Şimdi Ara

Kararımı verdim. Nereden/nasıl almalıyım ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
1.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akak93

Bu kasa bilgisayarı hafife alma. Isınmayı sormussun şöyle örnek vereyim ultra grafikte gta5 oynarken 50-55 dereceyi gecmiyor. Cooler boost 3 ile cift fan 3700 devirle donuyor ve kışın kasa yuzunden ellerim üşüyor şaka yapmıyorum tir tir titriyorum metal cok serin oluyor sadece alttan hava alan kisimlari kapatma yeterli. Bu arada raidlerin pek bir farkı olmadığı saniyorsunuz ama 1500mb/sn okuma hizi 4K yazma hizi 400mb/sn civarinda bios ekrani 2.5sn tam acilma 17sn sürüyor ciddi bir performans soz konusu ama m2sata pahali bir kart evet fiyati cok etkiliyor

Hocam bu bilgisayar ile ilgili aklıma geliyor sürekli sormazsam içimde kalacak.

Skyrim'i ultra'da akıcı oynayabilir miyim ? 980m'li ile herhalde oynanır ama 970m'le ?

• quote:

Orijinalden alıntı: selimcoskuner

quote:

Orijinalden alıntı: Hitokiri Battousai

quote:

quote:

quote:

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gt72-dominator-pro-2qe-629tr-gtx980m-notebook-pmu336873
    http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-g750jy-t4015h-notebook-pmu336861

Arkadaşlar bende iki cihaz arasında kaldım asus haziran sonu geliyormuş msi ellerinde var asus mu msi mi servisi kasası soğutması olsun hangisini almalıyım.

msi gt72 serisinde soğutmadan memnun olmaman imkansız gibi birşey. Çok iyi soğutması var. Üstte kullanıcısının da yorumu var zaten

Peki marka olarak diğer yönleri ile msi mı önde asus mu ?

bence ikiside aynı. ikiside kaliteli markalar ikisinde de sorun çıkmaz.

arkadaşlar msi için servisinde sorunlar çıkıyor demiş. Asus'un servisi nasıl acaba.

Kardeşim MSI GT72 2QD kullanıcısıyım. Aldığımın 20. gününde laptop arıza yaptı. PC açılmadı.

Servise gönderdim, SSD arıza yapmış.. Değişim mi istersiniz, para iadesi mi dedilerr. Değişim dedim. 10 gün içinde yeni laptop'um elimdeydi. Hatta fazladan 2. FarCry'ım olmuş oldu..

İlgileri de gayet iyiydi.

Fikir vermesi açısında şunu söyleyeyim. Soğutma gerçekten muazzam. O koca ızgaralar ve geniş fanlarla hakkını vermişler. SSD performansı şahane. Yanındaki hediyeler diğer markalarda yok.. Bende Asusla MSI arasında kalmıştım zamanında..

MSI sitesindeki destekte hoşuma gitti. Güncel sürücüler çok kullanışlı biçimde yer alıyor, ayrıca ürününü kaydettirince 6 ay garanti uzatımı veriyor.

Bütçeniz yetiyorsa 980m li alın, ben 970m li tercih ettim..

• Bilgilendirme için teşekkür ederim yarın siparişi veriyorum inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: IbraKadabrA

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gt72-dominator-pro-2qe-629tr-gtx980m-notebook-pmu336873
    http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-g750jy-t4015h-notebook-pmu336861

Arkadaşlar bende iki cihaz arasında kaldım asus haziran sonu geliyormuş msi ellerinde var asus mu msi mi servisi kasası soğutması olsun hangisini almalıyım.

msi gt72 serisinde soğutmadan memnun olmaman imkansız gibi birşey. Çok iyi soğutması var. Üstte kullanıcısının da yorumu var zaten

Peki marka olarak diğer yönleri ile msi mı önde asus mu ?

bence ikiside aynı. ikiside kaliteli markalar ikisinde de sorun çıkmaz.

arkadaşlar msi için servisinde sorunlar çıkıyor demiş. Asus'un servisi nasıl acaba.

Kardeşim MSI GT72 2QD kullanıcısıyım. Aldığımın 20. gününde laptop arıza yaptı. PC açılmadı.

Servise gönderdim, SSD arıza yapmış.. Değişim mi istersiniz, para iadesi mi dedilerr. Değişim dedim. 10 gün içinde yeni laptop'um elimdeydi. Hatta fazladan 2. FarCry'ım olmuş oldu..

İlgileri de gayet iyiydi.

Fikir vermesi açısında şunu söyleyeyim. Soğutma gerçekten muazzam. O koca ızgaralar ve geniş fanlarla hakkını vermişler. SSD performansı şahane. Yanındaki hediyeler diğer markalarda yok.. Bende Asusla MSI arasında kalmıştım zamanında..

MSI sitesindeki destekte hoşuma gitti. Güncel sürücüler çok kullanışlı biçimde yer alıyor, ayrıca ürününü kaydettirince 6 ay garanti uzatımı veriyor.

Bütçeniz yetiyorsa 980m li alın, ben 970m li tercih ettim..

Hocam Skyrim'i ultrada oynayabiliyor musun akıcı olarak

Benim için önemli bir kriter

• MXM ekran kartı var yani değiştirelbilir ancak değiştirirken çok uğraşlı ekran kartı ve işlemci arasında soğutma kanalı var o yüzden işlemcinin soğutmasıda sökülmesi gerekebilir.
  • gta5 te ultrada ısınmadığını söylerim skyrim nasıl bilmiyorum ama şu anlık 970m'de de akıcı oynanır diye tahmin ediyorum
  • quote:

gta5 te ultrada ısınmadığını söylerim skyrim nasıl bilmiyorum ama şu anlık 970m'de de akıcı oynanır diye tahmin ediyorum

Anladım hocam teşekkürler

Ekran Kartını zaten 980m olandan almaya çalışacağım. Ama o olmazsa 970m alıp 2 3 sene sonrası için biraz para biriktirip yenilerim diye düşündüm. Zaten elektrik elektronik okuyacağım belki o zamana kendim de öğrenirim ekran kartını değiştirmeyi

• Hadi inşallah. Şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah

• quote:

Hadi inşallah. Şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah

Teşekkürler hocam. İnşallah nasip olur da alırsam 1 ay sonra inceleme de yaparım forum için.

Bu arada gtx980m'in oyunlardaki fps değerlerine bakıyordum da genel olarak süper olsa da gta 5'de 30 fps almış 15'e bile düşmüş bazen. Kafama takıldı bu oyunun optimizasyonu ile ilgili galiba ? Yoksa üst seviyedeki bu kart için bu fps az değil mi ?

• Oyun ile alakali bir sorun guncellemeler ile bu duzeltildi

• quote:

Oyun ile alakali bir sorun guncellemeler ile bu duzeltildi

Anladım hocam. Rahatladım teşekkürler

• Beyler kampanya bitti fiyatlar uçtu yine. Yazın kampanya falan olursa vatandan alıcam gibi. şu anda Vatan Bilgisayar ile aynı fiyatları. Yazın 7.5 veya biraz daha altını görürse alıcam..
  • Hocam ekran kalitesi konusunda olumsuz birkaç yorum okudum internette. Ekranın dışarıdaki görüntüsü pek de önemli değil ama ortalama ışık alan bir mekanda ekran nasıl gözüküyor ? O kadar para verip de ekranı kötü olursa bir anlamı kalmaz ki..

• Yav dostum her yazılana inanma adam monster alıyor msi niye ekranı 4K yapmıyor diye leke sürüyor biz izleyici çözünürlük isteyen değil performans için alıyoruz 1080p mat yani yansıma yapmayan ekranı var. Bazen oyun oynarken arkamdan yan açı (en kötüsü) güneş vuruyor ama hic bir sorun olmadan oyunuma devam edebiliyorum

• quote:

Yav dostum her yazılana inanma adam monster alıyor msi niye ekranı 4K yapmıyor diye leke sürüyor biz izleyici çözünürlük isteyen değil performans için alıyoruz 1080p mat yani yansıma yapmayan ekranı var. Bazen oyun oynarken arkamdan yan açı (en kötüsü) güneş vuruyor ama hic bir sorun olmadan oyunuma devam edebiliyorum

Sağolun hocam yorumunuz için yine rahatlattiniz.

Bu arada bu ekran konusunda kötü diyen kişi Monster kullanıcısı değil zaten öyle olsaydı dikkate almazdim çünkü "birçoğu" kedi ciğer metaforu yapıyor

Fiyat şu anda Vatan'da 8.000 civarı. Bir indirim olursa 3 hafta sonra falan düşünmeden alacağım 980m'li olanı.

Edit: okuduğum yer de notebookcheck'di galiba. Zaten şu anda ekran kartı gt 635m olan bir laptop kullanıyorum. Her halükarda memnun kalacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9EC7358F0 -- 29 Mayıs 2015; 11:49:31 >

• Eleştiriyi genelde Monster kullanicilari yapıyor msi ve monster arasinda akıl almaz bir savaş var sanki. Elinizdeki laptop sizi rahatlıkla götürür o yüzden acele etmenizi pek tavsiye etmem doların bu aralar nazı var siz en iyisi mağazaların karne kampanyalarını bekleyin derim. Acele ederseniz çoğu şeyi gözden kaçırabilirsiniz. Ben 3ay araştırma yapıp 3ayda cihazın gelmesini sabırla bekledim ve değdi memnuniyeti dile getirmekte hic bir zaman çekinmem. Herhangi bir sorunuz olursa özelden ulaşabilirsiniz

• quote:

Eleştiriyi genelde Monster kullanicilari yapıyor msi ve monster arasinda akıl almaz bir savaş var sanki. Elinizdeki laptop sizi rahatlıkla götürür o yüzden acele etmenizi pek tavsiye etmem doların bu aralar nazı var siz en iyisi mağazaların karne kampanyalarını bekleyin derim. Acele ederseniz çoğu şeyi gözden kaçırabilirsiniz. Ben 3ay araştırma yapıp 3ayda cihazın gelmesini sabırla bekledim ve değdi memnuniyeti dile getirmekte hic bir zaman çekinmem. Herhangi bir sorunuz olursa özelden ulaşabilirsiniz

Hocam şu masaüstü olayı da aklımda var zaten en iyisi bi üniversiteyi kazanalım gidelim de oradaki ortama göre masaüstü de alabilirim sonuçta performans olarak çok fark var.

• yurtta masaüstü olmaz ne görevliler nede arkadaşların nazik davranmaz. ortama göre değişir ama kasa olduğu için yer kaplar ve sürekli birşey duyabilirsin. ben direk eve çıkacam dersen o zaman olur
  • quote:

yurtta masaüstü olmaz ne görevliler nede arkadaşların nazik davranmaz. ortama göre değişir ama kasa olduğu için yer kaplar ve sürekli birşey duyabilirsin. ben direk eve çıkacam dersen o zaman olur

Hocam yeniden düşündüm de gerek yok taşınabilir olması önemli masaüstü saçma olacak dediğiniz gibi ve dezavantajı çok.

Artık fiyat takibine aldım gt72 2qe modelini (980m) 7.500 civarına tekrar indiğinde alacağım. İlk aldığımda donanımsal bir sorun olmadığını anlamak için ne yapmalıyım ? Tek korkum cihazın sorunlu gelmesi. Değişim veya tamir olursa canım çok sıkılır. Zaten alacağımda mümkünse gidip alacağım inceleyerek. Test etmemin yararlı olacağı program falan varmı ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.