Şimdi Ara

Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
7.212
Cevap
291
Favori
475.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gönderdiği membran ne marka acaba?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Üzerinde kendi etiketleri vardı EtichWater diye sorduğumda filmtec membranda kullanılan aynı malzeme ile üretildiğini belirti ve 1 yıl garanti verdi bende denemek istedim. Şimdilik iyi yine 3 5 aylık aralarda testini yaparım paylaşırım

• mmuti33 M kullanıcısına yanıt

Ben filmtec kullanıyorum bizim de şebeke tds'si 150-170 arası, membran çıkışı 3-4 tds alıyorum. Tabi benim membran 2 yılını doldurdu ona rağmen değerler iyi, ömür konusunda sıkıntı çıkmaz ise sorun olacağını sanmam ahmet bey zaten garanti vermiş ürünlerinin arkasındalar.

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    İki yıla rağmen çok iyi değer. Ahmet Bey'in tavsiyesi üzerine denemeye karar verdim bende. Dediğim gibi zamanla test ederim yine kullanımla dayanıklılığı nasıl olacak.

• Merhabalar. Malum yaz sezonu, tatil nedeniyle su aritma cihazını iki haftadir kullanmıyorum. Uzun sureli kullanmama durumunda ne yapmam gerekiyor?( Sağlık, temizlik acisindan)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anthonyjunior A kullanıcısına yanıt
    2 hafta onemli bir sure degil.giderken tanaki bosaltip geldiginizde doldur bosalt yaparak kullanabilirsiniz.ama daha uzun kullanimlarda kullanmayacaginiz sure onemli.filtrelerin degismesi gerekebilir

• Arkadaşlar selam, yıllar önce fotoğrafta gösterdiğim su arıtma cihazını almıştık.

Şimdi bunun filtresini değiştirmem lazım, amerika'dan getirirsem çok pahalıya geliyor. Türkiye'den nasıl çözebilirim bunu? Çok pahalı olmayan ama kalitesi de kötü olmayan fiyat performans bir filtre takımını nereden alabilirim?

Hiçbir fikrim yok bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

dipnot: ürünü 2016 yılında almıştık, hiç filtresi değişmeden 4 yıl falan kullanıldı. son 2 yıldır çok kullanılmıyordu hatta son 1 yıldır ürünün filtrelerini çıkarıp çöpe attım. şu an boş duruyor.

ürün linki:

https://www.amazon.com/gp/product/B00NWZ1RCK

Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerminator -- 5 Temmuz 2022; 16:45:18 >

• Nerminator N kullanıcısına yanıt
    Merhaba standart açık kasa arıtma sistemi yanlış degilsem bütün açık kasa sistem filtreleri size uyar ben kendim Swun Chyan marka tercih ediyorum NSF onaylı bir süredir de kullanıyorum. Size uygun filtrelerin hepsi bir aradahttps://www.ethicwater.com.tr/urun-kategori/filtre-setleri/housing-filtre-setleri/ bu linkte bulabilirsiniz. Firmadan Ahmet beyde gerekli yerde size yardımcı olur. Filtre değişimi konusunda

• merhaba arkadaslar banada su arıtma lazım yarın ankaralı firmayı arap fiyat alayım..burada Biocera A.A Filtre -10 inç - Ethicwater 7. numaralı sistem fazla mı olur ev için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 5 Temmuz 2022; 23:9:38 >
  • İhlas aura platinium Kapalı kasa arıtmam var ve filtrelerini değiştirmek istiyorum bir haftadır araştırıyorum bu iş epey kafa karıştırıcı piyasada kopya ürün çok fazla kime güvenip ne alacağımı şaşırmış durumdayım bir haftalık araştırma sonucunda bulabildiğim pentair pentek markası kullanan varmı acaba onerirmisiniz birde fluxtek diye bir marka var forumu neredeyse baştan sona okudum kullanıcı yorumu bulamadım veya gözden kaçırdım
    Son olarak suan artırmada ki filtreler piyasada bulunan üzerine sadece etiket yapıştırılmış filtre ne üretim yeri ne menşei yazıyor sözde nsf onaylı bence kandırmaca ve ben bu markayı nsf sorgulamasında bulamadım

• Arkadaşlar burası tavsiye konusu değil ama konu dışında tavsiye veren olmadı burdan sormak istedim. Ev kullanıcısı için öneri verir misiniz? Günlük kullanım epey yüksek olacak, filtreleri kolay bulunur kolay değiştirilir ucuz bir model tavsiye verirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

• mmuti33 M kullanıcısına yanıt

Hocam çok teşekkürler

bir kaç uyarı görmüştüm dandik çin filtreleri almayın diye onlardan değildir dimi bunlar

• Nerminator N kullanıcısına yanıt
    Yok Swun Chyan NSF onaylı Taiwan ürünüdür tabiki birinci kalite ürün değil Omnipure yanında filan ama fiyat performans ürünü olarak güvenle alınabiliecek bir ürün

• Hocam arıtma işine belli bir bütçe ayıracağım ama almışken en iyisi değil almışken en az atık su üretecek bir sistem istiyorum. çift membran + pompa + sistemin önüne konulacak Silifoz filtresi vs ? birde Permeate Pump denilen bir pompa var bu pompalı sistemlerde kullanılan pompa mıdır ?

• emraxi kullanıcısına yanıt

permeate tamamen farklı bir pompadır,elektrik enerjisiz çalişir.atık su pompası diye geçer.hem pompalı hem pompasız cihazlarda kullanabilirsiniz.aquatech marka lı olan da %80 e varan atık tasarrufu sağlarsınız

• ctnuyr kullanıcısına yanıt
    Evet pompalı cihazda kullanıyorum çok iyi performans veriyor memnunum

• _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    1000 erp idi degilmi hocam sendeki?

• ctnuyr kullanıcısına yanıt
    Hayır 500 lük bendeki 1000 Lik olanın biraz daha sesli çalıştığını okumuştum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 6 Temmuz 2022; 19:35:28 >
  • Çetin Hocam bu bahsettiğim permeate pompayı X-Master Pompalı versiyonuna +1 sendiment filitre ilave ile takabilir miyiz ? bunların önüne de Silifoz filtre takrak hem filtrelerin ömrünü biraz daha uzatmış olurum hemde atık su miktarını azaltarak içimi rahatlatmış olurum diye düşünüyorum. Sizce bana böyle bir sistemin maliyeti ne olur nakit havale ile ?

• emraxi kullanıcısına yanıt

evet x master pompalı versiyonuna takılabilir+ sediment filtrede eklersiniz sorun olmaz.silifoz çok işe yaramaz ama genel girişe taktırmak isterseniz genel girişte olabilir.x master pompalı cihaza + olarak 2000 - 2500 civarı permeate pompa farkı yansır(aquatech marka)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctnuyr -- 7 Temmuz 2022; 15:3:49 >
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.