Şimdi Ara

Kali Linux

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kali Linux indirip kuracağım fakat kafama takılanlar var.
    Kali Linux downloads sayfasında çeşitli versiyonlarını görüyorum . Benim pc Msi Cr650 sizce en uygunu hangisidir.

2.sorum ise win+linux çift işletim sistemi kurabilir miyim bilgisayarıma ? Mesela D'ye kursam olur mu ?

• Merhaba;
    Elbette 2 işletim sistemi hatta 3 tane kurabilirsiniz.
    Bir tek dikkat etmeniz gereken sey D: ye kurmak mumkun degildir. Cunku Linux dosya sistemi sizin bildiginiz, alıştığınız klasik dosya sisteminden biraz farklıdır.
    Oncelikle ayri bir partition ister. O kısımlarda bilen birisinden yardım almanızı tavsiye ederim.
    Devamında ise cidden çok kolay.
    Bir tek Kali linux u çok tanımıyorum, daha bilinen Linux Mint, Ubuntu gibi bir kurulumu tavsiye ederim.
  • mesutalf'in dediği gibi, 2 tane kurabiliyorsun elbette. Dualboot deniyor buna, bakabilirsin nasıl yapabileceğine. İşlemcin 64bit desteklediği için, linkteki 64bit herhangi bir tanesini deneyebilirsin, en üsttekiler diğerlerine göre biraz daha ağır olur (Kali Linux 32/64 bit). Ama Kali Linux kullanmandaki amaç nedir bilemedim. Anladığım kadarıyla ilk Linux deneyimin olacak, bu yüzden Kali ile uğraşmaman gerekir bence. Eğer Mr. Robot izleyip gaza gelip, hacker olucam vs. diyorsan da yine Kali Linux kullanmanı önermem ama tabii sen bilirsin.
  • Mr.Robot izleyip gelmeyin arkadaşlar,Kali ile normal kullanıcının işi olmaz.
  • Linux noobu olarak Ubuntu 16.04 gayet de işinizi görür
  • düz kullanıcının kali kurmazı hacklenmesine davet sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: .PAINKILLER

Linux noobu olarak Ubuntu 16.04 gayet de işinizi görür

16.10 çıkmadı mı hocam? :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: II Abdülhamid

quote:

16.04 Lts,yani uzun donem destegi var.16.10 ara surum,normal kullaniciya hicbir yarari yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: II Abdülhamid

quote:

16.04 Lts,yani uzun donem destegi var.16.10 ara surum,normal kullaniciya hicbir yarari yok.

Mor çizgi onda da var o halde..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayıcı -- 23 Kasım 2016; 18:12:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben 16.10 ve 16.04 u goremedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam ben 16.10 ve 16.04 u goremedim

Resim muhtemelen eski. Diyorum ki LTS yazıyor birkaçında (14.04, 12.04 vs.). 16.04 'de LTS ise mor çizgi onda da olmalı diye düşündüm. Ben anlamam pek; ne, ne işe yarar :)
  • Lts yazanlar 5 sene boyunca guvenlik ve sistem guncellemelerini alir.

Digerleri(16.10,15.10 gibi ara surumler)ise 1 yillik destege sahip.

Bu yuzden normal kullanicinin isi yok.Bu ara surumlerde bazi experimental duzeyde gelistirmeler vs mevcut,ki Canonical in ilerde bu yapiyi birakacagi dusunuluyor.Zira Lts yukleyenler yuzde 95 ise,bu surumleri kullananlar yuzde 5.

• quote:

Lts yazanlar 5 sene boyunca guvenlik ve sistem guncellemelerini alir.

Digerleri(16.10,15.10 gibi ara surumler)ise 1 yillik destege sahip.

Bu yuzden normal kullanicinin isi yok.Bu ara surumlerde bazi experimental duzeyde gelistirmeler vs mevcut,ki Canonical in ilerde bu yapiyi birakacagi dusunuluyor.Zira Lts yukleyenler yuzde 95 ise,bu surumleri kullananlar yuzde 5.

Eyvalah hocam. 15.10 kullanıyordum, öğrendiğim iyi oldu.
  • Rica ederim

• 16.10 denedim. Beta 2 sürümü, stable sürümünden daha sorunsuzdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Lawrence

16.10 denedim. Beta 2 sürümü, stable sürümünden daha sorunsuzdu.

Doğrudur hocam. Ben de 16.04 denedim, eksikleri vardı. Ancak; üst sürüm her zaman iyidir diye düşünüyordum, değilmiş :)
  • Win 10 üzerine Ubuntu kurdum sorunsuzca çalıştı ama bir yeniden başlattım ki gümledi pc. En son grub rescue hatası aldım. Araştırmalarımda
    set prefix=(hd0,msdos6)/boot/grub 
    set root=hd0,msdos6
    insmod normal
    normal

konumlarını giriyorum ama "insmod normal" komutundan sonra komut hatası alıyorum.

Çıkamadım işin içinden.
  • Bu kali linux kurarak hosttan wep şifresını kıran varmı ? ben suan yukluyorumda :)
  • kali kullancaksan eğer sebebide bellidir, live flash bellek üzerinden kullanmak daha makbüldür kasmaz yormaz
  • usb bellek üzerinden kali kullanıyorum ihtiyacım olduğunda. kali-linux-2016.2-amd64
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.