Şimdi Ara

Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.209
Cevap
291
Favori
475.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

merhaba

tezgah altı arıtmalar tezgah altına konulan ve kendıne özel bır musluk barındıran cıhazlardır.

tezgah ustu ise sebil işleyışındeki gibi olup kendı uzerınde mır vana/musluk bulunur ayrıca başka bır musluğa ıhtıyac yoktur.evsel kullanımlarda çok buyuk oranla tezgah altı modeller tercih edilir.

tezgah altı modellerde kendı ıcınde 2 ye ayrılır

kapalı kasa

ve

açık kasa şeklinde

kapalı kasalarda tank ve filtreler bir plastık kutu ucundedır derli toplu bır göruntusu vardır.En yaygın ülkemızde kullanılır bu modeller

açık sıstemler ise filtreleri ayrı ve tankı ayrı olarak kurulur,filtre yapısı kapalı sistemlere göre daha işlevseldir.

her ıkı sistemdede fiyatı ve kalıteyı belırleyen husus bileşenlerın kalıtesı ve sertifikalarıdır.

mesela düşük kalıtede bir cıhazda 4-6 ay arasında filtre değiştirmenız gerekırken daha kalıteli filtre kullanan bir cihazda 12 ay ve daha uzun zamanda filtre değiştirebilirsiniz.

normalde su arıtma cihazları 5 filtrelidir,bu 5 filtreden geçen suyun tadı guzel olsada PH bakımında düşük asidik bir sudur o yuzden bazı fırmalar cihazlara ek filtreler takar,bu ek filtrelerinde kalitelisi ve merdiven altları mevcuttur.çzellikle bu noktada sertifikalı bir filtreye yönelmelisiniz çünkü bu mıneral filtre,filtreliyici değil suya ilave katkı veren bir filtredir yanı suyunuza birşeyler katan bir filtredir.

her ıkı sıstemınde filtre değişimleri basıttır kendınızde yapabılırsınız ki ben kendinizin yapmasını öneririm çunku filtre yıkama olsun veya diğer parçaların temızlığı olsun daha özenli davranırsınız.

filtre maliyetleri tamamen alacağınız kalıteye göre değişir mesela NSF belgeli ve mineral filtre içeren en uygun set yılda ortalama 270 tl civarı bir filtre ucretı demektir eğer bu kalıteyı yukseltirsenız mesela USA menşeili filtreler tercih ederseniz burda rakam 480-580 tl aralığında olacaktır.

• merhaba, bu sistemlerin atık su oranı nedir acaba? ne yaparsak yapalım 1e9 oranına kadar atık vereceğini söyleyenler var, bunu azaltmak için bazıları pompalı sistem önermiş veya atık su pompası takın denmiş, örneğin xmaster modelinde azaltmak için bir parça varmı?

• fudoto F kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Atik suyu yapan membran filtresidir buda hangi marka olursa olsun asagi yukari ayni degeri verir.esas atik suda onemli olan membran filtreye giren su basinc degeri ve su kirliligidir.bolgesel olarak cok farklilik gosterir.ama atik suyu azaltmanin bir kac yontemi var,bunlardan birincisi pompali cihaz olmasidir,diger yontem ise atik su pompalari var su an turkiyede çin menseilisi satiliyor 400 tl civarinda.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • pompalı cihazmı daha verimlidir, atık su pompasımı? sizden aldığımız cihazlara bunu sonradan takabilirmiyiz?

• fudoto F kullanıcısına yanıt
    Sonradan takmak için uğraşmayın direk pompalı cihazı alınız basınç gerçekten çok önemli.

• ben ist olamama rağmen iyki pompalı almışım diyorum pompasız olan tandıklarım yaklaşık 2.5 lt suyu 25-35 dk arasında arıtırken 12-17 dk arasında arıtıoyorum atık suda daha az.

zaten anlık basınçda değişiyor şebekede hani evde 2 cihaz çalışsın biri duşa girsin basınç anında düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mayıs 2021; 0:7:53 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi birde zamanla 5m ön sediment filtre şehir suyu fazla kirli olan yerlerde yavaş yavaşcamur ile tıkanmaya ve sen bunu anlayayıncaya kadar 5 ay gibi kısa sürede basınçı 2 bara düşürmektedir. Pompa bunuda bertaraf etmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

ben ist olamama rağmen iyki pompalı almışım diyorum pompasız olan tandıklarım yaklaşık 2.5 lt suyu 25-35 dk arasında arıtırken 12-17 dk arasında arıtıoyorum atık suda daha az.

zaten anlık basınçda değişiyor şebekede hani evde 2 cihaz çalışsın biri duşa girsin basınç anında düşüyor.

atık su miktarını hiç ölçtünüzmü?

• ctnuyr kullanıcısına yanıt

Cetin bey merhaba 1300 tl lik cihazinizi almayı düşünüyorum. Tek slip çekim de +%10 kazanabiliyo muyuz. Bu arada rica etsem dm den indirim kodu iletebilir misiniz. Ve yine merak ettiğim 2 kişilik bi aileyiz ve su tuketimimiz çok fazla değil bizim için yeterli olur mu bu cihazınız. Evimiz 1.kat ve basınç problemi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wolcanoer W kullanıcısına yanıt

merhaba hocam,

evet yeterli olur sorun yaşamassınız fazla su tuketımı veya diğer konularda

ben pm olarak gonderdım sıze

• Arıtma filtrelerinin yatay ya da dikey kullanımının bir farkı var mıdır?

Daire girişi yumuşatma için, tesissatın yerleşimi sebebiyle dikey yerine yatay kullansam bir fark olur mu?

• Merhaba Hayırlı Ramazanlar, ilk defa evime Su arıtma cihazı alacagım. Allahın izni ile 2 ay sonra yavrumuz doğacak. 3 kişilik bir aile ve yeni doğacak bebeğimiz için iyi kalite su verecek cihaz öneriniz var mıdır? Şimdiden tşkler.

• çok fazla araştırmadım açıkçası nfs onayı vs herkes kafasına göre bir şeyler üretip satıyor ülkede.

10 bin liraya da arıtma var 300 liraya da...

olay zaten alacağınız filtrelerle alakalı o yüzden ilk ücreti çok vermek istemedim, beğenmezsem alır takarım sonuçta. şansıma koçtaşta conax arıtma kampanyası gördüm, 5 yıl garantili ücretsiz kurulum 8 aşamalı mı 11 mi ne bilmiyorum 7 tane de yedek filtre kutusu ile beraber 10 taksit 899tl'ye aldım.

akşama kurdular. tank metal, zaten beğenmezsen filtreleri değiştirirsin.

ph metre ve tds cihazı aldım.

buzdağ damacana kullanıyordum, ph'ı 8 tds'i 75 çıktı.

çeşme suyunun ph'ı 5.5 tds'i 240 çıktı.

bu taktığım conaxın ph'ı 9.4 tds i 25 çıktı. tabi yeni ürün olduğundan ph ve tds iyi görünüyor olabilir göreceğiz.

bu ikisi dışında nasıl ölçerim fikrim yok açıkçası zaten yedek filtreler 200tl tutsa, işçiliği garantisi bir de koçtaş isminin güvencesi ile 899 10 taksit güzel fiyat gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 5 Mayıs 2021; 11:3:0 >

• suphion kullanıcısına yanıt

merhaba

kullanabilirsiniz hocam bir sorun olmaz ama housingleri de sabitleyebilirseniz kelepçe benzeri birşey ile dahada iyi olur

hocam waterlife marka arıtma cihazım var. Yetkili servis 5 filtrenin tamamının değişimi için 400 tl fiyat istedi, açıkçası ürünü kendim de değiştirebileceğimi tesadüfen görüp aşağıdaki ürünlerden birini almaya karar verdim. Ancak membran kalitesini araştırmak için araştırma yaparken buradaki bilgili kişilere de sormak istedim. Kendimizin taktığı ile servisin taktığı ürün kalitesin karşılaştırabilir misiniz? Ve de aşağıdaki ürünlerden hangisini önerirsiniz?

https://urun.n11.com/yedek-parca-ve-aksesuarlar/waterlife-filtre-5-li-degisim-takimi-tecflow-membran-P326401860

https://urun.n11.com/yedek-parca-ve-aksesuarlar/waterlife-filtre-5-li-bakim-seti-pallas-membran-li-P381005258

Konunun ortasından girdim kusura bakmayın, evdeki arıtma bozuldu, servis de gelip yeni ürün pazarlamaya kalkmış ben işteyken. Bu filtreyi takıp 6 ay süreci ötelemek istiyorum ve konuya çok vakıf değilim. Bir de @ctnuyr hocam sizin izmirde bayiiniz var mı acaba, 6 ay sonra sizin cihazdan almak istesek?

Edit:düzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quarez999 -- 6 Mayıs 2021; 0:45:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quarez999 Q kullanıcısına yanıt

merhaba hocam,

evet 81 ilde hizmet veriyoruz.

arıtma bozuldu derken hocam problem ne tam olarak?filtre değişim yapcaksınız ama filtre tıkanmasımı yaşadınız?

• mergul87 kullanıcısına yanıt

merhaba.

alkali su uretimi yapan ve tüm filtreleri ve diğer bileşenli nsf sertifikasına sahip 2 ürün linki göndereyım size.

x master modeli USA menşeili filtrelerden oluşu bıocera alkali içerir

ks11 modelinde ana filtre USA dır yine biocera alkali içerir.

dh uyelerine taksıtlı alımlarda %10 havale-eft alımlarında %10+10 indirim uygulanmaktadır.

https://puretronwater.com/product/x-master-alkali-su-aritma-cihazi//

https://puretronwater.com/product/ks11-alkali-su-aritma-cihazi//

6 aylık rutin filtre değişimi için servisi çağırmıştık. Gelen arkadaş filtreyi değiştiririm ama 6 ay gider mi bilmem minvalinde konuşmuş ben yazı atlatmak amacıyla bir filtre değişimi yapıp sonrasında sizin filtreden almak niyetindeyim. Gece yaptığım araştırmada puricom, purefer vs derlen bir sürü membran markası okudum ancak hangisi ne kadar kaliteli bir bilgi bulamadım. Bu hususta paylaşabileceğiniz kaynak/bilgi var mıdır hocam?

• anladım hocam,

membran değişimini ne zaman yaptınız?eğer yakın bır zamandaysa boşuna membran almayın zaten cıhazı yenıleyeceğim dıyosunuz ama şu da var servis %99 cihazı değiştirmek ıcın 6 ay ömür biçmiş :))

bunun dışında sıze uyumlu fıltrelerden o gonderdığınız lınktekıelrden hangısı ucuz ıse onu alın.hepsı aynı forma çıkışlı uzerındekı etıket değişiyor.puricom ıyıdır tayvan menşeili ama pureferın sızdekıne uyumlu bır modelı yok.

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.