Şimdi Ara

Kapali otoparklara alinmamasi gereken araçlar dizellerdir (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
14.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biride Avrupa da lpg li araçtan bahsetmiş. Avrupa kim lpg kullanıyor acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antizero kullanıcısına yanıt
    Googledan mi okudun şimdi bunları sen ?
    Hala bir sey bilmiyorsun .Az okumuşsun biraz daha oku .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 8 Aralık 2019; 8:58:48 >
  • LPG li araçların alınmaması gayet doğru bir uygulama, lpg tutuşmaya ve patlamaya çok müsait bir yakıt. Açık havada tehlike yaratmayacak en ufak bir sızıntı kapalı alanda bomba etkisine sebep olabilir. Zincirleme reaksiyonları anlatmaya bile gerek yok. Kimse o aracın üzerinde yaşamak istemez.

Dizel konusuna gelince, benzinli araçlarda ona yakın zehirli gaz çıkarır ancak sorun bu araçlar değil gerekli proje gerekliliklerini karşılamayan yada olan sistemleri kullanmayan otoparklar.

Düzgün bir otopark projesinde kapasite sayısındaki aracın egsoz gazını atacak havalandırma sistemleri vardır. Eğer bahsettiğiniz otoparklar bu kalitede ise, elektrik harcadığı için havalandırma sistemini çalıştırmayan site yada avm yönetimlerine kızın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 8 Aralık 2019; 9:13:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman06

LPG li araçların alınmaması gayet doğru bir uygulama, lpg tutuşmaya ve patlamaya çok müsait bir yakıt. Açık havada tehlike yaratmayacak en ufak bir sızıntı kapalı alanda bomba etkisine sebep olabilir. Zincirleme reaksiyonları anlatmaya bile gerek yok. Kimse o aracın üzerinde yaşamak istemez.

Dizel konusuna gelince, benzinli araçlarda ona yakın zehirli gaz çıkarır ancak sorun bu araçlar değil gerekli proje gerekliliklerini karşılamayan yada olan sistemleri kullanmayan otoparklar.

Düzgün bir otopark projesinde kapasite sayısındaki aracın egsoz gazını atacak havalandırma sistemleri vardır. Eğer bahsettiğiniz otoparklar bu kalitede ise, elektrik harcadığı için havalandırma sistemini çalıştırmayan site yada avm yönetimlerine kızın.
    Yalnız ufak bir detay vereyim, benzin LPG'den hem daha yanıcıdır hem daha uçucudur.

LPG'li araçların alınmaması ya gazın yere birikmesinden dolayı ya da üstünkörü LPG sistemlerinden kalan bir uygulama. Mesela bugün LPG'li araçlar kapalı otoparklara girebilir deseniz, gaz koka koka gezen, bakımsız LPG'li bir Tofaş'a "Giremezsin" diyemezsiniz, paşa paşa içeri sokmak zorunda kalırsınız. Sanırım bundan sebep uygulama devam ediyor olabilir.

• Görende hiç ölmeyeceksiniz der.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Onu en başta yazdim zaten
    Başlık okuyup yorum yapacağınıza önce içeriği de adam akıllı bir okuyun .Sigarasina da termik santraline de kısaca çevreye zarar veren herşeye karşıyım ve bu yönde sayısız eyleme katıldım.Sen ne yaptın?
    Hayır bari cahilliğini belli etme .Dizelle sorunum yok ne demek?bir insan bu kadar yaşadığı çevreden bihaber olabilir mi ?
    Nox salınımı diye birşey var arkadaşım ac oku kendini geliştir biraz
    Aklinizi kiraya vermeye devam edin .Çocuğunuza da beton yedirirsiniz artık .
    Senden daha iyi bildiğimi iddia etmem ama yeterli bilince sahibim o yüzden aracimin bakımlarını masraftan kaçmadan yaptırıyorum. Eyleme katıldınız bunlar çözüldü mü hayır demek ki eyleme katılmakla olmuyor, hala ev kadınları atik yağlarını lavaboya döküyor, hala belediyeler çöplerini bir yerlere gömüyor, kış aylarında hala ülkenin yüzde 80i kömür, fuel oil vb fosil yakıtlarla ısınıyor, kışın nefes alınamayan şehir merkezleri var.
    Bilmiyoruz gibi genelleme yapmayin cevreciyim ona buna hayır sloganı atmakla olmamış demek ki, demek ki senin benim dememle olmuyor bu işler.
    Takmışsın dizel araçlara, siz hiç birine binmeyin hepsinin doğaya sağlığa zararı var, tam ekolojik arac istiyorsaniz at arabasına binin. Elektrikliye de binmeyin çünkü onuda şarj etmeniz gerek yine bir yerlerde üretimde fosil yakıt kullanılan elektriğe ihtiyaç duyacaksıniz.
    Tekrar yazıyorum benim dizellerle bir sorunum yok, sorunu olan sizsiniz ben sizin düşmanıniz değilim aynı fikri taşıyacağız diye bir şey söz konusu değil.
    Sizin aracıniz kapalı otoparka giremiyorsa ben napayım söyleyin yukarıdakilere lpgliler kapalı otoparka girsin dizeller girmesin diye bir madde çıkarsınlar okey.

• xkrc kullanıcısına yanıt
    Bakın hala buyuk resmi göremeyip durumu kisisellestiriyorsunuz .Peşinen.merakınızı gidereyim ben lpgli araç kullanmıyorum . Cok mecbur degilsem arabaya binmiyorum.Bisikletim ve elektrikli motorsikletim de var .Hayal kirikligi yaratmış olabilir ama gerçek bu.Yani benim üzerimden de ekmek çıkmaz size maalesef .Gelelim mevzuya .
    Bugün insanların en rahat yaşadığı ülkelere baktığınızda çevre konusunda aşırı bilinçli toplumlarla karşılaşırsınız.
    Bakin bu çevre hepimizin. Hadi insan sagligini da gectim Bundan 100 yil once bu ulkede ani yagislar var miydi ?
    Başımıza ceviz gibi dolu yağıyor .Sonra hepimiz ağlıyoruz değil mi aman aracimizi dolu mahvetti diye .Dolu birşey yapmadı biz kendi kendimize yaptik.Siz yeşili yok edip beton ve asvalta döküp yerin sıcaklığını arttirirsaniz başınıza dolu da yağar asit de .
    Istanbul da nefes alacak yer kaldı mı ?
    Şurada haklisiniz bu işin başı siyasettir .Siyasi otorite çevreyi onemseyecek en başta . Peki bu yapılmıyorsa bizlerin "boşver ya kim takar çevreyi "mi demesi gerekli ?
    Mücadele edicez dostum. Herşeyle. Yola tukureninden fabrika bacasina .Bogazdaki vapurdan kullandığımiz araclara kadar herseyle .Buna mecburuz .Bakın Hindistan gava kirliliğinden tek çift plakalara geçti . Bizim de sonumuz o böyle gidersek. Daha önce burada dizel motorların çevreye verdikleri zararla ilgili detaylı bir başlık açtım. Yapılmış tez çalışmalarını paylaştım. Oraya da bakmanızı öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 8 Aralık 2019; 10:48:45 >

• yine bir lpgli dün otoparka alınmamış buraya kudurmuş
  • Jocker35 J kullanıcısına yanıt
    Komik adam orda derinlemesine bir şey yazmıyor. Bu kadarını bile bilmiyorsan google amcayla senin birlikteliğin derin belli ki :)

• antizero kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı kapak ağır gelmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: PeTeRPaNN

yine bir lpgli dün otoparka alınmamış buraya kudurmuş
    Doğum Tarihi 01 Temmuz 1999
  • Ee? Bu ehliyetli bir sürücü olduğum gerçeğini değiştirmiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çok haklısın kardeşim.. resmen insanın genizini yakıyor..
  • Jocker35 J kullanıcısına yanıt
    Kudurmana devam et tüplü ve öfkeli kardeş

• amma çok LPG müptelası varmış be bağımlılıkları için tedavi merkezine gitseler iyi olur...
  • En güzeli benzin. Lpg dizel savaşı izlerken ben

• Partikül filtresi değiştirmek? 3-5 kuruş? Hangi ülkede yaşıyorsunuz :)
  • quote:

Anlaşıldı kapak ağır gelmiş
    Bakıyorum mesajlara birşey yazmamışsın hatta açıklayamamışsın , boş ekrana bakıp kapak yaptığını sanıyor yazık

• quote:

Eğer bir iki yıl içinde dizele karşı önlemler alınmazsa 1.7 dizel corsa alacağım. Tüm sistemlerini de iptal ettirip bineceğim
    Gebereceksek hep beraber geberelim
    Çorbada benim de tuzum olsun diyorsunuz hocam.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.