Şimdi Ara

kaliteli lnb tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
8
Favori
79.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ışıklılımühendis20 I kullanıcısına yanıt
    digiturk bayisine git digiturk onaylı lnb al onlar iyi...
  • computeron kullanıcısına yanıt
    Onlar da D-Smart ile iyi çalışıyor mu? Siz kullandınız mı? Ben uyducu çağırdığımda LNB değil cihazın bozuk demişti. (Cihaz sıfırdı.)
  • ışıklılımühendis20 I kullanıcısına yanıt
    evet problem yok ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

hd receivere hd lnb almak şartmı yoksa üzerindeki normal lnb de aynı işi görürmü?

hd lnb diye bir şey yok uydurma satış pazarlama taktiği ...
    bu arada eğer kötü hava şartlarında yayın bozuluyorsa kesinlikle inverto black ultra almanızı tavsiye ediyorum ne olursa olsun işi şansa bırakmayın derim

50LF650V'de kendi uydu alıcısı ile kanallarda takılma yaşıyorum anlık tabi, lakin usb'den hdd'den truemotıon açıkken görüntü yağ gibi akıyor, ama tv izlemeye gelince trumotıon açıksa bile görüntü takılıyor gibi,lnb yada kendi uydu alıcısı vasat bu panelin, aklıma birşey gelmiyor harici hduydu alıcısı denemedim blmiyorum tabi :D sonuçta 50lf650v gerçek 100hz panele sahip

çift çıkışlı lnb kullanıyorum komşum ve ben lnb next marka 3 yıl oldu alalı lakin en ufak rüzgar yağmurda sinyaller gidiyor kare kare görüntü alıyorum ben kalite çekim gücü yayınlarda özelikle hd ve bitratesi yüksek kanallar için bu ürünü tavsiye edermisiniz

kaliteli lnb tavsiyesi

• quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

quote:

quote:

hd receivere hd lnb almak şartmı yoksa üzerindeki normal lnb de aynı işi görürmü?

bu arada eğer kötü hava şartlarında yayın bozuluyorsa kesinlikle inverto black ultra almanızı tavsiye ediyorum ne olursa olsun işi şansa bırakmayın derim

50LF650V'de kendi uydu alıcısı ile kanallarda takılma yaşıyorum anlık tabi, lakin usb'den hdd'den truemotıon açıkken görüntü yağ gibi akıyor, ama tv izlemeye gelince trumotıon açıksa bile görüntü takılıyor gibi,lnb yada kendi uydu alıcısı vasat bu panelin, aklıma birşey gelmiyor harici hduydu alıcısı denemedim blmiyorum tabi :D sonuçta 50lf650v gerçek 100hz panele sahip

çift çıkışlı lnb kullanıyorum komşum ve ben lnb next marka 3 yıl oldu alalı lakin en ufak rüzgar yağmurda sinyaller gidiyor kare kare görüntü alıyorum ben kalite çekim gücü yayınlarda özelikle hd ve bitratesi yüksek kanallar için bu ürünü tavsiye edermisiniz

kaliteli lnb tavsiyesi

tavsiye edebilirim lakin sizdeki sıkıntı bana göre canak ve lnb odağı ayarsız alacağınız lnb olsa bile aynı sorunları yaşarsınız en iyisi çanak sinyal seviyelerini tekrardan gözden geçirin

• quote:

quote:

quote:

quote:

kaliteli lnb tavsiyesi

tavsiye edebilirim lakin sizdeki sıkıntı bana göre canak ve lnb odağı ayarsız alacağınız lnb olsa bile aynı sorunları yaşarsınız en iyisi çanak sinyal seviyelerini tekrardan gözden geçirin

şefim benim arkadaş uydu sistem işlerinlen uğraşıyor pazar günü çağırıcam ne yapmamız gerek ne söyliyebiliriz kendisine saygılar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kaliteli lnb tavsiyesi

şefim benim arkadaş uydu sistem işlerinlen uğraşıyor pazar günü çağırıcam ne yapmamız gerek ne söyliyebiliriz kendisine saygılar

trt hd ve trt hd1 kanallarını mümkün mertebe en yüksek sinyal seviyelerini arttırırsanız mevcut izlenemeyen kareli yayınlar da düzelir uyducu bilir eğer uyducunun elinde satfinder varsa cok cok kolay olacaktır yoksa üstün körü yayın var mı tamam paydosa kaçmasın

• lnb ler arasında fark yok diye duymuştum ama sanırım varmış.

bir ton marka var ama

atlanta inverto mu alayım

sadece inverto yazanı alayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: incendies

lnb ler arasında fark yok diye duymuştum ama sanırım varmış.

bir ton marka var ama

atlanta inverto mu alayım

sadece inverto yazanı alayım

sadece inverto yazan al.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    şero uyducu nextin yan ürünü lnb ye starmaxmıdır nedir 40 tl istedi. tam şero ya

bende dandik teknoboxı dayadım astraya yüzde 20 de şu an 415 kanal buldu.

bein sportlar c ligalar hd hd geliyor ya la

edit.

yüzde 60 - 1530 kanal

skylar da geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incendies -- 9 Şubat 2016; 17:54:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: incendies

şero uyducu nextin yan ürünü lnb ye starmaxmıdır nedir 40 tl istedi. tam şero ya

bende dandik teknoboxı dayadım astraya yüzde 20 de şu an 415 kanal buldu.

bein sportlar c ligalar hd hd geliyor ya la

edit.

yüzde 60 - 1530 kanal

skylar da geldi

isterler.
    direk arkanı dön çık öyle yerlerden
  • kathrein 912 var receiver, alman cihazlarda DS, DT de ve trt hd kanallarında sorun oluyor diye openbox sx4 base cihazı aldım ve uyducumdan da çanak ayarlarımı tekrar kontrol ettirdim.

uyducu geldi ayar yaptım TRT ler dahil tüm hd kanallar geldi,

ancak geçen gün yağan kar ve şiddetli rüzgarda tüm hd ler gitti,

hava az sakinleşince trt hd dışındaki hd kanallar döndü ancak trt hd kanallardan yine sinyal alımı düzelmedi.

Uyducu tekrar gelecek lnb nin bazı frekanslarında arıza olabilir dedi. Önce bir kontrol edelim gerekirse lnb yi değiştiririz dedi..

lnb 4lü, 2 çıkışını kullanıyorum, eski bir lnb ve 8 senelik falan, çanak ta sanırım 90lık büyükçe çanak.

bu durumda yeni lnb alsam mı?

aşağıda 2 alternatif belirledim, lnb ye fazla para vermek de istemiyorum...

MTi üretimi.............................>>http://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-malzeme/micro-ciftli-lnb-ureticimti-P19756219

botec - sanırım sharp çipliymiş >>http://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-malzeme/botech-cift-cikisli-lnb-ucretsiz-kargo-P89716586

• Bana da kaliteli çiftli LNB lazım.

Serkan hocanın önerisiyle yurt dışından X Solo Mini3 sipariş ettim. Bir televizyonda bunu kullanıcam diğerinde dahili uydu alıcı var onada filbox modül sipariş ettim onunla kullanıcam. Sadece türksat yayınları izlenecek.

Uydu çanağım 90 cm botech marka, çanakla ilk tv arası mesafe 10 metre ikinci tv arası mesafe 12 metre. Kullanılan kablo botech markalı RG6-U6 dışı silikon kaplı ve içi dışı bakır olan 1. sınıf kablo. Ayrıca dış cephede kalan kısmı ayrıca ekstra slikon boru ile kaplı. 12 metre olan kablo 2 ay önce kurulan kablo ile aynı kablodan yeni çekildi servis çiftli lnb gösterdi ama botech veya next marka istemediğim için kabul etmedim.

Şu an next ye 333 tekli lnb var bunu kaliteli bir çiftli lnb ile değiştiricem. INVERTO Red Extend 0,3dB Twin LNB iyi diyorlar kampanyaya girmiş bunu alayım mı?

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/inverto-red-extend-0-3db-twin-lnb-209236098

Yoksam 20 lira daha verip INVERTO Black Premium 0,2dB Twin LNB mi alayım?

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/inverto-black-premium-0-2db-twin-lnb-2-cikisli-204914386

Bazı forumda philips chip setli alırsanız X Solo Mini3 için daha iyi olur denmiş philips chip setli mersat gördüm ama fiyatı çok uygun. Bu sebeple şüpheye düştüm ne yapayım üstatlar ne önerirsiniz?

• linwin L kullanıcısına yanıt
    ben kamax hocamın tavsiyesiyle linkteki lnb yi aldım, sinyal oranalrı TRTnin Hd kanallarından bile %97-99 seviyelerinde kapalı havada bile...

http://urun.n11.com/lnb-ve-canak/arnix-gx-202-2li-gold-lnb-P94733210?cid=604001&gclid=CP71l93KtMsCFcluGwodp1cIbw&gclsrc=aw.ds
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

ben kamax hocamın tavsiyesiyle linkteki lnb yi aldım, sinyal oranalrı TRTnin Hd kanallarından bile %97-99 seviyelerinde kapalı havada bile...

http://urun.n11.com/lnb-ve-canak/arnix-gx-202-2li-gold-lnb-P94733210?cid=604001&gclid=CP71l93KtMsCFcluGwodp1cIbw&gclsrc=aw.ds

Öneri ve yorum için teşekkür ederim.

Firmasıyla konuştum beni tatmin etti. n11.com gibi sitelere pek güvenmediğim için aynı fiyata satan hepsi burada sitesinden sipariş ettim. Arıza olursa birebir değişim garantisi veriyorlarmış. Hepsi burada'dan alınca arıza olursa 2 sene boyunca hepsi burada sitesine yurt içi kargo ile ücretsiz gönderiliyormuş, değişimde firma tarafından yapılıp yine ücretsiz kargo ile müşteriye yollanıyormuş. Bu sebeple hepsi burada'dan almanın avantajı var.

Gelince servise taktıracağım bakalım.

http://www.hepsiburada.com/arnix-gx-202-twin-lnb-gold-pm-evarnixgx202

• linwin L kullanıcısına yanıt
    Benim çekim vardı n11den kullanmak bana daha avantajlı geldiğinden n11 den aldım, ayrıca zaman olarak HB daha geç teslim edecekti, n11 de satıcı budem ile görüştüm aynı gün kargoladılar.

Zaten Türkiye garantili olduğu için direk firmadan da sorun çözülür diye düşünüyorum, genelde bu ürünlerde pek sorun olmaz ama elektronik şans işi biraz ;)

Hayırlı olsun şimdiden...
  • Teşekkürler hocam. Aceleye gerek yok hocam zaten yurt dışından x solo mini 3 cihazı bekliyorum.

Elektronik işinde pek şansım yok imzama bakmanız yeterli. Next uydu alıcı televizyonumu bozdu 2 aydır bunlarla uğraştım çok masraf yaptım hala da uğraşmaya devam ediyorum. Next'e güvenim sıfırlandı bu sebeple çanak dahil Next markalı ne varsa evimden söküp atıyorum.

X mini solo 3 ile nasıl çalışacak iki cihazda gelince göreceğiz bakalım.
  • mti marka lnb ler çok iyi ama malesef stoklarda yok yakında yeniden gelecek
  • herkese hayırlı forumlar.
    mutfak tvsinden ötürü çiftli lnb ihtiyacı hasıl oldu.
    kullanım amacım türksat kanalları için olacak. anten boyutum 90 lık
    uygun işimi görecek bir lnb tavsiyeniz varmı. aşağıdaki ürünler işimi görürmü acaba. teşekkürler

hiremco
    http://urun.n11.com/lnb...nb-full-hd-3d-P73782397

mersat
    http://urun.n11.com/uyd...yni-gun-kargo-P17421296

tecnobox
    http://urun.n11.com/lnb...-super-kalite-P37120066

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.