Şimdi Ara

Kararımı verdim. Nereden/nasıl almalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
1.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar MSI GT72 GTX980m'li modeli almaya karar verdim üniversite için. 5 sene kullanacağım Allah nasip ederse. Sanalmarketim'de 8.000TL şu anda. Antalya'ya gidip görüp alasım var ama oruçlukta da zor gibi gözüküyor, gitmem herhalde. Ama oruçluğu da boş geçmek istemiyorum yaz tatilinde en azından withcer 3 vs. gibi oyunların biraz olsun tadını çıkarmak istiyorum.

Sizce internet üzerinden almak mantıklı mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9EC7358F0 -- 18 Haziran 2015; 21:08:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hitokiri Battousai

http://www.sanalmarketim.com/msi-gt72-2qd630tr-dominator-superr-core-i74720hq-16gb-2x128gb-256gb-ssd-1tb-gtx970m-6gb-173-full-hd-bluray-win-81/p_59258/
    Bu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Verdiğim paraya değer mi? Almalı mıyım?

1-1.5 ay sonra almayı düşünüyorum. hangi fiyat aralığında almam doğru olur. pahalıya almak istemem.

4 5 sene bana oyunları tatmin edici seviyede oynatsin yeter. Oyun delisi biri değilimdir. Bu bilgisayarın artı ve eksisini de belirtirseniz sevinirim.

not2: Konuyu trolleyecek arkadaşlara cevap vermeyeceğim direk şikayet edeceğim.

not : Monster ve Victor hariç alternatiflere açığım.

Fiyat olarak seçimlerden sonra dolar dalgalandığında kaçırma derim çünkü dolar daha inmez diye düşünüyorum onun için en iyi fiyat o zaman olur verdiğin paraya sonuna kadar değer gerek pcnin sağlamlığı gerek yanındaki hediyeler (2 oyunda hediye zaten wil ve farcry 4 )

artıları ver eksileri hakkında bişey bilmiyorum eksisi olacağını sanmıyorum pek

en detaylı incelemeyi burdan izleyebilirsin;https://www.youtube.com/watch?v=KKcCvU9tk7Y

şimdiden hayırlı olsun dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: SMTZHR

quote:

http://www.sanalmarketim.com/msi-gt72-2qd630tr-dominator-superr-core-i74720hq-16gb-2x128gb-256gb-ssd-1tb-gtx970m-6gb-173-full-hd-bluray-win-81/p_59258/

1-1.5 ay sonra almayı düşünüyorum. hangi fiyat aralığında almam doğru olur. pahalıya almak istemem.

4 5 sene bana oyunları tatmin edici seviyede oynatsin yeter. Oyun delisi biri değilimdir. Bu bilgisayarın artı ve eksisini de belirtirseniz sevinirim.

Fiyat olarak seçimlerden sonra dolar dalgalandığında kaçırma derim çünkü dolar daha inmez diye düşünüyorum onun için en iyi fiyat o zaman olur verdiğin paraya sonuna kadar değer gerek pcnin sağlamlığı gerek yanındaki hediyeler (2 oyunda hediye zaten wil ve farcry 4 )

en detaylı incelemeyi burdan izleyebilirsin;https://www.youtube.com/watch?v=KKcCvU9tk7Y

Teşekkür ediyorum yorumunuz için öncelikle.

Bu bilgisayarı en erken 1 ay sonra alabilirim. Bakalım dolar çıkar diyen de var düşer diyen de. 6000 civarına düşerse çok iyi olur. Umarım alırsam pişman olmam.

Ultra oyun hiç oynamadım hadi bakalım bununla ilk olacak inşallah

edit: hocam bu site güvenilir midir? buradan alsam sorun çıkar mı? ( sanalmarketim )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9EC7358F0 -- 22 Mayıs 2015; 18:07:36 >

• Merhaba, kesinlikle bu alacagin makine seni bayagi bir sure idare eder. Ama mideni bulandirmak istemem sadece kendi gorusumu soyleyeyim. Bu kadar para vermisken 980 olanini almani oneririm. Sonra insanin icine dert oluyor (benim olmustu en azindan :) ). 980 ile 970 arasinda da pek te az olmayan bir performans farki var.

Burdan daha fazla bilgi edinebilirsin :

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-980M.126692.0.html

• quote:

Orijinalden alıntı: deveoludeve

Merhaba, kesinlikle bu alacagin makine seni bayagi bir sure idare eder. Ama mideni bulandirmak istemem sadece kendi gorusumu soyleyeyim. Bu kadar para vermisken 980 olanini almani oneririm. Sonra insanin icine dert oluyor (benim olmustu en azindan :) ). 980 ile 970 arasinda da pek te az olmayan bir performans farki var.

Burdan daha fazla bilgi edinebilirsin :

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-980M.126692.0.html

Bu sene üniversiteye gideceğim ve muhtemelen burssuz okuyacağım. Aileme zaten yük oldum. Bu durum oldukça canımı sıkıyor. Telefon da alacağım onu max 1.000 tllik alacağım kalan parayı da pc'ye sakladım. 6 milyar az para değil. Oyun delisi değilim akıcı bir şekilde ve tatmin edici ayarlarda oynatsa oyunları yeter. Uzun süre kullanacağım zaten. 6gb 970m var bence yeterli bir kart. Gönül isterdi ki 980m olsun ama 8 10 milyar vermek de israf gibi geliyor sonuçta profesyonel oyuncu değilim. 6 milyar bile çok ama 5 sene idare etmesi gerek o yüzden bu kadar çıktım fiyatta..

Yorumunuz için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

Bu bilgisayarı en erken 1 ay sonra alabilirim. Bakalım dolar çıkar diyen de var düşer diyen de. 6000 civarına düşerse çok iyi olur. Umarım alırsam pişman olmam.

edit: hocam bu site güvenilir midir? buradan alsam sorun çıkar mı? ( sanalmarketim )

şans işi dolar ucuzladığında düşünmeden al, ben pc yi yerel seçimlerden hemen önce aldım şu an dolar fiyatından hesaplarsak 4100 tl ye geliyor ben 3200 tl ye aldım.

pc uçar sağlam bağla masaya

site gayet güvenilir dostum ben kulaklık aldım hemen gönderiyorlar, hemde mail atıyorsun anında cevap veriyor telefon numaranızı verin arayalım diye hem ilgili hem kaliteli türkiyenin ilk e-ticaret siteleri arasında, msi alanlar genelde sanalmarketim tercih ediyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

şans işi dolar ucuzladığında düşünmeden al, ben pc yi yerel seçimlerden hemen önce aldım şu an dolar fiyatından hesaplarsak 4100 tl ye geliyor ben 3200 tl ye aldım.

site gayet güvenilir dostum ben kulaklık aldım hemen gönderiyorlar, hemde mail atıyorsun anında cevap veriyor telefon numaranızı verin arayalım diye hem ilgili hem kaliteli türkiyenin ilk e-ticaret siteleri arasında, msi alanlar genelde sanalmarketim tercih ediyor

Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için

rica ederim dostum

• diğer arkadaşlarda görsün diye burada paylaşıyorum:

raidleri 4x olarak al bir kere alacaksın tam al bir daha uğraşamazsın tek seferinde 4xmsata lı almanı şiddetle tavsiye ederim daha sonra upgrade yaparken raidlerde çok sıkıntı çekersin.
    4720hq nasıl bilmiyorum ama bende 4710hq var çok yetersiz gibi kalıyor zaten sistemde en yavaş şey işlemcim. işlemcini iyi araştır.
    gtx970m e zaten laf yok ama bulabilirsen 980m tavsiyemdir kendim kullanıyorum o yüzden söylüyorum :D
    bilgisayarın tek dezavantajı çantaya her şeyini koyduğumda çanta 8,5 Kg oluyor ve sadece pc nin aparatları ile bu kadar gerisi seni üzmez. bu arada yurtta falan kalacaksan şifreli kilit almanı öneririm.

iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: akak93

diğer arkadaşlarda görsün diye burada paylaşıyorum:

raidleri 4x olarak al bir kere alacaksın tam al bir daha uğraşamazsın tek seferinde 4xmsata lı almanı şiddetle tavsiye ederim daha sonra upgrade yaparken raidlerde çok sıkıntı çekersin.
    4720hq nasıl bilmiyorum ama bende 4710hq var çok yetersiz gibi kalıyor zaten sistemde en yavaş şey işlemcim. işlemcini iyi araştır.
    gtx970m e zaten laf yok ama bulabilirsen 980m tavsiyemdir kendim kullanıyorum o yüzden söylüyorum :D
    bilgisayarın tek dezavantajı çantaya her şeyini koyduğumda çanta 8,5 Kg oluyor ve sadece pc nin aparatları ile bu kadar gerisi seni üzmez. bu arada yurtta falan kalacaksan şifreli kilit almanı öneririm.

iyi forumlar

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Sizin kullandığınız pc benimkinin bir üst modeli galiba. İşlemci vs pek araştırmadım genelde ekran kartı bazında araştırdım.

Raid olayını bilmiyordum ama benim işime yarayacağını sanmıyorum şimdi biraz araştırdım da. Yine de bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Umarım 6.000 seviyesine düşer. Daha üstüne çıkmam zor gözüküyor.

Siz bir kullanıcı oldugunuz için size sormak istedim ; gt72 serisinde soğutma ne durumda ?

Edit: işlemciyi araştırdım 4710'dan daha iyiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9EC7358F0 -- 23 Mayıs 2015; 8:08:22 >

• ürün çok süper aldığın zaman ufakda olsa bir inceleme bekliyoruz
  • Az çok bilgi sahibi oldugum için yukarıdaki arkadaşların bazı yanlış yorumlarıni düzeltmek isterim. Öncelikle 970m 4700 serisi bir işlemciye darbogaz edecek kadar güçlü bir kart değil. Ben de aynı kart ve 4710mq bir cihaz kullanıyorum. Işlemci bu cihazın en iyi bileşeni emin olabilirsin. Oyun testlerinde de bakarsan cihazı sınırlayan bileşen notebooklarda herzaman ekran kartıdir . Yani sen bu cihaza 4700 de taksan 49xx MX işlemci de taksan oyun performansında fark görmezsin. Gta 5 biraz görülebilir işlemciyi çok fazla kullanan bir oyun ama onda bile fark edilmez diye düşünüyorum.

Bu fiyatlara çıkmışken 980m almalısın. 970m e bu fiyat fazla yani sen bu cihazı alacaksın 2 sene sonra yeni çıkmış oyunları ultrada oynayamayacaksin. 980m daha fazla götürür , fiyat farkı da vardır 1200 civarı onu da düşünmek lazım tabi karar senin. Kasa harika. Soğutma performansı çok iyi. 4x MSata olmasının bir artısi yok bunu söyleyim. 3 taneyi raid yapınca ulaştığın okuma yazma hızı 4 e yükseltince nerdeyse değişmiyor. Yani ekstra bir hafıza yuvası olması dışında pek bi önemi yok. Ki zaten kimse de 4 tane msata ssd almaz bence gereksiz bir para . 2 tane 120 lik al gayet yeterli ..

Monster ve victor a karşı bir ön yargın var anladığım kadarıyla. Ama bu fiyata monsterde nasıl bir cihaz alabileceğini biliyorsundur. Ben de monster kullanan birisi olarak memnunum en azından cihazda bir sorun olursa ortada kalmayacağım için güvende hissediyorum.

Aklına takılan birşey olursa yazabilirsin yardımcı olmaya çalışırım

• quote:

Orijinalden alıntı: SoMaLiLiGeNç

ürün çok süper aldığın zaman ufakda olsa bir inceleme bekliyoruz

Tabiki hocam ürünü alma şerefine erişirsem güzel ve detaylı bir inceleme yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso60

Az çok bilgi sahibi oldugum için yukarıdaki arkadaşların bazı yanlış yorumlarıni düzeltmek isterim. Öncelikle 970m 4700 serisi bir işlemciye darbogaz edecek kadar güçlü bir kart değil. Ben de aynı kart ve 4710mq bir cihaz kullanıyorum. Işlemci bu cihazın en iyi bileşeni emin olabilirsin. Oyun testlerinde de bakarsan cihazı sınırlayan bileşen notebooklarda herzaman ekran kartıdir . Yani sen bu cihaza 4700 de taksan 49xx MX işlemci de taksan oyun performansında fark görmezsin. Gta 5 biraz görülebilir işlemciyi çok fazla kullanan bir oyun ama onda bile fark edilmez diye düşünüyorum.

Bu fiyatlara çıkmışken 980m almalısın. 970m e bu fiyat fazla yani sen bu cihazı alacaksın 2 sene sonra yeni çıkmış oyunları ultrada oynayamayacaksin. 980m daha fazla götürür , fiyat farkı da vardır 1200 civarı onu da düşünmek lazım tabi karar senin. Kasa harika. Soğutma performansı çok iyi. 4x MSata olmasının bir artısi yok bunu söyleyim. 3 taneyi raid yapınca ulaştığın okuma yazma hızı 4 e yükseltince nerdeyse değişmiyor. Yani ekstra bir hafıza yuvası olması dışında pek bi önemi yok. Ki zaten kimse de 4 tane msata ssd almaz bence gereksiz bir para . 2 tane 120 lik al gayet yeterli ..

Monster ve victor a karşı bir ön yargın var anladığım kadarıyla. Ama bu fiyata monsterde nasıl bir cihaz alabileceğini biliyorsundur. Ben de monster kullanan birisi olarak memnunum en azından cihazda bir sorun olursa ortada kalmayacağım için güvende hissediyorum.

Aklına takılan birşey olursa yazabilirsin yardımcı olmaya çalışırım

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.
    Nvidia GTX 970m ile 980M arasında elbette fark var bunu oyundaki fps'lerden bile rahatlıkla anlayabiliyorum fakat dediğim gibi ultrada oynama gibi bir takıntım yoktur. 980m'li ürünler genelde 8 10 milyar arasında. zaten 6-6.5 milyara bile zor çıktım. O da 5 sene boyunda bana yetsin değiştirmekle uğraşmayayım diye. Ayrıca profesyonel bir oyuncu olmadığım için 980m'li bir pc'ye 8 10 milyar vermeyi gereksiz görüyorum.
    Raid konusunda zaten benim için hiçbir önemi olmadığını belirtmiştim.
    Monster konusuna pek girmek istemiyorum. Çeşitli forumları araştırıdım ve fikirler aldım ve edindiğim gözlem tüm monster kullanıcılarının servis'e güvendiği üst düzey bir performans aldıkları vs. Ama ben servis vs ile fazla yüz göz olmayı seven biri değilim. Kaldıki msi'ın monster'a göre oldukça uzun ömürlü olacağına inanıyorum.
    Zaten 5 sene sonra çalışmaya başlayacağım nasipse. O zaman notebook ile falan uğraşmam direk pc toplarım masaüstü. Şimdilik üniversitede 5 sene boyunca her işimi görecek bir laptop arıyorum. Almışken de oyunları da üst düzey oynayayım dedim. Msi'a monster ve victor dışında önerileriniz varsa çok sevinirim.

Saygılar..

• Alternatif olması açısındanhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-g-series-g751jt-th71-gaming-notebook-fiyati,156090.html bu cihazı da inceleyebilirsin. Ama ben olsam senin beğendiğin Msi cihazı alırdım

Şunu aklında bulundur. Elektronik herzaman arızalı çıkabilir. Bunun markası yok. Asus gibi bir dünya devi geçen sene Türkiye'ye gönderdiği g750 serisi laptopları diğer ülkelerdeki arızalı olup iade aldığı cihazları tamir ederek göndermişti. Yani olabilir bu iş marka işi değil. Her cihazda sorun çıkabilir. Önemli olan firmanın müşteriyi mağdur etmemesi. Monster'den yana bu sıkıntıyı yaşayan neredeyse yok. Msi'da ise tam tersine ülkemizdeki servis pointleri tam bir facia. Bunu senin kararını değiştirmek için söylemiyorum değişmeyeceğini biliyorum zaten bunun bana bir faydası da yok ben kazanmıyorum sonuçta parayı

Yolladığım Asus kasa da çok iyidir. Tamamen alüminyum ve çok kaliteli bir kasaya sahip soğutma konusunda da gayet başarılı. Karar senin şimdiden hayırlı olsun gülerek kullan

• quote:

Alternatif olması açısındanhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-g-series-g751jt-th71-gaming-notebook-fiyati,156090.html bu cihazı da inceleyebilirsin. Ama ben olsam senin beğendiğin Msi cihazı alırdım

Şunu aklında bulundur. Elektronik herzaman arızalı çıkabilir. Bunun markası yok. Asus gibi bir dünya devi geçen sene Türkiye'ye gönderdiği g750 serisi laptopları diğer ülkelerdeki arızalı olup iade aldığı cihazları tamir ederek göndermişti. Yani olabilir bu iş marka işi değil. Her cihazda sorun çıkabilir. Önemli olan firmanın müşteriyi mağdur etmemesi. Monster'den yana bu sıkıntıyı yaşayan neredeyse yok. Msi'da ise tam tersine ülkemizdeki servis pointleri tam bir facia. Bunu senin kararını değiştirmek için söylemiyorum değişmeyeceğini biliyorum zaten bunun bana bir faydası da yok ben kazanmıyorum sonuçta parayı

Yolladığım Asus kasa da çok iyidir. Tamamen alüminyum ve çok kaliteli bir kasaya sahip soğutma konusunda da gayet başarılı. Karar senin şimdiden hayırlı olsun gülerek kullan

Asus'u çok beğendim gerçekten. farkları sanırım birinde 3 gb var birinde 6 gb (msi) . acaba ne kadar fark eder? Yüksek boyuttaki ekran kartlarının fullhd'de pek işe yaramadıgını duymustum ama sanırım ileriye dönük 6 gb olan msi'ı almak daha mantıklı gibi. Ne yapsam acaba cazip bir öneri sundunuz 1.000 tl fark var
    En son monster'u son kez düşünecekğim ama sanmıyorum tercih edeceğimi.
    Teşekkürler yorumunuz için

• quote:

Alternatif olması açısındanhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-g-series-g751jt-th71-gaming-notebook-fiyati,156090.html bu cihazı da inceleyebilirsin. Ama ben olsam senin beğendiğin Msi cihazı alırdım

senin pcindeki yani tulpar serisindeki işlemci laptop işlemcisidir, ama hq serisi biraz daha performanslı ve masaüstüne yakın bi işlemcidir

• SMTZHR kullanıcısına yanıt
    Öyle birşey yok her ikisi de dizüstü bilgisayar işlemcisi. Hq ile mq nun farkı şudur hq anakarta bağlı mq ise bağlı değil. Yani ben işlemcimi değişebilirim ama hq işlemci değişmez. Performans farkı da evet hq lar çok çok az bir farkla önde. Ama bu fark çok önemsiz, 4710 ile 4720 nin arasındaki farktan bile daha az.. birine 10 üzerinden 8.1 verseniz diğeri de 8 not alır.

• Aslında 3 gb ile 6 gb arasında hiçbir fark olmaması gerekiyor. Örneğin en yeni oyunlardan the witcher 3 maksimum 1.3-1.5 gb video ram istiyor o grafiklere rağmen. Ama bazı firmalar oyunları özellikle daha yüksek videoram isteyecek şekilde yapıyorlar ki yeni kartlar satılsın. Yani bi döngü var ekran kartı satışını artırmak için. Shadow of mordor oyunu texture quality ayarı ultradayken 6 gb video ram istiyor örneğin düşün o oyun nasıl 6 gb video ram gerektirebilir. Kasıtlı yapılıyor bunlar. Oynuyoruz yine ultrada ama bazı sorunlar oluyo oyun esnasında kasmalar mouse hareketlerinde sorunlar vs..kısacası almışken 6 almak lazım yine de 3 de her oyunu oynatır bazı istisna saçma durumlar dışında sıkıntı olmaz o da kartın değil oyunların hatası

• quote:

Aslında 3 gb ile 6 gb arasında hiçbir fark olmaması gerekiyor. Örneğin en yeni oyunlardan the witcher 3 maksimum 1.3-1.5 gb video ram istiyor o grafiklere rağmen. Ama bazı firmalar oyunları özellikle daha yüksek videoram isteyecek şekilde yapıyorlar ki yeni kartlar satılsın. Yani bi döngü var ekran kartı satışını artırmak için. Shadow of mordor oyunu texture quality ayarı ultradayken 6 gb video ram istiyor örneğin düşün o oyun nasıl 6 gb video ram gerektirebilir. Kasıtlı yapılıyor bunlar. Oynuyoruz yine ultrada ama bazı sorunlar oluyo oyun esnasında kasmalar mouse hareketlerinde sorunlar vs..kısacası almışken 6 almak lazım yine de 3 de her oyunu oynatır bazı istisna saçma durumlar dışında sıkıntı olmaz o da kartın değil oyunların hatası

Anladım. Dediğiniz gibi 6gb olanı almak daha doğru gibi ileriye yönelik de düşünürsek.

7.200tl falan max gtx980m'li bir model bulabilirsem çok iyi olacak ama doların da artması durumunda seçimlerden sonra bu pek mümkün gözükmüyor.

Tekrardan fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim hocam.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.