Şimdi Ara

Kanserli Çocuk için Ölüm Risk Aldım 3,5 Saatin Mutlu Sonu :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
21
Favori
6.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
213 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bisiklet grubunda ilan gördüm B+ kan ihtiyacı diye, gittim ulaştım ancak beklemediğim bir durumla karşılaştım.

Hasta dört yaşında lösemi (Kan kanseri) bir kız çocuğu.

Ailesinin durumu da perişan, üç tüp kan aldılar doku uyumunu test etmek için dün. Bugün akşam da çağırdılar iğne ve ilaç verdiler kandaki kolonolileri çoğaltma için.

Normal kan verme değilmiş, Granülosit Aferez işlemi ve yan etkilerinden biri de ÖLÜM.

Çocuk için değer, gördüm bu gece çocuğu, içim parçalandı adeta :(

Sonuç ölüm olursa bir konu kalsın geriye forumda dedim son olarak, değilse de belki bu sayede yaşar çocuk.

Csb diyenler için kan verdiğim yer...

Ölüm riski aldığıma dair belge imzalattılar. Kaynağı buradan da görebilirsiniz.

1.Derece- Hafif : tıbbi müdahale gerektirmez.Ağız çevresi parestezisi, ağız çevresi ve yüzde uyuşukluk, hapşırmak, dudakları çiğnemek

2.Derece- Orta: aksaklık ve hasta konforu için müdahale yapılabilir. Eller-ayaklar ve göğse ilerleyen parestezi, titreme, bulantı-kusma, abdominal kramp, baş dönmesi, hafif hipotansiyon, huzursuzluk.

3.Derece-Şiddetli: işlem sonlanır, durumunda kritik değişiklik vardır. Kas krampları, şiddetli abdominal kramp, tremör, mesane inkontinansı, ölüm korkusu, bulanık veya çift görme, bilinç kaybı.

4.Derece- Ölümcül: işlem sırasında veya 24 st içinde ölümle sonuçlanır

http://www.tibbiyardim.com/aferez.html

Kanserli Çocuk için Ölüm Risk Aldım 3,5 Saatin Mutlu Sonu :)

Not: Yarın işlem sırasında ölmezsem işlemi ve çocuğun resmini de paylaşacağım.

Mutlu son :) ikimiz de sorunsuz atlattık sizin dualarınız sağolsun, umarım hayata tutunur Azra, hayat dolu çok zeki ve güzel bir kız... İnsan olduğumuzu insanlara ulaşmaya çalışmadan anlayamıyoruz, yaşanılan hafifliği vicdan ferahlığını anlatabilmem mümkün değil...

Kanserli Çocuk için Ölüm Risk Aldım 3,5 Saatin Mutlu Sonu :) Kanserli Çocuk için Ölüm Risk Aldım 3,5 Saatin Mutlu Sonu :) Kanserli Çocuk için Ölüm Risk Aldım 3,5 Saatin Mutlu Sonu :) Kanserli Çocuk için Ölüm Risk Aldım 3,5 Saatin Mutlu Sonu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 14 Haziran 2015; 14:55:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun.

Edit:İnternetten baktım yanlış araştırmadıysam bu aferazın yan etkilerindenmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmam Gazali -- 13 Haziran 2015; 23:23:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamsın kardeşim biz yerimizi alalım

• Trolle bir sey olmaz boşver. Geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En azından boş yere ölmemiş olacaksın hocam.

• Hadi bakalım

• İnşallah ölmezsin.

• olayi biri aciklayabilirmi ? kan verince ölüm riski mi varmis yoksa sen lösemi cocuktan kanmi aldin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇöptenÇıkanPsikopatKEDİ

En azından boş yere ölmemiş olacaksın hocam.

Ölürsem evet boş yere bu riski almış olmam, şimdi aklıma geldi öyle bir şey olursa organ bağışı talebinde de bulunsam çok iyi olur aslında.

• Nasıl yahu kan veren kişi nasıl ölebilir ki ben mi yanlış anladım? Çocuk için diyordun herhalde?

• Olumden korkuyormusun Theologist , hayatını yasadinmi dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: 20playback

olayi biri aciklayabilirmi ? kan verince ölüm riski mi varmis yoksa sen lösemi cocuktan kanmi aldin ?

Kan verme değil bu olay sadece, kanımdaki maddeleri işlemden geçirip bana geri verecekler, çocuğun ihtiyacı olan maddeleri alacaklar sadece.

Şimdi onun ihtiyacı olan maddeleri arttırmak için verilen iğne ve içirilen maddenin işlemi gerçekleşiyor vücudumda.

Kolonileşme miktarı kontrolsüz olursa yarın ölümüm ile sonuçlanabilir...

• Değer mi tanımadığın biri için aileni sevdiklerini uzmeye

• Neden boyle birsey yaptin
    Ayrica tip bu kadar ilerledi diyorlar nasil ölüm riski oluyor doktor kontrolünde

• Allah size uzun ömürler versin. Eğer dokunuz uyumlu çıkarsa bir çocuğun hayatını kurtaracaksiniz

• Helal olsun hocam.Ben olsam yapamazdim.

• Hocam o yazdıklarınız hasta için geçerli sizin için değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mcp

Nasıl yahu kan veren kişi nasıl ölebilir ki ben mi yanlış anladım? Çocuk için diyordun herhalde?

Kan verme değil basit şekilde, bana iğne yaptılar az önce, ve kanımdan madde alacaklar geri verecekler, granülosit aferez hemşireler emin misin vazgeçebilirsin diye sordular üç dört defa.

Üç-dört saat sürecek makineye bağlı kalmam yarın.

Görüntüsünü ölmezsem atacağım işlem sırasında.

• Dondurmalı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.