Şimdi Ara

Kadınlar neden askerlik yapmıyor? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
6.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hem belki şımarıklıkları biraz olsun azalır.

Sadece bunun için bile gönderilmeliler.

Şart sunacaksın.

Ya 29 yaşına kadar 3 çocuk annesi olmak, (Genç nufüs azalıyor)
    Ya da erkeklerle aynı şartta askere gitmek. (Aynı derken süre, kanuni nizam)
    Ya da Parasını verip gitmemek (Bunu istemezdim, Üniversitede Kredi çeken bazı kızların "nasılsa kocam öder" mantığına dönüşür bu)

TAMAMİYLE katılıyorum. Alın size eşitlik Türkiye feministleri
    Kadınlar neden askerlik yapmıyor?.

• Lut kavmine döneriz yeminle.
  • Anayasa yüzünden maalesef yoksa ben de kadınların zorunlu askerlik yapması taraftarıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cunku erkekler ve kadinlar esittir o yuzden yapmiyorlar

• Kadinlar zaten koca evinde askerlik yapiyor hem oyle 6 ay falanda degil
  • Gerektiği zaman herkesin kendi kapsının önünü süpürmesi lazım, en azından silah eğitimi almaları şart bu yüzden. 1 ay bile olsa gitmeleri mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GLaDiaC -- 13 Haziran 2019; 10:36:30 >
  • kadınlar ve analar asker doğuruyor dostum ondandır, seni 9 ay karnında taşıyıp hertürlü kahrını çeken o eşsiz varlık birde gidip seninle aynı veya ayrı botmu bağlasın, ayrıca kadın fiziği ile erkek fiziği aynı şartları kaldıramaz.
  • Bazı ülkelerde kadınlar askerlik yapıyor.
    Mesela israil.

• Kadınların askerliği hiç bitmez çocuk bakar, ev işleri falan filan. :)

Eskiden okula bile göndermiyorlarmış, askerede göndermezlerdi zamanında kanun koyucular hiç boşuna uğraşmayalım demişler heralde. Yoksa artık rütbeli olarak isteyen kadınlarda yapabiliyor.

quote:

Bunun mantıklı açıklaması nedir? Ya da şöyle söyliyim. Neden erkekler en verimli çağlarında askere alınırken kadınlar gezerek tozarak iş bularak hatta askere giden erkek arkadaşlarına köstek olarak zamanlarını geçiriyor.

Kızları ergenliğe girmiş en deli çağlarında askerliğe alırsanız bizim ordu bozulur :) Ayrıca askere giden kız arkadaşınızın orda başkasını bulduğunu düşünün

Hani bu silah teknolojide olmazda Cephe savaşı gibi ekstrem bi olayda ihtiyaç olursa gördüğümüz eğitimler 1-2 saatlik iş. Yoksa kurtuluş savaşı filan kahraman kadın hikayeleri ile dolu zor bir durumda yine aynı şeyler olur...

İlk cümlede bahsettiğim olaylardan ötürü kadının değerini arttıran biz erkekleriz. Yoksa tofaş ta araba BMV de ama tofaş sahibi olmak içinde masraf yapıyoruz. :)

• Aslında size hak vermeyi istemezdim ancak şu an var olan bi kadın tayfa var. Çok farklı kafada olan ki hepimiz onların farkındayız. Bazı şeyleri daha iyi anlayabilmeleri için böyle bir uygulama neden olmasın ki diye düşünmüyor değilim.

Ayrıca erkeğin yapması gereken şeyler var diye kabul ediliyor ama kadınların yapması gereken şeyler artık onlardan uzaklaştırılıyor gibi. Temizlik, çocuk vsvs... Yanlış anlaşılmasın tamamıyla kadına aittir demiyorum bu işler ancak onların elleri daha yatkın bu işlere o sebeple. (Ulan linç yememek için sürekli bi açıklama peşine düşüyoruz, gelinen hale bak.)

• quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Bazı ülkelerde kadınlar askerlik yapıyor.
    Mesela israil.
    Bölgesel zorunlu mesela asıl nokta şu kuzey ülkelerinde ve Rusya'da da kadın askerlik yapıyor Ha evlenir çocuk yaparsan durum ayrı birde boşanmayacaksın sanırım 10 yıl felan bu sayede hem nüfusa hem ekonomiye katlı veriyorsun çoğu kişi evlenmiyor çünkü birlikte yaşıyor sıkılınca ayrılıyor birnevi teşvik

İsrail'de nüfus 8 milyon silah altına alınabilir insan sayısı sanırım 3 milyon bu kadar dar havuzda kadınlarada zorunlu tutuluyor İsrail bulunduğu konum itibari ve çevre durumu nedeni ile cazibe içermiyor elerim gözünde çoğu kişi bu 2 yıl zorunlu askerlik nedeni ile kaçıyor benim hatırladığım gol gadot muydu ne idi o kendi isteği ile geldi yaptı ama bar rafaeli kaçmıştı o bölgede kadınında yapması nüfus itibari ile zorunlu dediğim gibi silah altına alınabilir kişi sayısı az olunca süre uzuyor.Ayrıca dünya savaşlarında en fazla kaybı Rusya vermiştir bu nedenden ötürü kadın nüfusu erkekten çok fazladır Rusya'da

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: K@FKASYALI

kadınlar ve analar asker doğuruyor dostum ondandır, seni 9 ay karnında taşıyıp hertürlü kahrını çeken o eşsiz varlık birde gidip seninle aynı veya ayrı botmu bağlasın, ayrıca kadın fiziği ile erkek fiziği aynı şartları kaldıramaz.
    Kadın askerler var isteğe bağlı herşeyden çekinirsen olası bir savaşta kendini koruyamayıp tecavüze uğrayınca ne yapacak bu kadın en azından bulunduğu konum itibari ile kadın 21 gün temel eğitimi bireysel savunma bazlı ve o soluğu almalı ki gerek ülke psikolojisi gerekse asker psikolojisini anlasın.Her kadın doğum yapıyor sonuçta Rusya'da doğan Çin'de doğan Slav yada İsrail'de doğan farkı Yok oda kadın oda kadın ayrıca çocuk doğurunca ana olunmuyor örneklerini görüyoruz çocuğu elinden geldiğince yetiştirip topluna kazandıran birey olmasını sağlayan bağrına basan ülkeyede yararlı bir evlat yetiştiren anadır sokağa atan işkence eden çöpe atan değil.Maalesef örneği çok ülkemizde.O 100 yıl önceki analardan eser yok zorluğu derdi bilmiyor yeni nesiller öğrenmeliler bu sebepten ötürü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 13 Haziran 2019; 13:5:44 >

• Hala okuduğunu anlayamayan okuma engelli arkadaşları görüyorum.
    Kadınlar gitsin erkeklerle aynı şartlar altında aynı yerde askerlik yapsın demiyorum.
    Kamu hizmeti veya farklı yerlerde geri hizmet, ilk yardım ve silah eğitimi alsınlar diyorum.
    Kalkmış bana “senin anan bacın erkeklerle aynı yerde aynı şartlarda askerlik yapsa nolur?” Diyor

• Affedersinizde sıçmayı bile bilmeyen insanların olduğu yere kadınları göndermek çokta mantıklı bir fikir değil

• eğitim şart kardeşim yeni nesiller sosyal medya fenomeni olma peşinde emin ol eski analar ve kadınlar gibi inek bakan tarla yapan kadınlar olsa zaten temel bir eğitime ihtiyaçları olmaz :) adamı tırpanla doğrarlar, önemli olan tek şey ruh bu ruh maalesef yok olmakta, sınıf ayırmak gibi olacak lakin, bugün bir etiler nişantaşı kokoşunun elinde sabahtan akşama kadar telefon ve yaptığı tek işin instaram ve resim çekme gibi birşey olduğunu düşün ve sonra bekleki bundan vatana millete hayır gelsin eğitim ve vatan sevgisi ailelerde + okullarda çok üst düzeyde tutulmalı ki gelecekte gözü açık insanlar hem kendini hem başkasını korumayı düşünen bireyler olsun
  • Kadin Erkek esitligi adina ne diyorsunuz ...

Yabaci ulkelerde var ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@FKASYALI

eğitim şart kardeşim yeni nesiller sosyal medya fenomeni olma peşinde emin ol eski analar ve kadınlar gibi inek bakan tarla yapan kadınlar olsa zaten temel bir eğitime ihtiyaçları olmaz :) adamı tırpanla doğrarlar, önemli olan tek şey ruh bu ruh maalesef yok olmakta, sınıf ayırmak gibi olacak lakin, bugün bir etiler nişantaşı kokoşunun elinde sabahtan akşama kadar telefon ve yaptığı tek işin instaram ve resim çekme gibi birşey olduğunu düşün ve sonra bekleki bundan vatana millete hayır gelsin eğitim ve vatan sevgisi ailelerde + okullarda çok üst düzeyde tutulmalı ki gelecekte gözü açık insanlar hem kendini hem başkasını korumayı düşünen bireyler olsun
    E işte diyorum ya o elinde cakkıdı salız çiğneyen program yapıp göbek atan aman bize ne ya diyen eğlencesine bakarken Doğuda can çekişen yada hayatından belli bir bölümü zorunlu silah altında geçirenin psikolojisinide anlasınlar sonuçta bunu yapanda erkek hayatın tüm sorumlulukları üstüne yıkılanda erkek sende düşün erkek olarak gücüne gitmiyorsa bilemem bir ülkenin bir kesimi vur patlasın çal oynadın eğlenirken bir kesim zorluk yaşasın sebep o kesimin hiç o zorluğu görmemesi görse bilir yapmaz zaten derler ya halden anlamak gerekir günümüzde şehit haberi olunca bile durumlar o kadar sıradanlaştı kanıksandı ki ateş düştüğü yeri yakıyor sadece toplum bilinci kaybedildi

• quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Çetin

Affedersinizde sıçmayı bile bilmeyen insanların olduğu yere kadınları göndermek çokta mantıklı bir fikir değil
    O erkeklerin sorunu kadınlar ile erkekler aynı kışlada olmaz zaten.Bizde gördük eğitimlisi eğitimsizlik tahmin etmeyeceğin her erkekte var Ha kadında olsa olsa ped olayı olur:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 13 Haziran 2019; 13:37:5 >
  • ınfiniti red bull racing kullanıcısına yanıt
    Bak güzel kardeşim ben iki kız çocuğu babası artık orta yaşlı olmuş bir adamım benden feminist olmaz sanırım. Kaldı ki ben kadın erkek eşitliğine de inanmam. Çünkü eşit değiller. Eşitlik, eşitler arasında olmaz ise asıl orada eşitsizlik olur. Savaşta neden kadın ve çocuklara dokunulmaz (insan olan için en azından) biliyor musun arkasında bir gerçek var kadınlar ve çocukların asker olmayacağı yani seni vurmayacağı düşünülür, aynı zamanda sen aileye dokunmazsan düşman da seninkine dokunmaz...
    Siz askeri eğitimi sadece zorlu bir eğitim görüyorsunuz hayır askerlik verilen bir emir için öldürme ve ölme sanatıdır. Biz erkeklerin askerde aylarca yıllarca vakit geçirebilmemizin gerektiğinde savaşıp ölme ve öldürme görevini gerçekleştirebilmemizin temel dayanağı ailemizi, çocuk ve kadınlarımızı koruma hissidir. En azından bence erkeklik böyle birşey... Ne başkasının kadınını karşımda ne de bizimkini yanımda parçalanırken görmek istemem bu kadar basit bu dediğimin sebebi...

• ayrı kışlalar, özelleştirilmiş eğitimler ve süreler olduğu sürece desteklediğim projedir.

özellikle büyük şehirlerde yaşayan birçok vatandaşımızın yaşadıkları özgürlüğü dibine kadar anlayabilmeleri için çok gerekli elzem olaydır.

not: askerliğimi diyarbakırda yaptım,doğma büyüme istanbul fatihte yaşamaktayım. elbette burada veya başka yerlerde yazdığım,konuştuğum ve paylaştığım bütün düşüncelerim şahsıma aittir.bunlara katılacak veya katılmayacak çok kişi olabilir.bunlar normal şeylerdir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.