Şimdi Ara

kapı barfiksi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
41.995
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fotoğrafta gözüzeken iki kolon ve yukarıdaki kirişe monte etmeyi düşünüyorum.. Kirişin üzerine iki tane köşebent sabitleyip aletin köşebente binmesini sağlayacağım ancak şunu sormak istiyorum iki kolon arası 90 cm.. Bu ürün 95 santim olarak gözüküyor her iki taraftan 2,5'ar santim yeterli olur mu acaba?

Kapıya sabitlemeyi düşünmememin nedeni 75-80 cm kapının dar olacağını düşünmem.

http://www.hepsiburada.com/Liste/delta-multi-fonksiyonel-deluxe-kapi-bari-mekik-sinav-cekme-aleti-ds-1325/ProductDetails.aspx?productId=spordelta787&categoryId=369742
    Ürün fiyatı 21.24 lira

Sıkıştırmalı olanın kapıyı ezip, zamanla kayabileceğini düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: encinıyır

ben bundan aldım kullananlar var mıdır herkes komplike delta tarzı olandan bahsetmiş sıkıştırmalı hakkında ne dersınız

kapı barfiksi

bende de bundan var, her kapıya kolayca monte ediliyor, vidalamaya falan gerek kalmadan iyice sıkıştırınca problem olmuyor, 13 liraya mı ne almıştım, taşınması da montajı da sökmesi de pratik
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orijinalden alıntı: encinıyır

ben bundan aldım kullananlar var mıdır herkes komplike delta tarzı olandan bahsetmiş sıkıştırmalı hakkında ne dersınız

kapı barfiksi

bende de bundan var, her kapıya kolayca monte ediliyor, vidalamaya falan gerek kalmadan iyice sıkıştırınca problem olmuyor, 13 liraya mı ne almıştım, taşınması da montajı da sökmesi de pratik

bu modelin ismi nedir hocam nereden bulunur istanbulda

• Bu sıkıştırmalı olanlar fena. Eğer kalıplı biriyseniz hiç tavsiye etmiyorum ancak minyon, hafif biriyseniz işe yarar yoksa hareketi tamamlarken kendinizi yerde bulabilirsiniz. (Kardeşimin başına geldi...)
  • bende düştüm bikere elimde aletle birlikte o gunden sonra soğukluk geldi
  • ben 86 kiloyum diğer arkadaşım 98 kilo barfiks çekiyoruz asılıyoruz bişey olmadı şimdiye kadar, iyi sıkıştırırsanız düşmezsiniz, ancak bunun için kapı kasasının sağlam olması gerek, ayrıca isteğe bağlı vidalama aparatı da var daha da sağlam olsun diyen vidalayabilir
  • Ortasında vidalama bölümünde sağlamlaştırılmasına rağmen başa geldi olay. Bir kaç kişi daha aynı dertten muzdarip oldu benim benim bildiğim. Kapı kasasının tabi sağlam olması lazım ancak bu modelde asıl iş aparatta. 15 - 20 liralık alete güvenip verip bel ve omurları tehlikeye atmanın gereği yok kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HighVoltage

Ortasında vidalama bölümünde sağlamlaştırılmasına rağmen başa geldi olay. Bir kaç kişi daha aynı dertten muzdarip oldu benim benim bildiğim. Kapı kasasının tabi sağlam olması lazım ancak bu modelde asıl iş aparatta. 15 - 20 liralık alete güvenip verip bel ve omurları tehlikeye atmanın gereği yok kesinlikle.

aparat metalinden ayrılmadığı sürece bence aparatta değildir sorun dediğim gibi iki ucunda da lastik malzeme var çok çok iyi sıkılması gerekiyor, az önce denemek için tam 10 dakika asılı kaldım milim oynamadı, isterseniz foto video da koyabilirim
  • kullanan arkadaşların boyu kaç acaba? benim 185. kapıda çekemem diye düşünüyorum. çok alçak gelir, dizler-ayaklar yere değebilir. dikkat dağıtır.

7 metre koridorum var, koridor barı daha mı sağlıklı olur?

ev sıfır, kiracıyız, kapılar ne kadar dayanır bilemiyorum.90 kiloyum şu an. yıkmayalım ilk günden
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

kullanan arkadaşların boyu kaç acaba? benim 185. kapıda çekemem diye düşünüyorum. çok alçak gelir, dizler-ayaklar yere değebilir. dikkat dağıtır.

7 metre koridorum var, koridor barı daha mı sağlıklı olur?

ev sıfır, kiracıyız, kapılar ne kadar dayanır bilemiyorum.90 kiloyum şu an. yıkmayalım ilk günden

o boyda tüm kapı barfikslerinde ayaklarınız değer, ama dizlerinizi kırarsanız değmezler
  • bunu takınca kapı nasıl kapanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oppsional

bunu takınca kapı nasıl kapanıyor

Kapatmak istediğinde çıkarıyorsun, sabitlenmiyor kapıya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

quote:

duvara vidalamıyoruz yani
  • ben izmir gaziemirde oturuyorum şu alettan banada alabilecek varmı izmirde elden teslim alırım yardım edebilecek varsa pm bekliyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

quote:

duvara vidalamıyoruz yani

Hayır vidalama montaj falan yok.. Yukarıda fotoğraftan nasıl kurulduğu belli oluyor aslında.. Bende almayı düşünüyorum.. KApımızın üstteki çıkıntı yeri sağlam değil pek, ya oralara fazladan çivi çakıp kapının tahtalarını sabitleyeceğim yada yukarıya başka birşey yapacağım..

Kapısısının üsttarafındaki tahtadan çıkıntı sağlamsa sorun olmayacaktır..

• duvara sıkıştırmalı olanından kullanan bir arkadaşım, barın yerinden kaymasıla düşmüş ve iki el bileğinide kırmıştı. kullanırken dikkatli olun derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanalog

duvara sıkıştırmalı olanından kullanan bir arkadaşım, barın yerinden kaymasıla düşmüş ve iki el bileğinide kırmıştı. kullanırken dikkatli olun derim..

hevesimi kırsın be
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

quote:

Orijinalden alıntı: aanalog

duvara sıkıştırmalı olanından kullanan bir arkadaşım, barın yerinden kaymasıla düşmüş ve iki el bileğinide kırmıştı. kullanırken dikkatli olun derim..

hevesimi kırsın be

Bu tür yorumlar korkutuyor işte beni ama bazılarıda sabitleme vidalarıyla sabitlenince 90 kg bile çekiyor hiz esneme bile olmuyor diyor.. Acaba arkadaşınız sabitlememişmiydi?
  • Hepsiburada'da yorumlarda birisi, kızına salıncak için kullandığını söylemiş, işte yaratıcı Türk zekası :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycanata -- 20 Mayıs 2011; 22:56:07 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.