Şimdi Ara

Kafayı yiyecem! (spor hocama güvenmiyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bana verilen liste çok saçma, o yüzden yağ yakmam lazım şuan %25 yağ oranım var.
    Sizce ne yapayım ağırlık mı kardio mu?
    Ve hangisini nasıl yapayım.
    spor salonları işi ticarete dökmüş.

• Listeyi verseydin keşke.

Yağ yakma falan beslenmeyle oluyo.

Kardiyo yapmak kalori ihtiyacını arttırır sadece
  • Lentus kullanıcısına yanıt
    beslenmeye dikkat ediyorum diyetisyene gidiyorum.
    listem 3 gün kardio 45 dakika boyunca
    dördüncü gün ise ;

site-up
    knees up
    leg raise (hepsi 3xmax) ama bunları yapmıyorum

Bench press machine 3x10
    peck deck fly 3x10

lat pull downs 3x10
    dumbell row 3x10

shoulder press machine 3x10
    dumbell lateral raises 2x10

dumbell curl 2x10

dumbell triceps extentions 2x10

leg extention 3x10
    leg curl 3x10

ve bu liste hazır liste, salondaki herkese aynısını dağıtıyolar yağ yakımı amaçlayanların hepsine.
  • Antrenman sisteminde kilo alma yağ yakma olmaz. Program fena değil. İstiyosan allpro beginner programını yapabilirsin o daha iyi olur.

Diyetisyenin verdiği listeyi atar mısın. Belki ilk defa düzgün bi program çıkarmış diyetisyen görürüm. (Bir umut)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lentus -- 6 Aralık 2014; 22:08:43 >
    dediğin programda sanırım squat var, adam squat yaparken bana kilolusun bu kiloyla yaparsan fıtık olursun dedi bıraktım o yüzden :D

diyet listemi yazayım (2000 kalori) bana ne kadar gerekli bilmiyorum.

Sabah
    2 ekmek
    1 kibrit kutusu peynir
    5-6 zeytin

Kuşluk
    yarım bardak süt
    1 meyve

Öğle
    10 yemek kaşığı sebze yemeği
    1 köfte büyüklüğü et
    2 dilim ekmek
    1 bardak ayran

ikindi
    1 meyve
    yarım bardak süt
    5-6 fındık

akşam
    10 yemek kaşığı sebze yemeği
    1 köfte büyüklüğü et
    2 dilim ekmek
    1 bardak ayran

gece
    2 tane meyve
    1 bardak süt veya yoğurt
    Keşke hiç sormayaydın diyet listesini.
  • Halfmoon37 kullanıcısına yanıt
    Hocam niye öyle dedin ? yanlış kısımlar neresi?
  • Ticaret konusuna katılıyorum. "Aga sen bana 100 lira ver ayda seni terminatör yapayım" dedi eleman.
  • Teknik_Psikopat kullanıcısına yanıt
    Al işte, bi de sırf ün yapmak için steroid önerenler var,o yüzden hocalara güvenilmez. İnsanların sağlıklarıyla oynuyolar resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üüretmen -- 7 Aralık 2014; 0:43:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halfmoon37

Keşke hiç sormayaydın diyet listesini.

Bölümü bırakıp gidip diyetisyenlik okucam. Bu ne öğretiyolar orda anlamadım ben. Doğru linkleri veriyim ben 4 sene saçma sapan şeyler okumaktansa 1 gecede çözsünler işi.
  • Bu diyet listesini parayla veya özelden almadığın değilmi ? Veya Devlet hastanesi diyetisyenimi verdi yoksa
  • Arkadaslar listeyi begenmediniz daha iyisini de onermediniz ne yapmaliyim ? Evet devlet hastanesinden aldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: üüretmen

Arkadaslar listeyi begenmediniz daha iyisini de onermediniz ne yapmaliyim ? Evet devlet hastanesinden aldim

Lafım sana değil hocam . Aslında beslenme üzerine okuyup üniyi devlete atanıp diyetisyen olcan hiçbirşey yapmıyorlar bedava para. kesin sana hazır liste verdi yazıcıdan çıkmış veya kendi yazmış olabilir ama oraya gidenlerin %90'nına aynı listeyi veriyor kişiye göre diyet vermiyor.

Benim önerim ise ;
    Sabahları yumurta yulaf yenilebilir
    Öğlen Beyaz et yanına kalite karb akşama doğru ise yine aynı şekilde beyaz et kırmızı et farketmez yanına kaliteli karb birde salata falan.
    Geceye doğru kuruyemiş olabilir.
  • Hocam o da cok maliyetli oluyor yakinda zaten protein tozu alicam gerci hangisini almam lazim bilmiyorum. Hem de kalori hesabi yapamadigim icin neyi ne kadar yemem lazim bilmiyium.diyetisyenler proteini hayvansal bitkisel diye ayirmiyor yoksa burda zaten yeterli protein aliyorum sanirim. BCAA olarak da 1 parca et sut felan onlardan aliyorum sanirim.

Yani kendim liste yazamiyorum malesef beceremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üüretmen -- 7 Aralık 2014; 13:26:38 >
  • quote:

Hocam o da cok maliyetli oluyor yakinda zaten protein tozu alicam gerci hangisini almam lazim bilmiyorum. Hem de kalori hesabi yapamadigim icin neyi ne kadar yemem lazim bilmiyium.diyetisyenler proteini hayvansal bitkisel diye ayirmiyor yoksa burda zaten yeterli protein aliyorum sanirim. BCAA olarak da 1 parca et sut felan onlardan aliyorum sanirim.

Yani kendim liste yazamiyorum malesef beceremiyorum

Karb değilde Protein kısmı maliyetli oluyor Tavuk göğüsleri ucuz ama ben hepsini yiyemiyorum tadı yok tuzu yok dolapta kalıyor atılıyor bozulunca o yüzden tonbalığına başlıcam konserve ye at ama oda zorlar bütçeyi .
  • Kesinlile zorlar ogrenci imkanlariyla yapicam. Protein tozu alsam olmaz mi ki. Diyetisyenle konustum 2 hafta sonra kontrole gidicem ve protein tozu yazicak listede biseyleri cikarip.
    Benim bu gobekten kurtulmam lazim %25 yag oranim internetteki resimlere gore :(. 15 kilo fazlam var. Bi de et sevmiyorum listede yazan eti bile marketteki hazir etlerden aliyorum digerlerini tadi kotu geliyo bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üüretmen -- 7 Aralık 2014; 14:01:54 >
  • üüretmen Ü kullanıcısına yanıt
    Proteinden yoğun besinler;
    -Kırmızı et
    -Karaciğer
    -Yumurta
    -Tavuk göğsü
    -Hindi göğsü
    -Süzme peynir
    -Yoğurt
    -Süt
    -Fasulye
    -Soya
    -Badem

Gerisi sana kalmış. Protein tozu sadece ek besindir ana öğün yerine geçmiyor günlük ihtiyacın olan proteini alamıyorsan tozla tamamlıyorsun.
  • StoryBro kullanıcısına yanıt
    Benim protein tozu alma sebebim şu. Hayvansal protein çok yok, genelde bezelye yiyorum onun da protein değeri yüksek.
    Ama pek çok insan sebzelerden aldığın protein olmaz diyor ben de şüpheye düştüm, yoksa bitkisel proteinleri de sayarsak zaten tamamlıyorum günde 85 gram protein (kilo başına 1 gram)

Edit: bir de şunu sormak istiyorum, ben spora gidiyorum ama vücudum hiç ağrımıyor.
    Spordan çıktım ama vücudumda hiç ağrı yok neden öyle :(
    Normalde kaslar ağrıyor ve 1 gün dinlenmek gerekiyor diye biliyorum, ama benim kaslar mı yorulmuyor acaba?
    Çünkü hiç ağrı çekmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üüretmen -- 7 Aralık 2014; 15:04:19 >
  • quote:

Benim protein tozu alma sebebim şu. Hayvansal protein çok yok, genelde bezelye yiyorum onun da protein değeri yüksek.
    Ama pek çok insan sebzelerden aldığın protein olmaz diyor ben de şüpheye düştüm, yoksa bitkisel proteinleri de sayarsak zaten tamamlıyorum günde 85 gram protein (kilo başına 1 gram)

Edit: bir de şunu sormak istiyorum, ben spora gidiyorum ama vücudum hiç ağrımıyor.
    Spordan çıktım ama vücudumda hiç ağrı yok neden öyle :(
    Normalde kaslar ağrıyor ve 1 gün dinlenmek gerekiyor diye biliyorum, ama benim kaslar mı yorulmuyor acaba?
    Çünkü hiç ağrı çekmiyorum.

Doğru çalışmıyor olabilirsin veya kaç tekrar yapıyorsun buna bağlı olabilir ama fikrim yok net birşey diyemem malesef.

• StoryBro kullanıcısına yanıt
    3x10 şeklinde yapıyorum.Bugünki sporum da çöpe gitti kas ağrısı yok çünkü :(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.