Şimdi Ara

Kapali otoparklara alinmamasi gereken araçlar dizellerdir (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
14.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapalı otoparkların havalandırması adam gibi olsa, ne lpg ne dizel ne benzin, hiç biri fark etmez mis gibi nefes alınabilir.

LPG de sızıntı olursa patlama riski var evet aynı şey benzin için de geçerli. Benzin sızsa depodan havada buharlaşsa patlamayacak mı sanki. Benzin buharına hiç ateş tutmamış herhalde insanlar :D Ama tabi benzinin sızması lpg'den daha zor. Hiç değilse gözle görülebilir.

En zor yanan ise dizel. Düz mantık bakınca, otoparklara sadece dizellerin alınması lazım o zaman

Eskişehir'de espark'a kışın gidince, yer altı otoparkta resmen boğulacak gibi oluyorum. biraz vakit geçirsen ölürsün neredeyse o derece oksijen az. Havalandırma sesi var ama içerde hava yok.

İşin çözüm noktası adam gibi bir havalandırma sisteminin dayatılması. Espark paralı yaptı otopark'ı para dileniyor milletten. 3 kuruşun hesabını yapıyor yönetim ama insan sağlığını düşünen yok. Espark'ın içi de otoparkı da havasız rezalet.

• Ben bu muhabbeti: “ Adam fakirken, bir gün zengin olursam ferrari alıcam der. Bir gün zengin olur ve hayalindeki araç olan ferrari yi alır. Bir süre kullandıktan sonra ya bu araç çok yakıyor diyip, lpg baglatmayı ister ve kendi adamına bunu götürür. Adam ferrari servisini arar ve lpg nasıl takılacağını sorar. Adamlar gelip sakın takmayın bekleyin geliyoruz diyerek aracı satın alırlar. Adama da madem yakıtını karşılayamıyacaksın neden böyle bir şeu yapıp firmanın ismini lekeliyorsun diyip giderler” bu muhabbette buna benziyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cormen kullanıcısına yanıt
    O konuda tam netlik yok sanırım.

Benzin de havadan ağır ve buharı da çok yanıcıdır. Mazot mesela kolay kolay yanmaz. Yakabilmek için üzerine çok az benzin dökerler.

Lpg gazı çok yoğun olmadıkça yanmıyor diye biliyorum. Basınçlı çıkan lpg gazı da yanmıyor galiba, bi itfaiyeci söylemişti bana, ama yine de denemem ben o ayrı. Yani yavaş yavaş küçük bir alanda çok yoğun birikirse o zaman patlıyor.

Şu linke bakarsan, 2 litre benzinin, tepeleme lpg dolmuş bi araçtan daha güçlü patladığını görebilirsin. İngilizlercesi olmayanlar adamın tepkisinden bile anlayabilir. Adamın yorumu şu: lpgli araçlar daha az ya da daha çok tehlikeli değildir diyor.

https://www.youtube.com/watch?v=AG4JwbK3-q0&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim dizelin artısı lpgnin artısından fazladır . Ama lpg dizelden daha kötü kusura bakma senin tüpünde sorun varsa bu ordaki tüm arabaları riske atıyor.

• Dizel sahibiyim.
    Sölediklerine katılıyorum.
    Doğaya insana en zararlı olanı dizel.

• Diesel Candir, LPG PatlayanCan.

• FurkanNoyan4134 F kullanıcısına yanıt
    Her ite çakıl atacak olsak etrafta taş kalmazdı der bir atasozu .Ha çok kasiniyorsan ozel açık gelirsin tüpü gösterip seni de kudurturum seve seve .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 8 Aralık 2019; 21:25:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelmiş tüplü ve öfkeli

• InMyOpinion kullanıcısına yanıt
    Aptallarin icinde mantikli insan yasayamaz .Gebereceksek hepimiz geberelim

• tehlike.com T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum .Sizin gibi duyarlı insanların artması dileğiyle

• Meseleyi kavrayamayan ilerizekalilar var.Bu benzin lpg dizel meselesi değil.Cevre meselesi .ılerleyen aşamalarda benzin de aynı kaderi paylaşacak . Çünkü gelecek elektrikte
    Örnegin Norveç bir adım daha ileri gidip 2025 yılında ülkeye elektrikli hariç araç almayacağını duyurdu .Lafı benim özelime getirmeye çalışmayın

• antizero kullanıcısına yanıt
    Bence sen kapak yiye yiye normallestirmis olabilirsin bu işi . Orada logar kapağı gibi duruyor üzerinde

• ulke aptal dolu. herhangibir konuya muhalefet mantigi kucumseme, asagilama veya polemik sadece. dusunmek, mantik kosturmak gibi dertleri yok. one cikan yorumlar da bunun kaniti.

cozumun degil problemin parcasisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAYSERS0ZE

biride Avrupa da lpg li araçtan bahsetmiş. Avrupa kim lpg kullanıyor acaba
    Orada doğalgazlı tercih ediliyor daha temiz oldugu icin .Tabi oran olarak bizden çok daha az

• quote:

Orijinalden alıntı: zengier

ulke aptal dolu. herhangibir konuya muhalefet mantigi kucumseme, asagilama veya polemik sadece. dusunmek, mantik kosturmak gibi dertleri yok. one cikan yorumlar da bunun kaniti.

cozumun degil problemin parcasisiniz.
    Baştan beridir benim konuda belirttiğim iddianın aksine bilimsel tek bir örnek verebilen yok .Varsa yoksa fanatiklik yapıp dizel araçlarını aklayıp patlama derdindeler .Bunu yaparken de dizelin artisini değil de baska araçları küçümseme yoluna gidiyorlar .
    50 defa yazdım aracım lpgli değil diye olsa da gocunmam çünkü konuyla alakası yok.Yok kudurmuş yok tüplü ve ofkeliymisiz vs
    Tamamen cahil sürüsü

• Jocker35 J kullanıcısına yanıt
    Araçtan ziyade senin gibi tüp kafalı veledleri almaması lazım avmlerin.Karşımda söyleyemeyeceğin şeyleri 1 aylık üyeliğinle buradan yazıp milleti tahrik etme Çapsız veled seni

• man utd kullanıcısına yanıt
    Erkek olmuş dünün veletleri bak sen sinirlenirmiş de
    Yahu tüplü de sen çıktın öfkeli de velet ne olacak şimdi

• Sırf lpg li araçlar alınmasıncılar yüzünden dizel araç aldım yenice yapma bro

• bugün de biri adına utandık

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.