Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2696. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26942695269626972698
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: İstanbul Beyefendisi

Arkadaşlar, konudaki mesajların çoğunu okudum. 2 senedir sınırsız 50 mbit tarife kullanıyorum sinema paketleri falan dahil aylık 89 tl, taahhütüm Aralık 12 de bitecek. Bu akıllı sınırsız dedikleri tarifeye geçmek istemiyorum. Bana çok saçma geliyor, binada superonline fiber altyapısı da var 200 mbit 149 TL ona geçmek istiyorum ama evde ayrıca bütün gün TV izlendiği için bir çıkmaza girdim. Superonline'ın bu paketinde tv yokmuş. Ne yapacağım bilmiyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Birebir aynı durumdayız internet konusunda. Ben 77 gibi bir şey ödüyordum, benim de 12'sinde bitecek. Sırf akıllı sınırsız olayına 2 sene bağlanmamak için ödüm patlaya patlaya Türknet'e başvuru açtım. TT 31, bunlar bizde Yapa var o yüzden 50 destekliyor diyor. Hiç zannetmiyorum ama göreceğiz. 40 civarına da razıyım. En kötü ihtimalle 12'sine kadar birkaç gün Türknet'i deneyip, duruma göre beğenmezsem ücretsiz iptal ettirebiliyormuşum. Kurum, modem vs. dahil ilk 14 gün içinde. Bu durumda mecbur kabloya geri döneceğim, fiber yok çünkü.

Sanırım 2 sene önce hepimiz bir akıllılık edip Akn muhabbetinde sözleşmeyi imzaladık, şimdi sözleşme bitiyor ve o zamanki gibi işimize yarayacak tarife yok ortada :)

• quote:

Orijinalden alıntı: zerok

Benimde tarifem arkadaş ile aynı. Aralık 19'unda tarifem bitiyor. 25 Mbit bana yetiyor. 25 Mbit altına düşmesini de pek istemiyorum. TV olayı çok önemli değil standart kanallar olması yeterli. Yani şu an kullandığım standart kabloTV paketi yeterli. Benim en önemli kriterim en az aylık ücreti vermek. Yoksa paraya kıydın mı çok iyi paketler de var. Bana tarife öneriniz var mı? Teşekkürler...

Alıntıları Göster

Sizin için sorun yok ucuz tarifleri var. İçimizde benim gibi min 100 mbit 10 mbit upload isteyenler çok. Tv ler 8k oldu monitörlerim 3lü monitör 8k Şuanda benim tükettiğim içerikler 4k varsa arada 8k 50 mbit yetiyor ama evinde kullanımı arttı. 50 mbit sınırsız için her ay 260 tl delilik. Evimdeki en yavaş ve en yetersiz bileşenim kablonet. Sizin dediğiniz şey bana altında ferari var ama 1 viteste kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: İstanbul Beyefendisi

Arkadaşlar, konudaki mesajların çoğunu okudum. 2 senedir sınırsız 50 mbit tarife kullanıyorum sinema paketleri falan dahil aylık 89 tl, taahhütüm Aralık 12 de bitecek. Bu akıllı sınırsız dedikleri tarifeye geçmek istemiyorum. Bana çok saçma geliyor, binada superonline fiber altyapısı da var 200 mbit 149 TL ona geçmek istiyorum ama evde ayrıca bütün gün TV izlendiği için bir çıkmaza girdim. Superonline'ın bu paketinde tv yokmuş. Ne yapacağım bilmiyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Binada çanakta vardır. Gerçek uydunun kalitesi kablonet den daha iyi. TRT 4k çekiyor. Fiber alt yapısı olduğu için Vodafone fiber de bakabilirsin. İlla kablonet memnunsan sadece yayın paketi alabilen bir tarifesi var mı ara istersen.

• Kraven kullanıcısına yanıt

Neden türknet başka iss değil. Adsl mi vdsl mi nedir mutlu eder mi ki.

• Bence hemen iss değiştirmeden bir şikayet bırakıp dikkat çekmeye çalışalım. Bizim gibi düşünenler bu konuya el atsın. Bizim taahhüdümüz bitiyor yarın sizin bitecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Neden türknet başka iss değil. Adsl mi vdsl mi nedir mutlu eder mi ki.

Superonline fiber yok burada. Adsl veya vdsl geriye tek seçenek kalıyor Kablonet dışında. Onda da en avantajlısı Türknet. Bu aralar fazlaca şikayet var ama, kullanan arkadaşlarım da gayet memnunlar. Ücretsiz iptal hakkı da olduğundan sözleşme bitene kadar bir deneyeceğim. 40-50 arası stabil bir hız alırsam orada kalırım. Yoksa el mecbur buraya döneceğim. Gerçi arada sapıtsa, son dönemde ara ara kesilse bile ping dışında memnunum aslında. Pingler uçmaya başladı o ayrı. Onun dışında teorik hızın bile üstünde alıyorum indirmelerde. 50 mbit ile 6 mb download yapılabilen başka bir sağlayıcı şu an yok. Ama işte bu akıllı sınırsız olayı çok canımı sıkıyor. Hem tarifeye zam gelecek, hem diğer yerle aynı parayı verip, üstüne en ihtiyacım olan zamanda yarıdan az kullandırtacak bana. Vdsl modemim yok 10 seneye yakındır Kablonet kullandığım için. Yoksa alacağım hız nedir bilmiyorum ama 63 liraya geliyor bana Türknet. Modemle beraber 100 lira vereceğim 11 ay, 1 ay da fatura ödemeyeceğim. Hız kötü olursa zaten iptal ettiririm de, bu tarifelerle Kablonet'e hemen hemen aynı paraya akıllı sınırsız saçmalığına denk geliyor zaten. Ne gereği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 25 Kasım 2020; 6:25:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Superonline fiber yok burada. Adsl veya vdsl geriye tek seçenek kalıyor Kablonet dışında. Onda da en avantajlısı Türknet. Bu aralar fazlaca şikayet var ama, kullanan arkadaşlarım da gayet memnunlar. Ücretsiz iptal hakkı da olduğundan sözleşme bitene kadar bir deneyeceğim. 40-50 arası stabil bir hız alırsam orada kalırım. Yoksa el mecbur buraya döneceğim. Gerçi arada sapıtsa, son dönemde ara ara kesilse bile ping dışında memnunum aslında. Pingler uçmaya başladı o ayrı. Onun dışında teorik hızın bile üstünde alıyorum indirmelerde. 50 mbit ile 6 mb download yapılabilen başka bir sağlayıcı şu an yok. Ama işte bu akıllı sınırsız olayı çok canımı sıkıyor. Hem tarifeye zam gelecek, hem diğer yerle aynı parayı verip, üstüne en ihtiyacım olan zamanda yarıdan az kullandırtacak bana. Vdsl modemim yok 10 seneye yakındır Kablonet kullandığım için. Yoksa alacağım hız nedir bilmiyorum ama 63 liraya geliyor bana Türknet. Modemle beraber 100 lira vereceğim 11 ay, 1 ay da fatura ödemeyeceğim. Hız kötü olursa zaten iptal ettiririm de, bu tarifelerle Kablonet'e hemen hemen aynı paraya akıllı sınırsız saçmalığına denk geliyor zaten. Ne gereği var.

Alıntıları Göster

• kablo neti bırakıp vdsl veya adsl geçip memnun olan var mı? Yoksa daha mı kötü oluyor. En son adsl 16 mbit kullanıyordum. Şimdi 100 kadar veriyorlar. Son durum ne bu iss da

• kablonet yöneticisi olduğum apartmana gelip kutusunu taktı. takarken hiçbirşekilde izin vs almadı.
    • kutunun elektrik ihtiyacını apartmanın elektrik sayacına bağlamışlar
    • ben neden kullanmadığım hizmetten kaynaklanan elektrik bedelini tüm komşulara yansıtıyım?
    • iki kez müsteri hizmetlerini arayıp kayıt açtırdım gelin sökün kutunuzu diye. yada cihazın elektrik ücretini yıllık aylık vs verin dedim. öyle bişey yok dediler bende sökün o zaman dedim. s.kine takan olmadı 10-15 gün geçti.
    • şimdi ben bu kutuyu söker çöpün yanına koyarım usta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takara34 -- 25 Kasım 2020; 9:23:3 >
  • takara34 kullanıcısına yanıt

Bisey olmaz cok bi elektrik harcamiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul Beyefendisi kullanıcısına yanıt

ben olsam olaya tamamen matematiksel yaklaşırım 100 mbps akıllı sınırsızı 7/24 download yaptığımda kaç mb veri çekmiş olurum, 50 mbps de kaç çekmiş olurum, günün 19 saati 100, 5 saati 25 mbps olan hep 50 olandan daha yüksek verim sağlamış olduğunu görürüm, ayrıca 200 mbps de pratikte hiç bir işinize yaramayacak extra para vermiş olacaksınız, 25-50 mbps hızlar bireysel kullanımda bir evin tüm ihtiyaçlarını görüyor...

• Kraven kullanıcısına yanıt

bence sol fiber yoksa hiç bir adsl vdsl ürüne bulaşmaya değmez, diğer arkadaşa dediğim gibi turknet 40 bile verse, akıllı sınırsızda daha karlısınız. en azında günün 19 saati 100 mbps...

böyle saçma hareketler yapan bir yönetici yüzünden bir önceki adresimde yıllarca sol kullanamamıştım, herkes sol fiber gelse diye beklerken, yöneticinin yılda 10 tl bile elektrik çekmeyecek kutuyu firma geldiğinde taktırmadığını öğrenmiş, yönetici ile tüm site papaz olmuştu. allah komşularınıza sabır versin...

Hocam adamlar hizmet getirmiş ayağınıza kadar siz söküp götürün diyorsunuz. Binada tek yaşayan siz değilsinizdir eminim, illaki abonelik yaptırmak isyeten olacaktır. Ayrıca bu tür özellikler daireye değer katar.

Ne güzel hizmet gelmiş elektriğe fazla bi etkisi yok.

O zımbırtıyı sökerken kesin bir tarafına zarar verirsiniz. Sonra 3-5 tl ödememek için kaçındığınız halde o bir tarafına takmayan firma gelir o zımbırtının ücretini sizden alır.

Aile apartmanı ya da 3-5 dairelik internet kullanmayan bir apartman değilseniz illaki kablo kullanan biri olur binanızda. Alternatif olması güzel bir şey. Kullanmasanız bile en azından binanın değerini arttıran bir özellik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuzyirmi -- 25 Kasım 2020; 11:32:57 >

Böyle demek istemezdim ama inşallah altyapısız kalırsınız, diyeceklerim bu kadar.

• HRMNKY kullanıcısına yanıt

Arkadaslar. Eski olan cbw-383Z4 modemim var hala calisiyor, 100guldurene yeni taahhut verdim ama hiz 50-60 lara anca geliyor bu modemle. İkinci el 150 liraya infinity 401 modem mi alsam yoksa router mi alsam ne onerirsiniz?

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

ev alırken bakılacak şeyler,

deprem yönetmeliğine uygun olması

kapıların önünde onlarca ayakkabı olmaması,

zemin kat kolonlarında ve duvarlarında rutubet olmaması

sol fiber yada turksat kablo olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 25 Kasım 2020; 12:13:6 >
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir açıklama.

En avantajlısı 100 güldüren paketi ben iki yıldır kullanıyorum devamlı 96 hızlarda verim alıyorum. Sadece modem den kaynaklı kesintilerin şikayetçiyim.
  • 
Sayfa: önceki 26942695269626972698
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.