Şimdi Ara

Kaliteli anten kablosu önerisine ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
19.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sinyal da kayıp olmadan fazla kaliteli sağlam kablo tavsiyesi lazım

Catidaki çanağıma takip değiştirecez 30 metre kadar yukarda daire ye çanak .şuan kablo sinyali %77. Falan daha kaliteli bi kabloyla sinyal yükseltmek istiyorum..kablo sinyali normal sinyal değil bu arada
    ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.sanalpazar.com/Cablemaster-Rg6-Bakir-Yesil-Anten-Kablosu-100-Metre__isp33648675

Bu kablo nasıl ne dersiniz

• Ören ve Klass marka RG6-U6 kabloların daha kaliteli olduğunu bu forumda da okumuştum.
  • TSEK kalite belgeli ve RG 6/u6 olanını alınız. Yalnız unutmadan TSE ile TSEK aynı değildir. TSEK olanını almalısınız.

Klass, Reçber gibi markaların TSEK kalite belgesi bulunmaktadır.

Yine unutmadan, hangi kablo olursa olsun, kablo antenden çatı altına girinceye kadar, ince helezonik plastik boru ile koruma altına alınmak zorundadır.

Kabloyu çekerken keskin dönüşler yapmayın. Dönüşler dairesel olmalıdır.
    ALINTI:serkanguzel_
    http://forum.donanimhaber.com/m_81669100/tm.htm
  • Metresi ne kadar bu kablonun peki arkadaşlar.

Biseydaha soracam şuan next LNB var fakat daha kaliteli bi LNB alsam mesela inverto black prenium serisi bi artı yasatirmi bana yoksa verem yokmu dersiniz

• Zamanında dediğiniz iki lnb de kullandım.Next lnb yerine inverto lnb daha kaliteli diye bende değiştirmiştim.Arada muazzam fark oldu diyemeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abtani

Zamanında dediğiniz iki lnb de kullandım.Next lnb yerine inverto lnb daha kaliteli diye bende değiştirmiştim.Arada muazzam fark oldu diyemeyeceğim.

Ozaman kabloyu bir değiştirelim önce 7 8 senelik kablo çok eskidi sonuçta gösteriyor ama mozaiklenme yapıyor ara ara yağmur yağınca bazı kanallarda . LNB yı değiştirdik eskisi digiline idi buda next
    Adam kabloyu değiştirin dedi ayarladı gitti tamam dedi kablo değişim dedi özellikle . degisecem kabloyu. LNB den önce bir bazı kanallarda da %76 %78 civarı kanal sinyali . yağmur yağınca o kanallar gidiyor sinyal %20 30 lara kadar düşüyor .önceden o kanallarda %95 sinyal alıyordum

• Aslında lnb ve kablo değişimi,çanak anten ince ayar hepsi aynı anda yapılsa daha sağlıklı olur.Kötü havalarda pek çok sistemde sinyal kaybı oluyor herhalde.
  • abtani A kullanıcısına yanıt
    Aynen benim çanaktan aşağı kablo inene kadar 2 3 ek var.zamanında öyle yapmışız işte.ama sinyal kaybı hiç yok.neden.hassas ayar süper çanak sabit.uyducular ayar için elindeki mini tv yi kullanıyo temel kanallar gösteriyomu tamam oldu bitti.bunun hd si var platforma özel kanalları var.çok hassas ayar lazım.uyducular pek uğraşmıyo sonra rüzgarda yağmurda hemen kanallar gidiyo

• yukarda linkini verdiğim kablo için ne diyorsunuz beyler .. veriyimmi spariş pişman edermi kalitesi iyimdiir ?
  • En dandik kablo 5-10 yıl dayanır ve 30metrede kesinlikle sinyal kaybı vermez. Tabiki kaliteli kablo tercih edin ama en önemlisi çanağın tam odaklanması dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 11 Ekim 2015; 17:28:34 >
  • bu aksam sunu fark ettm

aynı kanalı iki tarafta da açınca bir taraf gidiyor yada mozaiklenmeye baslıyor ..
    sorun ne olabilir

biri salonda diğeride mutfakta ikiside ayrı uydu alıcısı takılı ..

bunu neden yapabilir

kablodan olma ihtimali varmı yoksa yeni lnb de bozukmu dersiniz ? ?

bu arada diseqc de yeniledik hotbird salonda .. s1 e turksat s2 ye de hotbird taktım .. sorun nedir acaba.. biri çift yönlü lnb den direk mutfağa gidiyor turksat olanı diğeride salona
    kablom bu arada şuanki kablom RU6 KABLOMASTER beyaz TSEK YAZIYOR KABLOLAR da arzalı olması bence hikaye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 12 Ekim 2015; 0:07:31 >
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    merhaba,

20 metre demek 10 katlı bina demektir. Bence sen rg6 yerine rg11 kablo kullanmalısın.

http://www.orenkablo.com/KoaksiyelRG_11U_6.asp?id=2

rg6 100 metrede 31 db, rg11 100 metrede 21 db kaybı varmış.

bence rg11 çek.
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    selam şayet LNB den tek kablo ile bağlantı yapmışsan aynı kanal 2 tv den izleyemez zaman zaman tamamen gider yayın bazı kanallar kayıp olur 2 li LBN kullan ayarlarda iyi yapılmalı
    @serkan1216
  • Arkadaşlar botech u6 r6 kablo nasıl kullanan varmı .
    Varsa bu konuylailgili bilgi almak istiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.