Şimdi Ara

Kamu İşçi maaşları Memura tur bindirdi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87
Cevap
4
Favori
8.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Memur çocuğuyum, eşim memur ve ben de 15 yıldır kamuda işçi olarak çalışıyorum.

Memur işçiden fazla almalı yada işçi fazla almalı gibi genelleme ile tartışma olmaz. Her memur nasıl aynı ücreti almıyorsa her işçi de aynı ücrete çalışmıyor. Bizim işçilerin puantajını tutan da memur ki sabah akşam 1 saat işi var. Savcı da doktor da memur. Puantör isterse 2 fakülte bitirsin 20k maaş fazladır doktora 30k az.

Aslında hepimiz az kazanıyoruz, 13bin maaş alan memur elbette daha fazlası için mücadele edecek fakat başkasının aldığı ile uğraşmak yanlış yol. Sanki işçi arkadaşına da 13 verseler sorun yok size.

Ben aldığım ilk maaş üzerinden hesaplıyorum. Asgari ücrete oranı neydi, kaç gram altın ederdi vs. Şimdiki sizin gözünüzde büyüttüğünüz maaş ile yanına bile yaklaşmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamlara bak kaç tane düz memur var hiç bir sorumluluğu olmayan acaba,

ayda 175 milyon tlye imza atan düz memur var 13 bin tl alıyor.

evet haklısınız hiç yorulmuyan adam :)

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

tabi sokaklari supuren arkadaslar bayagi kalifeliyeli ki memurun iki katini aliyorlar.

gel mutemetlikte eleman ihtiyaci var diyince giclarina vura vura kaciyorlar.

hele ki ise girmeleri. parti vakif referanslari kalifeyi arşa cikariyor.

kisi askerse ki rutbeliyse ki o isin geregini yapmali. idari bürolarda orda burda ne is yapiyor bu rutbeliler.

polislerin ehliyet burosunda calismasi gibi :)

ayrica begenmiyorsanki askerliği

istifa et. bizim gibi gir kpssye. atan atanilirsen. sen de yat (!)

hatta bunlari da yapma. yanla bir yere işçi ol :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haybora -- 23 Nisan 2023; 16:19:30 >
  • manjimaru kullanıcısına yanıt

Gecen ay aldigim 9500 TL maas ve 7000 TL ikramiye. Bu ay aldigim 10100 TL. maaş ve 3000 TL ikramiye. Yilda iki kere 7000 Tl ikramiye ve 4 kez de 3000 TL tediye aliyorum. Toplamda 26 000 TL. yapiyor. 12'ye boldugumde 2166 TL yapiyor. 10000 Tl maas ve ayda 2166 TL totalde aylik 12166 TL yapiyor. Eger aylik ortalamaya vurunca bundan fazla geciyorsa elime en adi namussuz adam benim demektir. Yuregin yetiyorsa bordro atayim? Kim yalanci cümle alem gorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otto_Skorzeny -- 24 Nisan 2023; 13:42:49 >
  • Hocam ben mutemetim, sizlerin maaşını ben yapıyorum zaten. ÇAlıştığı kuruma göre +- farkedebilir ama genel olarak aynı maaşı alıyorlar. Bence bordronuzu bir kontrol ettirin. Geçen ay işçilere 10.575TL, bu ay ise 21.500TL maaş ödemesi yapıldı.

4. derecede memurum. GEçen ay 13 bin bu ay 14bin maaş aldım 3 ayda bir ödenen sendika ödeneği ile. Müdürümüz geçen ay 18.500, bu ay 19.500 maaş aldı.

Memurun bir senede çalışıp aldığını işçiler 7 ayda alıp kendilerini amorti ediyor. Memur 5 ay boşa çalışıyor, cepten gidiyor.

Söyle düşünün siz yıllarca okul okumus, sınavlara girmişsiniz, mülakatlrı geçip buralara atanmışsınız ama sizin altınızda çalışan insan sizden fazla maaş alıyor. Bu adalet mi?

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

İşçilerin hepsi kalifiye değil, yarısından çoğu memurdan daha çok yatıyor.

• Sabah temizlikçi apla ofise temizliğe neşe içinde geldi "Allah gününüzü hayırlı etsin, mutlu olun sevgili kardeşlerim" der demez, "Para olsa mutlu da olurduk..." şeklinde cevap verdim.

"Aaa neden öyle diyorsun sayın 657' li kardeşim, para ile saadet olmaz ki" cevabı verdi, ben de daha fazla üstelemedim...

• aksinaletinsan kullanıcısına yanıt

O zaman astsubaylarda Albay dan çok alsin

• Anormal zirve kullanıcısına yanıt

Olay o dediğinden daha vahim. Astsubay- Albay arasında en azından bir dikey hiyerarşi var.

Ama masabaşındaki KPSS ile atanmış üniversite mezunu memur ile odasını temizleyen ilkokul mezunu temizlikçi aynı hiyerarşide bile değil, kulvarları farklı. Yani o temizlikçi 3-5 yıl daha temizlik yaparak memurluğa terfi edemeyecek ( hoş bu saatten sonra etmek de istemez)

• Ben bu olayı 2016'da limanda staj yaparken görmüştüm. Kamuda işçi olacaksın memur değil. İşçiye yemek verirler memura parayla. İşçiler limanda çok avantada alırdı memura kim niye versin? İşçinin ek mesaisi, ikramiyesi deli para ediyordu o yıllarda.

Kamu işçisinin çok çalıştığını kimse demesin. Yatıyorlardı. Odacının liman müdüründen fazla maaş aldığı bir düzende memurluğu kim ne yapsın?

• işin kamu işçisi maaşlarıyla ne alakası var onu anlamadım. bahsi geçen iş zaten kişiye göre seçilmiş. istersen prof ol gene almazlar. kişiye göre işe alma sadece işçilikte yok ki. öğretim görevlisi alırken de şartları kişiye göre belirlerler. kamu işçilerinin maaş olayına da şöyle bir dokunayım. toplu iş sözleşmesinde %40 teklifine memurlar zıplıyor. nasıl %40 verirler diye. ama bilmiyorlar ki verdikleri oran 2 senelik. senin zammın 6 ayda bir yapılıyor.

• Sekman Pistonu kullanıcısına yanıt
    2 senelik falan değil.. 2023 ilk altı ayı için geçerli..
    Kamu işçisi de her 6 ayda bir zam ya da enflasyon farkı alıyor..
    Memur maaşlarına gelince, bırakın kamu işçisini asgari ücrete ramak kalmış bir ücret söz konusu.. Konuşmaya pek gerek yok..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yanlış biliyorsun kardeşim. yapılan pazarlık 2 senelik için. 6 ay değil. 2 sene içinde maaş asgari ücretin altına düşmezse zam alamıyor. işçinin çalıştığı kurum ve sendika arasında imzalanan iş sözleşmesinde ekstradan 6 aylık bir zam talep edilebiliyor.

• Özel sektördekilerde köle gibi çalışarak 16 milyon emekli ve 5 milyon memuru beslemeye çalışıyor. Yazık günah bu sisteme.

• quote:

Orijinalden alıntı: manjimaru

Hocam ben mutemetim, sizlerin maaşını ben yapıyorum zaten. ÇAlıştığı kuruma göre +- farkedebilir ama genel olarak aynı maaşı alıyorlar. Bence bordronuzu bir kontrol ettirin. Geçen ay işçilere 10.575TL, bu ay ise 21.500TL maaş ödemesi yapıldı.

4. derecede memurum. GEçen ay 13 bin bu ay 14bin maaş aldım 3 ayda bir ödenen sendika ödeneği ile. Müdürümüz geçen ay 18.500, bu ay 19.500 maaş aldı.

Memurun bir senede çalışıp aldığını işçiler 7 ayda alıp kendilerini amorti ediyor. Memur 5 ay boşa çalışıyor, cepten gidiyor.

Söyle düşünün siz yıllarca okul okumus, sınavlara girmişsiniz, mülakatlrı geçip buralara atanmışsınız ama sizin altınızda çalışan insan sizden fazla maaş alıyor. Bu adalet mi?

Bu ay Neden 21 bin aldıklarını söylemiyorsun?
    Yılda 2 defa ikramiye aldıkları için olabilir mi.
    696 khk ile kamuya işçi olarak girenlerin memurlardan 3-4 bin lira eksik alıyorlar.Ki işçinin bu maaşında yol ve sosyal haklar dahil halde.
    Aldıkları senede 2 tam ikramiye ile bırakında memurdan 1 aylık maaşından fazla olsun bi zahmet.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Doory kullanıcısına yanıt

15 yıllık memurum.Senin gibi pis zihniyetli insan çok biliyormusun kamuda.

Temizlikçi diye aşağıladığın insanlar zorla girmedi kamuya.İsyanın varsa sisteme kız işçiye değil.

Aldığın maaş temizlikçi diye aşağıladığın aynı kulvarda olmadığın kişiden az ise ver istafını özel de çalış.

Ama yemez çünkü hasbel kader girdiğin kpss sınavını geçmek dışında hiçbir özelliğin yok.

Eğer o temizlikçi olmasa odanı başka bir memur arkadaşın temizleyecekti? doğru mu.Ve siz o memura temizlik yaptırabilecekmiydiniz?

Cevabını sen benden daha iyi biliyorsun.

• Yazdım yazdım sildim: Kimse demiyor zaten işçi düşük maaş alsın diye: 2 kat maaş farkı nedir?

• 81 puanla ile vhki olarak kuruma atandım 3 yıllık memurum maasım 11.5k

yemek+yol+su+çay vs derken min 2k gidiyor yaklaşık 9k civarı kalıyor.2 personel 3k personele bakmaya çalışıyoruz.Yazacaklarım bu kadar insanlar ne nefret kusmuş memurlara,girdiğim güne lanet olsun...

• xxxcem kullanıcısına yanıt

Harbiden. Memurlara karşı cekememezlik var. Biz köle gibi çalışıyoruz onlar yatıyor gibi. Ama mesele çalışıp yatması değil ki. Rütbe. Aynı kurumda çalışan bir kişinin kendinden alt rutbeden kişiden fazla almak ister bu doğal. Hemşire doktordan çok alırsa doktorda isyan eder bu duruma.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.