Şimdi Ara

Kablosuz Modeme Geçince Sapıtan Torrent. En Acilinden Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gene ben ve gene bir pc problemim daha (utanarak). Geçen hafta itibariyle Türk Telekom'um Zykel modem kablosuz modemine geçtim ve o günden beri afedersiniz burnum b*ktan kurtulmadı. İnternet hızını falan bir şekilde hallettim ama uTorrent şu an bitik durumda. Dün itibariyle full seed'li sorunsuz torrentler (mesela Game of Thrones'un son bölümü, allaşkına belki seed sayısı azdır falan demeyin) 0-40 kbps arasında sürekli olarak artıp azalıyordu. Sonra internetten bakıp saatlerce uğraşarak biraz ayar yaptım ve hız 250'ye kadar çıktı fakat kablolu ve 9 yıllık dinazor modemimle 620 kbps (internetim maksimum o kadar zaten) çatır çatır iniyordu torrentler. Bildiğiniz sinir krizinin eşiğindeyim yani, lütfen yardımlarını esirgemeyin gözünüzü seveyim. Mümkünse de adım adım anlatarak, yeminle yemek ısmarlıcam artık halledene ya. Bir de bu hafta başında update yapmıştı uTorrent, onunla bir ilgisi olabilir mi dersiniz?

• uTorrent ayarlarını buradan veya PM'den gönder bir bakayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be_Yourself

uTorrent ayarlarını buradan veya PM'den gönder bir bakayım.
    hangi kısımı istiyorsunuz? bağlant, bant genişliği, vs gibi pek çok kategori var çünkü ona göre yollayayım, teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: knighTeen87

quote:

uTorrent ayarlarını buradan veya PM'den gönder bir bakayım.
    hangi kısımı istiyorsunuz? bağlant, bant genişliği, vs gibi pek çok kategori var çünkü ona göre yollayayım, teşekkürler

Bağlantı - Bant Genişliği - BitTorrent
  • quote:

Bağlantı - Bant Genişliği - BitTorrent

Resimler aşağıda buyurun
     Kablosuz Modeme Geçince Sapıtan Torrent. En Acilinden Yardım Lütfen Kablosuz Modeme Geçince Sapıtan Torrent. En Acilinden Yardım Lütfen Kablosuz Modeme Geçince Sapıtan Torrent. En Acilinden Yardım Lütfen

• knighTeen87 kullanıcısına yanıt
    Tamam şimdi port açık mı? Değilse port açın ve bana bağlantı hızınızı söyleyin (down-up)
  • quote:

Tamam şimdi port açık mı? Değilse port açın ve bana bağlantı hızınızı söyleyin (down-up)

açıkçası port açmanın ne olduğu pek bilmiyorum. internet hızım normalde 6,3 megabit idi.
  • Bağlantı-Dinleme Portu UPnP ve NAT-PMP tikini kaldır ve sağ taraftakileri tikle.
    Bant genişliği maksimum gönderme hızı 70
    Maksimum bağlantı sayısı 400 altında ki 90 onun altında ki 5 yap
    Bittırrent soldan 1 ve 2 tikini kaldır.
    Protokol şifrelemesi Giden Etkin ve yanda ki kutusu işaretle.
  • quote:

Bağlantı-Dinleme Portu UPnP ve NAT-PMP tikini kaldır ve sağ taraftakileri tikle.
    Bant genişliği maksimum gönderme hızı 70
    Maksimum bağlantı sayısı 400 altında ki 90 onun altında ki 5 yap
    Bittırrent soldan 1 ve 2 tikini kaldır.
    Protokol şifrelemesi Giden Etkin ve yanda ki kutusu işaretle.

ne kadar doğru olduğundan emin olmasam da port açtım ve utorrent'i dediğiniz şekilde ayarladım, download hızı 100'lerde geziniyor ne yazık ki...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.