Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1961. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ahmet.3447 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
63.415
Cevap
385
Favori
3.380.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19591960196119621963
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Benimde dün 250 gb akk kotam doldu 50 den 16 ya düşürüldü hızım evet ölçttüm 16 mbhız
    Yüzsüzler bide bana seçenek koymuşlar istersem alabilirim diye
    25-gb 10-tl
    50-gb 15-tl
    100-gb 20- tl

Almadım tabi

Üstad, ben de kotamı doldurdum bana da geldi o mesajdan. Ancak, hız testi yaptığımda hala 24Mb hız alıyorum. (25Mb kullanıcısıyım) Forumdan bazı arkadaşlara da kota doldu mesajı geldiği halde hızları düşmemiş. Bize torpil yaptılar demek ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler merhaba. Daha önce KabloNet kullanmadım ama TTNET'den bıktığım için Kablonet kampanyalarını inceledim. Anlayamadığım çok nokta var. Lütfen aydınlatın.

1 Mayıs itibariyle AKN yerine KOTA + 0.50 TL/GB aşım ücretli sistemine mi dönüldü tamamen? Yoksa forumda yazıldığı gibi AKN'li tarifeler hala devam ediyor mu zira hızım 16 ya düştü şuna düştü falan diye yazılan mesajlarda var.

Ayrıca Türksat sitesinde yer alan İnternet kampanyalarında Analog tv yazıyor. Biz bunu Hd dijital yayın ile alamıyor muyuz?

Tavsiyeniz nedir? Teşekkürler.

Not: Evde Analog Kablo Tv var.

AKN li tarifeler artık yeni abone olacaklar için yok. Eski abonelerden taahhütü devam edenler sözleşme sonuna dek kullanabiliyorlar. Taahhütü bitenler de 31.12.2018 tarihine kadar tarife fiyatı üzerinden kullanmaya devam edebilecekler.

1 Mayıs itibarıyla kota aşımlarında 0,50TL ücret alınıyor. Örneğin; 50GB lık kota aşıldığında maksimum ödenecek kota aşım ücreti 325 TL ye kadar çıkabiliyor...

Bir de tamamen Sınırsız ve belli saatlerde hız düşümü olan Akıllı Sınırsız adı altında iki kampanya geldi. İkisinde de Kota aşımı ve AKN yok diye lanse ediliyor. Sınırsız olan adı üstünde tamamen limitsiz. Akıllı Sınırsız olanda da örneğin; 25 Mb tarifesinde, saat 00 - 19 arası hız 25Mb, 19 - 00 arası ise 10Mb. Yani insanların büyük çoğunluğunun evde olduğu saatlerde hız düşüyor...

Ben 25Mb 50GB AKN li tarifedeyim ve sözleşmem de ağustos ayında bitiyor.Yaklaşık 1 hafta önce kotamı doldurdum ve hızımın 16Mb e düştüğü mesajı geldi. Ancak yaptığım hız testlerinde halen 24Mb hız alıyorum. 16Mb konusu oradan kaynaklanıyor.

İnternet kampanyalarında Temel ve Üst Paket alanlara yanında Analog Kablo Tv de bedava veriliyor. Onu mu kastettiniz acaba?

Sizin Kotalı tarifeye geçip de fahiş fiyatlandırmalarla karşılaşmanızı istemeyiz. Bütçe durumunuza göre ya tamamen Sınırsız kampanyasına ya da Akıllı Sınırsız kampanyalarına geçmeniz yerinde olur.

Ya da diğer İss lerden birini tercih edeceksiniz,karar size kalmış.

Evinizde ki Analog Yayından Dijital yayına geçmek isterseniz de HD ile Tanışma Kampanyası var. Bu internetli kampanya değil tabii ki.
    https://www.turksatkablo.com.tr/Tum-Kampanyalar,532,hd-ile-tanisma-kampanyasi

Elinizde STB olmadığını düşünerek bu fiyatların üstüne bir de kutu ücreti eklemeniz gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savisvasa -- 25 Mayıs 2017; 18:53:19 >

• Şu an 50-250gb kullanıyorum taahut 2018 agustosta bitiyor.Sizce superonline a şimdiden geçsem mi?Sonradan paketlerin fiyatları artar mı yoksa beklemeli mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Savisvasa kullanıcısına yanıt
    Ben çok giydiriyorum herhalde ondan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tommy Shelby kullanıcısına yanıt
    Bende aynı 50 ye 250 gb kullanıyorum 2018 temmuzunda bitiyor
    Lakin heran saf değiştirebilirim çok dalgalanma ve aşırı kesintiler
    Olmaya başladı sıkıldım ve yoruldum

Ayda 100 tl para ödüyoruz. Bir doğru düzgün internet hizmeti
    Alamıyoruz yazık valla

• quote:

Bende aynı 50 ye 250 gb kullanıyorum 2018 temmuzunda bitiyor
    Lakin heran saf değiştirebilirim çok dalgalanma ve aşırı kesintiler
    Olmaya başladı sıkıldım ve yoruldum

Ayda 100 tl para ödüyoruz. Bir doğru düzgün internet hizmeti
    Alamıyoruz yazık valla

şu aralar iss a tahhahüt verilmeyecek zamanlar kısa ve orta vadede ne olacağı belirsiz. belki issler ortak kararla bir nevi "pazarın kaymağını alıyor" olabilirler. Tahahütsüz türknet e geçme imkanınız varsa geçin yoksa uygun bir teklif için bekleyin derim.
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Zaten bundan sonraki iss oparatörüm türknet olur herhalde
    Ttnet kullandım kablonet kullandım sıra Türknetde daha sonrada süper onlının vdsl sinde

Türknetde modem olayı nedir kendimiz istediğimiz modemi kullanabiliyormuyuz adsl gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 26 Mayıs 2017; 9:08:17 >
  • Merhabalar, Kablonet için CBW-383Z4 Net master modemim var. Bu modemi "NAS Network HDD" ile kullanan var mı performansı nedir öğrenebilirmiyim?

Çünkü NAS bir HDD almayı düşünüyorum ama bu modem 300 mbps. Oysa NAS HDD 1,000 Mbps modem ile çalışır deniyor. Eğen bu NAS lar 300 mbps modem ile de çalışıyor ise ne derece performans sağlıyor. Öğrenebilirmiyim. Çok acil çünkü HDD almak üzereyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 26 Mayıs 2017; 14:36:7 >
  • quote:

Zaten bundan sonraki iss oparatörüm türknet olur herhalde
    Ttnet kullandım kablonet kullandım sıra Türknetde daha sonrada süper onlının vdsl sinde

Türknetde modem olayı nedir kendimiz istediğimiz modemi kullanabiliyormuyuz adsl gibi

Bildiğim kadarı ile uyumlu istediğiniz bir modemi siz alıyorsunuz.
  • Akşamları yoğun saatlerde yavaşlamalar oluyor. Youtube'da 700 Kbps'e kadar düşüyor. Yeni kotasız tarifelerine de geçmeyi düşünmüyorum. Şu an kullandığım 25 Mbps 50 GB AKN'li pakete taahhütsüz olarak 50 TL'ye devam edebileceğim söyleniyor. Onun yerine 10 TL daha verip 75 Mbps 150 GB AKN'li TürkNet'i almak daha mantıklı olur. Hem de yakında kotasız tarifeye geçirecekleri bölgede yer alıyormuşuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

Merhabalar, Kablonet için CBW-383Z4 Net master modemim var. Bu modemi "NAS Network HDD" ile kullanan var mı performansı nedir öğrenebilirmiyim?

Çünkü NAS bir HDD almayı düşünüyorum ama bu modem 300 mbps. Oysa NAS HDD 1,000 Mbps modem ile çalışır deniyor. Eğen bu NAS lar 300 mbps modem ile de çalışıyor ise ne derece performans sağlıyor. Öğrenebilirmiyim. Çok acil çünkü HDD almak üzereyim.

kablosuz performansı çok rezil. ama hdd yi cihazın dibine koyucaksan 50-60 mbit alırsın en fazla
  • Arkadaşlar öncelikle salı günü uydunete geçmiş bulunmaktayım. Hız konusunda bir sıkıntı yok fakat online oyunlarda ani ping yükselmesi yaşıyorum. MH'yi gün icinde 5 kez felan aramama ragmen hepsinde aynı cevap aldım. Israrla bir sorun olmadıgını vurguluyolar. Fakat ping aniden 70'ten 200 lere kadar cıkıp geri düsüyor. Bu sorunu yaşayıp çözmüş olan biri varsa yardımcı olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monte Kristo K.

Arkadaşlar öncelikle salı günü uydunete geçmiş bulunmaktayım. Hız konusunda bir sıkıntı yok fakat online oyunlarda ani ping yükselmesi yaşıyorum. MH'yi gün icinde 5 kez felan aramama ragmen hepsinde aynı cevap aldım. Israrla bir sorun olmadıgını vurguluyolar. Fakat ping aniden 70'ten 200 lere kadar cıkıp geri düsüyor. Bu sorunu yaşayıp çözmüş olan biri varsa yardımcı olabilir mi ?

forumda bir arkadaşımız açıklamıştı. kablonetten değil bu.yurtdışı çıkışlarıyla ilgili sıkıntı
  • Hocam o açıklamayı bulamadım ama bu sıkıntı düzelcek mi yoksa böyle mi devam etcek geçtigime pişman oldum nerdeyse.
  • quote:

Hocam o açıklamayı bulamadım ama bu sıkıntı düzelcek mi yoksa böyle mi devam etcek geçtigime pişman oldum nerdeyse.

düzelmeyecek 1 çıkıştan 1den fazla abone bağlarlarsa aynen devam hatta daha da kötüleşebilirç
  • Monte Kristo K. kullanıcısına yanıt
    Oyunlar için asla kablonet kullanma beni canımdan bezdirdi
    Artıkciddi ciddi türknet yada süper onlının vdsl sine geçmeyi düşünüyorum
    Kullandıkları modemler rezil rusvay

Hocam bu sıkıntı suan uydunet kullanan herkeste mi var o zaman ?
    Teşekkürler arkadaşım

• quote:

Hocam o açıklamayı bulamadım ama bu sıkıntı düzelcek mi yoksa böyle mi devam etcek geçtigime pişman oldum nerdeyse.

evet devam edicek maalesef
  • quote:

Hocam bu sıkıntı suan uydunet kullanan herkeste mi var o zaman ?

herkezde mevcut. ben dosya indirmek için bağlattım kabloneti memnunum.sıfır sıkıntı çok şükür
  • 
Sayfa: önceki 19591960196119621963
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.