Şimdi Ara

KabloNet ile oyun neden oynanmaz? Yanıt burada (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
3
Favori
5.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam, kablonet 10 mbit sınırsız kullanıyorum. Almanya- TR arası 57 ping ile oynuyorum (başka oyun). Acaba ABD'ye mi bağlanıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 8 Şubat 2017; 18:58:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hagi10best

ping sorunu kronik falan değil. siz sorun yaşıyorsunuz diye firmayı komple kötüleyemeyiz. forumun bu kategorisi altında ttnet,superonline, turknet ve kablonet başlıkları mevcut. hepsine de girebilirsiniz. tamamı sorun yaşayanlarla dolu. evimde şuan ttnet te var kablonet te. ttnette ping 160 seviyelerine kadar çıkarken (cs go) kablonette 90 ı görmüyor. memnunum açıkçası.

Bana ping sorunu yaşatan firma kim olursa olsun aslanlar gibi kötülerim.
    Yazınwww.google.com, arama kısmına Uydunet + ping, sonuçları 6 ayda anca okursunuz.

Benim de evimde hem TTnet hem de KabloNet var,
    TTnet google ping sonucu 12 ms
    KabloNet google ping sonucu 66 ms.

Bırakın isteyen istediği eleştiriyi yapabilsin.
    Size ne ayrıca benim firmayla yaşadığım sorundan?
    Bizzat benimle aynı evde aynı sorunları birlikte mi yaşadınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Algenthor -- 12 Şubat 2017; 17:28:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Hocam, kablonet 10 mbit sınırsız kullanıyorum. Almanya- TR arası 57 ping ile oynuyorum (başka oyun). Acaba ABD'ye mi bağlanıyorsunuz ?

Tek oyuna bağlı server pinglerinden bahsetmiyorum hocam,

benim asli sorunum Playstation üzerinden yaşadığım online oyun sorunları.

Playstation networke özel bir sorun mu ben de bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OZGUR_E

Uydunet kullandığım süre içinde aynı sorunu 2 yıl çektim.
    PS4'de Fifa oynamak eziyete dönmüştü, Maç içinde sürekli lag oluyordu.
    Onlarda şikayet ve servise rağmen bir türlü düzeltilmedi.
    24 aylık sözleşme sürem bitince tavsiye üzerine 1 ay önce TTNET alt yapısı kullanan DSmart internete geçtim.
    25 ve 50 Mbit hızlarda kullandığım uydunet rezaletinden sonra 16Mbit'lik Dsmart'ın interneti ile birkez bile lag ve ping problemi yaşamadım.
    Akşam saatlerinde PS4 oynamama rağmen inanılmaz akıcı ve sorunsuz.
    Uydunet Online oyunlarda çok çektirdi.

Aynı sorunu yaşıyorum ben de hocam,
    Counter Strike gibi lokal sunuculara bağlantılarda ping sorunu yaşanmıyor olabilir, çok emin değilim.

Belki Fifa gibi oyunlar kendi serverlarını kullandıkları için bu problem aşılamaz hale geliyordur.

• Algenthor kullanıcısına yanıt
    http://www.cloudping.info/

Bu belki işinize yarabilir.
  • quote:

Akşam test sonuçlarına bakarım hocam çok teşekkürler.
  • quote:

Bu arada, sizin sonuçları paylaşabilir misiniz?
  • Algenthor kullanıcısına yanıt
    Region Latency
    US-East (Virginia) 150 ms
    US-West (California) 216 ms
    US-West (Oregon) 229 ms
    Europe (Ireland) 82 ms
    Europe (Frankfurt) 66 ms
    Asia Pacific (Mumbai) 200 ms
    Asia Pacific (Seoul) 377 ms
    Asia Pacific (Singapore) 332 ms
    Asia Pacific (Sydney) 379 ms
    Asia Pacific (Tokyo) 350 ms
    South America (São Paulo) 276 ms
    China (Beijing) 285 ms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 12 Şubat 2017; 17:30:21 >
  • Madem oyle bende soyle bir sey soyleyim bundan yaklasik iki ay once youtube+ oyun+skype gorusmesindeyken 67 pingi gecmiyordu son zamanlarda hicbirsey yokken pimg 150 den assagi inmiyor nedenini bilmiyorum ip degistirsem duzelir mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xbox veya ps oyun konsolu kullanan arkadaşlara tavsiyem mutlaka kablo ile bağlanın.xbox one konsolum var ve kablosuz kullandığımda ara ara ping sorunu yaşıyordum şimdi kablo ile bağlanmaya başladım ve sorunlar yok oldu
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    konsolda bu şekilde komut penceresi yok ama bazı oyunlarda serverların grafik ve ping performansını gösteren tablolar var.battlefield 1 oynuyorum ping makul düzeyde
  • online oynadığım oyun çok değil; battlefield 3, battlefield 4, mechwarrior online ve bazen battlestar galactica online (hepsi pc için)... yıllardır ttnet adsl kullandım 16mbit'e kadar; evimden santrale kablo mesafem 3xx metre... yani alınabilecek en stabil bağlantıyı benim almam lazımdı... kablonete geçtikten sonra battlefield ping değerlerinde yükselme olmadı ama ttnet adsl'de sonra zamanlarda ani ping yükselmeleri yaşıyordum (xx ping'li server'a girip 2xx-3xx pingleri görüyordum anlık olarak) bu kablonet ile şu an için yok oldu diyebilirim... asıl enteresan olan mechwarrior online ile; ttnet adsl'de avrupa serverlarına 1xx, amerika serverlarına 2xx ping ile bağlanıyordum... şimdi avrupa 6x-7x ping, amerika serverları 16x-17x ping ile bağlanıyorum yani daha iyi...

herşeyi geçtim dosya indirirken 11,4mb/sn hızları görmek harika, 4mbit upload daha harika :) (yüzgüldüren kampanyası ile 100mbit/100gb akn'li tarife)

• Netduma1 gaming router var online oyunlar için tasarlanmış internet sitesinden bakabilirsiniz türkiyedeki internet malum ama yinede faydası olacağı kanaatindeyim !
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortarxl

online oynadığım oyun çok değil; battlefield 3, battlefield 4, mechwarrior online ve bazen battlestar galactica online (hepsi pc için)... yıllardır ttnet adsl kullandım 16mbit'e kadar; evimden santrale kablo mesafem 3xx metre... yani alınabilecek en stabil bağlantıyı benim almam lazımdı... kablonete geçtikten sonra battlefield ping değerlerinde yükselme olmadı ama ttnet adsl'de sonra zamanlarda ani ping yükselmeleri yaşıyordum (xx ping'li server'a girip 2xx-3xx pingleri görüyordum anlık olarak) bu kablonet ile şu an için yok oldu diyebilirim... asıl enteresan olan mechwarrior online ile; ttnet adsl'de avrupa serverlarına 1xx, amerika serverlarına 2xx ping ile bağlanıyordum... şimdi avrupa 6x-7x ping, amerika serverları 16x-17x ping ile bağlanıyorum yani daha iyi...

herşeyi geçtim dosya indirirken 11,4mb/sn hızları görmek harika, 4mbit upload daha harika :) (yüzgüldüren kampanyası ile 100mbit/100gb akn'li tarife)

Hepsine ek olarak uyku yok servisi de gayet başarılı.

Ben Fifa 17 haricinde ping ile ilgili çok ciddi sorun yaşamadım ama Fifa nedense KabloNet ile düşman gibi.

• Kablonet
    50 Mbps
    Bağlantı kablosuz.

C:\>ping 216.58.204.4

Pinging 216.58.204.4 with 32 bytes of data:
    Reply from 216.58.204.4: bytes=32 time=59ms TTL=48
    Reply from 216.58.204.4: bytes=32 time=62ms TTL=48
    Reply from 216.58.204.4: bytes=32 time=59ms TTL=48
    Reply from 216.58.204.4: bytes=32 time=60ms TTL=48

Ping statistics for 216.58.204.4:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 59ms, Maximum = 62ms, Average = 60ms

C:\>
  • Benzer bir sorunu Battlefield 1 ile yaşıyorum 20 gündür. Oyun çıktığından beri 50-60 seviyelerinde olan ping'ler gündüz/akşam saatlerinde 120'lere hatta 150'lere çıkıyor. Paket kaybı da cabası. İşin garibi iki mahalle aşağıda oturan Türksat abonesi arkadaşımda ya da çevremdeki diğer Türksat abonelerinde benzer bir problem yok. Bu arada bağlantım 50 mbit ve Ankara'dayım.

Battlefield 1 Avrupa (Hollanda) sunucularını barındıran i3d.net isimli firmayla görüştüm. Datacenter'larından iki farklı server IP numarası alarak traceroute attım ve kendilerine gönderdim. Sağolsunlar çok hızlı destek verdiler ve bana problemin bağlantının dönüş yolunda Seabone/Telecom Italia üzerinde olduğunu söylediler.

Ancak işin kötüsü adamlar benim IP'mi sadece bu yol üzerinden görebiliyorlar ve bu yüzden bu bağlantı sorununu aşamıyorum. Bana Türksat'la görüşüp IP prefix kapsamını genişletmelerini istememi, böylece Seabone'dan geçmeyen daha iyi bağlantı kurulabilecek alternatif yollar açılabileceğini belirttiler.

Elbette Türksat'a derdimi anlatamadım. Defalarca mail göndermeme rağmen okumadılar bile. Çok alakasız cevaplar verdiler. Hiçbir alakası olmamasına rağmen eve ekip falan yolladılar. Konuyla bu kadar alakasızlar yani. İnanılır gibi değil. Birkaç kez IP'mi değiştirdiler, ama bir değişiklik olmadı, hala aynı yoldan bağlanıyorum. IP bloğumu/havuzumu değiştirmelerini mi talep etmem gerekiyor bilmiyorum. IP bloğum 94 ile başlıyor bu arada ve öğrenebildiğim kadarıyla benim bölgede başka bir IP bloğu yok.

Nasıl çözülür, ne yapmam lazım en ufak bir fikrim yok şu an. Gittikçe can sıkıcı bir hal almaya başladı durum. Benden beş kuruş almayan i3d'nin verdiği desteğin yüzde birini alamadım açıkçası. Adamlar 20 gündür her soruma bıkmadan usanmadan cevap veriyorlar. Ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar. Türksat ise gönderdiğim mail'leri okumuyor. İşin garibi, i3d'deki mühendis eleman da inanmıyor. Adamlar üçüncü dünya ülkesinde yaşamak nasıl bir şey tahayyül dahi edemiyorlar kısacası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziggystardust -- 2 Mart 2017; 8:51:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ziggystardust

Benzer bir sorunu Battlefield 1 ile yaşıyorum 20 gündür. Oyun çıktığından beri 50-60 seviyelerinde olan ping'ler gündüz/akşam saatlerinde 120'lere hatta 150'lere çıkıyor. Paket kaybı da cabası. İşin garibi iki mahalle aşağıda oturan Türksat abonesi arkadaşımda ya da çevremdeki diğer Türksat abonelerinde benzer bir problem yok. Bu arada bağlantım 50 mbit ve Ankara'dayım.

Battlefield 1 Avrupa (Hollanda) sunucularını barındıran i3d.net isimli firmayla görüştüm. Datacenter'larından iki farklı server IP numarası alarak traceroute attım ve kendilerine gönderdim. Sağolsunlar çok hızlı destek verdiler ve bana problemin bağlantının dönüş yolunda Seabone/Telecom Italia üzerinde olduğunu söylediler.

Ancak işin kötüsü adamlar benim IP'mi sadece bu yol üzerinden görebiliyorlar ve bu yüzden bu bağlantı sorununu aşamıyorum. Bana Türksat'la görüşüp IP prefix kapsamını genişletmelerini istememi, böylece Seabone'dan geçmeyen daha iyi bağlantı kurulabilecek alternatif yollar açılabileceğini belirttiler.

Elbette Türksat'a derdimi anlatamadım. Defalarca mail göndermeme rağmen okumadılar bile. Çok alakasız cevaplar verdiler. Hiçbir alakası olmamasına rağmen eve ekip falan yolladılar. Konuyla bu kadar alakasızlar yani. İnanılır gibi değil. Birkaç kez IP'mi değiştirdiler, ama bir değişiklik olmadı, hala aynı yoldan bağlanıyorum. IP bloğumu/havuzumu değiştirmelerini mi talep etmem gerekiyor bilmiyorum. IP bloğum 94 ile başlıyor bu arada ve öğrenebildiğim kadarıyla benim bölgede başka bir IP bloğu yok.

Nasıl çözülür, ne yapmam lazım en ufak bir fikrim yok şu an. Gittikçe can sıkıcı bir hal almaya başladı durum. Benden beş kuruş almayan i3d'nin verdiği desteğin yüzde birini alamadım açıkçası. Adamlar 20 gündür her soruma bıkmadan usanmadan cevap veriyorlar. Ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar. Türksat ise gönderdiğim mail'leri okumuyor. İşin garibi, i3d'deki mühendis eleman da inanmıyor. Adamlar üçüncü dünya ülkesinde yaşamak nasıl bir şey tahayyül dahi edemiyorlar kısacası.

Bunun gibi konuları kamuoyu oluşturmadan çözemeyiz, bu belli oldu.

Bariz yan gelip yatan çalışanların ülkesiyiz. Sorun çözmek için firmalar 'büyük tepki' bekliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Algenthor

quote:

Orijinalden alıntı: ziggystardust

Benzer bir sorunu Battlefield 1 ile yaşıyorum 20 gündür. Oyun çıktığından beri 50-60 seviyelerinde olan ping'ler gündüz/akşam saatlerinde 120'lere hatta 150'lere çıkıyor. Paket kaybı da cabası. İşin garibi iki mahalle aşağıda oturan Türksat abonesi arkadaşımda ya da çevremdeki diğer Türksat abonelerinde benzer bir problem yok. Bu arada bağlantım 50 mbit ve Ankara'dayım.

Bunun gibi konuları kamuoyu oluşturmadan çözemeyiz, bu belli oldu.

Bariz yan gelip yatan çalışanların ülkesiyiz. Sorun çözmek için firmalar 'büyük tepki' bekliyorlar.

Alıntıları Göster
    Yaşadığınız bu sorunlarda bir gelişme ilerleme çözüme ulaşabildiniz mi?

• Muhtemelen çöpnetten ayrılmıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, ping sorunu tüm operatörlerde var. Aslında sorunun yarısı operatördeki yoğunluğa, diğer yarısı bizim elimizdeki modem, pc, vb oyun cihazlarımızda.

Ping sorununu kalıcı olarak çözmek için 2 adım var. Bunları yapın memnun olacaksınız.

1- Modemin üzerinde yer alan güvenlik duvarı ayarlarını devre dışı bırakın.
    2- Modeminizi bridge mode a alın. Yani router özelliğini iptal edin. Modem çıkışının birini kablolu olarak direkt PC, PS4 vb cihazınıza girin. Diğer kablolu çıkışa kablosuz dönüştürücü takın.

Ping değeriniz belirgin şekilde iyileşecektir.

İyi oyunlar.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.