Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (559. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.098
Cevap
598
Favori
1.920.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mucahidkaya

Bana günlük hayatta kullanacağım sağlam bir kalem tavsiye edermisiniz çok pahalı olmamak şartıyla

Senin icin pahali ne kadar
    ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • max. 25 Tl
  • quote:

Bana günlük hayatta kullanacağım sağlam bir kalem tavsiye edermisiniz çok pahalı olmamak şartıyla

Graphgear 500
    Graph 500
    Graph 600
    Olabilir ...

• High grade mi roulette mi uni shift mi siz ne secerdiniz ??

• quote:

10 tl daha koy graph 1000 al

graph 1000 üst seviye bi kalem

diğer önerebileceklerimizin hepsi orta seviye olacaktır

graphgear 500
    rotring rapid
    uni gel gibisinden

quote:

Orijinalden alıntı: tunatuna1234

High grade mi roulette mi uni shift mi siz ne secerdiniz ??

Shift hariç diğer 2si arasından birini seçmeni öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenixim -- 20 Nisan 2013; 14:44:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenixim

quote:

10 tl daha koy graph 1000 al

graph 1000 üst seviye bi kalem

diğer önerebileceklerimizin hepsi orta seviye olacaktır

graphgear 500
    rotring rapid
    uni gel gibisinden

quote:

Orijinalden alıntı: tunatuna1234

High grade mi roulette mi uni shift mi siz ne secerdiniz ??

Shift hariç diğer 2si arasından birini seçmeni öneririm

sunu da belirtmek isterim ben sadece yazı için kalem arıyorum çizim felan yapmıyacagım ve gene bunu oneriyorsanız ucu rotring tikky ler gibi zatıfmı malum cebimde 4 tane rotring tikky ucu yamuldu :)

• quote:

sunu da belirtmek isterim ben sadece yazı için kalem arıyorum çizim felan yapmıyacagım ve gene bunu oneriyorsanız ucu rotring tikky ler gibi zatıfmı malum cebimde 4 tane rotring tikky ucu yamuldu :)

1-2 saatten fazla süren yazı yazmayacaksanız yine graph 1000 öneririm ama

cebimde ucu yamuldu diyince işler değişiyor :D

ucu içine giren kalem önerisi olarak sadece rotring rapid var
  • quote:

Orijinalden alıntı: rotringpro

İste benim versatil ve dolma kalem koleksiyonum.

Kardeşim mükemmel bir koleksiyona sahipsin değerini bil.Doğrusu benim asıl ilgimi çeken kutun.kutu mükemmel neden aldın acaba??

• Kalemlik İnternet üzerinden sadece amazonda satılıyor(link)
    bayağı araştırmıştım başka hiçbir yerde satış linki bulamadım
    amazonun kargosu ise çok pahalı

Benim aldığım yerde kalemliğin fiyatı 23 tl idi
    içinde 12 adet kalın uçlu mürekkepli kalem var
    normal başlık atmak için kullandığımız ince kalemlerin kalın uçlu olanlarından

Kalemliğin + yönleri :
    *Kendi ekseni etrafında dönebilmesi iyi bişi, en azından gösterişli :D
    * Kalemliği döndürünce üzerindeki çizgilerin rengi değişiyor
    döndüğürünce gri tekrar döndürünce renkli tekrar döndürünce gri tekrar döndürünce renkli oluyor :P
    *Kalemleri koyabileceğimiz yerler var bunlar çok iyi dünülmüş üst seviye kalemlerin kalemliğin içinde zıplamasını istemeyiz. Kalemlerin sabit durması güzel
    ve çok sağlam oturuyor kalemler eğer çok ince bi kalem kullanmıyorsanız problem olmuyor (Smash, Grip 1347, Tikky 2 de bile sorun olmuyor. diğer kalemlerde olacağını sanmıyorum. Ben tahta kalem koymaya çalıştım haliyle oturmadı stanta )
    * Kimsede olmayan bir şeyin sizde olması güzel bişi, bunu da kalemin artısı olarak sayabiliriz :D

Kalemliğin eksileri:
    * Staedtler yazısı çabuk siliniyor
    * Kalemliğin dönmesini sağlayan şeritler çok sağlam gibi durmuyorlar yani uzun ömürlü olduğunu düşünmüyorum
    * 3-4 günlük kalemin şeritleri hafiften yıprandı. Daha önce de dediğim gibi uzun ömürlü bi kalemlik değil belki de benim arkadaşlar incelerken hayvanca incelediği için yıpranmıştır kalemlik :D normal kullanıldığında sorun olacağını düşünmüyorum yani elbet olacak ama daha uzun sürede olur

• Denemek için bir tane B bir tanede H kalem alıyim dedim, kırtavsiyede kutuların üstüne H1, H2, H3, B vs yazılmıştı birer tane B ve H kaptım eve bir geldim ikiside B.. :
    Bizim burda tek kırtavsiye var oda pek güzel değil o yüzden office1'a gitmiştim (defter almak için).
    Her neyse iki adet B ile kaldım bana açıklayabilecek var mı farkı? özelliklede hangisi daha kolay silinir ve bastırınca daha koyu bir iz bırakır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rotringpro

İste benim versatil ve dolma kalem koleksiyonum.

Graph 600'den memnun musunuz? Bir de Graph 500 ve graph 600 arasında farklılıklar var mı? Malzeme kalitesi, rahatlık yönünden vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertozel

Denemek için bir tane B bir tanede H kalem alıyim dedim, kırtavsiyede kutuların üstüne H1, H2, H3, B vs yazılmıştı birer tane B ve H kaptım eve bir geldim ikiside B.. :
    Bizim burda tek kırtavsiye var oda pek güzel değil o yüzden office1'a gitmiştim (defter almak için).
    Her neyse iki adet B ile kaldım bana açıklayabilecek var mı farkı? özelliklede hangisi daha kolay silinir ve bastırınca daha koyu bir iz bırakır?

B= Black,

B si ne kadar artarsa o kadar koyu yazar ama uç daha çabuk biter

H'nin açılımını unuttum :D birisi hatırlatırsa sevinirim

H artınca ise daha az koyu yazar ama uç geç biter

yani 4b uç kullanırken 4cm uç ile 1mt yazı yazabiliyorken

4H ucun 4cmsi ile 2-3 mt yazı yazabilirsin

(son değerler sallamadır :D , tam olarak ne kadar farkeder bilmiyorum ama farkediyor)

• steadtler 925-25 te sürekli uç kırma sorunuyla karşılaşan oldu mu daha önce kalemin ucunda problem yok kontrol ettim uç basarken sürekli kırıyor acaba uç ta mı problem var ne dersiniz ?
  • Uni shift nasil kalemdir 800 den sonra farkli bi macera olsun diye shift aldim iyi kotu yorum yaparsaniz sevinirim.
    (kalem elime henuz gecmedi.)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende kalem almayı düşünüyorum. Pentel in grapher 5oo modeli hoşuma gitti ama siz önerir misiniz? Sağlam ve ömür boyu kullanabileceğim bi kalem olsun istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: klcihsn

Arkadaşlar bende kalem almayı düşünüyorum. Pentel in grapher 5oo modeli hoşuma gitti ama siz önerir misiniz? Sağlam ve ömür boyu kullanabileceğim bi kalem olsun istiyorum

Metal tutma yeri eli acıtıyor bende nasır gibi bir şey yaptı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBaliardo

steadtler 925-25 te sürekli uç kırma sorunuyla karşılaşan oldu mu daha önce kalemin ucunda problem yok kontrol ettim uç basarken sürekli kırıyor acaba uç ta mı problem var ne dersiniz ?

Ucu yamulmuş olabilir. Yere düşürdünüz mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equalinde

quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBaliardo

steadtler 925-25 te sürekli uç kırma sorunuyla karşılaşan oldu mu daha önce kalemin ucunda problem yok kontrol ettim uç basarken sürekli kırıyor acaba uç ta mı problem var ne dersiniz ?

Ucu yamulmuş olabilir. Yere düşürdünüz mü?

yere düşmedi üstad geldiği gibi kullandım zaten içten ve dıştan da kontrol ettim herhangi bir eğrilik yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: JusTDoiT94

kızılayda nereden alabilirim kalemleri uygun fiyata

Karanfilde galeri ekin var, biraz ilerisinde gür kırtasiye var, olgunlara doğru giderken nt nin karşısında bir kırtasiye var.
  • GRAPH 500
    Kalem oncelikle turkiye de satilmiyor . Bekledigimden daha iyi cikti metal degil plastik. Yazimi cok rahat . Telefondan yazdigim icin resim koyamiyorum ama google'a yazarsaniz bulursunuz .
    ARTİLARİ VE EKSİLERİ
    +) Kalem kesinlikle sağlam ama plastik :) .
    +) Tutma yeri metal acıtir gibi gozuksede sert plastik acitmiyor .
    +) Yazarken elinizi ağritmiyor hafif.
    +) Uc cikarmak icin bastigimizda ses cikiyor. ( bence guzel bir ozellik.)
    +) Koydugumuz ucu hatirlatmak icin gosterge yapilmis ve ilginc bir yere konmus .
    +) Diş gorunusu guzel .

-) Ucu icine girmiyor.
    -) Klipsi kaleme yakişsa da dandik gibi .
    -) Kapak kısmında 0.7 oldugunu gostermek icin maviyle boyamislar bir kismini yakişmamiş.
    -) Türkiye de olmamasi ve pek taninmis olmamasi.
    -) Artisi kadar eksisinin olmasi . :))

• 
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.