Şimdi Ara

Kan verirken bayıldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
23.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2. kez başıma geliyor.Kan alınırken hiç canım acımıyor muhabbet flan ediyorum gayet rahatım.Sonra yavaş yavaş gözüm kararmaya,terlemeye başlıyorum.Kendimi dışarı sandalyelere zor atıyorum ve olduğum yere düşüp 5 dk flan bayılıp(bu anda rüya görüyorum sanki hiç bayılmamışım gibi) sonra etrafımdaki kalabalık ve kendimi yatar pozisyonda ayaklarım yukarıda,burnuma alkollü pamuk verilirken,kendime geliyorum.Kiloyla flan ilgisi yok sanırım,1.80 boyunda 75 kiloyum başka bir rahatsızlığımda yok,başkasından kan alınırken de bana birşey olmuyor.Ehliyet için parmağımdan kan aldıklarında yine birşey yoktu ama odadan çıktıktan sonra hop düştüm.Bunu atlatmak için ne yapabilirim,gerçekten rezil bir durum.Daha az önce yaşadım.

Konuyu 2 sene önce açmışım güncelliyorum.Arkadaşlar kan verirken yada aşı olurken bayılma halen devam ediyor.Araştırmalarıma rağmen çözüm bulamadım.Askerlikten korkuyorum.Ama yapacak bişey yok :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi █Teoman█ -- 9 Aralık 2015; 15:35:22 >

• adamım kanı verdikten sonra yat bekle. hemen kalkma yataktan.

sende giderken bi arkadaşınla falan git.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VideSupra

adamım kanı verdikten sonra yat bekle. hemen kalkma yataktan.

Oliver Kan diye geldim,gidiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VideSupra

adamım kanı verdikten sonra yat bekle. hemen kalkma yataktan.

arkadaşla gittim zaten de,22 yaşındayız artık üni bitince askere gitcez,sonra kızla flan evlencez yıne bu kan alma olayları olcak o zaman napcam ben ya yokmudur bı tedavisi flan
  • Kan tutuyor hocam seni, psikolojik yani. Ama daha sağlıklı bir yorumlama için doktora gidebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nakuğod

Kan tutuyor hocam seni, psikolojik yani. Ama daha sağlıklı bir yorumlama için doktora gidebilirsin

Hocam bu aşı maşı vurulurken de böyle oluyorum,hani parmağımı kesseler bişey yok ama işin içine iğne girdiği an ben iptalim.İnsan kendinden utanıyor ya,çok sağol yorumun için
  • Bi ara gene böyle bir gün kan vereceğim. Tabi çok korkarım acımayacak bilirim ama genede korkarım. Koluma taktılar lastiği gösterdiler iğnenin ucunu ben sağa döndüm benim yaşlarımdaki bi kızla konuşuyorum. Tabi kendimden geçmişim kan alan hemşirenin dediklerini duymuyorum. Yasin yasin yasin dediler en sonunda bi tokat attı kendime geldim
  • quote:

Orijinalden alıntı: █Teoman█

Arkadaşlar 2. kez başıma geliyor.Kan alınırken hiç canım acımıyor muhabbet flan ediyorum gayet rahatım.Sonra yavaş yavaş gözüm kararmaya,terlemeye başlıyorum.Kendimi dışarı sandalyelere zor atıyorum ve olduğum yere düşüp 5 dk flan bayılıp(bu anda rüya görüyorum sanki hiç bayılmamışım gibi) sonra etrafımdaki kalabalık ve kendimi yatar pozisyonda ayaklarım yukarıda,burnuma alkollü pamuk verilirken,kendime geliyorum.Kiloyla flan ilgisi yok sanırım,1.80 boyunda 75 kiloyum başka bir rahatsızlığımda yok,başkasından kan alınırken de bana birşey olmuyor.Ehliyet için parmağımdan kan aldıklarında yine birşey yoktu ama odadan çıktıktan sonra hop düştüm.Bunu atlatmak için ne yapabilirim,gerçekten rezil bir durum.Daha az önce yaşadım.

Oha lan ayni ben. Dediklerini harfi harfine bende yasadim kardesim

• quote:

Orijinalden alıntı: GeyikVakti

quote:

Arkadaşlar 2. kez başıma geliyor.Kan alınırken hiç canım acımıyor muhabbet flan ediyorum gayet rahatım.Sonra yavaş yavaş gözüm kararmaya,terlemeye başlıyorum.Kendimi dışarı sandalyelere zor atıyorum ve olduğum yere düşüp 5 dk flan bayılıp(bu anda rüya görüyorum sanki hiç bayılmamışım gibi) sonra etrafımdaki kalabalık ve kendimi yatar pozisyonda ayaklarım yukarıda,burnuma alkollü pamuk verilirken,kendime geliyorum.Kiloyla flan ilgisi yok sanırım,1.80 boyunda 75 kiloyum başka bir rahatsızlığımda yok,başkasından kan alınırken de bana birşey olmuyor.Ehliyet için parmağımdan kan aldıklarında yine birşey yoktu ama odadan çıktıktan sonra hop düştüm.Bunu atlatmak için ne yapabilirim,gerçekten rezil bir durum.Daha az önce yaşadım.

Oha lan ayni ben. Dediklerini harfi harfine bende yasadim kardesim
    Ben de eskiden aşı olduktan sonra aynen seninki gibi bayılıyordum 2 kez aşı olduktan sonra bayılmıştım. Sonra birdaha aşı olduktan sonra hafif başım dönmeye başladı kalktım ayağa tuvalete filan gittim bayılmamaya çalıştım elimi yüzümü yıkadım bir şey olmadı. Biraz psikolojik bir şey galiba. Bir de hemşire iğneyi batırırken başka bir yere bak kafanı başka yere ver.

• quote:

Orijinalden alıntı: Suprémacy

Ben de eskiden aşı olduktan sonra aynen seninki gibi bayılıyordum 2 kez aşı olduktan sonra bayılmıştım. Sonra birdaha aşı olduktan sonra hafif başım dönmeye başladı kalktım ayağa tuvalete filan gittim bayılmamaya çalıştım elimi yüzümü yıkadım bir şey olmadı. Biraz psikolojik bir şey galiba. Bir de hemşire iğneyi batırırken başka bir yere bak kafanı başka yere ver.

Alıntıları Göster
    Aynısı bende aşı olurken oluyor. Birisi tansiyonun düşük diye demişti. ne zaman ölçsem düşük çıkıyor.

• quote:

Hocam bende sürekli kendi kendime ''bak hiç bişey yok,kendine gel,bişey olmadı,geçti'' gibi şeyler söylüyorum ama nedense mal gibi bayılıyorum.Birde bugün titremişim,kendimi çok kasmışım.Çok fena birşey ya
  • quote:

quote:

Hocam bende sürekli kendi kendime ''bak hiç bişey yok,kendine gel,bişey olmadı,geçti'' gibi şeyler söylüyorum ama nedense mal gibi bayılıyorum.Birde bugün titremişim,kendimi çok kasmışım.Çok fena birşey ya

Alıntıları Göster
    Bende senin gibiyim. Birde çevredekiler sürekli tutturuyor yok tıp yaz dişçilik yaz diye. Tıp zaten olmuyorda dişçilik bile yapamam ben. Adamı uyuşturacağım zamanki iğneyi vururken ben bayılırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Poka Yoke

Bende senin gibiyim. Birde çevredekiler sürekli tutturuyor yok tıp yaz dişçilik yaz diye. Tıp zaten olmuyorda dişçilik bile yapamam ben. Adamı uyuşturacağım zamanki iğneyi vururken ben bayılırım

Alıntıları Göster
    Aynı durumu bende birkaç kez yaşadım çözüm şu yatarak kan vereceksiniz ve verdikten sonra bir süre kalkmayıp bekleyeceksiniz.

• Bayilinca butun kani geri verdilermi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Biperva_

Aynı durumu bende birkaç kez yaşadım çözüm şu yatarak kan vereceksiniz ve verdikten sonra bir süre kalkmayıp bekleyeceksiniz.

Alıntıları Göster
    Adam beni tarif etmiş bi kere çok fena ateşlendim acile gittik arkadaşlarla,doktor iğne yapılcak dedi yattık sedyeye açtık malum bölgeyi hemşireye dedimki ben hemen kalkarsam bayılırım en az 5 dakika uzanmam lazım,oda acil bomboş görmüyomusun kim kaldırcak seni dedi,iğneyi yaptı 30 sn geçmedi kalk kalk kalk kaza geliyo senin işin tamam zaten dedi zorla kaldırdı beni gerisini hatırlamıyorum,gözümü açtığımda acil müdahale odasındaydım artık bayılmıyorum gerçi kan verincede iğne yapılırkende o biraz psikolojik bide kan verdikçe iğne yaptıkça alışıyosun,geçiyo zamanla

• quote:

Orijinalden alıntı: Darsh

Adam beni tarif etmiş bi kere çok fena ateşlendim acile gittik arkadaşlarla,doktor iğne yapılcak dedi yattık sedyeye açtık malum bölgeyi hemşireye dedimki ben hemen kalkarsam bayılırım en az 5 dakika uzanmam lazım,oda acil bomboş görmüyomusun kim kaldırcak seni dedi,iğneyi yaptı 30 sn geçmedi kalk kalk kalk kaza geliyo senin işin tamam zaten dedi zorla kaldırdı beni gerisini hatırlamıyorum,gözümü açtığımda acil müdahale odasındaydım artık bayılmıyorum gerçi kan verincede iğne yapılırkende o biraz psikolojik bide kan verdikçe iğne yaptıkça alışıyosun,geçiyo zamanla

Alıntıları Göster
    Bu ne lan foruma bak herkes iğneye fobisi var

Beyler objektif olun iğne olurken korkuyor musunuz?
    Korkmuyorsanız küçükken iğne ile ilgili üzücü maceralarınız mı oldu?
    Nedir yani adam bayılıyorum diyor

Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: House-M.D

Bu ne lan foruma bak herkes iğneye fobisi var

Beyler objektif olun iğne olurken korkuyor musunuz?
    Korkmuyorsanız küçükken iğne ile ilgili üzücü maceralarınız mı oldu?
    Nedir yani adam bayılıyorum diyor

Geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    Ben de bayılıyordum sonra daha kötüsü olan damar yolu açtılar artık kan alınırken o kadar da olmuyor bana ama bak yine dedin bi korku bastı beni.Damar yolu açtıklarında da bayılmadan kan aldıklarında da müzik dinliyordum tavsiyem roy jones cant be touched ve eminem till i collapse.
    İlkokul 1 okula gelen hemşire bende kötü anılar bıraktı ondan böyle.
    An itibariyle sol koluma kan alınan yere bir ağrı girdi.
    Benim yaşım 18 yurt için kan alırlar mı işe girerken kan alırlar mı askerde kan alacaklar mı internetten bunları araştırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi affiliation -- 15 Temmuz 2013; 14:03:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: affiliation

Ben de bayılıyordum sonra daha kötüsü olan damar yolu açtılar artık kan alınırken o kadar da olmuyor bana ama bak yine dedin bi korku bastı beni.Damar yolu açtıklarında da bayılmadan kan aldıklarında da müzik dinliyordum tavsiyem roy jones cant be touched ve eminem till i collapse.
    İlkokul 1 okula gelen hemşire bende kötü anılar bıraktı ondan böyle.
    An itibariyle sol koluma kan alınan yere bir ağrı girdi.
    Benim yaşım 18 yurt için kan alırlar mı işe girerken kan alırlar mı askerde kan alacaklar mı internetten bunları araştırıyorum.

Alıntıları Göster
    Adam beni tarif etmiş resmen. İğne girmeye görsün hemen düşüp bayılıyorum. Gözlerimi açtığımda yerdeyim ayaklar havada

• quote:

Orijinalden alıntı: CooRDeLia

Adam beni tarif etmiş resmen. İğne girmeye görsün hemen düşüp bayılıyorum. Gözlerimi açtığımda yerdeyim ayaklar havada

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlarburdalar

Alıntıları Göster
    Bende de oluyorda bunun bilimsel açklamasını merka ediyorum. Sol kolumdan kan alınca ve kapalı havasız alanlarda oluyor. Bildiğin iptal oluyorsun fonksiyonlar %40 a düşüyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.