Şimdi Ara

Kar Geldi:Pztsi, Salı, çarşamba, kar yağacakmış (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
2
Favori
7.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: electrostatic

yara yara geliyor yara yaraaaa

• Şunu eklemek isterim, öncelikle kar alarmı verilsin verilmesin farketmez, kar alarmı verilsede özellikle büyükşehirlerdeki belediyeler pek bişey yapmayacaktır. Yapsada göstermelik olacak, yetişemiyoruz vs gibi bahaneler olacaktır. Sabah çok erken saatlerde ( saat 10 gibi) tuzlama, küreme çalışması başlayacaktır!!!! Tabi sabah işe giderken normal olarak siz yolda tuzlama,küreme vs bulamayacaksınız. Önleminizi buna göre alınız derim. En son kar yağdığında neler olduğunu gördük.

Kazasız günler dilerim. Kar yağdığında mecbur değilsek aracımızı çıkarmayalım, çıkarmak zorunda isek kar lastiği, zincir, palet vs olsun.

Umarım bu kez ben yalancı çıkarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

Kar Geldi:Pztsi, Salı, çarşamba, kar yağacakmış

Harita enteresanmış hocam internet adresini paylaşabilirsen ihtiyaç olduğunda bizde bakardık. Selamlar...
  • Özledim karda araba kullanmayı. Sivas da alıştıktan sonra özlüyor insan.
    Pazartesi Bolu-Sakarya-Kocaeli güzergahında olacağım.
    Şöyle yoğun karda kullanırım inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenermaniac

Özledim karda araba kullanmayı. Sivas da alıştıktan sonra özlüyor insan.

Hocam umarım baskaları yüzünden yollarda rezillik çekmezsin. Kar yağarken cam ormanlarının arasından geleceksin şanslısın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Hocam umarım baskaları yüzünden yollarda rezillik çekmezsin. Kar yağarken cam ormanlarının arasından geleceksin şanslısın.

Hocam o kadar özledim ki, o rezilliğe bile razıyım. Allah kaza bela vermesin de yolda kalmayı geçtim.

• quote:

Orijinalden alıntı: WARNİNG

aklım almıyor arkadaş
    insanlar kışın kalın ayakkabı giyip te bot kuşanıp kalın kalın kazaklar giyiyorlarsa
    cok dogal olarak canı olmasada kullandıgınız makas bıcak araba cimbiçme makinasıı vs vs bunları dogal olarak kışa hazırlaman gerekır.
    avrupadaki modern ve egitimli dünyada yanlıs hatırlamıyorsam kasım ayından nisan ayına kadar insanlar hiçbir kural zorlamadan araçlarına kar ve uyumlu lastıklerı garajlarında takıp kışa hazırlıyorlar.
    ama gelelim ulkemızde bazı arkadaşlarımız ;
    kış lastıgını;
    gereksiz
    bosyere
    para tuzağı
    ısraf
    ecnebi oyunu
    suru pisikolojisi
    okadar para verilirmi evimde otuturum aynnn.

vs
    vs
    vs
    vs
    gibi görmekte

arkadaşım gerçekten uzuluyorum....
    evet dudak ucuklatacak fiyata 4 adet lm32 aldım
    memnunum
    kendimi güvende hissediyorum
    baskalarının canına malına veyahut kendı canıma malıma gelecegine 4 lastiğe harcadıgım parama gelsın (cok sukur)

Sen Avrupada ki evlere bir bak bakalım nasıl? Çoğu bahçe içinde evler, ardiyesi olan, deposu olan evler. Nereye koyacağım 4 tane yazlık lastiği? Evimin balkonu 2 metrekare yer. Apartmanın kalorifer dairesi desen müsait değil. 41 daireyiz 22 tane araba var. Herkes kışlık lastik alıp yazlıkları koysa (4 x 22 = 88 adet lastik) sığmaz bile. İş yerim desen şantiye ama bir bakmışsın bir şantiyede 6 ay çalışıyorsam pat diye diğerine geçip bir 3 ay orada çalışmışım. Yani 4 lastik elimde gezdirecek değilim herhalde. Lastikçilerin deposunu deme sakın. Tanımadığım birinin deposunda neden dursun lastiğim? ne malum zarar vermeyeceği veya kullanmayacağı? Zaten karda arabamı kullanmıyorum asla. Ha şimdi diyeceksiniz ki 7 derece muhabbeti. Bir haftadır arabamla gidip geliyorum işe. Sabahın 6'sında özellikle Boğaz Köprüsü civarı sisli oluyor. Ne yapıyorum, sağ şeritten 4. vites ile giriyorum köprüye. öndeki ile aramda ki mesafeyi biraz daha artırıp motor freninini kullanıyorum durmam gerektiğinde.
    Ne kış lastiğiymiş bu böyle yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 4 Ocak 2013; 16:54:16 >

• Kar lastiği çok pahalı en iyisi zincir kardeşlerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Sen Avrupada ki evlere bir bak bakalım nasıl? Çoğu bahçe içinde evler, ardiyesi olan, deposu olan evler. Nereye koyacağım 4 tane yazlık lastiği? Evimin balkonu 2 metrekare yer. Apartmanın kalorifer dairesi desen müsait değil. 41 daireyiz 22 tane araba var. Herkes kışlık lastik alıp yazlıkları koysa (4 x 22 = 88 adet lastik) sığmaz bile. İş yerim desen şantiye ama bir bakmışsın bir şantiyede 6 ay çalışıyorsam pat diye diğerine geçip bir 3 ay orada çalışmışım. Yani 4 lastik elimde gezdirecek değilim herhalde. Lastikçilerin deposunu deme sakın. Tanımadığım birinin deposunda neden dursun lastiğim? ne malum zarar vermeyeceği veya kullanmayacağı? Zaten karda arabamı kullanmıyorum asla. Ha şimdi diyeceksiniz ki 7 derece muhabbeti. Bir haftadır arabamla gidip geliyorum işe. Sabahın 6'sında özellikle Boğaz Köprüsü civarı sisli oluyor. Ne yapıyorum, sağ şeritten 4. vites ile giriyorum köprüye. öndeki ile aramda ki mesafeyi biraz daha artırıp motor freninini kullanıyorum durmam gerektiğinde.

Bahane üretmek kolay... isteyen çözüm bulur arkadaşım. Benim anlamadığım kış aylarında, kış lastiği kullanımının faydalı olduğu bilinmesine rağmen neden bu muhalefet? (Tabi sadece sizin için söylemiyorum...)

• Yalan haber gelmez. Bazı kaynaklarda yağmıyacak diyiyor.
  • quote:

Bende 7 yıl kaldım Sivasta.Hakikaten karda araç kullanmak benim içinde büyük zevk.Şuan İstanbuldayım kar yağması değil haberi bile tedirgin ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Bahane üretmek kolay... isteyen çözüm bulur arkadaşım. Benim anlamadığım kış aylarında, kış lastiği kullanımının faydalı olduğu bilinmesine rağmen neden bu muhalefet? (Tabi sadece sizin için söylemiyorum...)

Bahaneler ile bir yere gidemez bir sonuc alamayız
    her yerde bahane vardır cok ta kolay uretilebilir.
    benım amacım avrupadakı garaj kosulları yada kaldırımlarının nekadar neih oldugunu anlatmak değildir.
    kışın ayagına kalın corap ile botu giyiyorsan
    lastiginide genıs diş kalınlıkları olan ve gereklı hamur tipine uygun lastigi kullanmalısın.

yolunuz acık olsun...

• bir ay kar yağacak diye 600-700 tl verip kar lastiği alıp bide onun takmasıyla sökmesiyle mi uğraşacam? Gaz alırım o parayla

the bomb has been planted
  • ISTANBUL Ctesi:7/3 P. COK BULUTLU, Pazar:3/0 KAR YAGISLI, Ptesi:2/-1 KAR YAGISLI
    Cep telefonuma gelen mesaj

• quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Bende 7 yıl kaldım Sivasta.Hakikaten karda araç kullanmak benim içinde büyük zevk.Şuan İstanbuldayım kar yağması değil haberi bile tedirgin ediyor.

Haklısın hocam. Bizim oralarda kışa hazırlık ciddi yapıldığı için sorun daha az oluyor. İstanbulda bir kere denk geldim. Otobüsden inip 3 saat filan yürüyerek gideceğim yere ulaşmıştım. Allah kolaylık versin

• marmaradakiler önlemini alsın. ciddi kar geliyor. 30-40 cm yapacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

marmaradakiler önlemini alsın. ciddi kar geliyor. 30-40 cm yapacak.

ist o kadar olmaz bence. En fazla 10cm derim. Ancak Adapazarı taraflarında olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 5 Ocak 2013; 15:21:40 >
  • Beylikdüzü termometre 7 derece diyor havada bulut yok ama devlet meteorolojiye göre 6 saat sonra kar yağacak. Mucize bekleniyor

• saat 12 ye geliyor ama İstanbul Bahcesehirde kardan eser yok kuru soguk var sadece

• Valla maltepe-kartal civarında ne kar ne bişe var hava iyi bile sayılır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.