Şimdi Ara

Kadınların Saçları Neden Dökülmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soru gayet açık erkeklerin saçları yaşlanınca dökülüyorken kadınların saçları hiç dökülmüyor bunun sebebi nedir arkadaşlar? Şaç traşıyla ilgili olabilir mi acaba biz hep kestiriyoruz o yüzden kısa olduklarından saç dipleri zarar görüyor falan onların uzun o yüzden etkilenmiyor falan işte öyle düşünüdüm bir an

neden dökülmüyor bunların saçları yahu

• testesteron azlığından.
  • Kim diyor dökülmüyor diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kestirmekten bence

• Dökülüyor tabiki ama erkeklerin çok daha çabuk ve çok daha sık dökülüyor orası ayrı.

• Hormon diye bir şey duydun mu
  • afedersin ama poh dokulmuyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverLining

Hormon diye bir şey duydun mu

Duydum ama senin kadar araştırmadım engin bilgilerini paylaşsana herkes öğrensin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi İnsan

quote:

Duydum ama senin kadar araştırmadım engin bilgilerini paylaşsana herkes öğrensin.

+1
  • quote:

quote:

DHT (Dihidrotestosteron) vücuttaki pek çok erkeklik hormonundan biridir. DHT bir erkeğin yaşamının erken dönemindeki gelişim aşamalarında önemlidir; ancak, yaşlandıkça saç dökülmesinin nedeni haline gelmeye başlar. Erkek tipi saç dökülmesi DHT in kıl foliküllerine olan aktivitesinden kaynaklanmaktadır. İnsan saçı normalde büyüme, dökülme ve yeniden büyümeyi içeren bir döngüyü izler. Ancak artmış DHT düzeylerinin, büyüme evresinin kısalmasına ve saçın dökülmesi için gereken sürenin kısalmasına katkıda bulunduğu düşünülmektedir.
    Kadınlarda dihidrotestosteron seviyesi çok düşüktür. Bu yüzden arada fark vardır.

• quote:

quote:

quote:

DHT (Dihidrotestosteron) vücuttaki pek çok erkeklik hormonundan biridir. DHT bir erkeğin yaşamının erken dönemindeki gelişim aşamalarında önemlidir; ancak, yaşlandıkça saç dökülmesinin nedeni haline gelmeye başlar. Erkek tipi saç dökülmesi DHT in kıl foliküllerine olan aktivitesinden kaynaklanmaktadır. İnsan saçı normalde büyüme, dökülme ve yeniden büyümeyi içeren bir döngüyü izler. Ancak artmış DHT düzeylerinin, büyüme evresinin kısalmasına ve saçın dökülmesi için gereken sürenin kısalmasına katkıda bulunduğu düşünülmektedir.
    Kadınlarda dihidrotestosteron seviyesi çok düşüktür. Bu yüzden arada fark vardır.

(qapaq)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.