Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (561. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.098
Cevap
598
Favori
1.920.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 559560561562563
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazimi rahat yumsak uzun kullanim icin bi kalem ariyorum kirtasiyede drafix lerin renkli modellerini gordum cok hosuma gitti onerir misiniz uzun yazmalar icin?
    Rapid kullaniyorum memnunum ama tombow un stil degisikligi beni teget gecmedi malesef tombow un eski 2b lerinden cok memnundum kaliteyi dusurdu bizim kalemlerde kullanissiz oldu daha yumsak yazimi olan bi kalem lazim yani simdi bana simdiden onerileriniz icin tesekkur ediyorum fiyat 30 tl yi cok gecmesin ogrenciyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayse063

Yazimi rahat yumsak uzun kullanim icin bi kalem ariyorum kirtasiyede drafix lerin renkli modellerini gordum cok hosuma gitti onerir misiniz uzun yazmalar icin?
    Rapid kullaniyorum memnunum ama tombow un stil degisikligi beni teget gecmedi malesef tombow un eski 2b lerinden cok memnundum kaliteyi dusurdu bizim kalemlerde kullanissiz oldu daha yumsak yazimi olan bi kalem lazim yani simdi bana simdiden onerileriniz icin tesekkur ediyorum fiyat 30 tl yi cok gecmesin ogrenciyim

madem elinde rapid var ve 30 lirayı geçmesin diyorsan drafix çok iyi kalemdir çünkü uzun yazım için eli yormasın istemişsin. drafix 7-9 gram çok hafif ve sağlam mekanizmalı, fiyatına göre kalitesi çok iyi. fiyatı yükseltirsen kırtasiyelerde pentel kalemlerede bak fakat metal tutmaçlı olduğundan eli yorar ve ağır olur penteller

• quote:

Orijinalden alıntı: A.S.İ

quote:

Orijinalden alıntı: CH3-CH2-OH

quote:

Orijinalden alıntı: A.S.İ

quote:

Orijinalden alıntı: CH3-CH2-OH

Sonunda 0.9 tomboya uç aldım rahatladım. 0.9 gibisi yok.

Dostum ben 0.7'ye kalın diyorum sen 0.9 gibi yok diyorsun

Ama kırılması zor değil 09 uç. 0.7 ile uğraşamam çat çut kırılıyor.

Sende haklısın

Tabii :D

• Bugun aslinda pentelleride gordum ama cok agirlardi dediginiz gibi drafix hafif benim icin en iyisi olur. Aslinda guzel yumusak bi uç bulsam rapidlede rahat edicem fakat pentelin uçlarini internet disinda bulmak zor gibi malum internetten alisveris yapamiyorum
  • migrosta 23 nisan kampanyasından 2 tane pilot vpen dolmakalem kaptım 3.50 liraydı sanırım yazımı hoş bence renkleri de dandik dolma kalemlerle baya farkediyor kalitesi anlaşılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: blnmynx

Şu kalemi hiçbir internet sitesinde bulamadım. Sanki satılıyordu bir ara. Gümüş rengini sevmiyorum. Şu siyah renkten arıyorum. Var mı acaba gören?

Staedtler 925

?

Arkadaşlar gören, duyan varsa haber verirse çok sevinirim. Bir ara satıldığını görmüştüm ama şimdi hiçbir sitede yok.

• quote:

quote:

Şu kalemi hiçbir internet sitesinde bulamadım. Sanki satılıyordu bir ara. Gümüş rengini sevmiyorum. Şu siyah renkten arıyorum. Var mı acaba gören?

Staedtler 925

?

Arkadaşlar gören, duyan varsa haber verirse çok sevinirim. Bir ara satıldığını görmüştüm ama şimdi hiçbir sitede yok.

eğer izmirdeysen veya izmirden aldırma imkanın varsa alsancak soler kırtasiyede gördüm , fiyatını net hatırlamıyorum 15-25 arası olabilir. gümüş dediğin metal 30-35 liraydı sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

quote:

quote:

Staedtler 925

?

eğer izmirdeysen veya izmirden aldırma imkanın varsa alsancak soler kırtasiyede gördüm , fiyatını net hatırlamıyorum 15-25 arası olabilir. gümüş dediğin metal 30-35 liraydı sanırım

Çok teşekkürler. Manisa'da oturuyorum ama alsancak'a gidebilirim. Bi ara gidip alayım en iyisi. Tekrar teşekkürler.

• quote:

Bugun aslinda pentelleride gordum ama cok agirlardi dediginiz gibi drafix hafif benim icin en iyisi olur. Aslinda guzel yumusak bi uç bulsam rapidlede rahat edicem fakat pentelin uçlarini internet disinda bulmak zor gibi malum internetten alisveris yapamiyorum

kırtasiyelerde satılan kolay bulunan pentel hi polimer 12 li uçlarıyla çok övülen kırtasiyelrede satılmayan kolay bulunmayan pentel ain arasında çok fark yok hatta detaylı inceleyen bir koleksiyoner pentel ain ve diğer pentel uçları arasındaki tek farkın ambalaj olduğunu farklı ülkeler için farklı paket kullandıklarını söylüyordu.
    kurşun kalem benim için elzem olmadığından faber castel ve magnum 2b uçlar bana yetiyor genelde , kalemle beraber aldığım pentel ain stein 2b ucu kullandığımda ise çok bir üstünlüğünü görmedim ,bana kalırsa hususi pentel ain aramaya gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

migrosta 23 nisan kampanyasından 2 tane pilot vpen dolmakalem kaptım 3.50 liraydı sanırım yazımı hoş bence renkleri de dandik dolma kalemlerle baya farkediyor kalitesi anlaşılıyor

Yakınımda M Migros var acaba orada var mıdır ki :D

quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBaliardo

steadtler 925-25teki sorun kalemle ilgiliymiş arkadaşlar bugun kırtasiyeye ugradım ve degistirdim kalemin degerlendirmesine gelirsek fiyatına göre performansı oldukca iyi elden kaymıyo ve ucu da saglam sadece tek eksiği uç içine girmiyo bu yuzden taşırken kullanırken ucunu eğmemeye dikkat etmemiz lazım

925 - 25'in lead indikatöründen rahatsız olan tek ben miyim ?

quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN
    Kalemin tipine göre fiyat belirlersen işimiz zor O kadar etmese satılmazki satılan bir kalemde.Arz talep meselesi hem 70tl bir kalem için büyük bir değer değil açıkcası.

Tipine göre belirlemiyorum ama kalemin maliyeti 0 gibi

İncecik grip incecik tip ve incecik cap = 70 tl

bence bu kalem her türlü pahalı, ben alsam da pahalı almasam da pahalı :D 2 aya kalmaz meraktan satın alırım büyük ihtimalle, ama yine de pahalı :D

• quote:

quote:

Bugun aslinda pentelleride gordum ama cok agirlardi dediginiz gibi drafix hafif benim icin en iyisi olur. Aslinda guzel yumusak bi uç bulsam rapidlede rahat edicem fakat pentelin uçlarini internet disinda bulmak zor gibi malum internetten alisveris yapamiyorum

kırtasiyelerde satılan kolay bulunan pentel hi polimer 12 li uçlarıyla çok övülen kırtasiyelrede satılmayan kolay bulunmayan pentel ain arasında çok fark yok hatta detaylı inceleyen bir koleksiyoner pentel ain ve diğer pentel uçları arasındaki tek farkın ambalaj olduğunu farklı ülkeler için farklı paket kullandıklarını söylüyordu.
    kurşun kalem benim için elzem olmadığından faber castel ve magnum 2b uçlar bana yetiyor genelde , kalemle beraber aldığım pentel ain stein 2b ucu kullandığımda ise çok bir üstünlüğünü görmedim ,bana kalırsa hususi pentel ain aramaya gerek yok

Benimde kurşun kalemle pek işim yok açıkçası, dolma kalem varken akıl karı değil :D

Neyse uç konusunda pentelin 4B'si tombonun 2B'si kadar bile dağılmıyor,yani ikisi aynı demek insafsızlık olur.

Ek: Smash kullananlar klipsi çevirdiğinizde arka kısmında bir 'G' harfi çıkıyor ne iş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 23 Nisan 2013; 2:35:24 >

• rOtring kalemimi cebime koymuştum sonra cecbimden çıkardım ve artık ucu içine girmiyor ne yapabilirim ?
  • hakemler hakkında her şey(güncel kalecimiz) diye okudum başlığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samilton -- 23 Nisan 2013; 10:31:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samilton

hakemler hakkında her şey(güncel kalecimiz) diye okudum başlığı.

ayrıca " 'her' ile 'şey' ayrı yazılır. " haber editörü kardeş.

Her şeyin birleşik yazılmasının nedeni bizim cahilliğimiz değil, başlık karakter sınırına takıldığı için birleşik yazıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenixim -- 23 Nisan 2013; 9:50:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

migrosta 23 nisan kampanyasından 2 tane pilot vpen dolmakalem kaptım 3.50 liraydı sanırım yazımı hoş bence renkleri de dandik dolma kalemlerle baya farkediyor kalitesi anlaşılıyor

Denemiştim güzel kalemdir tavsiye ederim 10 liraya kadar daha iyisi bulunmaz bence
  • Uni Shift ve Pentel Ain 3B uç elime geçti.
    Kalem 800'ün bi alt modeli gibi, 800e çok benzettim lakin 800'den çok daha hafif ve kullanımı daha rahat okul için vs güzel bir kalem. Uçta gayet güzel ama biraz hızlı bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

Arkadaşlar 150tlye kadar metal biraz da ağır mümkünse 0,5 kalem arıyorum. Önerisi olan var mı ? Birde 75tlye kadar yine metal ve ağır 0,3 arıyorum.

Sene bitene kadar sınavlara çalışırken ve okulda toplam 200e yakın sayfa yazı ve test çözeceğim. Yani elimi yormayacak deyim yerindeyse kağıt üstünde yağ gibi kayacak, bana yazmayı sevdirecek bir kalem arıyorum.

Çok bulunmayan markaların değişik, hoş modelleri olursa sevinirim.

Edit: Arkadaşlar bu Lead İndikatorlerin amacı sadece içindeki ucun koyuluğunu anlamamız değil mi? Başka bir numarası yok yani ?

Son olarak 0.3 kullanmayı çok seviyorum yazı yazarken ama bir turlu beni tatmin edecek koyulukta bir uç bulamadım bunun için ne önerirsiniz ?

rOtring 800

• Kuru togalardaki hep sivri tarafla yazma sistemi gerçekten işe yarıyor mu?

• quote:

quote:

Tesekkur ediyorum icim rahatladi acikcasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: phoenixim

quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBaliardo

steadtler 925-25teki sorun kalemle ilgiliymiş arkadaşlar bugun kırtasiyeye ugradım ve degistirdim kalemin degerlendirmesine gelirsek fiyatına göre performansı oldukca iyi elden kaymıyo ve ucu da saglam sadece tek eksiği uç içine girmiyo bu yuzden taşırken kullanırken ucunu eğmemeye dikkat etmemiz lazım

925 - 25'in lead indikatöründen rahatsız olan tek ben miyim ?

bana çok rahatsız edici gelmedi ama bilemiyorum tabi
    bu arada sürekli bastırarak yazınca uç kırıyor almak isteyenlern haberi olsun 925-25
  • 
Sayfa: önceki 559560561562563
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.