Şimdi Ara

Kahve-Cafe Oyunlarında Hile Yapmak-Anlatımlı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
12
Favori
88.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Her zaman yaptığım şey
  • O batak hilelerini buyrun birde bizim oyunda deneyin.

Tabana As koyulamaz zaten. Çünkü kesen kişi kestiği karta bakar aklında tutar. Kartlar dağıtılırken, herkes birbirini izler çaktırmadan. Eşliyse şarkı mırıldansa bile konuştu deriz küfürler havada uçuşur. Kimin neye çaktığını 1 kişi kaçırsa diğeri çakar olayı, velveleye veririz ortalığı. Yanlış oynayanı 7'den direk batırırız, acıma duygusu yok.

Ayrıca şöyle bir olay var. Tatilde diğer elemanlara az yapmadık arkadaşla. Tekli batak dönüyorsa ve elinizde 1-2 renkli varsa, arkadaşınızı dürtün. Eğer onun elide iyi değilse çakıyor zaten durumu. Masanın altından elinizde ki renklileri ona verin oda size normal kart versin. Sıra size geldiğinde ''13-Çiz'' deyin ve elinizi dökün masaya. Eli iyi olanların ağlamaklı surat ifadesini görün. Bana da yapmaya çalışıldı fakat her zaman işe yaramaz. Oyun boyunca 1-2 el belki kanarlar. Ortaya çıkarsa ortalık gene ana baba günü oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cenk
    O batak hilelerini buyrun birde bizim oyunda deneyin.
    Tabana As koyulamaz zaten. Çünkü kesen kişi kestiği karta bakar aklında tutar. Kartlar dağıtılırken, herkes birbirini izler çaktırmadan. Eşliyse şarkı mırıldansa bile konuştu deriz küfürler havada uçuşur. Kimin neye çaktığını 1 kişi kaçırsa diğeri çakar olayı, velveleye veririz ortalığı. Yanlış oynayanı 7'den direk batırırız, acıma duygusu yok.
    Ayrıca şöyle bir olay var. Tatilde diğer elemanlara az yapmadık arkadaşla. Tekli batak dönüyorsa ve elinizde 1-2 renkli varsa, arkadaşınızı dürtün. Eğer onun elide iyi değilse çakıyor zaten durumu. Masanın altından elinizde ki renklileri ona verin oda size normal kart versin. Sıra size geldiğinde ''13-Çiz'' deyin ve elinizi dökün masaya. Eli iyi olanların ağlamaklı surat ifadesini görün. Bana da yapmaya çalışıldı fakat her zaman işe yaramaz. Oyun boyunca 1-2 el belki kanarlar. Ortaya çıkarsa ortalık gene ana baba günü oluyor.

Tabana neden AS koyulamasın ki
    Zaten AS tabanda olmuyor, en altta boş bir kağıt oluyor.
    Burda benim taban diye kastettiğim şey, en alttan 2. kart(veya en alttan hem 2. hemde 3. kart)
    Zaten tabana AS koyduğunuzda, kartları kararken diğer oyuncular bunu mutlaka görür.
    Yanlış karta çakma olayına gelince; elbette bunu yaptığınız masadaki oyuncuların çok iyi oyuncular olmaması gerekiyor(bu bahsettiğim tüm hileler için geçerli)
    Benim oyunumda birisi bir karta çaktığında, ben tüm renk kartları sayarım, hepsini.
    Hangisinden ne kadar çıktı, ne kadar kaldı bilirim. Bunu birçok batak oyuncusu yapar zaten.
    Hele hele hoşgin oyuncuları için bu durum, çocuk oyuncağıdır. Zira onda her renkten 20 kart vardır, kozlar ve diğer kartlar sayılır. Bataktaki 13 kartı saymak çok basit iştir
    Ama bahsettiğin son hile gerçektende güzelmiş, elbette bu "iletişimi" yaparken rakiplere yakalanmamak gerek. Gerisi zaten basit, oyun bitiyor

• bataktakiler çok saçma. bi kere tabana as koysan ne farkeder zaten karıştırdıktan sonra
    kestiriosun kartları bi sonraki kişiye. neyi nerde koyucaksın. ayrıca yanlış yerde çakma konusunda düzgün bi oyun oynuosanız direk hatrlanır. batak dedigin zaten kimin neye çaktıgına dikkat ederek oynanır oyun sonunda aklına gelmiycekse oynama zaten
  • eşli ihalede öyle bir kağıt kurarımki, eşim en az 10 alır. anlatarak olmaz uygulamalı gösterebilirim sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ES3NT -- 10 Ekim 2009; 3:04:57 >
  • sen gel bu hileyi bizim yurtta yap özellikle batakta valla yuttururlar kağıtları hiç bir şey kaçmıyor adamlardan
  • Hadi oynayan adamları kandırdık,yancılara nası çaktırmıycaz?
  • Oyunda hile yapanlara sinir olurum. Okeyde yenicem diyipte yenildiğim nadir görülmüştür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ngnngn
    bataktakiler çok saçma. bi kere tabana as koysan ne farkeder zaten karıştırdıktan sonra
    kestiriosun kartları bi sonraki kişiye. neyi nerde koyucaksın.
    ayrıca yanlış yerde çakma konusunda düzgün bi oyun oynuosanız direk hatrlanır. batak dedigin zaten kimin neye çaktıgına dikkat ederek oynanır oyun sonunda aklına gelmiycekse oynama zaten

Ben Batak dahil, tüm oyunlarda yaptığım ve sizlerinde yapabileceğiniz, ayrıca yapamayacağınız bir masada oynuyorsanız, rakiplerinizin yapma ihtimaline karşı bunları bilmenizin iyi olacağını düşündüğüm için yazdım tüm bu hileleri.
    İster yaparsın, ister yapmazsın.
    Ben kahvede oyun oynarken bir masaya oturuyorum bu hilelerin 1 tanesini bile YAPAMIYORUM. Çünkü oyuncular cin gibi.
    Ama bazı masalarda ise, birçoğunu rahatlıkla YAPIYORUM, hiç kimsenin dikkstini bile çekmiyor.
    En başta bu durumu belirttim zaten. Hileleri nerde, ne zaman yapacağınız; tamamen diğer oyuncuların bu oyunu ne kadar bildiğine göre değişir, orası size kalmış.
    Fakat en önemli nokta, sen benim Batak için yazdıklarımı tam olarak okumamışsın.
    Zaten taban direkt AS koymuyorsun, en alta boş bir kağıt yerlerştiriyorsun. AS alttan 2. kağıt oluyor. Ayrıca kararken en alttaki kağıtları değiştirmiyorsun. Kestikten sonra da ya en başta, ya da kartlar dağıtılırken, kesilen kartları yine en üste koyman gerekiyor. Bknz: 2.3
    LÜTFEN YAZILANLARI DİKKATLİ OKUMADAN YORUM YAPMAYIN.

quote:

Orijinalden alıntı: quicksand
    sen gel bu hileyi bizim yurtta yap özellikle batakta valla yuttururlar kağıtları hiç bir şey kaçmıyor adamlardan

Ben hangi hileyi, hangi masada, hangi oyunculara karşı yapacağımı çok iyi bilirim, sen merak etme.
    Beni tanımıyorsun ama emin ol ben fazlasıyla zeki, uyanık, kurnaz ve çok iyi bir oyuncuyum, tüm bu oyunların hepsinde, sadece Batak değil.

quote:

Orijinalden alıntı: firtikk
    Hadi oynayan adamları kandırdık,yancılara nası çaktırmıycaz?

Zaten en büyük problemde o ya
    Bir oyunda hile yaptığımda, elbette yanımdaki yancı(misafir) yaptığım hileyi rahatlıkla görüyor.
    Sonra bana diyor ki: "Sen kolaysa bu hileleri gel birde benim masamda yap!"(Burada bazı arkadaşların yazdığı gibi)
    Size yemin ediyorum, başka bir oyunda, aynı hileyi, o yancı oyunda olduğunda, ona karşı da yapıyorum.
    Burada asıl önemli nokta şu: Elbette hileleri yaparken ya oyuncuların kötü veya orta seviyede oyuncular olması gerekir. Ya da dikkatsiz.
    Herkesten her daim dikkatli olmasını bekleyemezsiniz. Bir dikkatsizlik haline ben o oyuncuya karşı, aynı hileyi rahatlıkla yaparım.
    Yapıyorum da zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ILoveYouHagi -- 10 Ekim 2009; 10:51:39 >

• Bunun internet versiyonu yokmu gamyun felan
  • Bu hileleri gel bizim yurtta, bizim masada yap falan diyen arkadaşlara şu ünlü cümleyi hatırlatmak isterim:
    “Herkesi bir defa, bazılarını her zaman kandırabilirsiniz. Ama herkesi her zaman kandıramazsınız.” [Abraham Lincoln]
  • Süper bi hile rehberi olmuş ellerine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogii

Süper bi hile rehberi olmuş ellerine sağlık

Teşekkür ederim
  • quote:

4.2: Yanlış Karta Çakmak:
    Diyelim ki kartlar dağıtıldı, eliniz çok kötü. 1 el alamazsanız batacaksınız. Şunu yapın. Koz dışında oynanan kartlara 1 el önce çakın. Mesela, koz maça, sizde 2-3 tane maça var. Koza girilirse, alacak kağıdınız yok batacaksınız. Ama elinizde birde 2 tane karo var diyelim. Karo oynandıktan sonra, 2. karo oynanışında karoya çakın, elinizde bir tane karo varken. Kartlar oynanmaya devam etsin. Kozunuz bittikten sonra, karo oynanırsa, sakın bir hata yapıp karoyu vermeyin. Bu kağıdı son kart olarak elinizde tutun. Zaten oyun genelde son 1-2 el kala açılır, kimse sizin kağıdınıza dikkat etmez. Açılmasa bile, siz el tutamadığınız için, yani kartlarınız hep küçük olduğu için, o el kimse sizin kartlarınıza dikkat etmez. Son kart kalınca oyun biterken bu kartı önünüzdeki eldeki kartlarla karıştırın ve "ben 1 aldım" deyin. Tebrikler bataktan kurtulmuş oldunuz.

bu biraz sakat gibi biz oynarken çünkü herkes bilir kimin neye çaktığını, en son karo attığında biri mutlaka der sen karoya çakmıyor muydun diye

• Pokerde hilesiz çok pis blöf yaparım ben
  • bizim batak masasında bu hileler sökmez herkes cin gibi.

bir de mesela batakta 7-8 den girdiler sizde koz yok kesin batcaksınız. bile bile yanlış yapın yanlışınızı belli edin 5 e batın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canis Lupus -- 10 Ekim 2009; 13:54:38 >
  • e ye basıp konsolu açın sonra;

god mode on yazın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

e ye basıp konsolu açın sonra;

god mode on yazın

Oyun masasında mı
  • quote:

4.2: Yanlış Karta Çakmak:
    Diyelim ki kartlar dağıtıldı, eliniz çok kötü. 1 el alamazsanız batacaksınız. Şunu yapın. Koz dışında oynanan kartlara 1 el önce çakın. Mesela, koz maça, sizde 2-3 tane maça var. Koza girilirse, alacak kağıdınız yok batacaksınız. Ama elinizde birde 2 tane karo var diyelim. Karo oynandıktan sonra, 2. karo oynanışında karoya çakın, elinizde bir tane karo varken. Kartlar oynanmaya devam etsin. Kozunuz bittikten sonra, karo oynanırsa, sakın bir hata yapıp karoyu vermeyin. Bu kağıdı son kart olarak elinizde tutun. Zaten oyun genelde son 1-2 el kala açılır, kimse sizin kağıdınıza dikkat etmez. Açılmasa bile, siz el tutamadığınız için, yani kartlarınız hep küçük olduğu için, o el kimse sizin kartlarınıza dikkat etmez. Son kart kalınca oyun biterken bu kartı önünüzdeki eldeki kartlarla karıştırın ve "ben 1 aldım" deyin. Tebrikler bataktan kurtulmuş oldunuz.

Bunu yiyecek bir tane batak arkadaşım yok.Acemilere yedirirsin ancak.İlk elden bi kağıda çakarsan ya da 2.el den senin üstüne oynarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihhilal

Hile yaptıktan sonra oyunun ne zevki kalıyor ki?

+1
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.