Çavuş
25 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 56 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,

2004 model, Otomatik vites ve LPG sistemi taktırılmış bir Hyundai Getz'im var. Yaklaşık 1,5 yıl önce satın aldım ve o tarihten beri de sorunsuz olarak kullandım. Lakin geçenlerde arabayı hareket ettirdiğimde arabanın içini kesif bir benzin kokusu sardı ve arabanın altından şakır şakır benzin akıyordu (daha önce bu problemi hiç yaşamamıştım). Aracı hemen durdurdum ve eski bir oto tamircisi olan dayıma haber verdim. O da kontrol ettiğinde benzin iletim borularından birinin çatladığını tespit etti ve kaliteli bir yenisiyle değiştirdi. Sonra da sorun kalmadı.

Bu olaydan sonra aracı 4-5 kez sorunsuz kullandım ve sağa-sola gittim. Fakat bayramda bir arkadaşıma gitmek için yola çıktım ve yola çıktıktan yaklaşık 20 dakika sonra aracı gene şiddetli bir koku sardı. Acaba dışarıdan mı geliyor diye 3-4 dakika daha devam ettim fakat koku azalmadı. Aracı kenarı çekince de gene arabanın ön-altından aşağı sıvı akıyordu. Ben de korktum ve çekici çağırarak aracı çektirttim. İşin ilginç tarafı, çekici geldiğinde ve evin önüne çekerken aracı çalıştırdığımda bu sefer hiç sıvı atmadı, koku falan da gelmedi.

Olayın ardından dayım tekrar geldi ve boruları kontrol etti. Fakat kaçak bulamadı. Hatta ardından da arabaya benzin doldurup uzun süre şehirde dolaşmış ve herhangi bir sızıntı olmamış. Lakin araç durduğu zaman ön-alttan klima suyu akıttığını ve bunun normal olduğunu, benim bunu benzin kokusu sanmış olabileceğimi söyledi.

Ne yalan söyleyeyim, ben çok da ikna olamadım. Belki de haklıdır bilemiyorum çünkü araçlardan pek anlamam doğrusu. Aracın başka hiçbir yerini de kendim kontrol etmedim. O yüzden sizin de fikrinizi alayım dedim arkadaşlar. Sizce ne olmuş olabilir?
Selamlar,

Retro oyun koleksiyoncusuyum. 3 yıldır PayPal aracılığı ile eBay'den kusursuz şekilde ve çok çok uygun fiyatlara alışveriş yapıyordum. Lakin hepinizin bildiği üzere PayPal ülkemizi terk etti ve 8 Haziran'dan beri eBay'den PayPal ile alışveriş yapamıyorum, hatta site normal kredi kartlarımı da kabul etmiyor. Yani anlayacağınız mahvolmuş durumdayım. Çözüm önerisi olan var mı acaba? Benim aklıma şunlar geldi ama denemedim:

1) Direkt para yüklediğimiz PayPal kartlarından alıp onunla alışveriş yapmayı denemek

2) Döviz hesabı açıp onunla ödeme yapmayı denemek

Ama dediğim gibi bunlar işe yarar mı bilmiyorum. Çözümü bulabilen varsa lütfen yardımcı olun

Teşekkürler
Arkadaşlar işyerimdeki bilgisayarla ilgili şöyle bir acil durum var, cuma günü gayet sorunsuz çalışan bilgisayarım dünden beri anormal biçimde açılmıyor. Şöyle ki, Windows XP yazan siyah ekranda donup kalıyor (evet işyerindeki pc'im hala XP), hiç bir mavi renkli yükleme çizgisi de çıkmıyor. O ekrana gelince aynı şekilde klavye de yanıt vermiyor. Güvenli kipte çalıştırmayı denedim olmadı, ERD Commander 2005 CD'si yapıp onun ile çalıştırmayı denedim, ERD Commander yükleniyor dedikten sonra bire bir aynı ekranda dondu kaldı. Hayır işin kötü tarafı masaüstüne işle ilgili lazım dosyalarım vardı, onlara da ulaşamıyorum. Var mı bir fikri önerisi olan? (Lütfen format at seçeneğini en sona bırakalım). Teşekkürler, saygılar
Merhaba,

Bir kaç yıl önce eski işyeirmde çalışırken buradan bir hesap almıştım knighteen_87 adı altında. Artık orada çalışmıyorum ve orada eski iş yerimde kullandığım mail adresim kaldığı gibi şu an kullandığım telefon numarası da o hesapta kaldı. Hatta az önce o nickten o hesabın kapatılmasını istediğimi de yazdım. Sizden ricam, o eski hesabı kapatıp, bu hesabımda şu an kullandığım telefon numarasını kullanmama yardımcı olur musunuz? Zira bu hesabımın telefon numaraısnı doğrulayamadığım için de sıkıntı çekiyorum. Diğer hesabın bana ait olduğunu da kanıtlamaya hazırım, aklınızda soru işareti kalmasın lütfen. Yardımınızı bekliyorum. Saygılar, sevgiler.
Selam dostlar!

Gene ben ve gene bir pc problemim daha (utanarak). Geçen hafta itibariyle Türk Telekom'um Zykel modem kablosuz modemine geçtim ve o günden beri afedersiniz burnum b*ktan kurtulmadı. İnternet hızını falan bir şekilde hallettim ama uTorrent şu an bitik durumda. Dün itibariyle full seed'li sorunsuz torrentler (mesela Game of Thrones'un son bölümü, allaşkına belki seed sayısı azdır falan demeyin) 0-40 kbps arasında sürekli olarak artıp azalıyordu. Sonra internetten bakıp saatlerce uğraşarak biraz ayar yaptım ve hız 250'ye kadar çıktı fakat kablolu ve 9 yıllık dinazor modemimle 620 kbps (internetim maksimum o kadar zaten) çatır çatır iniyordu torrentler. Bildiğiniz sinir krizinin eşiğindeyim yani, lütfen yardımlarını esirgemeyin gözünüzü seveyim. Mümkünse de adım adım anlatarak, yeminle yemek ısmarlıcam artık halledene ya. Bir de bu hafta başında update yapmıştı uTorrent, onunla bir ilgisi olabilir mi dersiniz?
Beyler şu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Annem kendisine tablet ve kablosuz bir modem almış Zykel marka. Ama benim PC bayağı bir eski (born in 2005) ve işletim sistemi de XP. Dün modemi ethernet'ten bağladım PC'ye, ama PC kesinlikle görmüyor modemi. Modemin normal çalışmasında sıkıntı yok ama internet falan denendi kablosuz. Yapılabilecek bir şey var mı bu konuda? Yoksa mecburen laptop alıcam çünkü. Şu an hesaplarımda hiç pc almak lütfen kurtarın beni gözünüzü seveyim.
Beyler şu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Annem kendisine tablet ve kablosuz bir modem almış Zykel marka. Ama benim PC bayağı bir eski (born in 2005) ve işletim sistemi de XP. Dün modemi ethernet'ten bağladım PC'ye, ama PC kesinlikle görmüyor modemi. Modemin normal çalışmasında sıkıntı yok ama internet falan denendi kablosuz. Yapılabilecek bir şey var mı bu konuda? Yoksa mecburen laptop alıcam çünkü. Şu an hesaplarımda hiç pc almak lütfen kurtarın beni gözünüzü seveyim.
Hakkında
Meslek: Serbest Yazar, Makine Mühendisi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 16 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 79
İkinci El Bölümü Mesajları: 67
Konularının görüntülenme sayısı: 4.225 (Bu ay: 132)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.