Şimdi Ara

KARARSIZLAR KLUBÜ _' Hangi Fotoğraf Makinesi ? ' - 2013 - (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
10
Favori
17.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BMW 528

quote:

Orijinalden alıntı: omardaing

@BMW 528, panasonic inde benzer modellerine bakabilirsiniz.

önerebileceginiz model varmı?

Panasonic te benzer modeller TZ serisinde var. En son TZ30 modeli çıkmıştı.
    Ben kompak da en çok Panasonic fotoğraflarını beğeniyorum.
  • Nikon D90 18-55 mm VR Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinesi

1576 tl çok iyi fiyat olduğunu düşünüyorum

ereyon.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasar11732

Nikon D90 18-55 mm VR Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinesi

1576 tl çok iyi fiyat olduğunu düşünüyorum

ereyon.com

Güzel fiyat lakin ben 1600 lira civarına inmiş 600D leri tercih hakkı olarak kullanmalarından yanayım . D90 lar halen güzel DSLR ler . Yanlız Teknolojik ve iyileştirilmiş 600D ler daha iyi alternatifler
  • Güya kararsızlara yol göstermek için ama konunun altına yazılanları okuyunca kafanız eskisinden daha karışık bir hal alıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: v8motorlarıngumburtusu

Güya kararsızlara yol göstermek için ama konunun altına yazılanları okuyunca kafanız eskisinden daha karışık bir hal alıyor :)

hepsini okudun mu?

ben okudum aydınlandım.

sabırla okumayı dene

kalın kalın kitaplar okumaktan daha fazla bilgin oluyor kısa sürede.

ve bu forumdaki arkadaşların derin bilgilerine ben güveniyorum.
  • quote:

Güya kararsızlara yol göstermek için ama konunun altına yazılanları okuyunca kafanız eskisinden daha karışık bir hal alıyor :)

Aslında güzel bir bilgilendirme konusu olmuş bu . Bazı insanlar karasız çünkü niyet gerçekden fotoğraf çekmek değil . Daha iyisi , daha teknolojiği yada daha büyüğü (daha havalı olabilmesi adına ) . Giriş seviyesi DSLR lere yer verilmiş Orta ve üst segment makinalarda konu edilmiş burda . Bence istekde bulunan kullanıcılar haricinde isteklere cevap yazan bilen kişilerin yazılarına bakınız .

1700 LİRAYA Pentax K5 den daha iyi alternatif yok şu anda .
    1500 lira civarı seyreden FF almak isterseniz 5D den daha iyi seçeneğiniz yok .

Tabi onlar ikinci el alternatifler . Sıfır isteyenler içinse ; 600D var 1600 liraya Hayyamdan yada herhangi bir yerden alınabilecek . 1000 lira seviyesine düşen 1100D ve D3100 modelleri var sıfır ürünlerde ilk makina alacaklar için tercih edilebilecek .

Paranıza ve DSLR bilginizin karşılığına göre size makina öneriyoruz . Siz istediğiniz özellikleri yazın bizse o özelliklere uyan DSLR yönergesi verelim .

• 1800TL ye de gittigidiyorda ithalatçı garantili Nikon D90+18-105mm var.
  • quote:

1800TL ye de gittigidiyorda ithalatçı garantili Nikon D90+18-105mm var.

O satıcının yorumlarını bir okuyun hocam diğer ürünlerinde bir sorun yok ama d90 ile ilgili bir sorun var bit türlü kargolayamamış millete hep kötü yorum almış tabi benim baktığım satıcı ise
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeh

quote:

hepsini okudun mu?

ben okudum aydınlandım.

sabırla okumayı dene

kalın kalın kitaplar okumaktan daha fazla bilgin oluyor kısa sürede.

ve bu forumdaki arkadaşların derin bilgilerine ben güveniyorum.

Ben zaten ne öğrendiysem bu forumdaki üyelerden ve bu forumdaki yönlendirmelerle öğrendim. Buradakilerin hakkı yenmez tabiki de. Galiba benim üstteki yazıdaki hatam genellemek oldu. Bir çoğununu okudum. Kafa karışıklığı benimle alakalı aslında. Hatayı ben en başında yaptım o kadar çok insandan bilgi aldım ki: hepsi birbirinden farklı farklı konuşuyor(doğal olarak) tabiki makina seçimi konusunda. Aslında en güzel noktayı crosshair koymuş: alın birini ve çekmeye başlayın diye :)

• merhabalar,,ben yaklasık 1 ay önce nikon d5100 aldım,,bunun üzerine arkadaşım da heVes etti,,tam alacakken satıcı canon 650 d nin daha üstün bir makina oldugunu söylemiş ve almadan geri gelmiş,,

kısaca...

pc de uğraşmayı sevmediği için selective color ve hdr özelliğinin hatta olabilirse extra dan effective özelliklerinin alacağı cihazda olması..genel amaçlı kullanacak öyle özel bir amacı yok,,artı zoom için ne tür lens önerirsiniz,,direk 18-135 mi yoksa 55-250 mi almak daha mantıklı??

NOT:650d de selective color özelliği mevcutmudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykk07

merhabalar,,ben yaklasık 1 ay önce nikon d5100 aldım,,bunun üzerine arkadaşım da heVes etti,,tam alacakken satıcı canon 650 d nin daha üstün bir makina oldugunu söylemiş ve almadan geri gelmiş,,

kısaca...

pc de uğraşmayı sevmediği için selective color ve hdr özelliğinin hatta olabilirse extra dan effective özelliklerinin alacağı cihazda olması..genel amaçlı kullanacak öyle özel bir amacı yok,,artı zoom için ne tür lens önerirsiniz,,direk 18-135 mi yoksa 55-250 mi almak daha mantıklı??

NOT:650d de selective color özelliği mevcutmudur?

Mevcuttur hocam

650D D5100 den daha iyi bir üründür . 18-135 MM lensler genelde daha kısa alanlar için kullanılır . Ama her şeyi çekebilirsiniz . Çok fazla uzak olmaması kaidesi ile . Lakin 70-300 yada 55-200 gibi lensler uzak nesneler için daha iyi dir . Yerinizde olsam 70-300 lens önerirdim . Zaten elinde 18-55 kit lensi olacak . İki lens çok iyi şekilde idare edicekdir

• çok saolun hocam ben selective color yok diye biliyordum 650 d de yanlış yönlendirmişim demekki,,yarın ileteyim hemen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MavimsiDünya

CANON EOS 60 D 18-55 IS KIT * 2.150 tl
    CANON EOS 60D 18 135 IS LENS 2.850 tl bunun yanında 6 tane hediye var hediyelerle cazip gibi duruyor. piyasa hediyesiz bi şekilde satılışı 2.750 civarında sanırım. hediyelerde ;
    SANDİSK 16GB HAFIZA KARTI
    FİNEPİX ÇANTA
    HAMA MASA TRİPOD
    KART OKUYUCU
    MARIMU UV FİLTRE
    TEMİZLİK KİTİ (200 ml temizleme spreyi+microfiber bez).
    Yazınızı okuyarak bu üründe karar kıldım. Sinema ve televizyon okuyorum. Hocalar almamızı istiyor bir makine. Video çekimi falanda yapacağız. Herhalde ikisinden biri işimi görür diyorum. 1. ürün fiyat acısından uygun olduğu için daha cazip geliyor ama lens ikinci üründe farklı. Şimdilik 1. ürünü almam yeterli olur mu sizce?
    Ayrıca bu fiyatlarda önerebileceğiniz başka bir ürün var mı? Fiyatlar açısından en uygun neresi olur ve gittigidiyor da falan faturalı garantili v.s diyorlar ama aynı ürün fiyatları çok farklı olabiliyor. Bu neden kaynaklanıyor?

yardımcı olabilir misiniz?

• quote:

quote:

CANON EOS 60D 18 135 IS LENS 2.850 tl bunun yanında 6 tane hediye var hediyelerle cazip gibi duruyor. piyasa hediyesiz bi şekilde satılışı 2.750 civarında sanırım. hediyelerde ;
    FİNEPİX ÇANTA
    HAMA MASA TRİPOD
    KART OKUYUCU
    MARIMU UV FİLTRE
    Yazınızı okuyarak bu üründe karar kıldım. Sinema ve televizyon okuyorum. Hocalar almamızı istiyor bir makine. Video çekimi falanda yapacağız. Herhalde ikisinden biri işimi görür diyorum. 1. ürün fiyat acısından uygun olduğu için daha cazip geliyor ama lens ikinci üründe farklı. Şimdilik 1. ürünü almam yeterli olur mu sizce?
    Ayrıca bu fiyatlarda önerebileceğiniz başka bir ürün var mı? Fiyatlar açısından en uygun neresi olur ve gittigidiyor da falan faturalı garantili v.s diyorlar ama aynı ürün fiyatları çok farklı olabiliyor. Bu neden kaynaklanıyor?

Fiyat farkı garanti farklılığından kaynaklanıyor. Distribütör garantili olanlar pahalı ithalatçı garantili olanlar ucuz olur.
    600D alın gövde sağlamlığı dışında aralarında bildiğim kadarıyla çok ciddi fark yok. 1000TL civarında avantajınız olur.

• quote:

quote:

quote:

FİNEPİX ÇANTA
    HAMA MASA TRİPOD
    KART OKUYUCU
    MARIMU UV FİLTRE

Fiyat farkı garanti farklılığından kaynaklanıyor. Distribütör garantili olanlar pahalı ithalatçı garantili olanlar ucuz olur.
    600D alın gövde sağlamlığı dışında aralarında bildiğim kadarıyla çok ciddi fark yok. 1000TL civarında avantajınız olur.

katılıyorum

• merhaba arkadaslar, D3200 ile D5100 arasinda kaldim, yardim lutfennn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yclycl

merhaba arkadaslar, D3200 ile D5100 arasinda kaldim, yardim lutfennn

D5100 tavsiye ederim. Kendimde D5100 alacakken sonanda vaz geçip D200 aldım.
  • quote:

D5100 ile D3200 hemen hemen aynı gövdeler . Ama resim kaliteleri MP olayından dolayı farklılaşıyor . Özellikle İso ve Crop olaylarında görüyorsunuz bunu . Her zaman yüksek megapixel ve ufak algılayıcı ; iso ve görüntü kalitesi daha kötü çıktılar verir
  • quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

D5100 ile D3200 hemen hemen aynı gövdeler . Ama resim kaliteleri MP olayından dolayı farklılaşıyor . Özellikle İso ve Crop olaylarında görüyorsunuz bunu . Her zaman yüksek megapixel ve ufak algılayıcı ; iso ve görüntü kalitesi daha kötü çıktılar verir

sizce hangisi yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

sizce hangisi yani?

Tab,l, D5100 modeli alınabilecek bir cihaz . Kit lensi ile birlikde yanına 50mm f1.8 alırsınız uygun fiyatlı hemde . Tadından yenmez

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.