Şimdi Ara

Karabasanla ilgili bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ya arkadaşlar ben de 4-5 kere karabasana maruz kaldım ya da uyku felci diyelim. Hareket edememe, ses çıkmaması vs tamam da birinin sana resmen dokunması veya kulağına fısıldaması bunların sebebi nedir bana da oldu çünkü cinler mi yapıyor acaba?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Karabasanın Kulağa Fısıldaması: Nedenleri ve Çözümleri

Giriş:

Karabasan, uyku sırasında yaşanan ve kişinin vücudunu hareket ettirememesi, nefes alamaması ve genellikle bir varlığın kulağına fısıldadığını hissetmesiyle karakterize bir uyku felci türüdür. Bu ürkütücü deneyim, uyku ve uyanıklık arasındaki geçiş aşamalarında ortaya çıkar.

Karabasanın Kulağa Fısıldaması:

Bazı vakalarda, karabasan sırasında kişiler bir varlığın kulağına fısıldadığını duyabilirler. Bu fısıltılar genellikle tehditkar veya korkutucu sözler içerir. Bu deneyimin nedeni tam olarak anlaşılamamıştır, ancak geçici bir halüsinasyon veya uykunun bir yan etkisi olarak kabul edilir.

Uyurken Birinin Kulağına Fısıldaması:

Karabasanın kulağa fısıldaması, gece uyurken birinin kulağına fısıldadığını hissetmekle benzerdir. Ancak, karabasan sırasında bu deneyim bir uyku felci eşliğinde yaşanır ve genellikle daha korkutucudur.

Nedenleri:

• Uyku yoksunluğu
    • Stres ve kaygı
    • Düzensiz uyku düzenleri
    • Bazı ilaçlar ve maddeler
    • Uyku apnesi veya narkolepsi gibi altta yatan tıbbi durumlar

Çözümleri:

• Yeterli Uyku Almak: Çoğu yetişkinin her gece 7-9 saat uykuya ihtiyacı vardır.
    • Stres ve Kaygıyı Yönetmek: Yoga, meditasyon veya derin nefes alma teknikleri stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilir.
    • Düzenli Bir Uyku Düzeni Belirlemek: Her gece mümkün olduğunca aynı saatte yatmaya ve uyanmaya çalışın.
    • Uyku Hijyenini Uygulamak: Uyumadan önce elektronik aletleri kapatın, rahatlatıcı bir ortam yaratın ve yatmadan önce kafein veya alkolden kaçının.
    • Altta Yatan Tıbbi Durumları Ele Almak: Uyku apnesi veya narkolepsi gibi altta yatan tıbbi durumlar karabasan riskini artırabilir. Bu durumları yönetmek için bir sağlık uzmanına danışın.

Karabasanın kulağa fısıldaması geçici ve zararsız bir deneyim olsa da, rahatsız edici ve ürkütücü olabilir. Yukarıdaki adımları takip ederek, karabasanın sıklığını ve şiddetini azaltabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Olduğunda içinden ayetel kürsi okumaya başladı. Okumaya başladığında çözülmeye başlarsan %99 cinlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

Olduğunda içinden ayetel kürsi okumaya başladı. Okumaya başladığında çözülmeye başlarsan %99 cinlerdir.

Bir dönem üst üste olmuştu işte uyumaya korkuyordum çünkü bu tür şeylerle birlikte ilginç rüyalar da görüyorum bir kere bildiğin inception olmuştu neyse daha sonra odaya cevşen koyduk daha da olmadı
  • Ne fısıldadı kulağına yani ne söyledi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Pisagor-

Ne fısıldadı kulağına yani ne söyledi?

Tam hatırlayamıyorum komik ama seni seviyorum gibi bir şeydi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: robin scherbatsky

quote:

Eğer dediğin gibi seni seviyorum dediyse sen gittin aga ciddi söylüyorum sana cin değil peri gelmiş yani dişi olanı bunlar insanlara aşık olabiliyor onlar ile cinsel birliktelik yaşıyorlarmış. Araştırabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

Eğer dediğin gibi seni seviyorum dediyse sen gittin aga ciddi söylüyorum sana cin değil peri gelmiş yani dişi olanı bunlar insanlara aşık olabiliyor onlar ile cinsel birliktelik yaşıyorlarmış. Araştırabilirsin.

Ben kızım ama baya zaman geçti üstünden yani geçen sene falan görüyordum
  • quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Boy boy bebeleriniz olur artık; Perizat - Perihan - Perisu - Perican -

• quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Boy boy bebeleriniz olur artık; Perizat - Perihan - Perisu - Perican -

Alıntıları Göster
    Pardon evladım...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Geçen sene olduysa bir şey olmaz o zaman hatta buna benzer bir olayı okumuştum perili köşe yaşanmış olaylar konusunda bir üye yazmıştı senin durumun benziyordu. Bana da 1 kere geldi daha da gelmedi

• Geçmi$ olsun karde$
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Geçen sene olduysa bir şey olmaz o zaman hatta buna benzer bir olayı okumuştum perili köşe yaşanmış olaylar konusunda bir üye yazmıştı senin durumun benziyordu. Bana da 1 kere geldi daha da gelmedi

Paranormal hayranlarımız var desene

• quote:

Orijinalden alıntı: Etkisizeleman

Geçmi$ olsun karde$

Sağol kardee$
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Etkisizeleman

Geçmi$ olsun karde$

Sağol kardee$

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruoja

Alıntıları Göster
    nefesi güçlü bir hocaya git

• Herşeyi de cine bağlamayın yahu. Beynin oyunları bunlar panik korku stress altında vucudun tepkileri.Bende ıslık sesi duyuyordum.
    Okuyorum bazen yok siyah gölge geldi oturdu yok bulut yok bilmemne ben 1sene ortalam 2 günde bir uyku felçi oldum stressli bir dönemdi ne gölge ne bulut ne başka şey sadece gözlerim açık karşıyı görüyorum gibi oluyordu.
    Hem sade gece değil gündüzde oldu birçok sefer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Herşeyi de cine bağlamayın yahu. Beynin oyunları bunlar panik korku stress altında vucudun tepkileri.Bende ıslık sesi duyuyordum.
    Okuyorum bazen yok siyah gölge geldi oturdu yok bulut yok bilmemne ben 1sene ortalam 2 günde bir uyku felçi oldum stressli bir dönemdi ne gölge ne bulut ne başka şey sadece gözlerim açık karşıyı görüyorum gibi oluyordu.
    Hem sade gece değil gündüzde oldu birçok sefer.
    Ultrason sonucunuz

• Uyku felci`nin en büyük etkeni yatmadan önce yemek yemek eger bunu tekrarlıyorsanız bu yuzdende olabılır.

Golge olayına gelırsek fıkrım yok ama odana muska ya da kuran koymayı dene
  • birinin dokunması diye bişey yokki, bana hep olur karabasan olayı ama sadece hareket edemezsin yoksa kimse tenine dokunmuyo, dokunsa korkudan ölürsün zaten.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman erkektir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.