Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MrBarış Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
44.519
Cevap
224
Favori
2.211.054
Tıklama
Giriş
      9559 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Meniz

quote:

Orijinalden alıntı: Avon Barksdale

gece indirmeleri akkye giriyor mu bilen var mı

02:00 - 08:00 arası hayır

Girmiyor ama Kotada takip de görünüyor... bir şekilde ikiye ayırıp bizlere iletseler iyi olacak....

Ender (Fujitsu-Siemens V3205 T7600 Cpu Laptop ) (ipX Siyah)
    • Yarbay
      12435 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

quote:

Girmiyor ama Kotada takip de görünüyor... bir şekilde ikiye ayırıp bizlere iletseler iyi olacak....

Hayır görünmüyor...Daha bugün denedim..Gece neyse sabahta aynıydı kota
      Arada 3-4 gb indirdim
      |
      |

Intel i5-6500 / MSI H110M PRO-VD / EVGA GTX970 FTW+ / 16 GB DDR4 / Crucial BX200 / Zalman Z3 Plus
    • Yarbay
      2132 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: ender

quote:

quote:

Hiç gözükmüyor, hem ben hem bir arkadaşım test ettik 2-8 arası yüksek boyutta indirme yaptık, kotada gözükmüyor
      |
      |

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği
      Intel i7-6700 | MSI H170A GAMING PRO | Cooler Master Hyper 212 EVO | HyperX FURY 16GB (2x8GB) 2133MHz DDR4 | EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 | EVGA SuperNOVA 650 G2 | 2 x WD Caviar Blue 1TB |
      Samsung 850 EVO 250GB 2.5-Inch SATA III | Zalman Z11 NEO | 5 x Noctua NF-S12A PWM | DELL U2414H | Logitech G533 | Logitech G710+ | Logitech G900 | Corsair Gaming MM300 Anti-Fray Extended | Xbox One Wireless Controller
    • Yüzbaşı
      368 Mesaj
      Dün kabloneti bağlattım 50mbps / 50gb akn, süper paket + vizoon sinema paketi + modem + reciever 55TL.

ilk izlenimlerim bu fiyata bu hizmet çok çok iyi, diğer evimde bölgemde alt yapı olamadığı için ADSL 16mbps akn siz interneti 129tl ye kullanıyorum

kablonet speedtest sonucu ping 8 / 48down / 4.20up

cihazlar hakkında çok eleştiri vardı modemi görünce şaşırdım (netmaster infinity 401) üst düzey bir modem problemler var ise kesinlikle kablonet yazılı ile ilgilidir çözülür, bu modemi full açık firmware ile kullanmak isterdim, bir süre bu modemle devam edip daha sonra arkasında iyi bir router takıp devam edeceğim.

Şuan için kablonetten son derece memnunum 2 sene sonra ne olur bilinmez.

Saygılar.

• Yüzbaşı
      364 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: OzgrTM

Dün kabloneti bağlattım 50mbps / 50gb akn, süper paket + vizoon sinema paketi + modem + reciever 55TL.

ilk izlenimlerim bu fiyata bu hizmet çok çok iyi, diğer evimde bölgemde alt yapı olamadığı için ADSL 16mbps akn siz interneti 129tl ye kullanıyorum

cihazlar hakkında çok eleştiri vardı modemi görünce şaşırdım (netmaster infinity 401) üst düzey bir modem problemler var ise kesinlikle kablonet yazılı ile ilgilidir çözülür, bu modemi full açık firmware ile kullanmak isterdim, bir süre bu modemle devam edip daha sonra arkasında iyi bir router takıp devam edeceğim.

Saygılar.

AKN değildir o hocam. kotadır kota

• Yüzbaşı
      368 Mesaj

yok hocam 30 nisanda apar topar başvurdum son aknli paketlerden :)
      |
      |
      Teknisyen007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      364 Mesaj
      quote:

ooo iyi o zaman hayırlı olsun. bende 29 nisanda 100 güldüren kampanyaya taahüt verdim 79.99 dan herşey dahil.şimdilik iyi oldu.ama bu işin peşini bırakmak yok

• Yüzbaşı
      368 Mesaj

aynen peşini bırakmak yok fakat kullanıcı acısından yararlı olacak şeyler yapılacağını düşünmüyorum ben, diğer evimde 20 yıllık adsl teknolojisine akn siz 130tl veriyorum, istanbulun göbeği 20yıldır telekom altyapısına dokunulmadı,
      |
      |
      Teknisyen007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17716 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: kralYD

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Kota güncelleme tarihim hala sabahın 01'i. Bunu bir şekilde ayarlayabiliyor muyuz, güncellenince akşamki indirmeler kotaya yansıyacak mı merak ediyorum.

İlginç bir şekilde benimde öyle Senle bana kitliyecekler sanırım

Hocam kotan güncellendi mi benim hala dün sabah 1.

Dün akşam 50-60 gb download yaptım, işlese hızım düşerdi galiba ama hala aynı sorun olmayacak herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 3 Mayıs 2017; 11:5:37 >

• Er
      4 Mesaj
      Gece 2-8 arası deneme maksadıyla yaklaşık 30 gb veri çektim, kota sorgulama ekranına yansımadı bu arada modeme reset falan atmadım. Ama içimde hâla bir kuşku var ve umarım bi terslik çıkmaz. Bilgilendirici uyarılar lazım; mesela gece 2 de uygulama başladığında "Bu saatten 8'e kadar kullanımlarınız akn'ye sayılmayacaktır. " gibi bir uyarı olabilir. Veya kota sorgulama sisteminde normal saatlerdeki kullanımlarımızın yanında gece 2-8 kullanımları diye bölüm oluşturulup ayırabilirler. Bu şekilde içimizde kuşku vs. kalmaz. Şu an bile sistem çalışıyor mu gerçekten kotayı aşmadan bilemiyoruz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      241 Mesaj
      gece 12 civarı iki oyun ( yaklaşık 40 GB) veri indirmeye başladım.
      Hızım 25 mb
      Şu anda kota takipden baktığımda 25 GB indirmiş gözüküyor (3 günlük kullanım dahil) ama ne uyarı sms i ne de mail geldi???
      |
      |

• Teğmen
      213 Mesaj
      quote:

Saygılar.

Modem ve ınternette sorun yaşamazsınız. Fakat verdikleri uydu alıcısı berbat.
      |
      |

• Yarbay
      8114 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: cantr007

Gece 2-8 arası deneme maksadıyla yaklaşık 30 gb veri çektim, kota sorgulama ekranına yansımadı bu arada modeme reset falan atmadım. Ama içimde hâla bir kuşku var ve umarım bi terslik çıkmaz. Bilgilendirici uyarılar lazım; mesela gece 2 de uygulama başladığında "Bu saatten 8'e kadar kullanımlarınız akn'ye sayılmayacaktır. " gibi bir uyarı olabilir. Veya kota sorgulama sisteminde normal saatlerdeki kullanımlarımızın yanında gece 2-8 kullanımları diye bölüm oluşturulup ayırabilirler. Bu şekilde içimizde kuşku vs. kalmaz. Şu an bile sistem çalışıyor mu gerçekten kotayı aşmadan bilemiyoruz..

evet o kota sorgulama sistemine aynı nitrodayken ne kadar veri indirmişisiz için aynısının 2-8 arası içinde yapılması gerek
      |
      |

• Yarbay
      2132 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: cantr007

quote:

Kablonet hizmetimizde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Kurul Kararı* kapsamında Adil Kullanım Noktası (AKN) sonrası hızlarda artışlar yapılmış olup tarifelerde çeşitlendirmeler yapılmıştır. 1 Mayıs’tan itibaren aşağıdaki değişiklikler uygulanacaktır.

*07.12.2016 tarih ve 2016/DK-THD/518 sayılı Adil Kullanım Noktası (AKN) konulu BTK Kurul Kararı

1- Belirli saatler arası AKN’den sayılmıyor…
      AKN’li Eko-sınırsız tarifelerindeki ve eski ismiyle Eko-sınırsız tarifelerdeki müşterilerimizin, 02:00 - 08:00 saatleri arasındaki internet kullanımları AKN’ ye dahil edilmeyecektir, ayrıca AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın söz konusu zaman dilimlerinde AKN sonrası indirme hızı kısıtları uygulanmayacaktır.

2- AKN sonrası indirme hızları artıyor…
      AKN’li Eko-sınırsız tarifesindeki ve eski ismiyle Eko-sınırsız tarifesindeki müşterilerimizin ay içerisinde AKN’leri dolduktan sonra indirme hızları aşağıdaki tabloya göre düzenlenecektir. Örneğin 25 Mbps’ye kadar AKN’li Ekosınırsız tarifesindeki bir müşterimiz AKN’yi aştıktan sonra indirme hızı 16 Mbps’ye kadar hızına düşecektir.
      Hız (Mbps ve üzeri) AKN Sonrası (Mbps ve üzeri)
      10 5
      20 8
      24 8
      25 16
      50 16
      100 24

3- Tarife değişimi zorunluluğu yok…
      Taahhütlü abonelerimiz, taahhüt bitimlerinde dilerse kampanyasız tarife ücreti ile tarifelerini 31.12.2018 tarihine kadar kullanmaya devam edebilirler. Kampanyasız tarife ücretleri ile ilgili Süresi Biten Tarifeler sayfasından bilgi alınabilecektir.

4- Kota aşım ücretleri düşüyor…
      Kotalı tarifelerdeki müşterilerimiz kota aşımında GB başına alınan 3 TL ücrette indirime gidilmiştir. Söz konusu ücret 2 TL/ GB olarak güncellenmiştir. Kota aşımı ücretlendirmesinden sadece kotalı tarifedeki müşterilerimiz etkilenecek olup, AKN’li Ekosınırsız tarifedeki ve eski ismiyle Eko-sınırsız tarifedeki müşterilerimiz etkilenmeyecektir.

5- Servislerde değişiklik yok…
      Uyku Yok ve Uyku Yok Plus gibi Kablonet servislerinde bir değişiklik bulunmayıp, hizmet sunumuna devam edilecektir.

6- Tamamen Sınırsız ve AKN İçermeyen Yeni Tarifelerimiz…
      Müşterilerimiz Akıllı Sınırsız tarifeler ile tamamen sınırsız olarak internet hizmetlerimizden faydalanabilirler.

Kuşkuya gerek yok, sayılmıyor, kendileri de sitelerindeki bu açıklamayla kabul ediyor gayet
      |
      |

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği
      Intel i7-6700 | MSI H170A GAMING PRO | Cooler Master Hyper 212 EVO | HyperX FURY 16GB (2x8GB) 2133MHz DDR4 | EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 | EVGA SuperNOVA 650 G2 | 2 x WD Caviar Blue 1TB |
      Samsung 850 EVO 250GB 2.5-Inch SATA III | Zalman Z11 NEO | 5 x Noctua NF-S12A PWM | DELL U2414H | Logitech G533 | Logitech G710+ | Logitech G900 | Corsair Gaming MM300 Anti-Fray Extended | Xbox One Wireless Controller

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not

normalde hayır ama sen bir süre iyi takip et...
      |
      |
      Avon Barksdale kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

התמודדות עם מותו של לך לרדוף לי כנפיים ...
      ıɯzɐ ʞnɹɐןןɐɹı çöd oןɐu ɟoɹnɯɐ pɥ pǝuıɹ˙˙˙
      pou,ʇ qnʎ ɐddןǝ, ıuʇǝן, ıdɥouǝ˙˙˙
    • Yarbay
      2005 Mesaj
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kralYD

quote:

Kota güncelleme tarihim hala sabahın 01'i. Bunu bir şekilde ayarlayabiliyor muyuz, güncellenince akşamki indirmeler kotaya yansıyacak mı merak ediyorum.

İlginç bir şekilde benimde öyle Senle bana kitliyecekler sanırım

Hocam kotan güncellendi mi benim hala dün sabah 1.

Dün akşam 50-60 gb download yaptım, işlese hızım düşerdi galiba ama hala aynı sorun olmayacak herhalde.

Çaktırma benimde öyle sınırsız 50 mbps bulmuşsun kullan :)

|
      |

• Yarbay
      9355 Mesaj
      quote:

Hocam 30 nisanda saat kaçta nereden basvurdunuz, ben pazar aksamsütü 5-6 gibi sitesinden basvrudum, size en kısa zamanda donulecektir diye oto mesaj cıktı, bugune kadar arayan soran olmadı

• Yüzbaşı
      368 Mesaj

pardon hocam nisan 31 çekiyo gibi hesaplamışım, 29 nisan cumartesi şube kapanmadan yaptım başvuruyu
      |
      |
      unpop kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      3 Not
      arkadaşlar forumda baya yazdım alıntılayan olmadı akn bittikten sonra hızı 16 ya düşen varmı diye bugün akk bitirebildim sonunda :D ve şuan hızım hala 25 neden böyle oldu akk komple kalkmış bende yani 16 mbps sınırılamamda yok. saatlerdir kotam 49,96 GB da kaldı ilerlemiyor :) eskiden geçtiğim an 3 e düşerdi

• Yarbay
      12953 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

arkadaşlar forumda baya yazdım alıntılayan olmadı akn bittikten sonra hızı 16 ya düşen varmı diye bugün akk bitirebildim sonunda :D ve şuan hızım hala 25 neden böyle oldu akk komple kalkmış bende yani 16 mbps sınırılamamda yok. saatlerdir kotam 49,96 GB da kaldı ilerlemiyor :) eskiden geçtiğim an 3 e düşerdi

benim 25 mbit 25 gb akn li hattım kota bitince 16ya düşmüş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
SEO
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.