Şimdi Ara

Kar Geldi:Pztsi, Salı, çarşamba, kar yağacakmış (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
2
Favori
7.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pazar sabahı aöf sınavı var umarım sabah yağmaz da toplu taşımaya binmek zorunda kalmam sınavın olacağı yer çok ters bir yer arabasız gitmek zor olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Pazar sabahı aöf sınavı var umarım sabah yağmaz da toplu taşımaya binmek zorunda kalmam sınavın olacağı yer çok ters bir yer arabasız gitmek zor olur.

istanbul için cumartesi yağmur tahmin ediliyor hocam pazar sabahtan akşama kadar yağış yok yollar nemli, kar pazar akşamı istanbulun güneyine başlayacağı şehrin geneli için karın pazar gecesinden itibaren yağacağı ve yerde en fazla 10 cm kalınlığında olacağı perşembe yağışın kesilieceği ve karların eriyeceği tahmin ediliyor.

sonrasına allah kerim

ben ankaradayım, neden bu kadar istanbulla ilgilendim bilmiyorum buralara çok yağmayacakpazar ya da pazartesi atıştırır biraz sonrası malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimiferhat -- 3 Ocak 2013; 17:31:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

quote:

Pazar sabahı aöf sınavı var umarım sabah yağmaz da toplu taşımaya binmek zorunda kalmam sınavın olacağı yer çok ters bir yer arabasız gitmek zor olur.

istanbul için cumartesi ve pazar yağmur tahmin ediliyor hocam kar pazar akşamı istanbulun güneyine başlayacağı şehrin geneli için karın pazartesiden itibaren yağacağı ve yerde en fazla 10 cm kalınlığında olacağı perşembe yağışın kesilieceği ve karların eriyeceği tahmin ediliyor.

sonrasına allah kerim

ben ankaradayım, neden bu kadar istanbulla ilgilendim bilmiyorum buralara çok yağmayacak pazartesi atıştırır biraz.

onlar 10 cm diyorsa 3-4 cm yi geçmez diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

quote:

istanbul için cumartesi ve pazar yağmur tahmin ediliyor hocam kar pazar akşamı istanbulun güneyine başlayacağı şehrin geneli için karın pazartesiden itibaren yağacağı ve yerde en fazla 10 cm kalınlığında olacağı perşembe yağışın kesilieceği ve karların eriyeceği tahmin ediliyor.

sonrasına allah kerim

ben ankaradayım, neden bu kadar istanbulla ilgilendim bilmiyorum buralara çok yağmayacak pazartesi atıştırır biraz.

onlar 10 cm diyorsa 3-4 cm yi geçmez diye tahmin ediyorum.

hocam yukarıda paylaştığım haritadan baktım, 0-10 arası o yüzden en fazla 10 cm dedim. bu 2 de olabilir 9 da

• pazar günü 7 derece hava sıcaklığı ve 3 derece asfalt sıcaklığı bekleniyor, yollar nemli
  • İstanbul 10 olursa bizim Beylikdüzü Hadımköy 20-30 cm kar olur o zaman. Desene Pazartesi eğlence var. En güzeli yerde 1 karış kar varken ilerleyip debelenip duranların sana imrenerek bakması.

• quote:

pazar günü 7 derece hava sıcaklığı ve 3 derece asfalt sıcaklığı bekleniyor, yollar nemli

Kardeş ruzgar ne taraftan ne tarafa esıyormuş ? Bide hızı ne alemde

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

pazar günü 7 derece hava sıcaklığı ve 3 derece asfalt sıcaklığı bekleniyor, yollar nemli

kuzeybatı yönünden saatte 3 km/h

• quote:

quote:

İstanbul alan olarak küçük ama ilçe ilçe o kadar fark varki aralarında.Daha biz yılın ilk kar tanesini göremedik.
  • quote:

quote:

quote:

İyi tipi fırtına olmaz hatta yaprak kimildamaz. Ankara bu sene sakın yalnız anahaberlerde pek göremiyoruz eskisi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

quote:

İstanbul alan olarak küçük ama ilçe ilçe o kadar fark varki aralarında.Daha biz yılın ilk kar tanesini göremedik.

Aynen. Bugün Esenyurt Hadımköy yolunda sisli puslu bir hava vardı ve 7 derece sıcaklık vardı 45 dk sonra Bakırköy'e vardım sıcaklık 12,5 derece denesizlige bak.

• Kış lastiğim benim de yok. Kar yağdığı zaman arabayı garajdan çıkarmıyorum. Hatta kış lastiğim olsa bile toplu taşıma araçlarını daha çok seviyorum. Daha da sevdiğim şey, otobüslerin dolmuşların da ilerleyememesi ve yürümek :)

Tepeden lapa lapa yağacak, göz gözü görmeyecek kadar yağacak ve yürüyeceksin (karnın tok, sırtın pek olmak kaydiyle :) )

Buradan yetkililere seleniyorum, Ankaraya bol bol kar bekliyoruz, herkes hasta oluyor havanın bi temizlenmesi lazım. Devlet bize kar yağdırsın :) sonrada temizlesin.

Yok vazgeçtim. Yollara yağdırmasın, diğer yerlere yağdırsın :))
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İyi tipi fırtına olmaz hatta yaprak kimildamaz. Ankara bu sene sakın yalnız anahaberlerde pek göremiyoruz eskisi gibi

aman abi 2 hafta önce bir yağmaya kalktı burada trafik felç. ankara sakin ancak bugün -4 asfalt sıcaklığı vardı. ayaz ayaz devam ediyoruz bakalım.

• tamda yarın yeni aracı teslim alacaktım.hafta sonu akşamları gezmeyi düşünüyordum ama başka haftaya kaldı herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: derememo

quote:

Orijinalden alıntı: playumb

Geçenki yağışta normal lastiklerimle ve arkadan çekişli arabamla çokta sorun yaşamadım. Kış lastiğine gerek görmüyorum.

münakaşa olmasın ama,
    yazlıklarınızla çıktınız ve bir sorun olmadı.
    gene kar yağdığı halde yazlıklarla mı çıkacaksınız?
    ya bu sefer sorun olursa.
    sizin araç hareket etmezde yolu tıkarsanız.
    kar lastiği takan bir sürü kişiyi arkanızdamağdur ederseniz?
    allah göstermesin yaralanmalı yada ölümlü bir trafik kazasına karışırsanız.
    vicdanınız o kadar geniş mi?
    kar yağan bir kaç gün aracınızı kullanmasanız olmaz mı?
    takdir size ait.

bende de malesef 4 mevsim lastiği vardı kamyonette. ne zincir ne de kış lastiği. ancak ASR vardı. sadece ona güvenerek çıkmak zorunda kaldım. çünkü işe çıkmak mecburi. şükür aracım hiç bir yerde yolda bırakmadı. buzlu kesimlerde bile yolda kalmadım. ama her zaman şansım bu kadar yaver gider mi bilinmez.

• Kar alstiği sanki hiç kaymıyor gibi abartıyorsunuz helal olsun kar alstiği olan araba ve olmayan arabanın testleri yapıldı türkiyede sürüş uzmanı yaptı ismini bilmiyorum.

Her iki araçta kayıyor evet kış lastığı olan az kayıyor daha ıyı ama kar lastıgım var her yere gıderım de olmuyor

Hem ıstanbulda ana yollar kolay kolay kapanmaz en çok ara sokaklar kapanır

kas lastıgıne karsı degılım yanlıs anlasılmak ıstemıyorum. Ama istanbul'un karından pek birşey olmaz yılda 1-2 kez adam akıllı yagar ya yagmaz oda 3 gune erır
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Kar alstiği sanki hiç kaymıyor gibi abartıyorsunuz helal olsun kar alstiği olan araba ve olmayan arabanın testleri yapıldı türkiyede sürüş uzmanı yaptı ismini bilmiyorum.

Her iki araçta kayıyor evet kış lastığı olan az kayıyor daha ıyı ama kar lastıgım var her yere gıderım de olmuyor

Hem ıstanbulda ana yollar kolay kolay kapanmaz en çok ara sokaklar kapanır

kas lastıgıne karsı degılım yanlıs anlasılmak ıstemıyorum. Ama istanbul'un karından pek birşey olmaz yılda 1-2 kez adam akıllı yagar ya yagmaz oda 3 gune erır

haklısın kardeş. kış lastiği de buzda kayar. buzda yapacak pek bir şey yok. bizim işimiz genelde ara sokaklarda olduğu için ( marketlere yoğurt sevkiyatı yapıyorum ) bizim için önemli kış lastiği. ancak şirket bizim talepleri piyasada lastik yok diye geri çeviriyor.

• istanbula genelde iki kış arka arkaya sağlam kar yağıyor.biri geçen seneydi.bu senede sağlam kar yağacak diye düşünüyorum.özellikle yüksek kesimlere
  • Ek bilgi olarak söylemek isterim geçenlerde istanbula yağan kar kalıntıları halen daha kavacık acarkentte durmakta kepçelerin yolu temizlerken yol kenarına biriktirdiği kar tepeciklerinden bahsediyorum.o kadar gün geçmesine rağmen erimediler nihayetin de burası da istanbul.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cumartesi ve Pazar sabahı birşey olmasında pazartesi istediği kadar kar tutsun.Açıköğretim sınavları var ve gireceğim okul bayağı bir tepede kalıyor.Arabayla gidemem yalan olurum sonra
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.