sony gecıyor ama sızınde onerılerınızı beklıyorum kararsızımda sony nıcon arası gıdıp gelıyorum
  • arkadaşım 1700 ile 2400 arası bir makine bakıyor siz ne önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirkafa135

Beyler bana lütfen yardımcı olun, şu makinalar arasında kararsız kaldım. Niçin kararsız kaldığımı da yazacağım. 3 gün içinde bir karar vermem gerekiyor.

1) nikon D7000 ( body olarak eski ama kullanıcıları memnun, bir kaç sorunu olmasına karşı (sensör yağlanma vs)

2) pentax k5 ( body olarak çok iyi, üst seviye özellikleri var fakat kullanıcılarıbazı bazı lenslerde af konusunda biraz muzdarip, lenslerinin az bulunabilirliği ve pahalı oluşu dez avantaj)

3) canon 650D ( yeni bir bas çek gövde canon dan , iyi işlemci vs ama bir pentax k5 değil.)

4) nikon d700 ( kasa olarak ağır ama bir ff o. mp olarakta artık değer olarak geçmişte kaldı. temizini bulmak zor, 1 sene sonra iyice değeri düşecek bir makina için değer mi?

Ben kısaca bas-çek fotoğrafı olacak. kendini fotoğrafcı olarak hissettirecek. keskin fotoğraflar elde edebileceğim. af sorunuyla boğuşmayacağım, 3000 tl bütçesi olan biriyim.

bana acil ne önerirsiniz.

çok çok teşekkürler cevaplar için.

ben size d7000 öneririm. son serilerde problemli cihaz çok çok nadir çıkar.

diğer öneri isteyen arkadaşlar biraz daha detaylı açıklama yaparlarsa veya kararsız kaldıkları seçenekleri belirtirlerse daha iyi olur.

• @demirkafa135

D7000 ile K5 aynı zamanlarda çıktı. İkisinde de aynı sensör var. Özellik olarak da kafalar. K5'in ekstra olarak titreşim engelleme özelliği var gövdesinde.

650D bu iki gövdeye 600D'den daha yakın, ama ben Canon'da 40D-60D'den aşağısını tercih etmem. Çok plastikler çünkü

D700 ise daha ciddi düşünüyorsanız olabilir.

Ben D7000 tavsiye ederim.
  • İlk sayfa güncellendi ve yeni karşılaştırma siteleri eklendi. ( Mutlaka bakmanızı öneririm)
  • @a.f.y. ve

@Crosshair

cevaplar için teşekkürler.

ikinizde d7000 dediğinize göre ona yoğunlaşayım o zaman. şimdi en ucuz nereden alabiliriz sıra ona geldi.
  • panasonic geçmemiş bile hiç :)

ben daha çok video çekmek için bir makine almayı düşünüyorum. panasonic lumix'ler nasıldır? leica lens kullanılması dikkatimi çekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aböRjin

panasonic geçmemiş bile hiç :)

ben daha çok video çekmek için bir makine almayı düşünüyorum. panasonic lumix'ler nasıldır? leica lens kullanılması dikkatimi çekti.

burada verdikleri resimlere göre makinaları karşılaştırabiliyorsun.

ilk sayfaya eklenebilir.

http://www.dkamera.de/testbericht/canon-eos-500d/bildqualitaet.html
  • birde sağlam lens karşılaştırma- test sitesi adresi vereyim:http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Comparison-Tools.aspx
  • teşekkürler linkler için inceliyorum şimdi ama panasonic sadece 2 modeli var
  • lens testleriyle ilgili bir site daha :http://www.photozone.de/Reviews/overview#canon_aps
  • SLR olmayan compack şekilde en iyi makina olarak ne önerebilirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

SLR olmayan compack şekilde en iyi makina olarak ne önerebilirsiniz?

bütçe nedir?

değiştirilebilir lensli mi olsun yoksa sabit lensli mi?

bir sürü seçenek bir sürü makina var dediğinize uyan.
  • Bütçe 700 civarı
    Profosyonel degilim eşim kullanacak ama kaliteli çekim yapan bir sye olsun diyoruz

Canon PowerShot SX210 IS Siyah veya Canon PowerShot SX240 HS Gümüş gördüm internetde bu cihazlar iyi bir seçim olurmu bilmiyorum?
  • @BMW 528, panasonic inde benzer modellerine bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omardaing

@BMW 528, panasonic inde benzer modellerine bakabilirsiniz.

önerebileceginiz model varmı?
  • CANON EOS 60 D 18-55 IS KIT * 2.150 tl
    CANON EOS 60D 18 135 IS LENS 2.850 tl bunun yanında 6 tane hediye var hediyelerle cazip gibi duruyor. piyasa hediyesiz bi şekilde satılışı 2.750 civarında sanırım. hediyelerde ;
    SANDİSK 16GB HAFIZA KARTI
    FİNEPİX ÇANTA
    HAMA MASA TRİPOD
    KART OKUYUCU
    MARIMU UV FİLTRE
    TEMİZLİK KİTİ (200 ml temizleme spreyi+microfiber bez).
    Yazınızı okuyarak bu üründe karar kıldım. Sinema ve televizyon okuyorum. Hocalar almamızı istiyor bir makine. Video çekimi falanda yapacağız. Herhalde ikisinden biri işimi görür diyorum. 1. ürün fiyat acısından uygun olduğu için daha cazip geliyor ama lens ikinci üründe farklı. Şimdilik 1. ürünü almam yeterli olur mu sizce?
    Ayrıca bu fiyatlarda önerebileceğiniz başka bir ürün var mı? Fiyatlar açısından en uygun neresi olur ve gittigidiyor da falan faturalı garantili v.s diyorlar ama aynı ürün fiyatları çok farklı olabiliyor. Bu neden kaynaklanıyor?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.