Şimdi Ara

Kadınlar neden askerlik yapmıyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
6.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya askerlik toptan kalkmalı ya da kadınlar da kamu hizmeti yapmalı, yapmıyorsa bedelini ödemeli.

emeklilik için prim gün sayısı erkeklerde 25 yıl, kadınlarda 20 değil gene 25 olmalı.

emeklilikte yaş sınırı aynı olmalı, kadınlar ortalama 5 yıl fazla yaşıyorlar ama daha erken emekli olabiliyorlar.

25 yaş üstü kız babasının emekli maaşından pay alabiliyor böylece GSS ödemesi gerekmiyor, erkekse vur kırbacı.

eşitlikse eşitlik hadi bakalım, sanki çimento torbası kaldır diyoruz bunlara, yasaları bi eşitleyelim bakalım önce...
  • Sokakta yürümeye korkan kadını askere göndersek adam ederiz galiba, bir denemekte fayda var.
  • Feminaziler bas bas bağırıyor ortalıkta eşitlik vs diye ama hiçbir eşitlik yok aslında. Okuldan mezun olurlar iş görüşmesinde “Askerlik sorunun var mı ?” diye soran olmaz. Yine tahmin edersiniz çoğu yerde iş alım sürecinde kadın personeller bir adım öndeler. Madem hal böyle kadınları da (akşam evlerine dönecek şekilde) yaşadıkları yerde verin bir devlet dairesine; evrak işlerine baksınlar, temizlik vs işlerine baksınlar. Aynı şey sadece kilolu olduğu için gitmeyen arkadaşlar içinde geçerli bence. Çoğunun sağlığına, yürümesine, hareket etmesine engel olacak boyutta bir kiloları yok ama nedense 5-10 kilo fazlaları var diye alınmıyorlar askere. Bir kısmı da ondan sonra zayıflıyor zaten. Verin onları da bir vergi dairesine ya da sosyal güvenlik kurumuna temizlik yapsınlar, ufak tefek getir götür işlerine baksınlar
    Edit: Yarın Mersin’e kısa dönem er olarak askere gidiyorum. Ondan yoğun duygularla yazmış olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humerus06 -- 12 Haziran 2019; 15:46:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nerede sevgilisi ile tartışan yada kendine yüz verilmeyen belki de horlanan bir ergen arkadaş varsa böyle garip başlıklar açıyor. Nedir bu kadın düşmanlığı yahu, kadın dediğin annedir, kardeştir, sevgilidir, eştir, çocuğundur. Onlar olmasa hepimiz mağara adamları gibi yaşardık. Böyle boş boş muhabbet yapmayın. Bir sıkıntı olduğunda ya bu anneme yapılsaydı, eşime yapılsaydı diye düşünün. Napacan kadınlar asker olsa ne işine yarayacak neye kime destek olacak. Bolca geri hizmet görevlisi olacak arkadaş var merak etmeyin. Mesela beni seferberlik durumunda iaşe çavuşu yapacaklar, ben size bakarım boşverin kızları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

Nerede sevgilisi ile tartışan yada kendine yüz verilmeyen belki de horlanan bir ergen arkadaş varsa böyle garip başlıklar açıyor. Nedir bu kadın düşmanlığı yahu, kadın dediğin annedir, kardeştir, sevgilidir, eştir, çocuğundur. Onlar olmasa hepimiz mağara adamları gibi yaşardık. Böyle boş boş muhabbet yapmayın. Bir sıkıntı olduğunda ya bu anneme yapılsaydı, eşime yapılsaydı diye düşünün. Napacan kadınlar asker olsa ne işine yarayacak neye kime destek olacak. Bolca geri hizmet görevlisi olacak arkadaş var merak etmeyin. Mesela beni seferberlik durumunda iaşe çavuşu yapacaklar, ben size bakarım boşverin kızları...
    Bunu birde askeri gittiğinde aldatılan erkeğe sor :) kadınlar bilmez askerliği zorluğunu filan o kadar uzun süre çoğu hiç beklemez bekleyende Yok değil ama az

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İlk önce kendi ananiz baciniz için askeriye koşullarını oluşturup bir deneyin bakalım sonra bu aptalca fikri başkalarıda düşünür.

• Sanki askerlik yapan erkek kaldida kadinlar niye yapmiyor diyor. Kadinlarda sorar erkekler niye dogum yapmiyor. Bu isin sonu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: feylosoft

Nerede sevgilisi ile tartışan yada kendine yüz verilmeyen belki de horlanan bir ergen arkadaş varsa böyle garip başlıklar açıyor. Nedir bu kadın düşmanlığı yahu, kadın dediğin annedir, kardeştir, sevgilidir, eştir, çocuğundur. Onlar olmasa hepimiz mağara adamları gibi yaşardık. Böyle boş boş muhabbet yapmayın. Bir sıkıntı olduğunda ya bu anneme yapılsaydı, eşime yapılsaydı diye düşünün. Napacan kadınlar asker olsa ne işine yarayacak neye kime destek olacak. Bolca geri hizmet görevlisi olacak arkadaş var merak etmeyin. Mesela beni seferberlik durumunda iaşe çavuşu yapacaklar, ben size bakarım boşverin kızları...
    Bu tayfa da hep aynı yalanları yazıyor. Yok kadın düşmanlığı (Dünya'nın en büyük safsatası ve feministlerin işlerine gelmeyen gerçeklerle karşılaştıkları zaman karşı tarafa saldırmak için kullandıkları bir silah), yok kadınlar annemiz, eşimiz, sevgilimiz bilmem ne (Bu tip kişiler bir tanedir, kimse de önüne gelen bütün kadınları bu gözle görecek değil kaldı ki öyle bile olsa bu kadınlara ayrıcalık tanımaz onların sorumluluğu olması gerektiği gerçeğini değiştirmez), bir de kadınlar olmasa hepimiz mağara adamları gibi yaşarmışız, saçmalığa gel bütün bilimi, sanatı, felsefeyi vs. kısaca medeniyeti inşaa edenler erkekler.

Kadınlar ya askere gitmeli, ya askerlik süresi kadar kamu hizmeti yapmalı, ya da devlete bedelli askerlik ücreti kadar para ödemeli.

İşine geldiği yerde eşitiz, ama gelmeyince kadınlar ayrıcalıklı olsun. Yav he he...

• Bu erkek kişisi tamamen haklı sayılmaz. TSK'da hiç kadın personel olmasa hep birlikte, bu arkadaşa boş konuşma otur yerine diyebilirdik. Ama örneğin askerin amiri olan subay kadın oluyor ama onun emrinde er veya erbaş kız olamıyo dimi ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 13 Haziran 2019; 0:6:26 >
  • Haklısın bence cidden düşünmek lazım, malum şu sıralar nafaka muhabbeti gündemde, bir tweette "kadın/erkek eşitliği net olarak sağlanana kadar nafakada düzenleme yapılamaz" yazmış biri.

Bu kişiye sormak lazım "o gün geldiğinde kadınlar da askerlik yapmalı mı?" diye.

Gerçekçi olursak aynı koğuşta bulunmamaları ve zorunlu değil de gönüllü olmaları şartıyla her kadın askere alınabilmeli. Polislerde bu ayrım zaten pek yok, orduda kadın subaylar mevcut. Neden olmasın?

• birde bedelli yapanlar için twitter da yok etek giyin yok kadın gibisiniz vesayre twit atanlar vardı bir ara... ulan sen askerlik yapmıyorsun madem kadın erkek eşit olmalı diyorsun o zaman benim neyim eksik deyip askerlik yapacaksın! tabiki bunu düzenleyecek olan devlettir ona lafımız yok.
  • Kardeşim böyle şeyler matematiksel oranla alakalı. Nato'nun en büyük 2.ordusuyuz. Elbette eğitimden zarar gelmez ama gerek yok buna. Hem eskiden beri askeri kültürümüzde kadınlar cephelerde yardım etmişler ama orduda bil fiil eğitim görevi görmemişler bildiğim kadarı ile.

Senin eleştirilerini ortadaki cümlelerinden anlıyorum.

Kızlar şımarık, savaş zamanında ayak bağı olurlar vs..erkeklik zor

Dostum senin üzerine çok gelmişler anladığım kadarı ile, senin omuzlarına gereğinden fazla yük yüklemişler yada sen oldukça hassas ve anlayışlı bir yapıda olmalısın.

Kadınlarımız kızlarımız geri cephede görev yapıyorlar endişe etme...

Ör:
    Evin yükü, yemek hazırlamak, o kadar çocuğun altını üstünü sürekli düzenli değiştirmek temizlemek özetle evi idare etmek de öyle kolay bir iş değil emin ol :))

Bir de kadınlarımız kızlarımızı askerlik mevzuu ile yormayalım

• Kadınlar askerde yemek yapabilirler mesela.Yemekler o kadar kötü çıkıyorki hep çöpe gidiyordu.

• İsterseler TSK personeli olabiliyorlar. Sınavlar onlara da açık.
  • Bildiğim kadarıyla İsrail'de erkek için 3 sene kadınlar için 2 sene askerlik hizmeti.
    Ve askere alınacak kişiler okuyup,okumadığına bağlı olarak 18 yaşında direk silah altına alınıyormuş.
    Sadece bir tarikat mı grup mu ne varmış onlar gitmiyormuş askere.

Biz de askerlik tecil edile edile adamların gençliği bunu düşünmekle geçiyor. Bedelli askerlik çıktı yaptıkta kurtulduk çok şükür
  • Askerlik kaldı mı ki..
    Askerlik olmuş bedelli.
    Sen kızlar da askerlik yapsın diyorsun!

• Tamamen katılıyorum. İşlerine gelince kadın ve erkek %100 eşittir diyorlar ama böyle durumlarda susuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tehlike.com

Askerlik kaldı mı ki..
    Askerlik olmuş bedelli.
    Sen kızlar da askerlik yapsın diyorsun!
    Kızlar da o zaman bedelli parası versin. Aylarca çalışıp bedelli parasını ödemeye çalışıyor erkekler. Çalışan kızlar hem vakitten hem nakitten kar sağlıyorlar. Lafa gelince kızlar ve erkekler eşittir (!).
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.