Şimdi Ara

Kali Linux kurulumunda 'ağ donanımını algıla' işlemini yapamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
4.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Acer 5745g markalı 64 bit laptopumda Windows 8.1 Pro yüklü ve yanına Kali Linux kurmak istiyorum.

Kali Linux 1.0.9a amd64 versiyonlu iso'sunu indirdim.

Flash ile boot etmeyi denedim sorun verdi, iso'yu DVD'ye burn ettim öyle yüklemeyi denedim kuruluma

başladı fakat 'Ağ donanımını algıla' işleminde kalıyor. Forumda bu

problemle karşılaşan bir arkadaşla irtibata geçtim sorunu wireless'i bios'ta disable etmemi söyledi.

Benim bios'umda wireless'e dair yapabileceğim bir işlem yok. Network

boot var onu disable edip denedim fakat olmadı. Nasıl halledebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eesevinc -- 15 Ocak 2015; 23:12:07 >

• eesevinc E kullanıcısına yanıt
    Açılırken mi bu uyarıyı alıyorsunuz kurulum sırasında mı?
  • Kurulum esnasında oluyor, install diyorum dil ve klavye ayarını seçiyorum bir kaç bir şey yükleniyor sıra 'Ağ donanımı algıla' işlemine geldiğinde

takılı kalıyor bir şey yüklenmiyor
  • tam oturmuş bir Linux türü seçmemişsiniz....
    linuxmint 17 yi tavsiye ederim...
    yada ubuntu...
    bunların Türkçe forum desteği de vardır...
    birçok surunlar giderilmiştir...
    32 bit Linux kullanabilirsiniz...
    Linuxlar ramın tamamını tanır...
    bootable flash bellek yapmak için...
    rufus isimli yazılımı tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vtnsvr -- 16 Ocak 2015; 8:48:03 >
  • Tavsiyeniz için teşekkür ederim ubuntu kullandım fakat şu an Kali Linux'a ihtiyacım var. Rüfus'u kullanarak kaliyi usb'ye bootable yaptım

o şekilde denedim çalışmadı. Ben de DVD ye burn ettim ve bu durumla karşılaştım.

http://www.linuxquestions.org/questions/linux-laptop-and-netbook-25/computer-freezes-on-detecting-hardware-stage-kali-linux-4175489211/

Yukarıdaki linkte zaiben isimli kullanıcı sorunu çözdüğünü söylemiş birkaç kişi de onay vermiş fakat

çözümü anlayamadım. DVD'yi çalıştırdığımda

1. live
    2. live persistance
    3.install
    4.gui install
    5.advanced

gibi seçenekler çıkıyor karşıma. live'ı seçerek başlattığımda DVD üzerinden kurulum olmadan kaliyi kullanabiliyorum. Sanırım öyle başlat demiş

sonra tekrar boot ettiğinde use SYSTEM >KALI diyerek kastettiği şeyi anlamadım. Biri bu çözümden bir şey çıkartabilirse yardımcı olabilir mi?

• installı seçip devam edeceksiniz...
    eğer live yi seçip cd den çalışan linuxu açarsanız da...
    başlat menüsündeki system---kali yolundan...
    kuruluma geçmek için bir kısayol olacağını...
    düşünüyorum...
  • install ı seçip yüklemeye başladığımda bahsettiğim yerde takılıp kalıyor.

Live'ı seçip öyle bir yolun olup olmadığına baktım fakat öyle bir şey bulamadım, yüklü kali-linux kullanımından farklı değil live'ı seçmek sanırsam.
  • kali live linuxu çalıştırdığınızda internete bağlanabiliyorsanız....
    kurulum da başarılı olacaktır demektir...
    live de birtakım driver problemi varsa....
    hiç bulaşmayın...
    bazı wireless driverları kurulum cd sinde olmuyor...
    sonradan yüklemek gerekiyor, uğraştırır....

iki tane live seçeneği var galiba...
    biri bol program yüklü...
    diğeri az program ve daha stabil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vtnsvr -- 17 Ocak 2015; 7:55:32 >
    Kali linux işletim sisteminin gnome kullanan sürümden bahsetmiş öncelikle live modda cd den işletim sistemini çalıştırın sonra aşağıda resim mevcut bu resimde
    Aplications/System Tools/Install Kali meüsünü kullanarak kurulum yapmanız tavsiye edilmiş.

Kali Linux kurulumunda 'ağ donanımını algıla' işlemini yapamıyor

Bunun dışında kurulum yapamazsanız Debian türevi başka bir linux sürümü (Debian, Ubuntu, Linux Mint, Deepin, v.s.) kurarak da Kali Linux kaynak depoları ekleyerek bu kurulum üzerinde de istediğiniz uygulamaya erişebilirsiniz.

Bunun için kullanabileceğiniz ppa adresleri

quote:

ppa:wagungs/kali-linux
    ppa:wagungs/kali-linux1
    ppa:wagungs/kali-linux2

Bu ppa ları eklemek için shell ekranına

sudo add-apt-repository ppa:wagungs/kali-linux
    sudo add-apt-repository ppa:wagungs/kali-linux1
    sudo add-apt-repository ppa:wagungs/kali-linux2
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install synaptic

Sonrasında ise synaptic ile istediğiniz repodan istediğiniz uygulamayı kurabilirsiniz.

Kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shpynx -- 17 Ocak 2015; 10:14:37 >

• live cd uzerinden kurulum yolunu buldum...
    applications---system tools---install kali linux...
    rufus programi ile yaptigim bootable usb acilmadi...
    yumi programi ile yaptigim acildi...
    benim intel wifi driverini hemen gordu...
    guzel bir linux derlemesi...
    network agirlikli...
    kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vtnsvr -- 17 Ocak 2015; 13:26:46 >
  • Hocam çok teşekkür ederim sizlere. Bahsettiğiniz gibi yüklemeye başladım o problemi sorunsuz geçti fakat 'install the system' barı doluyor ve karşıma root

parolasını soran bir pencere çıkıyor. Belirlediğim parolayı giriyorum fakat kabul etmiyor. Yanlış girdiğimi düşünüp 3 defa en baştan denedim olmadı.

Siz de acaba böyle bir problem ile karşılaştınız mı ?
    Eskiden root parolası toor oluyordu bunu deneyebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shpynx -- 17 Ocak 2015; 15:33:59 >
  • olur bir deneyeyim ben dvd'den deniyordum şimdi yumi'yi indirdim usb bootable ediyorum onunla deneyeceğim birazdan sizi haberdar edicem
  • Hocam yüklemeyi başardım,

yumi ile usb bootable yaptım fakat o disk bağlama kısmında sorun verdi, tekrar DVD'den denedim parola'yı toor yapıp deneyecektim ki öyle bir

pencere gelmedi bu sefer. Sanırım bunun sebebi 'install the system' işlemi uzun sürdüğü için ve bilgisayarda hiç bir şeye dokunmadığım için koruyucu aktif oluyor

root parolasını soruyor, son yüklememde o kısımda bilgisayarın başına oturdum ve arada mouse'a falan dokundum böylelikle koruyucu aktif olmadı ve işlemleri

tamamladım. Tahminim bu yönde.

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim
    Önemli değil root parolası varsayılan olarak toor dur. Kurulumdan sonra da kurulumda çıkan kilit ekranında da toor yazarak oturum açabilmeniz lazım. Kurulum tamamlandı ise sıkıntı yoktur yardımcı olabildiysek ne mutlu kolay gelsin.
  • Hocam aynı sıkıntıyı az önce bende yaşadım ve şu şekilde çözdüm. Rufus uygulamasıyla flash disk e İSO dosyasını yazdırırken DD yansıması olarak yazdirdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.