Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1963. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19611962196319641965
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cmldrs

Arkadaşlar herkes farklı bir şey söylüyor ama bence, bu ülkede hiç bir şey tüketici lehine değişmez, şahsi fikrim uygun bulduğunuz paketten devam edin, modemim Docsis 2 olduğu için ben Teledünya Temel Paket + 10 mbps (67 TL) sınırsız ile devam etmeyi düşünüyorum, sebebi ise 240 TL vererek Docsis 3 modem almamak. Aslında Docsis 2 modemlerin 35 mbps'e kadar desteklediğini söyleniyor fakat Turksat 10 mbps üstüne Docsis 3 modemi şart koşuyormuş.
    Kullandığım paket'in bitmesine yakın müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi almaya çalışacağım, eğer Docsis 2 modeme 25 mbps Internet bağlantısı veriyorlar ise, Teledünya Temel Paket + 25 Mbsp (70 TL) Sınır Sizsiniz kampanyasına katılacağım.

Bir de forumda AKN’siz, Taahhütsüz,100 Mbps’e Kadar TürkNet'i pompalıyorlara, fakat bence o da bir müddet sonra (biraz müşteri kayıt ettikten sonra) aynı sisteme döner, kaldı ki şimdiden şikayet var'da epey memnuniyetsiz müşteri mevcut (Memnuniyet Düzeyi = %21), bu kapasite artınca daha da çoğalır.

Ben daha önce Docsis 2.0 modemimle 25Mb e kadar hız alıyordum,sonra aniden hızım 10Mb lere düştü ve il müdürlüğüne gittiğimde bana Docsis 2.0 modemlere 10Mb üstü hızlarda desteğin kesildiği ve bunun tüm abonelere yaygınlaştırılacağı söylenmişti. Eski kampanyaların birinden almış olduğum CBW 383Z4 modemim vardı ve onu kullanmaya başladım 25 Mb hızım için.Tabii onu da router ile kullanıyorum yoksa wifi ı berbat...

Bu yüzden de,10Mb üstü hızı alamazsınız diye düşünüyorum,alsanız bile bir müddet sonra hızınız düşürülür.

Türksat'ın hem modem hem de STB ücretlerini yükseltmesi hiç iyi olmadı. 72TL ye alınan kutu 144 e çıktı.Modem de 240 olmuş,yazık gerçekten de.Hangi akılla bu işe karar verdiler anlayamıyorum?...

Bu İss lerin ne yapacağı hiç belli olmaz, ya bu kota işinden tamamen vaz geçilecek ya da hepsi birden bu işe girecek.
    TT yeni tarifelerini açıklayınca kotalı tarife getirecek mi getirmeyecek mi işin rengi belli olur,getirirse diğerleri de onun peşinden koşa koşa giderler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savisvasa -- 28 Mayıs 2017; 1:14:51 >

• emmre129 kullanıcısına yanıt
    Hocam keşke 60 - 70 sabit ping alabilsem. Aniden 200lere kadar cıkıyor buda kopmalara veya donmalara sebeb oluyor. Kaç defa aradıysam hep aynı yanıt oyun sunucu uzaktadadır vs.. Ama alakası yok ttnette hiçbir sorunum yoktu sadece fiyat acısından fazlaydı.
  • Ping sorunu sıfır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kına yaksınlar akk yi kaldırmak isteyen herkes.sayenizde interneti sınırsız kullanmak yerine birde kotalı tarifeler yüzünden sınırsız tarifelere fahiş fiyatlar ödeyeceğiz.bu AKK ye itiraz eden herkes internet hizmetlerini komple iptal etsinler ve bi kaç ay kullanmasınlar anca öyle komple sınırsız internetimiz olur.öbür türlü boşuna kimse ağzını elini yormasın.bunlar her firmanın yaptığı gibi nasıl olsa türklerin sesi çıkmıyor diyerek kazıklamaya yolmaya soymaya devam edecekler
  • gurkanse kullanıcısına yanıt
    Bunun yerine herkes turksattan ayrılırsa kota kalkar limitsiz geri gelir. Mesela ben kota olayı olur olmaz kabloneti kapattırdım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Savisvasa kullanıcısına yanıt
    Sınama paketi + 25 Mbps 75 AKK =119 lira fiyat çektiler. Artık Türknetteyim. Oda Telekom altyapısı olduğundan gecikme süreleri düştü. Beğendim ancak sıkıntı​ yaşlardan direk TT ye geçerim.

STB fiyatları bilerek arttırıldı. Giden abonelerin ücretinide size fatura ediyorlar.

Docsis 2.0 ile 40 Mbps e kadar sağlıklı alınıyor. Sizi docsis 3 e geçmeyi ve modemlerden 72 liranın kaç katı fiyatla kâr ediyorlar

• berkans kullanıcısına yanıt
    Türksat çalışanı olmadığımdan emin olabilirsin, zaten forumda dikkat ettiysen çalışan personelleri biliyorsundur. Bir gsm operatörünün çağrı merkezinde çalışıyorum :) Ben seneledir kullandığım hizmetten duyduğum memnuniyet sebebi ile (ttnetten yararlandığım dönemde oldu) yorumu yazma gereği hissettim. Fiyatların belirlenmesinde rekabet kurullarıda devreye giriyor ve daha bir çok etken, ikimizinde bildiğini düşünmekteyim ve yorumum aslında sağlayıcılar arasında bir karşılaştırmaydı, pohpohlamak değil. Bugün nasıl özellikleri aynı olmasına rağmen sırf ismi yüzünden telefonlara uçuk paralar saçabiliyorsak; internette neden bu kadar duygusal yaklaşılıyor anlayamıyorum, kusura bakmayın.. Zamanla hiçbir şey aynı kalmıyor; bu nedenle "herkes kullanımına göre bir tarife, bir firma seçerek" ilerleyecek. İnsanları memnun etmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum çalıştığım sektör gereğince..

• Akıllı sınırsızda 10 ve 25 mbps seçenekleri var kardeşim, kampanyalı düşünürsenhttps://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,519,sinir-sizsiniz-kampanyasi linkinden de kampanyaya bakabilirsin. Ben hala ekosınırsızdayım ama taahhüt bitince akıllı sınırsız ya da sınırsız tercih edeceğim galiba.
  • Türknet üzerse geri gelirsin o zaman bekleriz kardeşim :D
  • Monte Kristo K. kullanıcısına yanıt
    Ben izmirdeyim yani ping de nadir de olsa sorun yaşıyorum ama öyle 200 leri bulmuyor. En sorunlu halim 60-80 arası oluyor, onlarda yurtdışı çıkışlı hoplarda. Ona da malesef bişey yapamıyorlar..

Başlat > Çalıştır > cmd > tracertwww.sorunyaşanılansite.uzantısı(com.net gibi) (Örnek:www.google.com.tr veya Oyun sunucu İP'si gibi)

Ekran görüntüsünü kablotvbilgi@turksat.com.tr adresine gönder de baksınlar bi.

• KekemoN kullanıcısına yanıt
    Sağol. KOTA uygulayan issleri boykot ediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: KekemoN

Akıllı sınırsızda 10 ve 25 mbps seçenekleri var kardeşim, kampanyalı düşünürsenhttps://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,519,sinir-sizsiniz-kampanyasi linkinden de kampanyaya bakabilirsin. Ben hala ekosınırsızdayım ama taahhüt bitince akıllı sınırsız ya da sınırsız tercih edeceğim galiba.

Turksat yaninda sol altyapisi olan arkadaslar vodafone fibermax 100mbps 50gb akkli paketini alip 60TLye akkyi gecse bile 24mbps hizinda sinirsiz kullanabilirler.

Turksat 6 dan 12 ye kadar 10mbpsye dusen 25mbpsyi 70tlye satiyor...

• Kablonetin albenisi ucuza hizli internet sunmasiydi. Simdi superonlineden bile pahali olarak en pahali iss haline gelmis durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Grimnaxx

Kablonetin albenisi ucuza hizli internet sunmasiydi. Simdi superonlineden bile pahali olarak en pahali iss haline gelmis durumda.

Taahhutu biten gider böyle devam ederlerse

• Turkneti başlatacağım. Lokasyon olarak Turkcell superonline altyapısı olmadığından 5'i 1 yerde gibi Yeni kampanyalardan faydalanamıyorum bu sebeple ya Türk telekom fiber ya kablonet ya da Türk telekom altyapısıyla Türk neti seçeceğim.
    - Kablonet i daha önce kullanmıştım ve memnundum ancak son kampanyaların fiyatlarına göre seçmek istemiyorum.
    - Telekom'un sunduğu hizmetden zaten kimse memnun değil.
    -Forum'daki yorumlara ve araştırmama göre Türknet düzgün fiyata internet hizmeti sunmaya çalışıyor gibime geldi. Türkneti ilk 1 ay deneyip karar vereceğim sorun yaşarsam büyük ihtimalle Türk telekom fibere geçeceğim.

Sizin bu konuda yorumlarınızı almak isterim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BİRAZ KONU DEĞİŞTİREYİM

Netmaster CBW 383Z4 modemim var.

"WD NAS HDD" aldım. bir türlü kurulumunu yapamadım. forumlarda araştırırken yönlendirme yapmam, bunun içinde “port” açmam gerektiğini öğrendim. Modemin arayüzünden yönlendirme kısmına geldim bilgisayarımın İP numarasını girdim port numarasını girmekte tıkandım “çaresizim” bu numarayı nereden bulupta girecem bilemiyorum. Nedir bu port saçmalığı anlayamadım. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.
  • quote:

Akıllı sınırsızda 10 ve 25 mbps seçenekleri var kardeşim, kampanyalı düşünürsenhttps://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,519,sinir-sizsiniz-kampanyasi linkinden de kampanyaya bakabilirsin. Ben hala ekosınırsızdayım ama taahhüt bitince akıllı sınırsız ya da sınırsız tercih edeceğim galiba.

taahhüt 4 haziranda bitiyor şu kampanyaya geçmeyi düşünüyorum. yalnız bir sorum var modemim adsl+ 25 mbps hız alabilir miyim? yoksa yeni modem mi almaliyım?

Analog Kablo TV + KabloTV Temel Paket 25 Mbps'ye kadar Akıllı Sınırsız Her Yöne 50 Dakika Kabloses 24 Ay 69,99

• quote:

Orijinalden alıntı: ok91

quote:

taahhüt 4 haziranda bitiyor şu kampanyaya geçmeyi düşünüyorum. yalnız bir sorum var modemim adsl+ 25 mbps hız alabilir miyim? yoksa yeni modem mi almaliyım?

Analog Kablo TV + KabloTV Temel Paket 25 Mbps'ye kadar Akıllı Sınırsız Her Yöne 50 Dakika Kabloses 24 Ay 69,99

Modem akicaksiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 19611962196319641965
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.