Şimdi Ara

Sanal bilgisayara linux mint kurulumu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 64 bit win7 sistemim var. 6 GB RAM - 4 çekirdek işlemci vs.. 1-2 güne VirtualBox kurup LinuxMint kurmak istiyorum. Amacım sadece ve sadece internet bankacılığı kullanmak. VirtualBox'a girip internet bankacılığında işimi halledip kapatıp windowsa geri döneceğim. Fakat ilk defa deneyeceğim 1-2 sorum var

1- Mint'in 64 bit versiyonunu indirdim. En az 4 GB RAM mi kullanması gerek yoksa 1 GB kullansa bile yeter mi?

2- Mint kurulumu esnasında her hangi bir sorunla karşılaşırsam HDD'ye ya da Windows'ta bir arıza-hata meydana gelebilir mi?

3- Bluestacks kullanan vardır. Mantık olarak aynı bunun gibi mi? Yani aç-kullan-kapat kadar kolay mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 18 Aralık 2017; 4:18:43 >

• 1-EVET
    2-HAYIR
    3-EVET
  • Soldy kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

Sanal bilgisayara linux mint kurulumu

1- 12 GB'lik depolama alanı ayırdım. Böyle bir şeyle karşılaştım internetten de araştırdım ama emin olamadım. Bluestacks gibi aç-kullan-kapat olarak kullanmak istiyorum. Bunu seçersem Windows'a ya da Windows'taki dosyalara bir şey olacak mı?

2- Yüklemeden önce linux masaüstünü önizlemede kullanma imkanı tanıyor. Kurulum yapmadan internet bankacılığı kullanmak mantıklı mı?
  • Hayır hocam sen sanal disk ayırıyorsun ve tüm çalışmalarını onun içinde yapıyorsun. 12 GB alan ayırdığın için işletim sistemin sadece onun içerisinde kalacak. Windows üzerinde 12GB'lık VMDK ve VMX konfigürasyon dosyası oluşacak. Rahat ol direkt kurabilirsin
  • Lubuntu veya puppy linux gibi hafif dagitimlari deneyin bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanal bilgisayar kurdum ama performans olarak çok yavaş. İhtiyacımı karşılamaz. Şimdi USB'ye kurup BİOS'tan boot edileni araştıracağım. Ona göre flash bellek alırım teşekkürler
  • herhangi bir flash bellek yeterli. muhtemelen RAM kapasiteniz yeterli değil.
  • Soldy kullanıcısına yanıt
    Toplam 6 GB RAM var

VirtualBox'Ta 2 GB RAM ayırdım ama yetmedi hiç. Flash bellekten boot edersem yine donma sorunu olabilir mi yoksa windows gibi akıcı olur mu?
  • Mesaj biraz eskimiş nedir son durum?

VirtuaBox yerine VMware Workstation öneririm. ayrıca masaüstü - sanal makina arası sürükle bırak kopyalama sunuyor. VirtualBox da en son baktığımda yoktu. belki gelmiştir bu özellik bilemiyorum şu anda.

Sanal makinaya gelince

1. ayrı bir SSD de çalışmalı
    2. Linux sanal makinalara 3GB RAM veriyorum
    3. i7 6700k da 4 çekirdek veriyorum sanal makinaya

full screen & exclusive mode yapınca güzel bir çalışma ortamı sunuyor.

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROJECT2501 -- 4 Mayıs 2018; 9:41:54 >
  • PROJECT2501 kullanıcısına yanıt
    Ayrı bir ssdye sanal makine üzerinden kuracağına o ssdye direk kurulum yap. Ayrı bir ssdde olduğu için bir şey kaybetmezsin artı performans sorununu sıfıra indirmiş olursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toriko kullanıcısına yanıt
    Evet ayrı Linux da var çalışan ama bazı programlar ve oyunlar yüzünden Windows bağımlılığı devam ediyor maalesef. PC'de 3 SSD var, herbiri Windows, Linux ve Oyunlar/Sanal makinalar a ayrılmış durumda. Windows da iken Linux, Linux da iken Windows mümkün oluyor böylece. Torrent için özellikle Linux şart.

Sanallaştırma işini daha da ileri götürmek isteyen arkadaşlara Lime Technology nin unRAID Server OS sini öneririm.

LimeTech
    https://lime-technology.com/download/

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROJECT2501 -- 6 Mayıs 2018; 13:12:55 >
    Torrent için neden linux gerekiyor? W10 da opera VPN ile problemsiz kullaniyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Aynı soruyu bende soracaktım, neden linux'ta şart?
  • mehmetyilmaz77 M kullanıcısına yanıt
    ne kullanıyorsunuz istemci/client olarak? bulursam link ini de göndereyim microtorrent'in reklamlarındaki açıktan bilgisayara erişibilebiliyordu. Diğer istemciler de çok güvenli olmayacaktır. VPN sizi bundan korumayacaktır. İzole edilmiş (kendi IP si var, ağa erişimi kapalı) sanal makina da Transmission kullanıyorum. Her indirme seasının sonunda aldığım güvenli bir snapshot a geri yükleme yapıyorum.

saygılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.