Şimdi Ara

## Kaliteli ÜTÜ Önerileri ## (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.197
Cevap
20
Favori
318.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tabi ki seramik taban daha iyidir, nedeni ise çelik zamanla kullanmaya bağlı olarak şişer atar, seramik böyle değildir, keşke çelik kaplama yerine komple çelik taban yapsalar :) (pahalı diye yapılmıyor)
  • selamlar,

ben de philips azur 4870 modellerine bakıyorum..
    rowenta mı philips mi kararsızım..

bu ütülerden hangisi tercih edilmelidir ve uygun fiyatla nerde bulunur acaba?

gitti gidiyor da 270 vatan da 370, boynerde 399... ciddi fiyat aralıkları..
    internet satışları güvenilir midir acaba??
  • Selamlar,

Dun vatan dan 370tl ye philips azur aldim..
    Utu de yaptim..

Elimdeki 6yillik arzum marka utu zaten calisiyordu verimsiz diye utu alayim dedim..

Tek gezdirmeyle jilet gibi utu yapacam diye bekledim tabi..

Nedir simdi bu utunun olayi??

Buhari yuksekmis..utu aninda buharimi calistiriyoruz??

Benim arzum haznedeki suyu 2gonlekte bosaltiyordu bu masallah 5gomlekte hala yaridaydi suyu..

Ben anlamadim bisey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyhang

Selamlar,

Dun vatan dan 370tl ye philips azur aldim..
    Utu de yaptim..

Elimdeki 6yillik arzum marka utu zaten calisiyordu verimsiz diye utu alayim dedim..

Tek gezdirmeyle jilet gibi utu yapacam diye bekledim tabi..

Nedir simdi bu utunun olayi??

Buhari yuksekmis..utu aninda buharimi calistiriyoruz??

Benim arzum haznedeki suyu 2gonlekte bosaltiyordu bu masallah 5gomlekte hala yaridaydi suyu..

Ben anlamadim bisey

Yerinizde olsam ürünü hemen iade eder buhar kazanlı bir ütü alırdım. İster Azur olsun Mazur hiç farketmez; buhar kazan olayı bir başka. Delonghi'ye güvenin derim. Seramik tabanıyla işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.
  • http://www.hepsiburada.com/liste/philips-azur-gc487002-2600-watt-buharli-utu-200g-dk/productDetails.aspx?productId=evphgc4870&categoryId=155122&SKU=EVPHGC4870

Arkadaşlar philips azur gc4870 düşünüyorum ancak hepsiburada da buhar değerini 200 g/dk gösteriyor başka sitelerde vatanbilgisayarda vs 170 gösteriyor bunu hangisi doğrudur acaba ? birde bütçem 300 lira civarı hangi markayı modeli önerirsiniz ?

• Azurdan bisey anlamadim ki bu en ust modeli..
    Buhar durumu ise 170olsa ne 200olsa ne??
    Dedigim gibi utulerken pis pis puskurtuyormuyuz??

Kullandim artik almazlarki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Bir mal üretici veya satıcı tarafından bir konuda, bir özelliği nedeniyle övülmüş yada kataloğunda, broşüründe, herhangi bir tanıtım ve reklam vasıtasında belirtilmiş ise ve fakat bu malda bu özelliğin bahsedildiği şekilde olmadığı anlaşılmışsa bu ayıplı bir maldır. Ayıplı mal nedeniyle ayıpsız misli ile değişim, ücretsiz onarım, ücret iadesi veya ayıp oranında ücret indirimi ürünün tesliminden itibaren (7 değil) 30 gün içerisinde talep edilebilir. Bu konuda ayıplı maldan kaynaklanan hakların kullanılması için gerekli süre ile kapıdan satışlar ve mesafeli satışlarda uygulanan sebep göstermeden iade hakkı karıştırılmamalıdır."

Burada açıklanan hükmü kullanarak ürünün beklediğiniz gibi çıkmadığını, hele ki 1 haftayı geçmediyse mazeretsiz iade hakkınızın olduğunu bilesiniz.

• Merhaba arkadaşlar,

Delongi VVX 1420 kazanlı ütü almayı düşünüyorum, bunu tavsiye eder misiniz? 230 TL ye satan yerler var.. 80 gr/dk buhar gücü 4 bar basınç

Bir de buna her zaman su eklenebiliyor mu yoksa soğuması mı bekleniyor? Kireç önleyici bir özelliği var mı?
  • Merhaba,
    buradaki yorumlardan da yararlanarak Philips GC9520/02 modelini media markt'tan 735 TL ye aldım.
    Ancak ne yazık ki eski kazansız tefal ütümüzü arattı. 1 ay içinde iade hakkımız var. Galiba geri vereceğiz. Ne buharından ne de kırışıklıkları kolayca gidermesinden memnun değiliz. Bir de buhar gidiyor 3-4 dakika beklemek gerekiyor. Yani vakit de kazandırmıyor. Acaba bizim ütüde mi sorun var? Öyle olsa da bir ütüye sırf kazanlı ve birkaç yeni özellik var diye dünyanın parası verilmez. Artık öyle düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

Merhaba,
    buradaki yorumlardan da yararlanarak Philips GC9520/02 modelini media markt'tan 735 TL ye aldım.
    Ancak ne yazık ki eski kazansız tefal ütümüzü arattı. 1 ay içinde iade hakkımız var. Galiba geri vereceğiz. Ne buharından ne de kırışıklıkları kolayca gidermesinden memnun değiliz. Bir de buhar gidiyor 3-4 dakika beklemek gerekiyor. Yani vakit de kazandırmıyor. Acaba bizim ütüde mi sorun var? Öyle olsa da bir ütüye sırf kazanlı ve birkaç yeni özellik var diye dünyanın parası verilmez. Artık öyle düşünüyorum.

Valla ne diyeyim 735 TL ye ütü pes valla.. ne alıyoruz yahu altı üstü ütü bu, bir reziztans, bir buhar odacığı ve düz bir tabandan ibaret.. öyle kompilike bir cihaz değil.. Bulunduğum yerde sular çok kireçli o nedenle normal ütülerin buhar delikleri bir yıl geçince kireçten dolup tıkanıyor işe yaramaz hale geliyor.. Sırf bu yüzden kazanlı ütü alacağım ve 250 den fazla vermeye bile yazıklanıyorum.. siz ise 735 TL bir ütüye.. sanırım bir milyon dolarım olsa da bir ütüye o kadar para vermem.. Yanlış anlaşılmasın sizi eleştirmek için söylemiyorum neticede para sizin tercih sizin yalnızca hayretimi dile getirmek istedim..

• Arkadaşlar merhaba,

Tefalden aldığım 3 yıllık ütüm bozuldu.Tavan değişmesi gerekmiş.Servis 88 tl istedi. 88 vereceğime 200 verir yeni ütü alırım diye düşünüyorum.

Philips GC4860/2 ile Philips GC4890/2 modeli arasında kaldım.

anladığım kadarı ile 4890da sivri uc yok ama tabanı değişik Anodilyum yazıyor.
    Otomatik kapanma özelliği ikisinde de var.
    Hangisini alsam karar veremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

quote:

Merhaba,

Valla ne diyeyim 735 TL ye ütü pes valla.. ne alıyoruz yahu altı üstü ütü bu, bir reziztans, bir buhar odacığı ve düz bir tabandan ibaret.. öyle kompilike bir cihaz değil.. Bulunduğum yerde sular çok kireçli o nedenle normal ütülerin buhar delikleri bir yıl geçince kireçten dolup tıkanıyor işe yaramaz hale geliyor.. Sırf bu yüzden kazanlı ütü alacağım ve 250 den fazla vermeye bile yazıklanıyorum.. siz ise 735 TL bir ütüye.. sanırım bir milyon dolarım olsa da bir ütüye o kadar para vermem.. Yanlış anlaşılmasın sizi eleştirmek için söylemiyorum neticede para sizin tercih sizin yalnızca hayretimi dile getirmek istedim..

Hocam cok haklisiniz soz konusu fiyatlar bir utu icin gercekten cok buyuk rakam. Bende esime aldigimda esim bana bir utuye bu kadar cok para verilir mi diyerek cikismisti. Simdi farkli dusunuyor, emin olun...

GC9240 f/p olarak belki en iyisi degil ama insanlar her zaman f/p a gore urun almaz bazende daha fazla odeyerek en iyisini almak isteyebilirler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Merhaba,

Hayretinizi anladım, çevremde de var sizden. Ancak uzun süreli kullanılacak bir şey aldığım zaman zorlanarak da olsa en iyisini almaya çalışırım. En iyisi de her zaman/her yerde en pahalısıdır, bildiğiniz gibi. Mesela 5-6 yıl önce elektrik süpürgesi alırken de iyi para vermiştim. Çevremden de epey eleştiri almıştım, bir süpürgeye bu kadar para verilir mi diyorlardı. Benimle aynı zamanda daha az para vererek süpürge alanlar 2. hatta 3. süpürgelerini aldılar, biz hala kullanıyoruz üstelik hala güncel bir ürün. Ama ütü de öyle olmadı ne yazık ki. Ama Philips bir dünya markası olduğunu burada da kanıtladı, ürünümüzü hiç hesapsız geri alacaklar...
    Belki bu yüzden yine aynı markayı tercih edeceğim galiba...
    http://www.hepsiburada.com/liste/philips-azur-gc487002-2600-watt-buharli-utu-200g-dk/productDetails.aspx?productId=evphgc4870&categoryId=155122

• Özellikle ütü ve süpürge konusunda araştırma yapmadan yeni ürün almak istemem. Vaktiyle sorduğum birçok kişi bana philips demişti. Bende hem azur 4870 hem de akıllı ütü 9240 var. Niye 2 ütü derseniz de, şöyle ki önceleri azur kullanıyordum çok da memnundum. hala da memnunum. ama sonrasında kazanlı ütülere aklım gitti. bebek de olunca malum ütü çoğaldı. onun için de kazanlı ütü aldım. ısı ayarı yapmak gerekmiyor. hassas kumaşları da çok daha kolay ütüleyebiliyorsun. buharı o kadar güçlüki hemen açıyor kırışıklıkları. bi kez sürmek yetiyo. sonuçta 2sini de keyifle kullanıyorum. ütü çokken kazanlı azken azur. ikisini de tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PratikHanim

Özellikle ütü ve süpürge konusunda araştırma yapmadan yeni ürün almak istemem. Vaktiyle sorduğum birçok kişi bana philips demişti. Bende hem azur 4870 hem de akıllı ütü 9240 var. Niye 2 ütü derseniz de, şöyle ki önceleri azur kullanıyordum çok da memnundum. hala da memnunum. ama sonrasında kazanlı ütülere aklım gitti. bebek de olunca malum ütü çoğaldı. onun için de kazanlı ütü aldım. ısı ayarı yapmak gerekmiyor. hassas kumaşları da çok daha kolay ütüleyebiliyorsun. buharı o kadar güçlüki hemen açıyor kırışıklıkları. bi kez sürmek yetiyo. sonuçta 2sini de keyifle kullanıyorum. ütü çokken kazanlı azken azur. ikisini de tavsiye ederim.

Eşimede anneler günü hediyesi olarak 9240 almıştım, çok memnun bir şekilde kullanıyor ama forumda 9240'ın buhar çıkış basıncının yeterli olmadığı ve kırışıkları iyi açamadığı yönünde yorumlar geliyor. Eşime sordum gayet memnun, siz ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

quote:

Merhaba,

Hocam cok haklisiniz soz konusu fiyatlar bir utu icin gercekten cok buyuk rakam. Bende esime aldigimda esim bana bir utuye bu kadar cok para verilir mi diyerek cikismisti. Simdi farkli dusunuyor, emin olun...

GC9240 f/p olarak belki en iyisi degil ama insanlar her zaman f/p a gore urun almaz bazende daha fazla odeyerek en iyisini almak isteyebilirler.

Doğrudur, ütü o kadar pahalı olduğuna göre mutlaka çok kalitelidir ve sizde verdiğiniz paranın hakkını veriyor düşüncesi oluşturuyordur.. buna hiç diyeceğim yok.. Ancak ütü ne kadar kaliteli olursa olsun her tarafı dövme çelikten de olsa nihayetinde bir ütüdür. Rezizstanslı bir kazan bir buhar odası ve bir tabandan ibarettir. En kalitelisi bile olsa, Kıyafetlerin üstüne sürmek değil yanından geçirmekle bile ütüleyebiliyor olsa bile 700 tl lik bir fiyatı olmamalı..

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Hayretinizi anladım, çevremde de var sizden. Ancak uzun süreli kullanılacak bir şey aldığım zaman zorlanarak da olsa en iyisini almaya çalışırım. En iyisi de her zaman/her yerde en pahalısıdır, bildiğiniz gibi. Mesela 5-6 yıl önce elektrik süpürgesi alırken de iyi para vermiştim. Çevremden de epey eleştiri almıştım, bir süpürgeye bu kadar para verilir mi diyorlardı. Benimle aynı zamanda daha az para vererek süpürge alanlar 2. hatta 3. süpürgelerini aldılar, biz hala kullanıyoruz üstelik hala güncel bir ürün. Ama ütü de öyle olmadı ne yazık ki. Ama Philips bir dünya markası olduğunu burada da kanıtladı, ürünümüzü hiç hesapsız geri alacaklar...
    Belki bu yüzden yine aynı markayı tercih edeceğim galiba...
    http://www.hepsiburada.com/liste/philips-azur-gc487002-2600-watt-buharli-utu-200g-dk/productDetails.aspx?productId=evphgc4870&categoryId=155122

İnşallah randıman alacağınız güzel bir ürün alırsınız. Aslında benim demek istediğim bir önceki mesajımda olduğu gibi kaliteli bir ütü alabilmek için çok fazla para ödemek zorunda bırakılmamızdır. Örneğin bu gün üretilebilmesi için daha çok know how a ihtiyaç olan, çok daha kompilike, içinde 50 farklı tedarikçinin ürürünün bulunduğu daha karmaşık cihazlara (leptop gibi) 700 tl gibi rakamlara ulaşılabilirken, ütü gibi pek bir katma değerle üretilmemiş olan cihazın fiyatı bu denli yükseklerde olmamalı..

• Tefal'den şaşma hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: lHoLigaN

Tefal'den şaşma hocam

Hocam seri numarasını hatırlamıyorum ama eflatun beyaz bir buhar kazanlı tefal Ütü'den ne çektiğimi ben bilirim. Eşim duymasın!
    Sürekli tabandan su damlatıyordu, gömlek filan ütülemek mümkün değildi. Kaç kere servise götürdüm ama sonuç çıkmadı, sonunda bir tanıdığıa bila bedel verdik kurtulduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: lHoLigaN

Tefal'den şaşma hocam

Hocam seri numarasını hatırlamıyorum ama eflatun beyaz bir buhar kazanlı tefal Ütü'den ne çektiğimi ben bilirim. Eşim duymasın!
    Sürekli tabandan su damlatıyordu, gömlek filan ütülemek mümkün değildi. Kaç kere servise götürdüm ama sonuç çıkmadı, sonunda bir tanıdığıa bila bedel verdik kurtulduk.

Hocam hepsi öyle değil ya
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.